סיכום פתיחת העונה - דעתכם?

עשרה ניצחונות, תיקו מול אתלטיקו בחוץ. הקלאסיקו עוד לפנינו, אבל הצלחנו לצבור פער מרשים של ארבע נקודות על פני המתחרה שלנו על האליפות - וגם פער שמונה הנקודות על ריאל מחמיא :slight_smile:

דמבלה פצוע, סוארס בכושר נוראי ובקישור אין היררכיה ברורה. מה יש? מסי, אומטיטי וטר שטגן.

מהם המפתחות להצלחה בשאר העונה? מה דעתכם על המצב כעת בסגל? עד כמה לואלוורדה מגיע קרדיט על צבירת הנקודות המרשימה?

רשימת מבקיעים (לה ליגה):
מסי 12
פאוליניו / סוארס 3
סוארס / אלקאסר 2
אינייסטה / דאולפאו / פיקה / ס.רוברטו / בוסקטס 1

רשימת מבקיעים (ליגת האלופות):
מסי 3
ראקיטיץ’ 1
דיניה 1

רשימת מבשלים (לה ליגה):
אלבה 4
ראקיטיץ’ / מסי / ס. רוברטו 3
ד. סוארס 2
שמונה שחקנים שונים 1

רשימת מבשלים (ליגת האלופות):
מסי / איניסטה / סוארס 1

תתקן אוריה, יש מסי, אומטיטי, טר שטגן ובוסי.

אי אפשר לקחת את החלק שלו, גם בהגנה, וגם בשחרור של מסי קדימה.

הקונספט של הת’רד בעייתי. סיכום מטבעו מגיע בסוף והסוף של אדון טאטה צרוב עדיין. מה שאני מתרשם וכתבתי זאת לא פעם ולא פעמיים - יש לנו הגנה. יותר נכון, תיאום בהגנה. היופי בזה שתיאום הגנתי והיררכיה הגנתית (עוזב רגע את הפינה הימנית) היא סופר חשובה ורק מתקדמת בדר"כ אל תוך העונה. התקפה יכולה להתחבר ואז השמיים הם הגבול, וייתכן ש2010 שוב תחזור כשנהיה טובים אבל לא מספיק.

אני אופטימי.

מסכים לגבי בוסי, אם כי בעיני התרומה של אומטיטי ושל טר שטגן יותר בולטת עד כה ואולי בגלל שהתמנון הרגיל אותנו לסטנדרטים גבוהים במיוחד.

אני לא זוכר מתי כאוהד יכולתי לאמר על שוער שהוא הביא לנו נקודות לאורך זמן, ואני בהחלט יכול לאמר זאת על טר שטגן. המאזן של אומטיטי פשוט חולני, אם נחבר את כל ההופעות של בבארסה אני בטוח שבקושי נמצא משחקים בהם איבדנו נקודות.

ואלוורדה עדיין בסימן שאלה מבחינתי למרות המחמאות, עד כמה אפשר לייחס הצלחה של שוער למאמן? המעמד של אלבה אמנם חשוב, אבל על סמדו הוא לא סומך וכך גם על כל מצבת הפלסטרים שלנו. כשהתוצאות מגיעות קל להתעלם מליקויים, אבל הם ישנם והם עלולים להתנקם בנו בהמשך הדרך.

השלב הראשון בבניית עונה הושג בצורה הטובה ביותר. הסטירה הכפולה שחטפנו (ואני לגמרי לקחתי אותה באופן אישי) בסופרקופה עשתה לנו רק טוב וקרקעה אותנו (לצערי אני זה ששילם את המחיר) ונכנסנו לעונה הזו כשחובת ההוכחה לגמרי מוטלת עלינו.

כמובן שיש זכרונות מטאטה ופתיחת עונה טובה לא מבטיחה דבר אבל החלק הבעייתי ביותר בבארסה היום הוא שמה שגרם לנו להפסיד במאני טיים עדיין שם. אנחנו כבר לא מדברים על משתלה, אנחנו כבר לא מדברים על גאונות של קבוצה (רק של יחידים), אנחנו כבר לא מדברים על רגש (קבוצת שכירים ששייכת להנהלת שכירים שמוכנה למכור את קטאלוניה ולשחק בלי קהל או עם קהל עוין בקאמפ נואו) ואנחנו כבר לא מדברים על קרויף.

מעבר לכל המסביב שציינתי הרגע יש גם את הקשיים בסגל. וואלוורדה המציא איזו שיטת ביניים בין הקרטיבים של טאטה לבין הסגל הדי אחיד ברמתו והמאוד מקוצר של פפ וכרגע זה עובד בטווח המיידי אבל אין לזה שום פרוגנוזה אמיתית שאפשר לחכות לה בכיליון עיניים. אם בתקופה האחרונה היה לנו סגל של היררכיה מובהקת ובבסיבוב לפני היה לנו סגל שגם 4 רוטציות בהרכב לא משפיעה על הצורה ועל הדרך היום יש לנו 2 קווים מאוד ברורים והקו האמצעי והמחבר נופל ברמתו בכל קריטריון. קשה להאמין שנעביר עונה שלמה בלי שזה יבוא לידי ביטוי.

מה שהכי מעודד זה חולשתן של היריבות. העובדה שאת הסיטי לא חייבים לפגוש בצ’מפיונס. העובדה שנראה שריאל מדריד סובלת ממשבר זהות קשה יותר. לפתוח בפור זה טוב. אין שום דרך להסתכל על זה בצורה שלילית. אין גם שום דרך לטעון שלוולוורדה אין יד בדבר. השאלה היא האם יש שם גם מחשבה לטווח הרחוק. האם בבארסה מישהו חושב על עוד שנתיים. כרגע נראה שלא.

מנסה את מזלי. בארסה הגיעה רעבה לעונה הזו אחרי ההשפלה בסופר-קופה, סאגת ניימאר ועוד ועוד ועוד. ואלוורדה חזר אל הפשוט והמוכר עם ג’ורדי אלבה וראקיטיץ’ למשל שאכלו חצץ מלואיס אנריקה בלי שום סיבה. המצב בפיסגה נפלא, בארסה התגברה על הרבה מוקשים לעומת ריאל מדריד והפער מאוד-מאוד גדול. שחקן כמו פאוליניו שהוא רכש פסול לדעתי - השתלב טוב וכל אחד נותן קצת בזמן שהעול ההתקפי הוא על מסי. סוארס כבש מעט מאוד אבל היה אחראי לנקודה מול אתלטיקו וזה מעודד ומצד שני מסי לא יוכל לבד כל העונה, דמבלה אחרי פציעה והעונה ארוכה. הצ’מפיונס זה טורניר של הרבה מאוד גורמים ומשתנים אבל כרגע בארסה פחות חזקה. מצד שני כשגומס משחק כקשר רביעי במשחקי החוץ הקשים בארסה מאוד יציבה והשיטה כבר עושה את שלה מבחינת הברק וגם הדקות שאינייסטה מעביר קצב.

קודם כל ,עם אחרי הקיץ האיום והנורא שעבר על הקבוצה בשילוב של הסיוט של הסופר קופה, היו באים ואומרים לי שנהיה מקום ראשון בליגה ובליגת האלופות הייתי בטוח שמי שאומר את זה הוא שיכור ואידיוט, אבל המציאות והשיגעון הולכים ביחד כנראה והנה אנחנו במקום הראשון בשתי המפעלים.

הקרדיט לזה, הולך לאחד אלוהינו קודם כל, שיקום האחד שחושב שבלי מסי היינו במקום הזה.
אחרי הקדוש מסי, הקרדיט הולך לאומטיטי בוסקטס ואינייסטה. ובעיני מצטיין הקבוצה (את מסי נשים בצד) הוא טר שטגן הענק.

משחק אחרי משחק, הוא מספק תמיד את ההצלה ששומרת עלינו במשחק. דרך אגב, מי שעוקב אחריו, יודע שהוא בכושר מפלצתי מאמצע עונה שעברה. בעיני הטעות האיומה שלו בויגו שיפרה אותו . הוא הרבה יותר טוב מאותו סיום משחק.

לגבי ואלורדה, אני לא רציתי אותו כמאמן ואני עדיין חושב שזה טעות והמינוי שלו בוצע בנוהל אצלנו מסיבות לא עניניות.

בהתחלה הוא הפתיע אותי לטובה, במסיבות העיתונאים שלו הוא התחייב להחזיר אותנו למקורות ולנסות לשלב שחקני משתלה. התחילה הקדם של העונה ונראה שהוא עומד במילתו, סאמפר קיבל דקות אלניה קיבל זימונים. וחשבתי שהוא יאכיל אותי כובעים.

אז סאמפר הושאל ופאוליניו הגיע אבל כל זה לא באשמתו, כי זה ההנחתה של ההנהלה. קיבלתי את זה.

גם לא האשמתי אותו בכישלון הנוראי שלנו מול ריאל מדריד. כי הוא חף מפשע בעיני שם.

התחילה העונה, ולרגע נראה שרוחו הרעה של אנריקה חלפה לה מהקאמפ נואו, הוא הפסיק עם הרוטציות הטיפשיות של אנריקה, הקרדיט המוגזם לגומש פסק. ובעיקר נראה שבוסקטס ואינייסטה קיבלו רוח חיים רעננה מהמאמן.

אפשר להגיד שהמשחק של ברצלונה מול יובה היה השיא של הקרדיט שלי אליו. לרגע באמת חשבתי שוואלורדה הולך להיות
המיסטר החדש והאמיתי שלנו.

אבל בנקודת זמן מסוימת וללא שום הסבר ראוי, משום מה גומש חזר מהמתים וללא שום הצדקה מקצועית.
סמדו גורש לספסל וקללת המגן הימיני חזרה לרדוף את רוברטו. שוב ללא הצדקה או הסבר ראוי מהמאמן.
ומעל לכל, הגיע הייבוש הציני של דניס למרות היכולת הטובה שלו בדקות שהוא שותף להם בהתחלת העונה.
וזה גורם לי לחשוב שההצלחה של הקבוצה היא למרות ולא בגלל ואלוורדה.

בוודאי שיש לו הרבה נסיבות מקלות, פציעה של דמבלה , הנהלה איומה ונוראה. סגל חלש וקצר. פציעות וכושר נוראי של סוארז.

לגבי סוארז, אני לא יודע מה הסיבות לחולשה שלו, כושר גופני פציעה או מיקום ותפקיד במגרש. אבל זה לא נראה טוב.

לסיכום מצבנו טוב יותר מהצפוי, אנחנו עדיין משחקים רע ותלוים לחלוטין במסי בהתקפה.

אבל אני מקוה שואלורדה יתחיל לגלות כח מול ההנהלה ולדרוש חיזוק בינואר. ובעיקר להתחיל ולתת קרדיט לשחקנים כמו דניס ורוברטו, בנוסף אחד האתגרים שלו זה לנסות ולחזיר את סוארז לחיים.

לא הכל שחור ותכלס אני מופתע לטובה בייחס לציפיות שלי, אבל אני עדיין לא חושב שנגיע רחוק עם הסגל הקצר הזה.

• אינייסטה זה אהבה.

מעלה שאלה, וואלוורדה דבר על להחזיר את הלחץ מתישהו בתחילת העונה.

האם זה היה לפני שניימאר עזב או אחרי? כי לחץ הקבוצה לא עושה…

דווקא אני די מרוצה ממשחק הלחץ שלנו, למרות שהוא התרופף אולי עם הזמן. סך הכל משחק לחץ מושפע מאוד ממוטיבציה.

ראיון מדהים של לוסיטו

אני מאמין בו במאת האחוזים. סוארס משלם מחיר על המסירות שלו לנבחרת (חזר לשחק 90 דקות ישר לאחר הפציעה), אבל לדעתי הוא יחזיר לנו בריבית. השבועיים האלו יהיו קריטיים מאוד מבחינתו.

אוריה,

אני מסכים עם המקק המשוגע. אי אפשר לפתור את התרומה של בוסי ל’הרגיל אותנו לסטנדרטים גבוהים’ בגלל שמה שראינו עד עכשו העונה זה חריגה משמעותית מעבר לסטנדרטים הרגילים. אחד הבעיות המשמעותיות בעונה שעברה והסיבה המרכזית לזה שלא לקחנו אליפות זה שבוסי שיחק ברמה נמוכה יותר ממה שהוא הרגיל אותנו. ולכאורה זה היה מאוד טבעי. האיכות במרכז השדה צללה עם השקיעה המתבקשת של אינייסטה, וחוסר היכולת להביא מחליפים ראויים לו ולצ’אבי.
אבל העונה הוא צמח בחזרה והוא קרוב מאוד למסי בהיררכית החשיבות בהקשר להצלחה העונה בינתיים. אחרי שראיתי את המשחקים העונה אני כבר יכול לצאת לקרב על העמדה-בוסי נמצא בשורה אחת עם הקשרים האחוריים הגדולים בהסטוריה, ואני לא מאמין שאני אומר את זה, בתור אחד שקילל אותו בלי סוף במשחקים הראשונים שלו איתנו.

אז העונה שלנו זה בוסי ענק, מסי שמתעורר פעם ב5 דקות מתרדמת חורף ונותן מהלך ששווה שער או בישול באופן קבוע, ואומטיטי, שגורם לי לחשוב שבחורים צרפתים שחורים וחסונים לקו ההגנה שלנו זה שידוך מאוד מוצלח (ע"ע אבידל). אפשר להיות מרוצים מהעובדה שלמרות שאנחנו משחקים חלש אנחנו מובילים את הטבלה, מביסים את יובנטוס בליגת האלופות, ועומדים להבטיח את המקום הראשון בבית. ואפשר להיות לא מרוצים מהעובדה שאנחנו משחקים חלש. זהו באופן כללי