אקסים ומושאלים ברסאים

שחקן שהיה הבטחה גדולה, בסוף התגלה כחביב ובינוני (ג.נ. בגללו אני אוהד בארסה), סיים חוזה בבארסה שלא האריכו לו אותו, הפך בשלב מסויים לקצת לא רצוי ובעיקר מחמם ספסל…

עזב את בארסה, חתם בריאל וגם שם היה פושר.

מה אתה רוצה ממנו בעצם?
יש לי השגות מה יש לו לחפש כמאמן בנוער א׳, אבל המעבר שלו מבארסה לריאל הוא לא כזה ״בגידה״. יותר ״נקמה״ קטנונית על זה שהפנינו לו כתף קרה.

בוגד הוא לא
התייחסו אליו רע, הציל לרייקארד את התחת בחצי העונה האחרונה שלו במועדון מהספסל.
רייקארד הבטיח לו חזרה להרכב אחרי ההשאלות במונקו ואולימפיאקוס ובסוף לא קיבל את היחס שמגיע לו.

הסיפור בריאל לא נחמד אבל גם לא בגידה.

בקשר ליכולות אימון שלו אין לי מושג, הוא היה עוזר מאמן של איזה קבוצה באנדורה…נחיה ונראה

עוד פעם פיקה והשטויות שלו…

למה לאפורטה לא מוכן להביא מאמנים מקצועיים? למה רק שחקני עבר והשענות על רומנטיקה? נראה לי יותר מעניינת אותו דעת הקהל מאשר המקצועיות והבנייה הנכונה.

למה אתה פוסל אותו לפני שהוא עבד. תן הזדמנות. לא נפסיד מזה יותר מידי. זה לא שהוא קיבל את הבוגרת. דרך אגב אני באופן כללי בעד מינוים כאלו בדרגים האלו. אני מאוד אוהב לראות שחקני עבר (בלי קשר לסביולה) שאהבתי חוזרים למועדון בתור אנשי מקצוע.

דימטרי תזכיר לי במפגש לא לנסות ולתחמן אותך בבירה אתה נראה לי שומר טינה גם עשרים שנה אחרי…

אפשר להתייחס לזה כפלטפורמה לימודית גם למאמנים לא רק לשחקנים צעירים. מנסים להשתית תבנית כלשהי במועדון כשזה נוגע לפילוסופיית משחק ומתודיקה. אני לא יודע מה הפרספקטיבה של סביולה בעיניין, או לחילופין של מארקס, אבל זו גם דרך להיבנות. למה מישהו ידע איך פימי יהיה? ואלדז?

פימי לא הגיע על תקן שחקן עבר, הוא הגיע על תקן מאמן. מארקז הגיע על תקן שחקן עבר…

גישת הרומנטיקזציה טובה כאשר היא מגובת עם יכולת אימון. בארסה זה לא שפן ניסויים.

אני מעדיף שאם כבר שחקן עבר, אז לא כזה שעבר לריאל. נראה לי יותר טוב למורל של הילדים אותם הוא הולך לאמן.
אני יכול להתגמש אם היה מאמן גאון או משהו. אבל זה עוזר מאמן של נוער, לא נראה שמדובר על היורש של פפ, לא כרגע לפחות.

אני זוכר טוב מאוד שהוא העדיף לשבת ביציע עונה שלמה כדי לקבל את המשכורת הגספרטית. כמו אומטיטי, רק שסביולה היה כשיר לחלוטין. רייקארד הודיע לו שהוא לא רצוי, אבל סביולה בחר בכסף על פני דקות.
הוא לא פיגו, זה נכון. אני לא שונא אותו, אבל גם לא אוהב. כמו סלאדס נניח. אני חושב שלתפקיד זוטר שכזה יכלו למצוא מישהו עם עבר מצפוני יותר נקי. לא יודע מה הוא יכול ללמד , שיהיה לו בהצלחה.

לסביולה כן, לפיגו כן, לך לא. היינו מתכסחים על כל הודעה לפני לא הרבה שנים, ועכשיו יש אידיליה.
גם את אומטיטי אני אזכור בעוד 20 שנה, כמו שאני זוכר את העלוקות של תקופת גספארט - סביולה, דני גרסיה ובונאנו.

סביולה היה עלוקה? אתה מסתלבט? הבנאדם שנתיים היה בהשאלות, לדעתי שלא בצדק, וגם כשחזר השפילו אותו.

אני זוכר אותו יושב שנה ביציע למרות שלקלויברט לא היה מחליף.
הוא סירב אז לצאת להשאלות בגלל המשכורת. נראה לי זה היה בעונה האחרונה לחוזה.
בהחלט היה עלוקה.

לא יודע על מה אתה מדבר. הוא הציל לריקארד ולנו את התחת עם מעל 20 גולים בחצי עונה, כי חצי עונה ראשונה האוטיסט בחליפה לא נתן לו לשחק. דווקא אחרי זה ריקארד עדיין נתן לו בעיטה בתחת למרות שיכל להשאיר אותו המחליף, שיהיה הלארסון שלנו, מי ישמע את מי הבאת כשלארסון נפצע -מקסי לופז, אזקרו ואז גודיונסן. אפילו כשהוא חזר אחרי שנתיים ריקארד נתן לקשר איסלנדי לשחק חלוץ במקומו.

גודיונסן היה חלוץ שעשה הסבה לקשר בבארסה, לא להפך. חוץ מזה - מסכים עם שביט ב-100%. בארסה זרקה את סביולה לכלבים אחרי שפחות או יותר סחב אותה על גבו בתקופה קשה מאד. חיבבתי אותו ממש, שמחתי כשהגיע לריאל והתבאסתי מאד כשלא הצליח. לא מבין על מה ולמה לנטור לו טינה.

גודיינסן וחלב היו צמד זוועתונים נוראיים שלא מסוגלים לדחוף כדור לשער.

גודיונסון עוד ידע פה ושם לספק את הסחורה
חלב זאת חידה לא ברורה, היה קשר מרכזי/קיצוני מעולה בשטוטגרט ובארסנל ואצלנו פשוט לא עבד לו

לא יודע על איזו עונה אתה מדבר.
בדקתי בטראנספרמארקט, בעונה האחרונה שלו 06\07 הוא שיחק בליגה 669 דקות , נתן 5 גולים ו 2 אסיסטים.
באותה עונה רייקארד הודיע לו מראש שהוא לא בתכניות ושיחפש קבוצה, אבל הוא סירב לעזוב כי ישב על חוזה שמן מאוד שנתן לו גספרט.
מבחינתי עלוקה זה מי שנתפס בחוזה במקום להעדיף דקות משחק. גם אומטיטי פעם היה בלם מעולה, אבל היום הוא עלוקה. אז גם סביולה היה בסדר לפני והפך לעלוקה.

אבל דימה, אתה משווה עונה אחרונה בחוזה שסביולה לא ויתר עליה כשלפני כן הוא יצא להשאלות לשחקן שבמשך 4 שנים מתעלק על המועדון ונפצע אם הוא משחק יותר ממשחק אחד ברצף?

איך?? איך??
אומטיטי עלוקה מארץ העלוקות, אין בכלל מקום להשוואה. סביולה כן יצא להשאלות, סביולה כן היה שחקן פעיל ולא הייתה לו בעיה לשחק אם היו מבקשים ממנו. הוא לא היה בתכניות של המאמן וזה משהו אחר.

שלא לדבר על זה שפתאום שחקנים מתנים את המעבר / השאלה שלהם למועדוני עלית כשברור שהם לא ברמה…

סביולה ואומטיטי הם לא עלוקות באותה מידה, אבל שניהם עלוקות.
זה שאומטיטי יותר גרוע לא עושה את סביולה טוב.
וגם מה שאמרתי בהתחלה - יש לי בעיה אם שחקני בארסה שעברו לריאל ורוצים לחזור. כל מועדון אחר, כולל אספניול וצ’לסי הייתי מקבל, אבל לא ריאל. זה חלק מה DNA, למרות שברור לי שסביולה הוא שכיר חרב.

זוכרים את דניס סוארז?
הוא שחקן סלטה היום והוא ממש במלחמה פומבית מול הנשיא שלו.
זה התחיל בסוכנים של סוארז, שמכרו שחקן אחר של סלטה. הנשיא דרש מסוארז להחליף סוכנים אבל סוארז סירב.

אם אני מינגסה, הייתי חושב פעמיים האם אני רוצה לשחק במועדון הזה תחת הנשיא הזה.

לא נעים להגיד, אבל זה לא יימשך להרבה זמן. גם כי סלטה נראית לדעתי כמו מועמדת לירידה וגם כי הנשיא כבר בן 79. כמות ההייפ השלילי נגדו גדולה מאוד.

וזה בלי להזכיר שהמאמן קואודט מאיים להתפטר בגלל שהקבוצה לפי דבריו לא מוכנה לעונה החדשה.

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1554075966514905091

רומארו בתגובה : Things are happening

welocme to FC Barclona Marc Cucurella!

it is happening again מי שמכיר את סידרת המופת טוין פיקס יודע על מה אני מדבר…