הפורום שלנו :: די עם הספאם !

@mos56
בנוגע לאופציה של חסימת משתמש מדיון הקורונה.
היא עדיין נותנת לך את האופציה לראות את מה שהמשתמש כתב, זה מופיע בתור שורה קטנה שכתוב בה “הודעה ממשתמש חסום”.

תודה עזרת לי מאוד!

מישהו יודע למה אי אפשר להעלות לפה ציוצים מהטויטר או שזה בעיה רק אצלי?

כי זאת עונת הנדידה
#סליחה

אצל כולם…

@KB9 הושע נא!

נושא שמטריד אותי ממש בקטנה ואני חושב שאני רואה יותר לאחרונה: ציטוטי ״מסע בזמן״. אסביר דרך הדוגמה הבאה:

1. משתמש א׳ כותב פוסט.
  2. משתמש ב׳ מגיב לפוסט הזה או כותב הודעה בהמשך השרשור.
  3. משתמש א׳ עורך את הפוסט המקורי שלו עם ציטוט מתוך התגובה של משתמש ב׳ (שמופיעה מאוחר יותר בשרשור).

למה בעצם אנשים עושים את זה? כשכותבים ככה זה יוצר רצף אנכרוניסטי של הודעות וממש קשה להבין את ההודעה בקונטקסט המקורי שלה. היחידים שמבינים מה קורה הם משתמש א׳ ומשתמש ב׳. רק אחרי שקוראים את ההודעה המאוחרת יותר שצוטטה מצליחים להבין מה קורה (ושלא פיספסנו הודעה מקודם). עדיף בהרבה אם בתרחיש הזה משתמש א׳ פשוט יפרסם פוסט נוסף עם אותו הציטוט, זה יקל על הקריאה של כולם.

אין לי מושג על מי אתה מדבר

תכף יטענו גם שיש משתמשים שמשתמשים כל הזמן במימים וגיפים

בעיקרון אתה צודק, ואני יודע שאני חוטא בזה לא מעט.
אני יכול להגיד שאצלי זה נובע בעיקר מתוך חשיבה שאני בוחר ברע במיעוטו, במקרים בהם מישהו הגיב לי די מיד אחרי ההודעה שלי, ואני מגיב במשהו שלא בהכרח מצדיק (מבחינתי) הודעה חדשה.

בעצם הבחירה היא בין להציף בהודעות (מה שאני גם ככה עושה, רק יותר) עם תגובות מהירות שרובן שטחיות, לבין להוסיף תגובה טיפשית בהודעה המקורית.

אבל…לקחתי לתשומת ליבי. מבטיח להתיישר, המפקד.

עדיף קצת יותר תגובות מתגובה שהורסת את הרצף הכרונולוגי. יש פה אנשים עם OCD וזה לא יפה לא להתחשב. מה הצעד הבא? כל אחד יחליט אם הוא בן או בת?

אני גם לא מת על זה. כל פעם מחדש לוקח לי כמה שניות להבין כנראה הגיבו לתגובה עתידית ואני צריך ללכת לקרוא אותה ואז לחזור לתגובה הקודמת.

מצד שני, הפורום מזמן הפך למקום יותר חברי וזה מתנגש עם גישת ה"לא לפרסם תגובה חדשה שהיא איזה שורה בלחץ ללא הרבה שורות" (חוטא בזה לא מעט פעמים :rofl:), לכן נראה לי שזה איזה פתרון ביניים שאנשים מצאו כדי כן להגיב אחד לשני תגובות ללא יותר מדי תוכן במקום ללכת לפרטי, ואז זה יגזול מכולנו את ההוי של הפורום.

אם זה המצב, אז דעתי החד משמעית היא שעדיף בהרבה הודעת שורה מאשר הוספת ציטוט להודעה המקורית. או יותר נכון: אם אין הצדקה להודעת שורה, בוודאי ובוודאי שאין הצדקה להוספת ציטוט ושורה בהודעה המקורית. אולי זה פשוט סימן שצריך לחכות קצת כדי שיהיה מספיק חומר לתגובה לפוסט נוסף, או לנסות להרחיב את הודעת השורה למשהו עם קצת יותר בשר.

אני מודה באשמה, אבל נשבע שזה מכוונה ראויה. אני כל הזמן מגיב ושבשביל למנוע פוסטים שחוזרים על עצמם חשבתי שלרכז את הכל בהודעה אחת זה יותר עדיף.

דרך אגב אם מנסים לכתוב יותר מידי הודעות אז הפורום מנסה לגרום לך “רגישי " כי אז הוא שולח הודעות ליוזר הודעות שרומזות שהוא מנסה ל"השתלט” על הדיון…

חייב להוסיף משהו בהמשך לפאקו,

איך אני שונא שהודעה שלי אחרונה בשרשור ואני מגלה טעות כתיב (רוב הזמן אני מסמארטפון).

לערוך ולהקפיץ חזרה את הת’רד? להשאיר את הפוסט עם הטעות? (חס וחלילה, ocd וכו)

שונא את זה שעריכה של פוסט מקפיצה אותו לראש גם אם אני מבין שפעמים מוסיפים מלל. הייתי מעדיף שאם מדובר בהוספת מלל יעשו את זה בהודעה חדשה וכל עריכה של הודעה - מאידך - לא תקפיץ את השרשור.

אני לא חושב שעריכה של פוסט מקפיצה אותו. אתה בטוח?

אם אתה הודעה אחרונה? כן. בטוח. אם יש אחריך הודעות - לא מקפיץ.

אני אישית לא חושב שזה מפריע אם ההודעה שלך אחרונה בדיון וערכת אותה אז עכשיו הדיון מוקפץ. במקסימום מסתכלים על זה (לפחות אני) כ״אה הוא הוסיף משהו להודעה שלו בוא נראה מה זה״ ולא כספאם או חפירה מיותרת :+1:

עשיתי כעצתך. תיקנתי טעות די רצינית… זה נשמע לי טרחני להקפיץ אבל אם ההודעה שלך מקבלת הרבה לייקים אולי בחינם חששתי.

דן, אני מקבל על עצמי שמעכשיו, בכל פעם שאראה הודעה אחרונה שלך בשרשור כלשהו, שיש בה חלילה שגיאת כתיב - אני אוסיף לאחריה הודעה משלי, ככה שתוכל לערוך את ההודעה שלך מבלי שזה יקפיץ את השרשור.

בהודעה שלי אני אכתוב:
כולם - שימו לב לשגיאת הכתיב המגוחכת של דן!!

הסכת ושמע, זה מטריף אותי טעויות כתיב. אצלי זה בטוח אבל גם טעויות של אחרים, אני יכול לשבת ולתקן הודעה לפני חודש אם ראיתי בה טעות… משהו פסיכוטי זה בטוח.

כולם - שימו לב לשגיאת הכתיב המגוחכת של דן!!

מצטער הייתי חייב