אקסים ומושאלים ברסאים

רק תחשוב ששנה הבאה גריזמן חוזר לברצלונה עם המשכורת שלו.

אתם נותנים לעצמכם יותר מידי קרדיט שאתם חושבים שאתם מעניינים עד כדי כך

:joy: :joy: :joy:
מודעות עצמית אני מבין היא לא חלק מהלקסיקון…

בגלל זה הבאתי מספרים של משחקים בהם שותף בעונה הקודמת.
יהיה להם קשה מאוד להימנע מהתשלום, במיוחד בעונה העמוסה הזאת. אני במקום בארסה לא הייתי דואג ולא מוריד שקל.

זה תלוי בכמה אתלטיקו רוצים להמנע מהתשלום.
אם בכל מחיר אז הם ישתפו שחקני נוער לפני שישתפו את גריזמן כדי לא לשלם את הקנס.
אם הם מהר מאוד יאבדו את הסיכוי לאליפות והתחרות על הטופ 4 לא יהיה קשה אז אני בהחלט רואה אותם מייבשים אותו חצי עונה על הספסל.
אם הם יצטרכו אותו בשביל המאבקים האלה אז בהחלט אין לכם מה לדאוג.

בסוף הכל זה עסק. אם התרומה שלו על המגרש לא שווה לאתלטיקו 40 מיליון אז הוא לא ישחק לדעתי.

כשרואים אבל את הניצול הציני של הסעיפים הללו על ידי המועדונים אי אפשר שלא לתהות למה שחקנים עדיין חותמים על חוזים כאלה. האם מדובר בביטחון עצמי מופרז מצידו של גריזמן שחשב שהוא עדיין הכוכב שהיה לפני או לפחות שווה את ה40 מיליון?

אני חושב שהבעיה העיקרית היא לא כמה הכוכב חושב שהוא שווה.
אני לא חושב שהבעיה הגדולה של אתלטי זה רק מחיר הרכישה אלא בעיקר תקרת השכר. תקרת השכר כרגע משגעת את כל ספרד (למעט ריאל) וגם את אתלטיקו. זה המצב החדש וצריך להסתגל אליו, גם ברמת השחקנים וגם ברמת הקבוצות.

זה אכן מסריח (וגם מאוד לא מתאים לסימאונה, אם אכן זה מה שקורה), אבל זה לא כאילו יש פה דיון אתלטיקו שנכתוב את זה שם. מה היית מצפה, שנלך ונכתוב בפרטי לרביע “איזה מסריחים אתם”?

אגב, דימיטרי - אתה בטוח שזה 50% מסך כל המשחקים במשך שנתיים, ולא 50% מהמשחקים במשך שנתיים? זה משנה מאוד את התמונה. אם אתה צודק, אין שום היגיון לנסות לקזז את העונה שעברה של ה-80%.

הייתי מגיב לך, אבל אני מעדיף שתבין לבד מה עשית לא בסדר.

יכול להיות שהם חושבים שאם עד המונדיאל הם ישחקו איתנו צ’יקן, אנחנו נתקפל.

לא הבנתי מה ההבדל .
50% מכל המשחקים בהם הוא זמין, כלומר לא פצוע או מורחק. לוקחים סכום של 2 עונות לא כל אחת בנפרד.
ככה היה כתוב בכל מקום לפני שנה, וגם עכשיו העיתונים של ברצלונה חזרו על זה. גם הם אמרו שהוא שיחק 83% מהמשחקים בעונה שעברה, בדיוק ה 33/40 שחישבתי לפי טראנספרמארקט.

זה יהיה מטומטם ברמות. שחקן שמקבל משכורת עצומה יישב על הספסל סתם ולא יתרום.
אם המטרה הייתה לחסוך, הם היו צריכים לחפש למכור אותו הקיץ. אפילו ב 20 מיליון זה היה שווה להם. היו מוסיפים לנו עוד 20, אבל חוסכים את המשכורת שלו. אולי היו יוצאים מרוויחים אפילו.
אם הם מייבשים אותו, הם עדיין משלמים לו את המשכורת של 25-30 מיליון.
לא ניסו למכור אותו, אז לא מסתדר לי.

לא נראה לי שזה משתלם להם כלכלית, הם בונים על זה שנוריד להם את הסעיף של ארבעים.

לא יודע איך היה אפשר למנוע את זה כי היינו נואשים להיפטר ממנו …

שיבנו על מה שהם רוצים. אין לבארסה שום סיבה להילחץ כרגע.
לגריזמן אולי יש.
אתלטיקו אכלה אותה כשלקחה אותו בחזרה, אבל לפני זה זיינו אותנו עם ה 120 מיליון ועוד 15 קנס.

ההבדל:

במקרה שאתה מתאר - 50% מסך המשחקים בשנתיים.

במקרה השני- 50% מהמשחקים בעונה הראשונה ו-50% מהמשחקים בעונה השנייה

אה.
לפי העיתונים, סך המשחקים בשנתיים.
אין לי מקור אחר.

אתה צודק, אולי לא הצליחו בגלל המשכורת? אולי הבינו שעדיף להם אותו כסופר סאב מאשר לא בכלל?
אין לי מושג, רק רציתי לומר שלא הייתי פוסל מצב בו הם באמת ימנעו מלשלם לכם על חשבון היכולת.

אתה יודע כמה פעמים משה עשה בדיוק את זה?
והוא גם מסרב לקבל את אהבתי למשחק חזק והגנתי, אז כל פעם שהוא מתפעל מכדורגל התקפי או מתעצבן מכדורגל הגנתי ויפה הוא כותב לי ואומר משהו כמו “מה אני עושה, מדבר על זה עם אוהד אתליטי”.

ובקשר לעכבר הצרפתי, לא רציתי שיחזור במיוחד עם המשכורת הזאת, אבל לצערי אף אחד לא מקשיב לי. מקווה שצ’ולו ימשיך עם לתת לו לשחק פחות מ30 דקות, גם כי הוא שחקן הרבה פחות טוב מזה שעזב אותנו, ומבחינה מקצועית הוא הרבה יותר יעיל כמחליף מאשר שחקן הרכב.
לא רואה שום ניצול ציני של ההסכם.

כתבתי שזה חוקי אבל מסריח.

אם נדייק, אני חושב שאני אוהד ברצלונה שהכי מחבב את אתלטי. ואפילו את סיגנון הכדורגל שלה אני מוכן “לסבול” . סימואנה הוא משהו מיוחד וזה מחמאה.

זה לא שאני חושב שזה סיגנון לא לגטימי. אני רק לא מבין איך אתה נהנה מזה. רק אל תגיד לי שאתה גם אוהב לשכב על מסמרים ולאכול דג מלוח…

הוא קורא דברים של wokes בזמנו הפנוי (ומסתבר שגם רץ להנאתו), לדעתי זה עונה לך על השאלה.

@dmitrys - מעיון קצר בדיווחים בתקשורת:

ברוב המקומות שבדקתי זה לא מפורש.

פה באופן קצת מוזר מדברים על עונת 2022-3 בלבד.

https://www.google.com/amp/s/barcauniversal.com/atletico-madrid-desperately-trying-to-sell-antoine-griezmann/amp/

פה אכן מסבירים כמוך (בהתבסס על דיווחים של ‘ספורט’).

מה שמצחיק זה שבמהלך השיטוט שלי נתקלתי מן הסתם גם בכתבות מזמן חתימת ההסכם עם אתלטיקו, ושם מדברים על עצבים בצד הברצלוני על הסכום ה"בדיחה" של 40 מיליון. היום הבדיחה היא על חשבון אתלטיקו…

שמח שעוד מישהו בודק את העניין.
אני גם חיפשתי אתמול במרוכז כדי להוכיח את הנקודה שלי שמדובר על סכום של משחקים של שנתיים.
לא מצאתי תשובה מפורשת מלבד ספורט ומי שמעתיק ממנו, כמו בלינק השני.
בהרבה מקומות מכובדים רשום שהסכם ההשאלה היה לשנה אחת עם אפשרות מכל צד להאריך אותו לעוד שנה. היות וגריזמן שיחק הרבה בשנה הראשונה שלו, אתלטיקו רצו להאריך לעוד שנה כדי לא לשלם את ה 40 מיליון הקיץ ובארסה הסכימה. אם 50% מהמשחקים היו נספרים כל שנה בנפרד, זה היה סופר מטומטם מצד בארסה להסכים לכזה דבר. זאת עוד נקודת חיזוק למה שאני מבין, שהמשחקים בהם שיחק בעונה הראשונה עדיין נספרים.

לא שאני לא מסכים, אבל יכול להיות שזו שאלה של איפה הכסף הזה נספר?
אם גריזמן היה חוזר לברסה אז היו מתווספים כ20 מיליון לשכר שגם ככה היה גבוה מהתקרה המותרת ולכן ברסה העדיפה לסכן 40 מיליון לשם כך. מה גם שכמו שאמרת, רוב הסיכויים שעדיין אתלטיקו תצטרך לשלם.
יכול להיות שזו הסיבה?

תאורתית יכול להיות, אבל לא נראה לי.
האופציה השניה, שכביכול אתלטיקו יכולה לשחק עם הדקות שלו רק בעונה הזאת, היא מסוכנת מדי. היה שווה לבארסה לקחת את הכסף ולהשאיל אותו הלאה או אפילו להציע לו התרת חוזה תמורת חלק מה 40 האלה.