בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

לופטגי שילם על כך בכסאו.

תוך שבוע וחצי שני השוערים הגדולים ביותר שלנו ב-25 השנים האחרונות לפחות מבקרים בארץ. לשוער השלישי הכי הגדול יש חברה ישראלית והוא מספיק “אמיץ” כדי לכתוב לה בעברית באינסטגרם :slight_smile:

בטח שמתם לב ש… שבוע הבא מתחילה הליגה.
נראה שלאף אחד לא אכפת, אה?..
אפילו לקבוצה עצמה לא אכפת. בקושי טרחו לקבוע משחקי אימון לפני פתיחת העונה.
אין ממה להתלהב. לא מהסגל, לא מהמאמן, לא מאיך שהקבוצה נראתה מול ריינג’רס.

אבל איזה כיף זה אולימפיאדה. תענוג טהור של ספורט תחרותי. היה חסר לי הרצון הזה למצוינות ותחרותיות. ריאל קצת איבדה את התכונות האלה בזמן האחרון.

משחק אימון אחרון לפני פתיחת הליגה. איסקו ומרסלו בהרכב…
אפילו זידאן הנאמן כבר הבין שאי אפשר לסמוך עליהם. אנצ’לוטי המאמן היחיד בעולם שכנראה עדיין לא הפנים את האמת המרה בקשר לשניהם.
אודגור בספסל. אם הנורבגי עדיין מתלבט אם להישאר או לעזוב לארסנל, אז קרלו הקל עליו את ההחלטה.

כל שנה אותו דבר. מצפים לשינוי שלא מגיע.

ברהים ותיאו בהרכב של מילאן. מאכזב אותי שברהים הושאל ואיסקו ואסנסיו עדיין פה. ברהים במגמת שיפור, איסקו ואסנסיו בנסיגה מתמדת.

רק לראות את השמות בהרכב ואת הרכש הנוצץ שבחרו לעטר איתו את התמונה, איזה כיף מצפה לנו.

עוד לא מחצית, אבל נראה שבייל מוסיף המון למשחק ההתקפה שלנו.

נקווה שימשיך ככה ולא יחזור לסורו.

image

איזו עונה זו הייתה | אין כמו להתרפק על העבר, עידן ההצלחות של כריסטיאנו-ראמוס-זידאן, ויש לכך סיבה טובה: ביום כמו היום לפני חמש שנים זכתה ריאל בסופר קאפ האירופי אחרי ניצחון אדיר 2:3 על סביליה, משחק שסימל את עונת 2016/17 האגדית על כל הטוב שבה. כעת חזרנו לאותה עונה, שלב אחר שלב.

הכתוב הוא פרק מתוך הספר שלנו “המלכים של אירופה: סיפורה של ריאל מדריד” - זמין לרכישה

פלורנטינו קופץ ראש בהקשר של CVC.
the Real Madrid C.F. Board of Directors unanimously agreed to initiate both civil and criminal legal action against the LaLiga President, Mr Javier Tebas Medrano

ההסכם הזה באמת הזוי. 10% מההכנסות 50 שנה קדימה לחברת ההשקעות. אמור להיות קל לשכנע קבוצות להתנגד להסכם. צריך עשר קבוצות משתי הליגות הבכירות שיתנגדו. ריאל, בארסה ובילבאו כבר נגד. שישכנעו עוד 7 ויסגרו את הסיפור.

בטח שמתם לב שפתאום אנחנו פיבוריטים ובפער לקחת אליפות העונה.

לא הייתי מזלזל באתלטיקו כל כך מהר.
אני גם חושב שאנחנו פייבוריטים, אבל אנחנו תלויים מידי במספר שחקנים מאוד מסוים.
העונה אם יפצעו לנו 2 בלמים אנחנו כבר נשחק עם ואייחו ולא נאצ׳ו (שלטעמי צריך לפתוח לצד מיליטאו).
כרגע מנדי פצוע ואין לדעת איך יחזור, מרסלו לא נראה כמו כדורגלן עונה שעברה מה שכנראה יגרור את אלאבה לאגף שמאל ויקפיץ את ואייחו למחליף ראשון. פציעה נוספת גם באגף שמאל יגרור את מרסלו להרכב.
בקישור אנחנו עדיין עם איסקו כמחליף שני. מודריץ לא היה צעיר עונה שעברה ובטח שלא העונה, ובכללי הקישור הזה לא יודע להניע כדור ואנחנו תלויים בפריצות של וולוורדה ובמצבים נייחים של קאסמירו וקרוס.
פציעה אחת של בנזמה ואנחנו בלי התקפה.

גם לדעתי אנחנו פייבוריטים. אבל בהחלט נחלשנו מעונה שעברה (בעיקר בעומק ובגיל).
הכל שאלה לגבי אם הצעירים שלנו יעשו קפיצת מדרגה. אם כן אז קשה לי להאמין שלא נזכה באליפות, אם לא אז לא אתפלא בכלל אם אתלטיקו יקחו

ועכשיו טבאס מחזיר לפלורנטינו.
טוען שריאל כבר ניסתה 51 תביעות בשנים האחרונות, ואת מרביתם הליגה ניצחה.
יאללה, אני מכין את הפופקורן.

אתה מדבר על עונת 2021/2022?

וברצינות, אנחנו לא מעל אטלתיקו ובטח ובטח שלא בפער.

https://www.instagram.com/p/CSdt5KhqCNI/

סיבות לאופטימיות לקראת העונה החדשה| אמנם זה היה כנראה הקיץ הקשה ביותר שחווינו כאוהדים - פרידות צפויות וכואבות מאגדות כמו המאמן זידאן והקפטן ראמוס, רצינו את אמבפה ו’קיבלנו’ מכירה של ואראן, תחושה שפרס חושב רק על האל-נואבו ברנבאו והסופרליג. ועדיין, ביום שבת 2021/22 יוצאת לדרך וחייבים להתרגש. קיבצתי עבורכם כמה סיבות לעלות חיוך על השפתיים מעבר לכך שריאל מדריד חוזרת.

אז מה הסיבות? חוזרים לברנבאו - שיודע לעודד אבל גם ‘לשפוט’ ולזעום; אנצ’לוטי במהותו מאמן קצת יותר התקפי מזידאן (על אף שיש בעיה - אין לו כלים); בעונה שעברה סבלנו ממכת פציעות אכזרית ולמרות זאת היינו כל כך קרובים לזכות באליפות; מספיק שנקבל קצת מאדן הזאר של צ’לסי, אפילו 50%; אני מצפה לעונת פריצה של פדה ואלוורדה; וסיבה אחרונה - היריבות: אתלטיקו טובה אבל לא בלתי ניתנת לעצירה ואנחנו טובים מברצלונה בכל עמדה אחרי עזיבת מסי שתטלטל אותה. לחצו כאן לסרטון המלא

image

חמש שנים עם אסנסיו . כולם מכירים את הסיפור הזה על מרקו אסנסיו. כשהיה ילד, פגש מרקו אסנסיו את פלורנטינו פרס יחד עם הוריו והצטלם עם הנשיא. ‘יום אחד הבן שלנו ישחק אצלך’, אמרו לו ההוריו. והיום לפני חמש שנים זה קרה ומרקו הזיל דמעות במסיבת העיתונאים בה הוצג בשורות הקבוצה הטובה בעולם. נחנק מדמעות - כשסיפר על אימו ז"ל שנפטרה כשהיה ילד בן 15. אחרי כל שער הוא תופס בקצוות החולצה ונושא מבט אל-על, מקדיש את השער לאימו. מה שווים החיים בלי רגש.

עם המחירים המטורפים בכדורגל העולמי, היה נראה שריאל עשתה את עסקת המאה כשרכשה את היהלום ממאיורקה בשלושה מיליון יורו. הוא פתח לנו את התיאבון עם שער מטורף בסופר קאפ האירופי במשחק הבכורה, רץ בלי הפסקה בפיחואן בדרך לשער סולו, סיחרר את הומלס וכבש גם בגמר נגד יובנטוס כמחליף מה שהיה שערו העשירי ב-38 הופעות. ב-17/18 הגיעו שתי בומבות לחיבור בקלאסיקו, ממש בלתי נשכח ושער ניצחון נגד באיירן בחצי הגמר ובסה"כ 11 שערים ב-53 משחקים. שנתיים מעולות עם בעיטות קסומות, מאני טיים, חוצפה…שחקן של משחקים גדולים. היו ימים שהשוו אותו לאמבפה.

ומאז…הילד נעצר. נתקע. נהיה מפוחד, לא לוקח סיכונים וממהר למסור לאחור. על אף שהפציעה הקשה בקיץ 2019 - כבר מאחוריו מזמן. 37 שערים ב-195 משחקים והוא לרו דווקא נראה עדיף על מתחריו בעמדה. מה הסיבה לבעייה של אסנסיו? האם הוא מהאכזבות הגדולות שראיתם בלבן דווקא כי הפתיחה הייתה נפלאה?

אחרי כל רכש הצעירים והדיבורים על בנייה מחדש וחילופי דורות, הגיל הממוצע של ההרכב שלנו במחזור הראשון היה 29.9. חוץ מואלוורדה ומיליטאו כל ההרכב בני 29 ומעלה. רק אלצ’ה עלתה עם הרכב מבוגר יותר. אם קרוס היה כשיר הוא היה פותח במקום ואלוורדה ואז היינו מקום אחרון. אחלה מהפכה.

לשם השוואה הגיל הממוצע של הרכב אתלטיקו 27.6 ושל בארסה 27.7

ברור שמי שטוב צריך לשחק, בלי קשר לגיל. הבעיה שזה מעיד או על כשלון הרכש שלנו, או על ההעדפה של אנצ’לוטי לשחקנים ותיקים. או גם וגם… אני זוכר שקרלו לא ספר את קאסמירו הצעיר בקדנציה הראשונה שלו פה, למרות שקאסמירו הציל את אנצ’לוטי מול דורטמונד בעונה הלה דסימה. אני מאוד מקווה שלא נראה העדפה אוטומטית של בייל והזאר על רודריגו וויני. או של קרוס על ואלוורדה. או של מרסלו על מיגל.

יש עוד בעיה עם הרכב מבוגר. החצי השני של העונה יהיה פחות טוב מהחצי הראשון. אי אפשר לצפות מהם למשוך עונה שלמה באותו קצב של שחקנים צעירים מהם בעשור. אנצ’לוטי לא אוהב לעשות רוטציות, אבל הוא יהיה חייב להשתמש נכון בסגל כדי לא לשרוף את הקבוצה כבר בינואר.

אנצ׳לוטי על זמן שאול, לא יהיו לו התוצאות של 2013-2015 ולא את הקרדיט של זידאן- כל עוד לא ריאל שלו לא תהיה במקום הראשון הוא לא יוכל למחוק שחקנים כי ככה הוא ימחוק את עצמו.
אני מניח שכל השחקנים בסגל יקבלו הזדמנות, גם הפנסיונרים לצערנו.

מצחיק אותי הדיווחים בתקשורת שאנצ’לוטי כן רוצה או לא רוצה את רונאלדו או שהוא התרשם או לא התרשם מאודאגור/ מרסלו/ איסקו וכו’.
אנצ’לוטי הוא בסך הכל בובה של פרז שהיה היחיד שהסכים להגיע בלי לדרוש שום חיזוק.
אם יצליח לקחת אליפות עם כל החברים הקשישים שלו ישאר (ובינינו הוא יכול לעשות את זה עם אתלטיקו ובארסה הנוכחיות).
אם לא, ראול כבר מתחמם על הקווים.

חנות המועדון בברנבאו נפרצה וכל השלל נגנב.
מעניין אם הגנבים מצאו שם חולצות של אמבפה במחסן…

השאלה הנדרשת: האם למועדון יש מספיק כסף לשלם על הנזק?

*כמובן שיש ביטוח, סתם לאווירה.