אקסים ומושאלים ברסאים

איבן ראקיטיץ’ עוזב את סביליה ועובר לסעודיה.
צריך לסדר לא רק את הילדים והנכדים, אלא גם את הנינים והנינים של הנינים.
שיהיה לו שם בהצלחה ושישתה הרבה מים.

https://twitter.com/i/status/1756261043225977274

כתבה על האקס גרימאלדו .

סגן מלך השערים בלברקוזן

סגן המבשלים בבונדסליגה.

ניצחו אתמול את באיירן מקום ראשון

מוכר לי השם… זה לא ההוא שצ’אבי העדיף את אלונסו עליו?

אני לא חושב שהוא העדיף את אלונסו, אבל הוא ידע שהשנה שגרימאלדו זה העברה בחינם. לא יודע מי אחראי על זה לאפורטה צאבי. אבל זה פשוט חובבנות.

רק שתבינו אני עוקב לא מעט באופן יחסי אחרי גרימאלדו. הסיבה שהוא לא עכשיו בקבוצה יותר בכירה מלברקוזן . זה אך ורק מזל רע ופציעות. כל פעם היה לו הזדמנות לקפוץ לנבחרת הלאומית או שהגיעו סקאוטים לעקוב אחריו הוא נפצע.

מצד שני , אולי זה לא מזל רע אלא יותר השגחה אלוהית, בגלל הפציעות וכל הדחייה של הקרירה שלו הוא תחת מאמן כמו צאבי אלונסו. זה נתן לו את הזמן.

גם עכשיו הפריצה שלו צריכה להילקח בערבון מוגבל ביחס לתנאים הספציפיים האלה.
הוא אצל מאמן מעולה שהיה צריך בדיוק אותו כדי להשלים את הקבוצה שלו. כנף שמאלי במערך של 5 בהגנה.
יש לו מקום אצל סיטי שמשחקת עם קו 4 של בלמים?
יש לו מקום אצל ריאל עם ויניסיוס על קו שמאל?
יש לו מקום אצל ארסנל שמשחקת עם מגן שמאלי שנכנס לקישור?

אם הוא היה חופשי ואף מועדון לא לקח אותו זה כנראה מסמן משהו.

לגבי בארסה, דווקא לנו הייתה סיבה להמר עליו, אבל לא יכולנו להבטיח לו את הדקות משחק של לברקוזן.

להיות מגן שמאלי ולהיות סגן מלך השערים של הקבוצה וסגן מלך המבשלים של הקבוצה כנאה שמעיד על היכולות שלו.

כל שחקן צריך מאמן שיאמין בו ושיטה שתעבוד בשבילו.

אגב גם בבנפיקה הוא היה מצויין ברוב העונות שלו.

מעיד על חלק מהיכולת שלו.

לא טענתי שהוא מצליח כי אלונסו מאמין בו.
אמרתי שהוא היה חתיכה מושלמת לפאזל שלו. בקבוצה מאוד מאומנת.
אין הרבה קבוצות ברמות הגבוהות היום שמשחקות עם קו 5, ובקו של 4 ידרש ממנו סגנון אחר ואיכויות אחרות.

האמת שגרימאלדו היה קרוב לחתום בריאל סוסיאדד, אבל בחר בסוף בלברקוזן.

סיטי באה להחתים אותו פעמיים, והוא בדיוק נפצע לתקופה ארוכה אז הם ירדו מזה.

כמישהו שראה את המשחקים של פסז ושל חיפה נגד בנפיקה, אני יכול להגיד שהוא היה אחד הטובים על הדשא בכל ארבעת המשחקים.

צ’אבי פשוט שערורייה של איש מקצוע.

בראסה מאניה פרסמו את הדברים הבאים בכתבה הנ״ל:

4. עם סיום החוזה שלו ביוני האחרון בבנפיקה, בארסה יכלה להחזיר אותו בחינם אבל לא יכלה. קודם כל המועדון הביע אמון בבאלדה אחרי עונת פריצה + לא יכל לחסל את החוזה של מרקוס אלונסו בלי לשלם פיצויים גבוהים. גם בשביל לרשום את גרימאלדו בליגה, היה צריך לבצע מכירה כדי שהוא יכנס בפייר פליי.

אפשר היה למכור את ראפיניה וקונדה חסרי התועלת, אבל הביזיון הצ’אביי האמיתי התרחש בקיץ הקודם, כשהוא לא רצה אותו ב-7 מיליון, והעדיף את אלונסו במקומו.

אשכרה רכשנו את ראפיניה על העמדה של דמבלה, את קונדה על העמדות של אראוחו וכריסטנסן ואת לבנדובסקי על העמדה של אובמייאנג. עד כמה מועדון יכול להיות כושל שהוא מוציא 150 מיליון על 3 עמדות מכוסות, ומביא את אלונסו קשישא, כשאחד המגנים השמאליים הכי טובים באירופה זמין? וכמובן שהמחסור במגן ימני זעק לשמיים גם שנה שעברה, והמחסור ביורש לבוסקטס.

אני בכנות חושב שצ’אבי עשה יותר נזק מכל קודמיו. גרם למועדון להמר בהרבה כסף על העתיד, והעתיד נראה שחור מתמיד.

אני חושב שהשנה גרימאלדו נכנס להיות שחקן חופשי אז מה קשור אלונסו? הוא הגיע שנה לפני…

מז"א? היה דיבור עליו ב-7 מיליון אירו, אבל העיתונאים הסבירו לנו כמה צ’אבי מאוהב באלונסו בעל הניסיון, וכמה צ’אבי גאון שהוא מעדיף אותו על גרימאלדו.

כמה האישיו זה חשוב לקבוצה שיש לה מגן שמאלי שהוא רמה מעל גרימאלדו, ועוד מגן שמאלי בן 19 ברמה גבוהה שעלה לה 0 יורו?

גם רכישה של קיצוני ימני הייתה נחוצה. ראפיניה סגר כשדמבלה היה עם 2 רגליים בחוץ ואלמאני ויתר עליו.

בכל אופן, מאמן יותר טוב היה גורם לכולם להיראות יותר טוב לוקח החלטות יותר ברורות בהקשר למי צריך להישאר ומי צריך להימכר. זאת הבעיה שלנו.

אלבה היה סוס מת, לא צריך לנסות להנדס את ההיסטוריה. כולנו רק חיכינו לשנייה שיעוף. באלדה אולי כשרוני, אבל גרימאלדו מגן מוכח ולא סתם אנשים פה פינטזו עליו. הבעיה מתחילה כשאנשים רנדומליים מישראל מבינים בכדורגל יותר מפאקינג צ’אבי.

ראפיניה הוחתם ב13.7, דמבלה חתם ב14.7. אם בברצלונה לא ידעו ביום חמישי שבשישי חותמים על חוזה עם דמבלה, אז צריך לפטר את כולם. כולל כולם.

ברור. ולכן אני זועם שפליק לא חתום כבר לעונה הבאה, מתעסקים בקקה.

דיברתי על קאנסלו.

סיכום מול ראפיניה היה כבר במרץ.
העסקה התעכבה עד שמכרו נכסים.
היחיד שרצה את דמבלה בבארסה זה צ’אבי.

לכן אני לא מבין את ההתעסקות ברכש של המועדון כשרוב הטעויות נובעות מהמאמן והחזון הלא ברור שלו.

בגדול התירוץ הוא שבשביל לקחת את גרימאלדו היו צריכים להכניס אותו לתקרת השכר.
אופציה אחת היא לשחרר את אלונסו שנמצא על אותה משבצת, אבל חיסול חוזה ופיצוי היה עולה לנו ביוקר.

כן.

קאנסלו אמור להיות המגן הימני שלנו.

מזא? כל הרכשים שלנו חוץ מקסייה וכריסטנסן שהם רכשים של אלמאן, וקאנסלו ופליקס שהם רכשים של לאפורטה, היו רכשים של צ’אבי. כשלונות אחד אחד.

הנקודה היא שלא חסר לנו מגן שמאלי.

כל רכש יכשל כשלמאמן אין כיוון.
כל רעיון בדיעבד יראה רע כשהמאמן לא יודע מה הוא רוצה מעצמו.
הקבוצה נבניתה בצורה לא מספיקה חדה, ובנוסף השחקנים לא נראים טוב כי אין מאמן שידע להשתמש בהם.
היית מחתים את גרימאלדו, והוא פשוט היה חלק מקבוצה שנראית רע.

נ.ב.

אם זה משנה:
לבנדובסקי גם היה רכש של לאפורטה.
ראפיניה זה השם שלאפורטה קיבל מהחברים שלו, אחרי שאלמאני קיבל את ההחלטה להחתים קיצוני ימני במקום דמבלה.
פראן, גם מו’‘מ שהתחיל ע’'י אלמאני עוד לפני שצ’אבי היה בדרך.

צ’אבי סימן את אספיליקוואטה/פוית’, אלונסו, קונדה, זובימנדי ו…מוראטה.