בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

לכבוד ציון הדרך המרגש של הסנטיאגו ברנבאו - ה-14 בדצמבר תמיד יישאר תאריך אלמותי של ריאל מדריד, היום בו נחנך הצ’מרטין - ניסיתי לחשוב ביני לבין עצמי על המשחקים הגדולים של ריאל מדריד במקדש, והאמת שזו משימה כמעט בלתי אפשרית גם אם אני מנסה להתייחס למשחקים מהעידן הנוכחי או 30 השנים האחרונות כביכול כאלה שראיתי במו עיניי. [כמובן שהכתיבה באתר שנסגר, עם כל הכבוד לפודקאסט המקסים שם אפשר לשמוע אותי וגם דף הפייסבוק וכאן - מאוד חסרה ליי]

כמובן שיש את הרמונטדות ההירואיות של שנות ה-80 - גלדבאך, אינטר, אנדרלכט. הנה כמה משחקים שחייבים להיות כאן מהעידן הנוכחי:

• המאניטה על ברצלונה מ-1994-95, ניצחון מחשמל, הברנבאו, כך אומרים, לא געש כך מעולם ומאז לא התקרבנו באצת לתוצאה כזו, נקמה שנה אחת אחר השפל. ותודה לאיבן זאמורנו הכל יכול.

• ריאל מדריד מנצחת 1:3 את מנצ’סטר יונייטד ברבע גמר ליגת האלופות ב-2002-03. אולי המשחק הגדול בקריירה של ראול, “שירה בתנועה” קראנו למשחק הזה, כדור מרגל לרגל יחד עם זידאן ופיגו. הגלאקטיקוס שואו.

• הניצחון 2:7 על ויאדוליד בעונת 2003-04, בהתחלה-בהתחלה. ריאל מדריד מפוצצת הגלאקטיקוס בערב למזכרת, כל שער יפה מהשני. ראול בעקב ובכלל התצוגה שלו, הוולה של זינדין זידאן. משחק ליגה רגיל וסתמי שהרגיש יותר מזה, “דיסנילנד”.

• אי אפשר בלי עונת הרמונטדות ואליפות מספר 30 של פאביו קאפלו. במחצית אספניול הובילה 1:3 בברנבאו ורגע לפני הסיום הילד גונסאלו היגואין קבע 3:4 מרגש, ממש אחרי 2:3 על סביליה תוצרת גוטי.

• עוד קלאסיקו, משחק הפאסיו ההיסטורי מעונת 2007-08, ברצלונה עושה מסדרון כבוד לאלופה, משחק שהוחמצה בו תוצאה היסטורית יותר.

• חייבים לציין כאן איזה משחק בית של ריאל מדריד של ז’וזה מוריניו שדרסה ופירקה. אולי ה-2:3 הדרמטי על מנצ’סטר סיטי בשלב הבתים ב-12-13 עם השער של כריסטיאנו לפני הסיום| אולי ה-0:4 על טוטנהאם ב-2010-11 או שלב אחד קודם לכן ושבירת המנחוס של שמינית הגמר נגד ליון| אולי ה-0:4 על אייאקס בשלב הבתים ב-2011-12 עם המתפרצת ההיא| בליגה גם כן היו הצגות כמו 1:7 על אוססונה למשל.

• הניצחון 1:3 על ברצלונה בקלאסיקו בסנטיאגו ברנבאו עם רמונטדה ראשונה בקלאסיקו אחרי זמן. ריאל גונבת את ההצגה בהופעת הבכורה של ה-MSN והייתה נראית בלתי ניתנת לעצירה. כריסטיאנו, פפה עם נגיחה מכל הלב ובנזמה…[עונת 2014-15]. אפשר לציין גם את ה-1:9 על גרנאדה מבחינת תוצאה היסטורית.

• חצי גמר ליגת האלופות נגד אתלטיקו מדריד ב-2016-17. 0:3 מוחץ על היריבה העירונית שניצחנו אותה בשני הגמרים, השלושער של כריסטיאנו רונאלדו. אין מה להוסיף.

• עונת 2021-22: שמינית גמר ליגת האלופות וה-1:3 על פריז סן ז’רמן. הבליץ’ אחרי הייאוש, הבישול של מודריץ’ ולאחר מכן בנזמה השלים שלושער, על הפרצוף של קיליאן.

• חצי גמר ליגת האלופות נגד מנצ’סטר סיטי 2021-22. תמיד נזכור אותך רודריגו, לכל החיים. שני רק לדסימה. הנס. לדעת רבים הרמונטדה הגדולה ביותר שלנו, ובסוף 1:3 בהארכה…

האם מצאנו את נאצ’ו של ההתקפה?

בתחילת העונה הייתי מאוד מתוסכל מההחלפה של אסנסיו בברהים דיאס. אסנסיו בעונה הקודמת נתן 20 מעורבויות ב2000 דקות משחק, השמאלית שלו יכולה לשבור הגנות, והוא הצליח לאזן את האגפים שלנו לא אחת ולייצר משם מצבים. לעומת זאת ברהים דיאס יצר אצלי רושם של שחקן שיכול לתת הברקה, אבל על הדרך להרוס לקבוצה התקפה אחר התקפה עם דריבלים הזויים ומשחק מטומטם.

והאמת, שאני לא יכול להיות מופתע יותר לטובה מהשחקן הזה. מעבר לכך שהוא לא הורס התקפות סדרתי כמו שחשבתי, הוא אפילו מצליח להוסיף לקבוצה. מעבר לחמש המעורבויות שלו ב500 הדקות בהן שיחק העונה, הוא מוסיף המון אינטנסיביות ומהירות, ואף עשה כמה פעולות שגורמות לך לחשוב שהשחקן הזה לא טיפש בכלל. למשל הבישול שלו לבלינגהאם מול בטיס הראה המון איכויות. הוא עזב את העמדה שלו בימין, נכנס לאמצע, קרא את התנועה של בלינגהאם ומסר לו את הכדור במהירות ובדיוק. הוא יכול לשחק בכל עמדות הקישור הקדמי וההתקפה, משתלב נהדר בסגנון החופשי של אנצ’לוטי ונותן 100% בכל רגע. הבחור גם לא עושה פוזות של כוכב, כשקיבל בהבנה את המעמד שלו בפתיחת העונה ולוקח את ההזדמנות בכל פעם בשתי ידיים.

אני כבר דיי משוכנע שגיבשתי עליו דעה מוקדם מדיי, ולמרות ש500 דקות מוצלחות לא מספיקות גם לקבוע שיש לנו עכשיו נכס ביד, הן עדיין מספיקות כדי להסב את תשומת הלב ולבחון מחדש את העמדה לגביו.

אז אולי מצאנו לנו את הנאצ’ו הבא של ההתקפה? לא כוכב גדול, אבל שחקן יעיל, עם איכויות, יכול לשחק במספ עמדות, מוכן לעבוד קשה ולקבל את מעמדו כשחקן משלים, ולספק מספרים כשצריך אותו. אם זה ימשיך כמו שזה נראה עכשיו, אז אין ספק שההחלטה להחזיר אותו הייתה פשוט בינגו.

מישהו בא לבקר.
https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1736027870772777147

מה שהכי יפה בסרטון הזה זה לראות שכל הפצועים שלנו נמצאים במתחם האימונים ועובדים על החזרה שלהם ולא נמצאים בבית ונחים עד ההחלמה.

LoL

3 פוסטים אוחדו לנושא קיים: איחולים, ברכות והתחנפויות אחרות

טשואמנינגה

https://twitter.com/DanikRM_/status/1737423286479262154

בדרך כלל אני נמנע מהסרטונים האלה ועדיין זה גדול:

ריל גדול שמתגלגל ברשת מאז הפציעה של דויד אלאבה. אם אנחנו אבודים בגלל הפציעות וגם מהמדיניות של המועדון - “נסתדר עם מה שיש” - אז לפחות נצחק קצת. כך ריאל מדריד תתגבר על הפציעה של האוסטרי. קרלו אנצ’לוטי והחלום, פלורנטינו פרס ו"המציאות", העצה של הדוד החורג והרשע צ’אבי וגם הפיתרון שכולנו יודעים שייבחר…תבלו וספרו לי איך היה

מעין ניצחון לסופרליג בבית המשפט היום בלוקסמבורג נאמר זאת כך. אופ"א איבדה את המונופול שלה פחות או יותר.

ההצהרה של פלורנטינו: "בריאל מדריד אנו מברכים בסיפוק עצום על ההחלטה שהתקבלה על ידי בית המשפט לצדק של האיחוד האירופי, שאחראי להבטחת העקרונות, הערכים והחירויות שלנו.
בימים הקרובים נלמד היטב את היקפה של החלטה זו, אך אני צופה שתי מסקנות בעלות משמעות היסטורית רבה. ראשית, שכדורגל מועדונים אירופי אינו ולעולם לא יהיה עוד מונופול. ושנית, שמהיום המועדונים יהיו אדוני גורלם. המועדונים רואים את זכותנו להציע ולקדם תחרויות אירופיות המחדשות את הספורט שלנו ומושכות אוהדים מכל העולם המוכרים במלואם. בקיצור, היום אירופה של החירויות שוב ניצחה והיום גם הכדורגל והאוהדים שלו ניצחו.

מול הלחצים שספגנו כבר יותר משנתיים, שוררים היום החוק, ההיגיון והחופש. ומסיבה זו, ריאל מדריד תמשיך לפעול לטובת הכדורגל.

בדיוק כפי שלפני כמעט שבעים שנה עשינו צעד מהותי בהיסטוריה של הכדורגל עם יצירת גביע אירופה, היום שוב מוטלת עלינו החובה והאחריות לתת לכדורגל האירופי את הדחף החדש שהוא כל כך זקוק לו. וכדי להשיג זאת, נמשיך להגן על פרויקט מודרני, התואם באופן מלא לתחרויות לאומיות, פתוח לכל, המבוסס על כישורים ספורטיביים ואשר למעשה יכפה כבוד למשחק הוגן פיננסי. פרויקט שיביא קיימות כלכלית לכל המועדונים ובעיקר יגן על השחקנים וירגש את האוהדים ברחבי העולם".

"נעשה את זה למרות הקמפיינים שעברנו ואשר ללא ספק יתגברו מהיום. אבל אף אחד לא אמר שקל לסיים את המונופול אחרי כל כך הרבה עשורים. אנו עומדים בפני הזדמנות מצוינת לשפר את כדורגל המועדונים האירופי. כדורגל בשיא המאה ה-21, עם ממשל שקוף, שיודע להתקיים יחד עם טכנולוגיות חדשות וששוב מעורר את התשוקה והרגש שהאוהדים באמת צריכים.

“הרשה לי לומר למועדונים האירופיים שאנו בתחילתה של תקופה חדשה בה אנו יכולים לעבוד בחופשיות באמצעות דיאלוג בונה, ללא איומים, מבלי לפעול נגד שום דבר או אף אחד ובמטרה לחדש ולחדש את הכדורגל כדי להמשיך את התשוקה של המעריצים.
מהיום, ההווה והעתיד של הכדורגל האירופי סוף סוף בידיים של המועדונים, השחקנים והאוהדים שלהם. גורלנו שייך לנו ולפנינו אחריות גדולה.
יום זה יציין לפני ואחרי. זהו יום נהדר להיסטוריה של הכדורגל ולהיסטוריה של הספורט”.

אז מה פלורנטינו שוב ישנה את ההיסטוריה? נציין כי ריאל מדריד ופלורנטינו פרס היו ונותרו איתנים במהלך, בפרונט בעוד ברצלונה מזגזגת וטרמפיסטית ורעבה ללחם. אין לה דעה משלה.

עד כמה ההגנה של ריאל מדריד טובה העונה ונוגעת במספרים מעידן אחר? קצת מספרים.

ריאל מדריד ספגה 11 שערים בלבד העונה ב-18 מחזורים, נתון נפלא לכל הדעות. במחצית מהמשחקים, בתשעה, היא שמרה על שער נקי (אם כי זה קרה במשחק צמרת אחד אמיתי – ה-0:3 על ג’ירונה בחוץ). נציין כי ריאל ספגה ארבעה שערים בלבד במשחקי הבית. הלכנו לבדוק מה קרה בעונות קודמות או כאלה רלוונטיות.

חזרנו אחורה קודם כל אל עונת 2019-20 בה טיבו קורטואה זכה בתואר הזאמורה, ובאותה נקודת זמן ריאל שמרה שמונה פעמים על שער נקי. ההתחלה הייתה קשה ובמחזור החמישי ריאל הצליחה לעשות זאת לראשונה. סביליה (שער נקי ראשון רק במחזור החמישי), אוססונה, אתלטיקו מדריד, לגאנס, בטיס, אייבר, אספניול, ברצלונה – שמונה משחקים ללא ספיגה| בעונת 2020-21 גם כן ריאל שמרה שמונה פעמים על שער נקי באותה נקודת זמן.

את עונת 2015-16 ריאל מדריד של רפא בניטס פתחה עם הגנת ברזל וספגה לראשונה רק במחזור החמישי, אך היא נעצרה על שבעה משחקים ללא ספיגה ב-18 מחזורים. מעבר לכך תבוסה ביתית בקלאסיקו והתפרקות בפיחואן קילקלו את המאזן.

באליפות השיאים 2011-12 ריאל הציגה יכולת טובה בהגנה אך שמרה רק שבע פעמים על שער נקי בחלוף 18 מחזורים| גם בעונת 2010-11 היכולת ההגנתית הייתה טובה מאוד, אבל ריאל שמרה על שער נקי שמונה פעמים ב-18 מחזורים.

הפעם היחידה בקריירה בה איקר קסיאס זכה בזאמורה הייתה בעונת 2007-08. באותו שלב במהלך העונה ריאל שמרה שמונה פעמים על שער נקי וזכורים שני משחקים קשים – המאניטה ההיסטורית בוויאריאל ובעיקר ה-0:1 בקלאסיקו על ברצלונה בקאמפ נואו.

הפתעה גדולה היא שבעונת 2004-05 דווקא ריאל שמרה על שער נקי תשע פעמים ב-18 המחזורים הראשונים וזה כולל את משחק הבכורה של ואנדרליי לושמבורגו בדרבי. ריאל שמרה על שער נקי בשלושה מארבעת המשחקים הראשונים.

בעונת האליפות הראשונה של פאביו קאפלו ריאל לא הפסידה ב-18 המשחקים הראשונים וספגה 13 פעמים בלבד. זו הקבוצה עם פרננדו היירו ומנואל סאנצ’יס מאחורה. גם הקבוצה הזו נעצרה על שמונה משחקים עם שער נקי כולל 0:2 ביתי על ברצלונה.

הלכנו אחורה עד לעונת 1987-88 שנפתחה בקצב הגנתי טוב עם 12 ספיגות בלבד ב-18 מחזורים, הקינטה דל בויטרה, קבוצה מעידן אחר תרתי משמע. גם כאן הייתה זכייה בזאמורה ובאליפות. הקבוצה הזו “מנצחת” בדירוג כששמרה בעשרה מ-18 משחקיה על שער נקי.

מעניין מה כל הפאנבויז היו אומרים אם קלופ היה עושה הישג כזה בלי ואן דייק ואליסון

האם עכשיו השווית את מיליטאו לואן-דייק ?

אחת הסיבות העיקריות לרקורד ההגנתי המרשים העונה זאת הפציעה של המחליק הכרוני, מה שגרם לאנצ’לוטי סוף סוף להשתמש בבלם הכי טוב בסגל בעמדה הטבעית שלו.

היו צודקים בכל מילה. הישג חסר תקדים. איבדנו חצי מהשלד של העונה שעברה והמקום בו אנחנו נמצאים היום לא מובן מאליו בכלל.

תזכור ש xGA (expected goals agains) שלכם עומד על 20-22.
כלומר בנוסף לעבודת הגנה מצוינת , נהניתם גם מהרבה מזל.

מספר כיבושים גבוה מהXG לרוב לא מעיד על מזל אלא על יכולת התקפית אישית גבוהה וקילריות מול השער.
זה היה נכון לגבי מסי, זה נכון גם לגבי ג’וד.
אגב אותו דבר גם בכיוון ההפוך- זה שברצלונה העונה מסיימת עם XG גבוה בהרבה מהשערים שנכבשים בפועל לא מעיד על חוסר מזל אלא על היעדר איכות בחלק ההתקפי.

עזוב טיטי. ברגע שמישהו אשם בכל הכישלונות ולא מקבל שום קרדיט בהצלחות זה כבר הופך למצחיק.

אני מסכים עם @dmitrys שהיה פה גם מזל וזה צפוי להתיישר (עוד משהו שזה מעיד עליו בדרך כלל הוא שוער טוב, ועד עכשיו בנקודה הזו אנחנו בסדר)

אני יכול לקבל שנהנינו מ"מזל" בחלק האחורי, היו כמה פעמים שאמרתי לעצמי שאם היה שם שחקן נורמלי יותר היינו סופגים שער. מצד שני, האם באמת אפשר להגיד על הגנה שהיא נהנית ממזל כשהיא מאבדת את השוער והבלם הבכיר שלה עוד לפני תחילת העונה? אני לא יודע.

בינתיים אני קונה את הסטטיסטיקה הזאת. ככל שעובר הזמן אנחנו נראים יותר טוב בשני צידי המגרש, ואם היה לנו מזל בחצי הראשון של העונה - מה טוב.

תשמע, בעונה הראשונה שלו קיבל את כל הקרדיט שבעולם, העונה אנחנו משחקים הרבה מתחת ליכולת האמיתית של הסגל, זה שאנחנו מובילים את הליגה לא עושה עליי שום רושם, כבר בתחילת העונה רשמתי שיש לנו סגל בכמה רמות מעל הליגה ומעל ברצלונה ושזאת תהיה בושה אם לא ניקח אליפות, אמרו שאני חיי בהזיות.

משחקים כדורגל משעמם ברוב דקות המשחק, כדורגל איטי בלי לחץ גבוה, לא מצליחים להניע את הכדור בצורה מסודרת מאחורה כשיש עלינו לחץ.
יש לנו כישרון עודף בטונות ולכן אנחנו מנצחים, המצב בעונה הנוכחית זה המצב בכל העונות שקרלו לקח אליפות בכל ליגה, כשהיה לו יתרון כל כך גדול על הליגה מבחינת כישרון שהוא כבר לא יכל להרוס את העונה.

זה שאיבדתם חצי סגל הגנתי זה חוסר מזל.
זה שאחרי הפציעות אתם עדיין עומדים על XGA של 20-22 זה לא מזל. זה עבודת הגנה מצוינת.
זה שבפועל ספגתם הרבה פחות מה XGA , אני קורא לזה מזל. אולי יש מילה אחרת.

חוסר איכות של היריבות, כבר כמעט ואין חלוצים מאיימים באמת. הרבה חצאי ניסיונות אופטימיים משהו שגם נכללים בסטטיסטיקה. אני לא יודע כמה משחקים של ריאל יצא לך לראות אבל את המשחקים שלא היינו אמורים לנצח אפשר לספור על כף יד אחת.

אבל אם זה מזל אז שיהיה מזל. אם המזל הולך איתנו השנה אני אקח את זה בשמחה. רק תעשה טובה דבר עם המזל הזה שלא יקח לנו את כל השחקנים, נחנקנו כבר.