מחזור 28 :: מנצחים את אייבאר

לקראת אייבר

אחרי המתנה בת יותר משלושה חודשים שהרגישה כמו נצח, ריאל מדריד חוזרת ובגדול כדי להסתער על 11 מחזורי הסיום ולזכות באליפות מספר 34. האתגר הראשון: אייבר מהתחתית שתגיע מחר (20:30, One) לאצטדיון די סטפאנו. הזאר יפתח? הסיכויים נמוכים, אך יש למה לצפות!

image

כמה התגעגענו אלייך ריאל מדריד! על שבועיים בלי כדורגל אנחנו כותבים שזה הרגיש כמו נצח, אז מה נגיד על פגרת הקורונה הזו שבאה משום מקום? משהו בלב היה חסר, חד וחלק, ריקנות כזו. אני מתגעגע לדברים שהם כל כך מובנים מאליהם – ללכת עם החולצה ביום של משחק, לתרגם את מסיבות העיתונאים, לפרשן בעבודה, לחכות בקוצר רוח להרכבים, להתלהב מהפס הראשון ולחשוב שהנה – היום נותנים בראש ויהיה פה כדורגל.

הקורונה השפיעה על כל העולם וכך גם על הכדורגל, הכניסה את כולם לפרופורציות. אז אמנם אנחנו תמיד נתלונן – כי כאלה אנחנו – אוהדים, ולא סתם אוהדים – אוהדים שרופים, אבל אולי קצת פחות. אני מבטיח למתן את עצמי ולא לכעוס יותר מדי על הכדורגל הקשה לצפייה שלנו, על כך שאולי שוב נפסיד את האליפות, על הפנים התבוסתניות של בנזמה, הגולף של בייל או עוד מהלך לא נכון של ויניסיוס. אחרי חודשים עם הישענות על נוסטלגיה – הנה הדבר האמיתי: ריאל מדריד נגד אייבר, יום ראשון ב-20:30. ואמוס!!!

סטטוס ריאל מדריד:

אז כמעט שכחנו מה היה לפני הקורונה. שכרון החושים מהקלאסיקו, אותו 0:2 מרגש אחרי יותר מדי זמן בברנבאו - החזיק מעמד שבוע בלבד וריאל, במשחק חלש מאוד, נכנעה 2:1 לבטיס ושוב ירדה למקום השני. הפער עומד על שתי נקודות, וגם ההיסטוריה די נגדנו. כעת, עם חזרת המשחקים, לא רק שעומד בפני ריאל מרתון של ממש – 11 גמרים (ב-2016 ריאל ניצחה בכל מחזורי הסיום, ואם נעשה זאת שוב נהיה שלמים עם עצמנו שנתנו הכל), פשוט אסור להיכשל – ריאל תצטרך להיות חזקה מנטאלית וגם לשחק כדורגל פשוט טוב יותר והתקפי יותר ויש לה את הכלים לכך עם הזאר ואסנסיו שחוזרים. בארבעת המחזורים הקרובים ריאל תשחק אחרי בארסה כך שנעלה לכר הדשא באצטדיון אלפרדו די סטפאנו – כי הברנבאו בשיפוצים – במרחק חמש נקודות ככל הנראה.

האגדה של זידאן כמאמן החלה שם, באצטדיון די סטפאנו שמשמש את קסטיליה. לא מעט שחקנים אחרים שלנו שיחקו שם לא פעם כמו דני קרבחאל, נאצ’ו, קאסמירו ואחרים. וכמה סמלי שבמגרש הזה ירשום זידאן את משחקו ה-200 כמאמן. קצרה היריעה מלהכיל את הישגיו. עשרה תארים, שלוש זכיות בצ’מפיונס ובתקווה שהשנה תגיע אליפות שנייה. עד היום זידאן רשם 131 ניצחונות, 42 תוצאות תיקו ועשרה הפסדים, אם כי שימו לב. 16 הפסדים ב-149 המשחקים הראשונים לעומת עשרה ב-50 הבאים. בספרד הרחיבו לא מעט על שלל הישגיו. זידאן הוא שלישי במספר ההופעות ושני במספר התארים. והוא לא מסתפק בסופרקופה שהשיג העונה.

יתרון הביתיות המסוים מתפוגג לו עד תום העונה, אך בכל מקרה ריאל אמנם לא הפסידה בברנבאו אך כבר היו לה יותר מדי פנצ’רים. נגד קבוצות הצמרת זה עבד היטב, אבל נגד אלה שהחנו את האוטובוס הרבה פחות – 0:0ים מורטי עצבים עם בטיס ואתלטיק בילבאו וגם 2:2 נגד סלטה ויגו. גם משחק הבית הבא של ריאל יהיה משחק בית, נגד ולנסיה, והעובדה הזו תשפיע לא מעט על בחירת ההרכב של הצרפתי. נתחיל מהסוף: הזאר אמנם רוצה להוביל, לפי הדיווחים אף ביקש לפתוח ב-11, להוט להוכיח שהספידו אותו מוקדם מדי, הוא נראה נפלא באימונים – אך הוא יתחיל על הספסל. וכך גם אסנסיו כמובן. מהיכרות ארוכה עם המאמן הוא נוקט תמיד באמצעי זהירות. צפו במסיבות העיתונאים לעוד ציטוטים כמו “אנחנו זקוקים לכולם”. כמובן שרב הנסתר על הגלוי.

נראה שההתלבטות של הצרפתי היא בין גארת’ בייל (“הגאולה של בייל”, נכתב ב-AS על רקע ההשערות ששוב יקבל צ’אנס ויאכזב – כאשר בכנף ימין אין אף אחד שמניח את הדעת) לאיסקו. 4:3:3 או 4:4:2. על בייל נכתב שהוא נהנה בעיקר ממה שעשה בעבר, וההערכה היא שרודריגו שלפני הפגרה לא שיחק – ימשיך לפתוח על הספסל. במארקה נכתב שזידאן דווקא חושב על ‘משולש הקסמים’ של איסקו-הזאר-בנזמה שעבד היטב נגד פ.ס.ז’ לדוגמא. דני קרבחאל יחזק את צד ימין לאחר שנעדר נגד בטיס. גם לוקה יוביץ’ ומריאנו הפצועים בחוץ וכך גם נאצ’ו. אסנסיו צפוי להיכלל בסגל לראשונה. זו קריאת השכמה לבנזמה שכבש רק שני שערי ליגה ב-2020. בעונת האליפות ב-2012 הוא רשם פיניש מעולה וגם אשתקד, זה הזמן לעשות ריפיט. המשחק הקודם נגד אייבר היה אחד המשחקים היותר טובים שלנו העונה, 0:4 קל ושואו של הזאר גם בלי לכבוש. בנזמה הבקיע צמד, ראמוס כבש בפנדל ופדה הוסיף שער בכורה בקבוצה.

ריאל מדריד - הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, סרחיו ראמוס ©, רפאל ואראן, מרסלו| קאסמירו, טוני קרוס, פדה ואלוורדה, איסקו| גארת’ בייל (אדן הזאר) וקארים בנזמה

מה המצב אייבר?

אייבר חווה את העונה הקשה ביותר שלה בליגה מאז עונת הבכורה ב-2014-15, אז סיימה במקום ה-18 וניצלה בנס בירידה (אלצ’ה סבלה מבעיות כלכליות ועל כן נשלחה לסגונדה). הקבוצה של לואיס מנדיליבאר (עונה חמישית על הקווים, הרצף הכי ארוך בספרד חוץ מצ’ולו כרגע) מדורגת במקום ה-16 קרובה-קרובה לקו האדום. לפגרה היא יצאה בכושר גרוע מאוד עם ארבעה הפסדים בחמישה משחקים, האחרון שבהם היה די צפוי – הפסד 2:1 ביתי נגד ריאל סוסיאדד. צ’ארלס, מלך שערי קבוצה עם שמונה כיבושים, צימק בפנדל רגע לפני הסיום אך לא יותר.

הצרות הגדולות יותר של אייבר היו במהלך המשחק נגד מאיורקה כאשר הפסידו ליריבה ישירה לתחתית (גם כן 2:1, הבלם פדרו ביגאס צימק) שבוע קודם לכן והפער ביניהן עומד על נקודה בלבד.רצף משחקי הבית נגמר וכעת מבט על המאזן בחוץ בהחלט לא נותן סיבות לאופטימיות עבורה – ניצחון אחד בלבד ב-13 משחקים. אייבר ניצחה פעם אחת בלבד בשבעת המשחקים האחרונים, כאשר הביסה 0:3 את לבאנטה. בקבוצה כרגע מתמודדים עם בעייה נוספת שכן חוזהו של פביאן אוריאנה מסתיים בסוף החודש ומדובר בשחקן שפשוט אי אפשר לוותר עליו, כאשר הרשית שבע פעמים. “הייתי מאוד רוצה שיישאר”, אמר מאמנו. “אבל לא אפעיל עליו לחץ. חשוב שירגיש בנוח ואהוב בקבוצה. העיקר להציל את העונה הזו, העתיד עדיין לא חשוב”.

בקבוצה קיבלו בשורות טובות מכיוונו של סרג’י אנריך שהעונה איכזב בגדול. הוא התאושש מפציעת שריר ויהיה כשיר למשחק ובקבוצה מצפים מהשחקן עם השכר הגבוה בסגל – להרבה יותר. במארקה דווח כי הוא נראה שלם ברמה הפיזית. עם שער בודד ב-15 החודשים האחרונים – חובת ההוכחה עליו. עוד שחקן שצריך לתת יותר הוא פדרו לאון הוותיק שלא בישל העונה אפילו לא שער אחד, והפעם אין את התירוץ של הפציעות. “יש לנו 11 גמרים ונתמודד עם כל הלב בכל משחק”, אמר. “אנחנו בכושר אבל כמובן שהקצב שלנו עם הכדור לא הכי טוב, משחקי האימון לא מספיקים”. על כך שהמשחק לא ייערך בברנבאו – “זה יהיה קשה בכל מקרה. אנחנו יודעים שריאל יריבה קשה אך לא חוששים”.

מנדיליבאר הפתיע כשבראיון לקראת המשחק אמר שהוא נגד קיום ההתמודדות באצטדיון די סטפאנו: “אני חושב שזה אסור, אם קבוצה מתחייבת למגרש בתחילת העונה - לא נכון להחליפו”. על המשחק עצמו: “חשבתי שיהיה קשה מאוד לחדש את הליגה וקצת פחדתי. ההחלטה נכונה? כדורגל בלי קהל הוא לא כדורגל. אמנם עברנו משלושה חילופים לחמישה אבל יש חוזים של שחקנים עד ה-30 ביוני ואני לא יודע מה נעשה”. ברמה המקצועית, אייבר צפויה לשחק במערך התקפי יחסית אלא אם כן מנדיליבאר יחליט אחרת ברגע האחרון. איבן ראמיס הבלם ייעדר בשל פציעה וכך גם הקשר גונסאלו אקסלנטה, שבחוץ בשל צהובים.

אייבר – הרכב משוער: מרקו דמיטרוביץ’| פאולו אוליביירה, פדרוביגאס, קוטה| פדרו לאון, פאפה דיופ, סבסטיאן כריסטופורו, פביאן אורייאנה| צ’ארלס וסרג’י אנריך

היסטוריה ומפגשי עבר:

על המשחק בסיבוב הקודם כבר דיברנו, והיסטוריית המשחקים בין ריאל ואייבר קצרה-קצרה. 13 משחקים בלבד בכל המסגרות, החל מיריית הפתיחה בגביע המלך ב-2003-04 (איקר מנע מבוכה בחוץ, ורונאלדו ופיגו סידרו 0:2 בברנבאו). עשרה ניצחונות, שתי תוצאות תיקו והפסד, זה המאזן, ואם נתייחס לליגה בלבד אז תשעה ניצחונות, תיקו והפסד. אותו הפסד בודד היה באייבר, חרפה של ממש כשריאל ספגה שלישייה עם סנטיאגו סולארי על הקווים במחזור ה-13 אשתקד.

בברנבאו היריבה הקטנה הצליחה לחלץ נקודה דווקא ב-2016-17 – פראן ריקו העלה את האורחת ליתרון מוקדם, בייל השווה די מהר בנגיחה אחרי בישול של כריסטיאנו (17), אך לא מעבר. אין דבר, הנקמה הגיעה בסיבוב השני עם 1:4 קליל, משחק שנסגר בחצי שעה – געגועים למחליפים חאמס (שער אחד) ומוראטה (צמד). גם אסנסיו הבקיע. וברשותכם נתרכז במשחקים במקדש: 1:2 לא מרגש בגלל במשחק חסר חשיבות במחזור ה-31 אשתקד – בנזמה כבש צמד וניפח את מאזנו השערים ובעצם ביצע מהפך.

ב-2017-18 זה נגמר ב-0:3 במשחק לא מרשים, אך השער השלישי של מרסלו אחרי מהלך קבוצתי מושלם בצד שמאל – היה שווה הכל. במשחק הראשון ביניהן בליגה בברנבאו ניצחה ריאל 0:3 עם אנצ’לוטי ב-2014-15 – כריסטיאנו, צ’יצ’ריטו וחסה, ובחוץ אפילו השיגה ניצחון גבוה יותר (0:4). בשיאו של מאבק האליפות ב-2015-16 ושרשרת הניצחונות הרצופים, ניצחה ריאל 0:4. חאמס פתח את החגיגה בדקה החמישית, כריסטיאנו הפעם היה על תקן השף עם בישולים ללוקאס וחסה, וגם כבש חד בעצמו. היו ימים שריאל סגרה משחקים עוד לפני המחצית…

בוקר טוב מדרידיסטאס. ריאל מדריד חוזרת! | כותרות העיתונים: החמישייה של זידאן - כל האופציות בהתקפה (AS); ריאל חוזרת עם רכש גדול - הקאמבק של הזאר שרוצה לקחת פיקוד (מארקה).

ב-AS נכתב שזידאן אוהב מאוד הרבה קלפים וכעת עומדות בפניו המון אפשרויות בכנפיים. אין עוד עומק כזה לאף קבוצה בליגה. אסור לשכוח שגם מערך היהלום נלקח בחשבון ולא רק 4:3:3. בכתבה פירטו על כל אחד ואחד. בנזמה העונה למשל עם 24% משערי הקבוצה, כשמעולם לא כבש מעל 19%. בייל? שלושה שערים ושני בישולים ב-18 משחקים. בפריויו למשחק נכתב: “בית חדש - וחיים חדשים”.

בפריויו במארקה נכתב: "ריאל מדריד נכנסת לזירה בליגה כשהיא חושבת ומאמינה שתוכל לנצח בכל המשחקים כדי לזכות באליפות. האתגר עצום בהתחשב בכך שלאורך כל העונה לא השיגה יותר מחמישה ניצחונות רצופים ומעבר לכך רשמה רק ארבע נקודות בארבעת המחזורים האחרונים לפני הפגרה ונראתה רע. וההרכב? לפי ההנחות - איסקו-הזאר-בנזמה. פדה בחוץ. מרסלו בצד שמאל.

גם במארקה כמובן מתייחסים לנתון החגיגי של זידאן שירשום 200 משחקים על הקווים הערב. מצד שני שימו לבלצניחה האדירה במספרים של פרק ב’. מתוך 149 המשחקים הראשונים (עד סיום עונת 21017/18) - ניצח זידאן ב-104 משחקים כלומר 70%. מאז ב-50 המשחקים הבאים רשם 27 ניצחונות בלבד (54%) מול 16 הפסדים. בעונת הבכורה המאזן בכלל היה מטורף עם 21 ניצחונות ב-27 משחקים בכל המסגרות - 78%. העונה הוא ניצח ב-22 מתוך 39 - 56% בלבד. ומה עם ליגת האלופות? זה המפעל ‘שלו’. הוא ניצח ב-25 מתוך 39 משחקים בלבן, ועדיין לא ברורה מה יקרה נגד סיטי. רשם שישה הפסדים. הנה הגרף המלא של זיזו.

אני מאוד מתרגש לקראת המשחק, סוף סוף חוזרת התחושה הזו של לספור את הדקות, הייתי “ריק” שלושה חודשים. והייתי כותב ככה גם אם היינו חוזרים אחורה בזמן שנה אחת ל-2018-19 הגועלית. מבטיח להתלונן פחות על הכדורגל הנוראי שלנו. סוף סוף ריאל מדריד חוזרת.

מגיעים למשחק בפיגור של חמש נקודות וזה תסריט שיחזור על עצמו שוב ושוב. 11 גמרים, לא פחות. כבר איבדנו יותר מדי נקודות נגד יריבות כאלה. בבונדסליגה לפחות בתחילת הדרך המשחקים היו בקצב גבוה גם בהעדר הקהל ואחרי פגרה ארוכה וזה מה שאני מצפה. ברמת ההרכב: הטריו בייל-בנזמה-הזאר אכזב (חמישה משחקים, שני ניצחונות בלבד, זכרון טרי: ה-2:2 נגד סלטה), איסקו בסדר דווקא למרות שאני צמא לראות 4:3:3, ולדעתי ויניסיוס והזאר לא שיחקו מספיק יחד כדי שנוכל להגיד שזה “כישלון”. צר לי גם על הייבוש של רודריגו שאני מקווה שייהנה מכך שיש חמישה חילופים. זידאן צריך לחשוב התקפי, זה משחק שצריך להכריע מהר. בחמישי מחכה לנו ולנסיה. בכל זאת הייתי עולה עם הבלגי, וגם עם פדה ומרסלו. ניסינו להיות אתלטיקו, זה הצליח חלקית, עכשיו לפחות שנהנה מכדורגל. האללה מדריד!

לא נעים להגיד אבל דווקא היה די נחמד החופשה הזאת מכדורגל.
בלי לחץ, מתח, עצבים ואכזבות. אם זה לא היה בגלל הקורונה אז בכלל היה סבבה.

רק בשבועיים האחרונים התחיל לדגדג לי החשק לצפות שוב במשחק.

מניח שהעצבים יחזרו כבר שאני אראה את ההרכב של זידאן היום…

לפחות עבורי הקורונה החזירה את הכדורגל לפרופורציות. אם בעבר ממש דאגתי את מי נחתים, היום, לפחות בינתיים, זה פחות מטריד אותי ובראש הדאגות שלי נמצאים דברים אחרים לגמרי מהדברים שלא קשורים ישירות לחיי הפרטיים. עם זאת, כיף שהכדורגל סופסוף חוזר. אני מקווה שהם התגעגעו למשחק כי אנחנו נצטרך את הרעב והרצון שבשנים האחרונות היא עקב האכילס של הקבוצה הזאת.

ואמוס מדריד!!

קאמבק מוצלח הייתי אומר, חלמנו על שער מהיר וזה הגיע והכל היה הרבה יותר קל. אהבתי את ההרכב של זידאן עם דגש על מהירות במשחק אגפים, היו לנו מתפרצות נפלאות, גם החילופים (מנדי בצד ימין, שמר על קרבחאל) וחלוקת הכוחות היו טובים ודי ברור שפדה למשל יפתח נגד ולנסיה (ואולי גם איסקו). קרוס הגיע לעונת השיא שלו בקבוצה עם שישה כיבושים, שער ערמומי מאוד שלו. ראמוס עם ספרינט מטורף של 70 מטר שלא היה מבייש את בייל בשיאו, חבל שבהגנה הוא לא משקיע ככה. הבישול של הזאר שהיו לו דקות נפלאות אחרי התחלה קשה (קרדיט לבנזמה על המסירה החכמה) - מראה הרבה. כולנו יודעים כמה הוא חיכה לחזור לשחק, כמה ביקרו אותו, כמה הוא צריך את הגול הזה - והוא החליט לפרגן. מרסלו בדרך כלל מוריד ציפור מהעמדה הזו אבל התחושות טובות שהכדור אצלו. מפריע לי שבנזמה שוב סיים בלי לאיים על השער, שרודריגו לא העז מספיק וגם המחליפים לא תרמו הרבה. האמת שבעונה כזו גם השער שספגנו מעצבן, מגיע לטיבו להיות הזאמורה. עמדנו במבחן אופי ראשון וצריך להמשיך ככה. עוד עשרה.

בנזמה כמו בימים הטובים מפנה שטחים ומביא ניצחונות, איזה כייף שהזאר יודע לנצל את היתרונות של בנזמה.

קרוס עם שער 6 העונה.

זה הזמן של זידאן והרוטציות שלו, מצד שני יתרון ביתיות כבר לא בא לידי ביטוי וזה טוב לברצלונה שהייתה חלשה במשחקי החוץ העונה.

מחצית ראשונה באינטנסיביות גבוהה מאוד שאפילו לפני הקורונה לא ראינו בכל משחק. החשודים לחזרה עם כרס - מרסלו והזאר - נראו טוב מאוד פיזית. העדר הקהל עובד לטובתנו, זה מנתק עניינים כמו אווירה ולחץ (במקרה שלנו גם במשחקי בית) ומשאיר על המגרש רק דברים שבהם יש לנו יתרון על כל היריבות שנותרו.

מחצית שניה נוראית אבל זה בסדר. עוד 10.

יוצא מנקודת הנחה שברצלונה מנצחת את לגאנס הנוראית עוד יותר ממאיורקה, המשחקים מול ולנסיה וסוסיאדד סופר קריטיים (היי נימני) למאבק האליפות. לבארסה נשארו מפגשים לא פשוטים מול סביליה ואתלטיקו מדריד, בהנחה שבארסה מנצחת בקלות את לגאנס איבוד נקודות שלנו מול ולנסיה ואנחנו מגיעים למשחק מול סוסיאדד עם פער של 4 נקודות ופוטנציאל להמשך עונה בגראבג’ טיים.
מקווה מאוד שהשחקנים ידעו להתעלות במשחקים האלו, לאחריהם יש לנו סדרה של משחקים פשוטים יותר.

המחצית הראשונה הייתה מהנה לצפייה, נהנתי לראות את מרסלו והזאר משתפים פעולה, שיתוף פעולה שלא כל כך צלח בתחילת העונה. בנזמה עם כדור פשוט מושלם להזאר בשער השני, שפירגן יפה לראמוס, שער נהדר.
לא מאשים את קורטואה בגול כי הכדור סטה שניה לפני שהגיע אליו, סה"כ גם הוא רושם 2 הצלות יפות מאוד ואני ממשיך להיות רגוע שהוא בשער.

ראמוס והזאר עם קרח על הרגל, קרבחאל יצא מוקדם ומרסלו הפחיד אותי ממש עם סימני הידיים שלו לאחר שנפל על הדשא. מקווה שכולם יהיו כשירים להמשך כי סגל ארוך חשוב מאוד להמשך העונה.
על הספסל חיכו וינסיוס, בייל, חאמס, איסקו, אסנסיו, ברהים וואלורדה. על הנייר שחקני הספסל הכי טובים שאפשר למצוא בעולם, בפועל בייל נכנס ואני בספק אם נגע בכדור.

רק אני ממש סבלתי לאורך רוב המשחק? לא הצלחנו להגיע למצבים, ולמרות שלושת השערים לא הצלחנו להרגיע את המשחק. הם חזרו עם שער והגיעו למספר הזדמנויות נוספות. ההתקפה והקישור שוב היו אנמים ואלולא הברקות של בנזמה שהובילו לשערים דיי מקריים, שלרוב הם לא נכנסים לנו, גם לא היינו מנצחים.

אתמול זה היה אחד מהמשחקים היותר מזליסטיים שהיו לנו, ולצערינו אין לנו בדרך כלל הרבה מהם ואנחנו לא יכולים לסמוך על הדרך הזאת.

היו לנו 15 דקות טובות אחרי השער הראשון וזהו-זה לדעתי. המדד שלי הוא הכדורגל של רוב העונה ולוקח בחשבון את פגרת הקורונה. אני חושב שקורטואה לקח כמה כדורים טובים מאוד, הייתה נגיחה למשקוף ולחלוטין 0:3 לא משקף וגם ניצול המצבים, נאמר את זה כך. העונה אני מצד אחד מחכה שטיבו ייזכה בזאמורה ומצד שני שבעתי מהכדורגל ההגנתי, רוצה ליהנות במה שנשאר. לא ננצח את עשרת המשחקים הקרובים, יש יותר מדי פאנצ’רים. מניח שבארסה תפשל פעם אחת אם בכלל.

הזאר לבדו לא יספיק, שחקני הספסל שלנו? ויניסיוס יכול להוסיף פה ושם ורודריגו אולי גול מכדור טועה, גם איסקו. את פדה אני מחשיב כשחקן הרכב. על כל השאר אפשר לעשות איקס גדול. בייל אפילו לא רץ ולא ניסה, חאמס כבר שכחתי ממנו, כנ"ל יוביץ’ אם יחזור. מריאנו לא ישחק.
לגבי בנזמה, הוא נתן כדור ענק להזאר אבל מפריע שבמשחק כזה הוא מסיים בלי איום על השער ואנחנו כן זקוקים לגולים שלו.

בנזמה אחראי מרכזי להבקעת שערים, זה הרבה פחות משנה אם הוא מבקיע בעצמו או מוסר לאחרים. מדובר על שחקן ההתקפה הכי טוב שלנו כבר שנתיים, איך יכול להיות שעוד מתלוננים עליו אין לי מושג.

גם אתמול הניצחון הזה רשום קודם כל על שמו, גם בלי בעיטה לשער.

אז אני חולק עלייך, לדעתי אדן הזאר היה הכי טוב על כר הדשא. להיות שחקן ההתקפה הכי טוב שלנו כבר שנתיים זה לא “תואר” כזה גדול. עם מי הוא מתחרה? עם בייל שחצי בפנסיה, עם ויניסיוס ולוקאס? הוא פתח את העונה הנוכחית בסערה וכבש בהרבה משחקים גדולים. ובאמת התחלתי לחבב אותו, והנה, שני שערי ליגה בלבד ב-2020. אז כמובן שאתמול ההופעה הייתה טובה יותר. איפה הוא היה בקלאסיקו ונגד סיטי? זה היה כמו לשחק עם שחקן פחות. אם ראמוס מוריד מהאגו שלו ומוותר לו על פנדל מרחמים זה הכי גרוע (נגד בטיס).

ההשוואה הכי טובה של בנזמה היא לואיס סוארס שצולע כבר שנתיים. בנזמה עם 30 גולים אשתקד ב-53 משחקים וזו עונה ‘אדירה’. סוארס עם 25 שערים ב-49 משחקים וזו עונה בינונית מאוד. אגב, קארים משחק כל הזמן, ייאמר לזכותו שהוא מקצוען ולא נפצע, אבל זה בטח עוזר לו לנפח מספרים.

זידאן, שכרגיל מרגיש את הסגל טוב מכולם, קרא לחברים מהגאלא לבוא לנצח לו את המשחק. הוא רק שכח שאלה זזים רק אם יש להם סיבה ספציפית ולכן בהיעדר שינוי רחב ראינו מחצית שנייה נוראית שכזו.

נקום וניפול על הצירוף הזאר-בנזמה.

ירדנו ל3-0 מוצדק מאוד במחצית, ברגע הזה המשחק נגמר. ניצחון מזליקי זה בטוח לא.

כי מדצמבר בגדול הוא הפסיק לשחק. אבל אתמול אכן היה טוב

בנזמה נתן משחק טוב אתמול, היה מעורב ישיר בשני שערים (הפעולה בכול הראשון לא נחשבת), יחסית דינמי ופעיל- בוא נקווה שימשיך ככה. בגדול מסכים עם הביקורת של דור על בנזמה, אבל זה מה יש ועם זה…

הזאר עם משחק טוב, היה לי קצת מוזר לראות אותו בימין, אבל עשה משם פעולה שהביאה לגול. מפחיד שאחרי כל משחק שלו יש חשש לפציעה.

זידאן עם ניהול סגל מופתי. אחרי שגמרנו את המשחק השתמש בכל החילופים.