בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

בטח שמתם לב ש…גירסת ריאל מדריד המקום לעדכונים קלילים מה שנקרא - הכל קשור, הכל הולך. מספרים וסטט’, ממים, קצת היסטוריה תחליטו אתם לקחת את הדיון אבל לטעמי הוא נחוץ לנו.

הנה הודעת הפתיחה של הת’רד הקודם, איי-שם ב-31 אוגוסט 2011: “בטח שמתם לב שמסוט אוזיל הוא ספק האסיסטים המוביל לרונאלדו. 12 בישולים בעונה שעברה (מתוך 53 השערים שהוא כבש), ואחד נוסף נגד סראגוסה”. כן, היה מגניב לנצח 6:0 במחזור הפתיחה. והיה עוד: "ואפרופו סראגוסה, סאן איקר עשה את הופעתו ה-421 בליגה הספרדית, ובכך עקף את קאניזרס עם 420. היעד הבא הוא ריקרדו זאמורה האגדי (שעל שמו קרוי הפרס), עם 455. השיא הוא של זוביזרטה עם 622.

ועכשיו חזרה ל-2017, אני אתחיל:

בטח שמתם לב שסרחיו ראמוס הוא השחקן שמסר הכי הרבה מסירות העונה בספרד עם 678 כאלה, בעשרה משחקי ליגה בהם שותף. ממש קצת אחריו - אומטיטי עם 675, וראקיטיץ’ אחר-כך עם 645. ראמוס, שרשם את הופעתו ה-375 בליגה הספרדית, גם רשם הכי הרבה חטיפות - 93.

בלי ששמנו לב, לוקאס ואסקס הגיע למאה הופעות במדי ריאל מדריד כשעלה מהספסל נגד לאס-פלאמס. אשתקד היה השחקן שרשם הכי הרבה משחקים - 50. החלוקה הבאה: 69 משחקים בליגה, 19 בליגת האלופות, 6 בגביע המלך, 2 באליפות העולם לקבוצות, 2 בסופר-קאפ האירופי ו-2 בסופר-קופה הספרדי. העונה יש לו 9 הופעות ושער אחד - שער השיוויון נגד לבאנטה. “אני מאוד גאה להגיע למספר הזה, לעולם לא דמיינתי אפילו שזה יקרה”, אמר לוקאס.

קאסמירו הגיע לעשרה שערים במדי ריאל מדריד בסה"כ, וב-2017 יש לו תשעה. הקשר כבש את הראשון נגד לאס-פלמאס וכן את השערים מול יונייטד בסופר-קאפ האירופי ובמשחק פתיחת הליגה מול דפור בריאזור. שימו לב לשיפור האדיר שלו מבחינת התרומה להתקפה. הוא הכובש החמישי הבכיר שלנו ב-2017. מובילים עליו: כריסטיאנו עם 34, איסקו עם 14, אסנסיו ובנזמה עם 11 ומוראטה שעזב עם 10.

ב-10 בנובמבר יעלה סרט מרתק על סנטיאגו ברנבאו, חייו ופועלו למען ריאל מדריד. שחקן, קפטן, נשיא, וכיום כמובן האצטדיון נושא את שמו - למעשה מאז החליף את צ’מרטין הישן. על קצה המזלג - בניית המגרש החדש, האובססיה לגביע אירופה והקמת גביע האלופות, בניית הקבוצות הבלתי-מנוצחת של שנות ה-50-60 ועוד ועוד.

ולסיום, קצת נוסטלגיה. בדיוק לפני 15 שנה:: לואיס פיגו מנצח את ראיו וייקאנו בדקה ה-90! מחזור תשיעי בספרד ולריאל יש הזדמנות לצמק את הפער העצום מהמוליכה ריאל סוסיאדד אחרי שזו פגשה את דפור במשחק צמרת קשה(1:1). ריאל פתחה את העונה במאזן לא מחמיא של יותר מדי תוצאות תיקו, למעשה 3:4:1. רונאלדו העלה את ריאל ליתרון בדקה ה-15 אחרי סיום נהדר וכדור עומק משובח של גוטי, אולם אזקוטייה השווה בדקה ה-27. רוברטו קרלוס כבש את השער הראשון שלו בליגה בכדור חופשי חזק בדקה ה-57 אבל הכל הסתבך כשראיו השוותה שוב והפעם תודות לפנדל של חוליו אלברז בדקה ה-75.

המשחק כבר נכנס לתוספת הזמן וריאל הייתה מיואשת. התקפה אחרונה ללא ספק ורונאלדו שהשתלט על הכדור וחיכה עם הגב אל השער - הוכשל סמוך לרחבה. פיגו ניגש לבעוט והפתיע את השוער בבעיטה מסובבת לפינה בלי החומה וניצח לריאל מדריד את המשחק, איזה גול! [הערות שוליים שלי: 1. פיגו היה בועט חופשיות נפלא| 2. אין כמו חולצת החוץ השחורה הזו. 3. בעצם אין בכלל על הקבוצה הזו, ריאל מדריד 2002-03].

כשבקהאם הגיע שנה אח"כ נוצר פשוט מצבור בלתי סביר של בועטים מעולים בקבוצה. בנוסף לדייויד ופיגו גם זידאן ידע לבעוט מצויין, דווקא רוברטו קרלוס תמיד היה אוברייטד בתחום בעיני. מדהים כמה זמן בעיטות חופשיות ישירות הן פשוט לא רלוונטיות למשחק ההתקפה שלנו (זה שהבועט הקבוע הוא אפילו לא השלישי בטיבו בסגל מן הסתם לא עוזר).

והחולצה השחורה-מינימליסטית עם הצווארון - 11/10. כבר לא עושים כאלה.

לא רק החלוץ שלנו חווה עונה קשה מבחינת מספרים:
image

רק שאצל החלוץ שלנו לא מדובר בעונה…

תמיד צריך להתסכל על החיובי בחיים, לפחות אנחנו יכולים להגיד שאנחנו כבר בחודש נובמבר ועדיין פיקה כבש לזכותנו את אותה כמות שערים כמו ה׳9׳ הפותח שלנו…

או על הצד העצוב. שהחלוץ שמכרנו כבש יותר משלושת החלוצים הפותחים שלנו + החלוץ המחליף.
מה שקורה עם שחקני ההתקפה שלנו כבר מזמן עבר את המצחיק. כבר אין רונאלדו שיעלים את חוסר היכולת של בנזמה ובייל

איסקו, עם 12 גולים ו-8 אסיסטים, הוא הקשר שכבש ובישל הכי הרבה ב-2017.

טוב אני מרגיש קצת פארטי פופר. אבל לא חוכמה להשוות את איסקו לשאר הקשרים שכן הוא משחק בעמדה התקפית הרבה יותר. מאחוריו יש 3 קשרים ולא 2.

אני רק השליח :slight_smile:

בכל מקרה, אני לא בטוח שאפשר לבטל את ההשוואה לחלוטין. יש קשרים בספרד שמשחקים התקפה כמו איסקו פחות או יותר. בעולם תקין כנראה שלא יהיה אף קשר בליגה שלא משחק בבארסה או ריאל שיתן לו פייט, פשוט בגלל שאלה שתי הקבוצות שכובשות הכי הרבה בפער, אבל אנחנו כבר יודעים שהעונה העולם הוא הכל חוץ מתקין.

בקיצור, קרלוס סולר הולנסיאני הולך להשתלט לאיסקו על התואר עד סוף העונה…

עמדה התקפית או לא, איסקו הוא השחקן הכי טוב בספרד חוץ מההוא בשנה האחרונה. אנחנו (גם אני) נוטים להיות ביקורתיים איתו מתוך הרגל, אבל האמת היא שכבר אין הרבה משחקים שבהם הוא לא אחד משני השחקנים הכי טובים שלנו על המגרש.

יחי ההבדל: שנה מהשלישייה בקאלדרון - אז והיום

תאריך ה-20 בנובמבר. בדיוק היום לפני שנה, בדיוק באותו מחזור בספרד - המחזור ה-12’ - ריאל נתנה בראש בדרבי האחרון בויסנטה קאלדרון במסגרת הליגה. זה היה 3:0 מצויין תוצרת כריסטיאנו רונאלדו שכבש שלושער והפך לכובש המצטיין במשחקי הדרבי בכל הזמנים. אז, ללא ספק, החיים היו תותים: ריאל הובילה את הטבלה בביטחה בפער של 4 נק’ על פני בארסה כשהיא עם מאזן 9-3-0 ויחס שערים מעולה 34:10. והפעם, נו, אתם יודעים. ‘ריאל מדריד - מלמעלה למטה - נפילה כואבת - תוך שנה אחת בלבד’, כתבו ב-AS בכותרת.

364 ימים אחר-כך ריאל עזב את הוונדה-מטרופוליטאנו במצב אחר לגמריי, בלי עתיד, בלי תקווה, בלי חלום. . אז, סמוך למשחק, היו ספקות לגבי שילובו של איסקו ב-11(ולולא הפציעה של בנזמה אולי גם לא היה מקבל את הצ’אנס) והוא נתן משחק גדול, ואילו היום אפשר לומר שהוא השחקן הטוב בקבוצה. 22 שערי זכות בלבד, שני הפסדי ליגה - רקורד שריאל הגיעה אליו אשתקד רק בסיום הסיבוב - וה-B-B-C לא פוגעים, ולא רק הם ובעיקר - פער של 10 נק’ מהמקום הראשון וריאל אפילו לא מדורגת במקום השני.

t

כבר דיברנו על כך שריאל כובשת 12 שערים פחות וכמובן שה-B-B-C משפיעים. בעונה שעברה הם כבשו יחד 17 שערים, 13 יותר מהעונה. כריסטיחאנו הגיע לשבעה שערים אשתקד בשלב הזה עם אחוז ניצול מצבים 18.8%. בנזמה כבש ארבעה בעונה שעברה בשלב הזה והאפקטיביות שלו צנחה מ-23.53% ל-6.67% בלבד. רק בייל שומר על הממוצע שלו, אשתקד 5 שערים ו-2 בישולים ומעורבות בשער כל 188 דקות, והעונה יש לו שני שערים ובישול ב-596 דקות, כלומר שער או בישול כל 198 דקות. נק’ האור היחידה היא אסנסיו ואיסקו שהשתפרו ביחס לעונה שעברה, איסקו עם 4 שערים ו-3 בישולים ואסנסיו עם 4 שערים ו-2 בישולים. ב-AS המשיכו עם ה**סטט’ הנרחבת**::

t2

סרחיו ראמוס, רפאל ואראן ולוקה מודריץ’ לא כבשו העונה, זאת בניגוד לקאסמירו שיש לו 2 שערים כבר - דפור ולאס-פלמאס, ולוקאס שכבש אחד. באתר בחנו גם את התרומה של שחקני הרכש. בורחה מאיורל הבקיע אחד ודני סאביוס הרשית צמד ויש לו שער בכל 96 דקות, בעוד השאר לא רלוונטים. מוראטה פתח את העונה שעברה בסערה ובשלב הזה היו לו כבר 4 שערים ו-2 בישולים(שער או בישול כל 133 דקות), וחאמס כבש שער אחד ובישל 2.

כריסטיאנו 2017: ד"ר כריסטיאנו ומיסטר רונאלדו.

דווקא בימים קשים אלה השיגה ריאל מדריד את ניצחון החוץ הגבוה בתולדותיה בליגת האלופות עם ה-6:0 על אפועל ניקוסיה. כמובן שהוא לא שווה ערך ל-6:1 בתורכיה על גלטסראיי בשלב הבתים או ה-6:1 בגלזרקינכן של שאלקה בשמינית הגמר - שני הנצחונות בעונת הדסימה, אבל גם זה משהו ונקווה ש-‘הגשם הראשון’ בהחלט יביא לשחרור הפקק. מודריץ’ כבש את השער הראשון שלו כמס’ 10, קארים בנזמה שבר בצורת בת 279 ימים ללא שער בצ’מפיונס!(מאז נאפולי!) ועם הצמד שלו עקף את הנרי והפך לכובש השישי המצטיין בתולדות הצ’מפיונס עם 53 שערים(41 בריאל ו-12 בליון), אבל גולת הכותרת, כרגיל: כריסטיאנו רונאלדו.

מאה שערים באירופה יש לכריסטיאנו בריאל מדריד - 98 בצ’מפיונס ועוד 2 בסופר-קאפ האירופי. הפורטוגלי הרשית אמש את החמישי והשישי והגיע העונה ל-8 שערים במפעל, יותר מכל אחד אחר, זאת בניגוד לשער ליגה עלוב אחד בשמונה משחקים העונה. הוא הפך לשחקן השלישי בהיסטוריה של הצ’מפיונס שכובש בכל חמשת מחזורי הפתיחה בשלב הבתים - יחד עם דל-פיירו ב-1995/96 ורברוב(דינמו קייב, 1997/98), והוא השחקן היחיד שכבשד 18 שערים בצ’מפיונס בשנה קאלנדרית - 2017 כמובן, ויש לו את משחק סיום הבתים נגד דורטמונד בברנבאו ב-6 בדצמבר ותהיו בטוחים שהוא לא ינוח. בחזרה לשלב הבתים, אגב - בעונת הדסימה היו לו תשעה שערים בשלב הבתים, וב-2015/16 היו לו 11.

תכירו: ד"ר כריסטיאנו ומיסטר רונאלדו. בתקשורת בספרד דיברו על ‘פיצול האישיות’ של כריסטיאנו רונאלדו העונה. ‘הוא מקשיב למוזיקה ולהמנון ליגת האלופות, לוקח נשימה עמוקה ופשוט משתנה’, התפייטו במארקה בצורה מוגזמת, אבל קשה להתעלם מהמספרים, וציינו גם את הבישול הרגוע שלו לבנזמה עוד לפני שכבש בעצמו. כריסטיאנו היה צריך 37 איומים כדי לכבוש 8 שערים בצ’מפיונס(היה גם אחד בפנדל נגד טוטנהאם), ובליגה? 55 איומים ושער אחד, רקורד של 1.8%, עצוב. בשנה האחרונה כריסטיאנו כבש יותר שערים בליגת האלופות - 18 גולים ב-16 משחקים(1.125 שערים למשחק) מאשר בליגה עצמה - 12 שערים ב-26 משחקים(0.4615 בממוצע למשחק). כריסטיאנו סיים את הליגה אשתקד במצב-רוח טוב וכבש את השער הראשון במשחק האליפות במאלגה אחרי פחות מדקה. ביום שבת ריאל מדריד שוב תפגוש את מאלגה. אולי כריסטיאנו צריך לדמיין את המוזיקה של ליגת האלופות…

בתקשורת במדריד מהללים את גארת’ בייל - משריקות בוז ועד לתקווה גדולה, כתבו באתרים השונים על הוולשי שבקאמבק שלו בריאל בישל אתמול שער וחצי לבורחה מאיורל. ההתלהבות כנראה תפוג בפציעה הבאה. בינתיים, בטח שמתם לב ש… עם משחקו ה-160 בריאל מדריד אמש(70 שערים), בייל הפך לשחקן הבריטי עם מס’ ההופעות הגבוה ביותר בריאל מדריד. הוא השאיר מאחור שני אנגלים אהובים - דיוויד בקהאם עם 159 משחקים(סופר-קופה ספרדי בעונת הבכורה, אליפות בעונת הפרידה ו-20 שערים בסה"כ), ובמקום השלישי ניצב סטיב מקמנמן עם 158 משחקים(פעמיים צ’מפיונס כולל שער ענק בגמר ה-‘לה-אוקטובה’ נגד ולנסיה, וגם שתי אליפויות ספרד).

בורחה מאיורל שכבש אתמול צמד ראשון בקבוצה הבוגרת - היה נרגש כמובן - “לכבוש בברנבאו זו שמחה עצומה”. שער הבכורה שלו בקבוצה הבוגרת היה במשחק החוץ באנואטה העונה, ואמש הוא כבש שערים ראשונים בבית. העונה יש לו 3 שערים במעט מאוד דקות, והוא שיפר את המספרים מהעונה שעברה הלא-מוצלחת בוולפסבורג.

עם האדום מספר 19 סרחיו ראמוס נכנס להיסטוריה בתור השחקן עם הכי הרבה כרטיסים אדומים בהיסטוריה של הלה ליגה. מזל טוב?

מדובר במספר מגוחך ואין ספק שראמוס צריך להיות אחראי יותר, אבל חלק מהאדומים נראים מוגזמים.

חלק אפילו מאוד מוגזמים, כל מיני צהובים שניים שלא היו ולא נבראו.
מצד שני זה כמו איתי שכטר והצלילות, הוא קנה לעצמו מוניטין כזה ולכן כל הצגה כזאת כמו של פרננדו טורס או אחרים מקבוצות אמצע טבלה שלא זיהיתי, מטעה בקלות את השופט.

בסדר, לראמוס אמורים להיות עוד אדומים שוויתרו לו. הוא הרוויח את השיא הזה ביושר. אפשר היה לראות ניצנים כבר נגד רונלדיניו ב06-07, הוא פשוט פירק לו את הרגל בלי סנטימנטים והיה אמור לקבל אדום ישיר. כאילו זאת הייתה הדרך שלו להגיד לו “על מה שעשית לי אני לא אשכח ולא אסלח”.

חשבתי אם לסייג באופן דומה כשכתבתי את ההודעה, אני מניח שזה פשוט עניין של מוניטין שהורווח ביושר. אין לי איזשהי תובנה מאוד עמוקה, אבל באמת הרבה מקרים נראים לי מוגזמים.

במיוחד האדום והפנדל שלא היו ולא נבראו על ניימאר, שברו לי את הלב בברנבאו. אף אחד בקהל לא הבין מאיפה באה השריקה הזו.

אגב, לא היה דיבור לפני כמה שנים על להפסיק עם הענישה הכפולה הזו?

הוא כן פגע ברגל של ניימאר מאחור וגרם להכשלה.
לא קל לראות מפעם ראשונה אבל אפשרלראות שהוא הולך על הרגל שלו שהלכה אחורה וכשפגע בו הצטלבו לניי הרגליים ונפל.

באנגליה אם אני זוכר נכון החלו כבר השנה עם ביטול העונש הכפול.

אני קצת מופתע או שאני לא מבין, אבל רונאלדו זכה בכדור הזהב? יש סיבה שבקושי מתייחסים לזה? שום איזכור פה, גם האינטרנט לא מי יודע מה גועש.

אני קצת מבולבל.