אקסים ומושאלים ברסאים

הנדרסון ומילנר תמורת קרוס ואני מרוצה.

ואת הזאר כקשר 50-50 מדומה.

אגב, הבנתי איך זה עובד - הזאר כבר שנים שחקן כדורגל מדומה, לכן בפרט הוא יכול להיות גם חלוץ מדומה, ווינגר מדומה, או כל דבר מדומה אחר שמשרת את הנראטיב.

אז אתה בעצם אומר שהוא יבקיע 12 ויבשל 12 שערים מדומים בלבד ?

כמה עלה חיסול החוזה של ברית׳וייט?

השחקן היה אמור להרוויח עוד 11 מיליון יורו ברוטו בשנתיים חוזה שעוד נשארו לו.

לפי רדיו קטאלוניה, מארקה ורדיו Rac1: בארסה הגיעו איתו להתרת חוזה עם פיצוי של 150 אלף יורו בלבד.

לפי ׳ספורט׳ ורדיו סר: מדובר על כ-400 אלף יורו.

ולפי התקשרות הדנית מדובר על מיליון יורו.

הוא פינה 2.8 מיליון יורו נטו בתקרת השכר.

בבארסה מרוצים מהפיצוי אבל עדיין כועסים על השחקן.

הכעס הגדול של ברצלונה הוא שלברית׳וייט היו הצעות נורמליות מקבוצות אירופאיות והוא דחה אותן אחת אחרי השנייה, כולל הצעה של 8 מיליון יורו מאיטליה בתחילת הקיץ.

וגם ביקשו ממנו בקטנה לא ללכת לאספניול.

הדני נפרד מבארסה ב-3 שורות: “זה היה כבוד לייצג את המועדון הזה, תמיד נתתי את הטוב ביותר עבור האוהדים והמועדון. תודה נצחית על התמיכה”.

גם פיצוי של מיליון יורו זה לא נורא.
גם ללכת לאספניול זה לא נורא. לא אאחל לו הצלחה שם, אבל לא אכפת לי שהוא הלך לאספניול דווקא.
היו צריכים למכור אותו בקיץ הקודם אחרי היורו המוצלח שלו, ואם לא רצה ללכת, ללחוץ עליו כמו שעשו לכמה שחקנים אחרים. הרי ברור שהוא לא ברמה ונרכש רק בגלל הפאניקה של ברטומיאו.

בתום לב אני שואל עד כמה ברטומאו שנא את בארסה, ניחא שהוא נותן למסי ערימות של יורואים לא נגמרים כדי לחפות על בניה נוראית של סגל, אבל לתת לברית’וויט - שחקן אפור שבא לחזק קבוצה פצועה - חוזה עצום ל5 שנים כשאין צורך אחרי שעצם המעבר לבארסה הוא שדרוג בשבילו זה פשע בל יתואר.

אני מתחיל לרחם על הילדים שלו. האיש לא יודע מה זה לאהוב או לא יודע מה זה אומר לאהוב.

אני תמיד יזכיר לטובה את שוסקו שהוא הראשון שהבין את מה שאתה כתבת במשפט הראשון וכולנו חשבנו שהוא מגזים.

ברתומאו לא כושל ולא טיפש אלא סוס טרויאני שעבד במתכון להרוס את ברצלונה. אי אפשר יותר להתכחש לזה. ימח שימו וזיכרו. שידרוך על פיסת לגו לפני ואחרי שהוא הולך לישון כל ימי חייו

עד 2017 היה ניהול כלכלי נורמלי , הייתה קבוצה טובה מסביב למסי וזכינו בתארים.
אחרי שניימאר ברח ברטומיאו השתגע. רכישות בומבסטיות , הפסדים כלכליים, הלוואות על גבי הלוואות, מגלומניה של להגיע למיליארד יורו הכנסות לא משנה מה ההוצאות, ואז הקורונה שחשפה את הכל מהר יותר ממה שתכנן.
ראיתי את הניתוחים הפיננסיים של כל העשור. קרה משהו ב 2017.
גם לפני כן הוא לא היה נקי כפיים, הפרשה של קניית ניימאר היא כתם ענק על המועדון. אבל זה לא גרם לכמעט פשיטת רגל.

טוב מספיק כתבתי על זה ולא נראה לי שאני יכול לשנות את דעתך. נסכים שלא להסכים בנושא הזה. אני יגיד משפטים אחרונים, כמו שאמרתי לך בפעם האחרונה ששוחחנו על זה. שארגון גדול מאבד מנכסיו וקורס. זה לא תהליך שקורא בשנה אחת ובזמן קצר. בהתחלה אתה תמיד תראה שאותו ארגון עדיין מרויח ועדיין מתפקד. רק אחרי כמה שנים אתה תשים לב להשפעה ההרסנית של קובעי ההחלטות בו. לכן אתה עושה טעות שאתה מנסה לבחון את זה בצורה יבשה ועל פי סטטיסקה ורוחים. אתה צריך לבחון את זה על סמך ההחלטות והמדיניות ומה שהוביל לאותה קריסה. קייס ניימאר הוא גרוע ואיום ונורא אבל הוא לא הסיבה היחידה למה שקרה לנו. זה לא כאילו זה האשמה היחידה של ברתומאו ורוסל…

שארגון מתנהל כמו ארגון פשיעה, וצריך להודות בזה בפה מלא כך התנהלנו בתקופות ברתומאו ורוסל. לוקח לזה זמן עד שזה השפיע.

לא רואה דרך שאני יכול לשכנע אותך אחרת ושאתה יכול לשכנע אותי שאני טועה.

https://cruyffcast.com/2015/01/29/from-throne-to-gutter/

אני חושב שאתה טועה.
בכדורגל הכל פתוח. יש דוחות כספיים, רווחים, חובות, סך המשכורות, הכל פתוח ונגיש לכולם.
אי אפשר לדעת כמה כסף עבר מתחת לשולחן, זה נכון. אבל הכסף הזה מגולם איפשהו בדוחות .

לא מזמן שמעתי פודקאסט על ההתפרקות של אנרון. אפילו במקרה הזה היה אפשר לדעת הכל מראש ולעצור את זה בזמן, לו רואי חשבון היו עושים את העבודה שלהם. אני מאמין שבמקרה של בארסה זה לא יכול לקרות, כי היא עוברת ביקורת לא רק מצד רואי חשבון שלה, אלא גם מטעם הליגה וגם מטעם אופ"א.
אני חושב שהנתונים היבשים מראים בדיוק את המצב הפיננסי של הארגון.

זה סמנטיקה , אתה רוצה לחשוב שמאז ניימאר ברח אז הכל קרס ואני חושב שלפני…

נסכים על דבר אחד, אני רוצה שלאפורטה יקים ועדת חקירה על זה ושיבדקו את הכל כולל הספרים ואז נדע מי מבין שתינו הוא הצודק…

מדובר על קריסה כלכלית בלבד. איבוד הדרך הכללי אומנם התחיל ביום שלאפורטה הלך ואחריו פפ, אבל חוסר השליטה בכל הנוגע לניהול הכלכלי בא לידי ביטוי בעיקר לאחר המעבר של ניימאר לפריז. דיווחים על משכורות לא פרופורציונליות, רעשים אקססיביים ומיותרים ומה לא. המעבר של ניימאר שינה את הכדורגל, וכל התגובות סביב במעבר בתוך ברצלונה הובילו אותנו לבור הזה.

אני רק רוצה לזרוק את ארדה טוראן לתוך הדיון הזה.
זה הרבה לפני ניימאר וזו עבירה על החוק של רכש בחירות - ולא פחות חשוב, רכש בחירות כושל.

הקריסה המקצועית התחילה כשרוסל התערב לפפ בסגל וגרם לו לעזוב, זה המשיך כשטיטו התחנן לבלם וקיבל את סונג ונמשך עם מאמן כמו חרטאטא מרטינו. לכו תסתכלו כמה מעט שחקנים קנינו בתקופת רוסל, ואני אזכיר לכם שהיינו אחד המועדונים הכי מצליחים כלכלית באירופה באותה תקופה, עם חוב שרק הולך ומצטמצם כל שנה.

ואז רוסל התפטר, ברתומיאו החליף אותו והיה לנו קיץ מצויין עם שני שחקנים כמו טר שטגן וסוארז. אממה? גם בראבו הגיע לפגוע בהתקדמות של טר שטגן, ראקיטיץ’ נבחר על פניו של טוני קרוס וצמד הבלמים שקיבלנו אחרי שנים של מצוקה היה מת’ייה וורמאלן. שלא לדבר על דוגלאס.

כמובן שלא ידענו שהגרוע עוד לפנינו, וזה קרה ברגע שברתומיאו הרגיש שהתפקיד שלו מובטח.

כמו שיוסי אמר, כבר בזמן הבחירות הוא קנה את וידאל וטוראן, תוך כדי שהוא עובר על חוקת המועדון. הרכש הכושל היה רכש פוליטי שנועד לחסום את האפשרות להביא את פוגבה שלאפורטה הבטיח. כמובן שהיה 0 ניסיון לחפות על העזיבה של הקשר הגדול בהיסטוריה וגם הקבוצה ההיא התחילה לקרוס מקצועית לאט לאט.

קיץ אחרי זה, עוד לפני שניימאר עזב, הוצאנו 120 מיליון על שחקנים כמו אומטיטי, דינייה, גומש, סיליסן ופאקו. לכו תאשימו את הקטארים כשהמועדון שלכם יוצא בקול תרועה עם פרוייקט 22 הכושל ומרימים להם להנחתה את פרויקט 222.

כמובן שבקיץ הבא קרה הנורא מכל - הבאנו את וואלורדה.

היה הרס שיטתי של כל עמוד השדרה המקצועי של המועדון, החל מרכש מזעזע ועד בחירת מאמנים עלובה. זה התחיל אצל רוסל, והמשיך ביתר שאת אצל ברתומיאו. הדבר היחיד שהחזיק אותנו כל השנים האלה היה מסי.

גם כלכלית, אז בשנייה שברתומאיו נכנס, השכר עלה בלמעלה מ40%. קפיצה זהה לזו שאחרי ניימאר.

אני זוכר שאחד האנשים בפורום הנוכחי שאל אותי פעם למה הם עושים מה שהם עושים? מה המניע שעומד מאחורי ההתנהלות רוסל וברתומאו (או שזה היה @Ender או יוסי ) ואמרתי לו הם רוצים להרוס את הקרויפסטה. את מורשת קרויף. כל מה שקרויף בנה הם רוצים להשמיד במועדון. זה יכול להיות אנשים שיטת משחק וכו. בגלל זה לרוסל היה כל כך חשוב להשפיל את קרויף בשידור ישיר ולגרום לו לעזוב את תפקיד נשיא של כבוד. ובגלל זה מינו את פפ סגורה ( להגיד לא לקרויף זה להגיד כן לברצלונה") ואני יכול למנות עוד אינספור החלטות כאלו. להתמקד באיזה החלטה עיסקית על ניימאר ולחשוב ששם הכל התחיל לדעתי זה טעות ולצערי גם אם ללא כוונה, לנסות ל"גמד" את האסון שנקרא רוסי ברתומאו. הבאתי למעלה כתב אישום. תקראו אותו.

רוסי וברתומאו לא סתם מנהלים כושלים אלא פשוט באו לבצע מדיניות של להרוס את “קרויף”. ניימאר הגיע במקור בשביל לגרש את מסי ולהחליף אותו. אם רוסל לא היה מסתבך ומתפטר בעקבות החקירה נגדו . מסי היה “מועזב” זה היה התוכנית של רוסל. קרויף הזהיר אותנו בשידור ישיר מזה. הוא היה חכם מכולנו. ידע מה למה הם הגיעו ומה הם רוצים. אם רק היינו מקשיבים לו.

נ.ב אני זוכר שראיתי את ברתומאו באזכרה לקרויף בזמנו בקאמפ נואו וחשבתי לעצמי שאין יותר “ביזוי כבוד המת” מאשר הנוכחות שלו בטקס לקרויף. בעצם יש, נוכחות של רוסל בטקס כזה. ימח שימם וזיכרם.

אם נחזור לאקסים, אז זוטלה אתמול שבת מכיבושים אבל תרם עוד בישול:

חמישה שערים ושלושה בישולים בשבע משחקים.

גם היום גריזמן שיחק פחות מחצי שעה. הם משחקים ציקן עם ברצלונה. אני מקווה שימשיכו לאבד נקודות. בכל מקרה לא מבין מה ברצלונה מערבת עורכי דין פה. יש סעיף וזה חוקי.

סימו בתיקו אתלטי, זה יוסיף לחץ עליהם.

אני לא יודע איך הסעיף מנוסח, אבל עורכי דין טובים יכולים לעשות פה משהו. יש חוסר תום לב מובהק בהתנהלות שלהם.

לא יתלונן אם עורכי דין ימצאו משהו, אבל לא הייתי מפתח ציפיות בלשון המעטה.

נ.ב בזמנו ברתומאו “שיחד” את נשיא אתלטי שלא יתלונן ללה ליגה שפנינו לגריזי . אני מקווה שזה לא יסבך אותנו עם זה.

בטח שיש, וזכותם המלאה, כי יש סעיף מפורש כזה בחוזה…