ריאל מדריד אלופה: שאלון סיכום העונה

קמפאונס, קמפאונס, אולה אולה עולה. ביום חמישי בשעה טובה נחת גביע האליפות ה-34 במספר בארון. אפילו חאמס רודריגס נצפה מחייך כשהקוסם זידאן הונף אל על. עונה ארוכה שלא נגמרה, עונה מעייפת (שעות מוזרות), מתסכלת ומוזרה בצל הקורונה - אך גם סופר-מרגשת. עונה בה היינו קצת אתלטיקו. המטרה הושגה. ביום ראשון נחתום את העונה במשחק בית נגד לגאנס בו יש עוד כמה אתגרים קלים, אך אפשר כבר להתחיל לסכם. כאלופים נענה על שאלום סיכום העונה ונתייחס גם לעתיד המועדון.

שאלון סיכום עונה ענק

איך אתם מסכמים את העונה החולפת? האם הקבוצה עמדה ביעדים? האם הכדורגל לא היה צריך להיות טוב יותר?

הרגע הגדול

הרגע המאכזב:

השחקן המצטיין: תחרות בין קאסמירו, קארים בנזמה וסרחיו ראמוס, האמנם?

העונה הטובה ביותר בקריירה של ראמוס?

המשחק הטוב ביותר העונה: יש תחרות ל-תיקו 2:2 נגד פ.ס.ז’, משחק בו היינו חייבים לנצח?

השחקן המאכזב

רגעי המפתח – מתי הרגשתם שהאליפות שלנו

התגלית: רודריגו, פדה?

האם זידאן פעל נכון בגישה שלו או היה הגנתי מדי?

איך אתם מסכמים את העונה של רודריגו? ומה עם ויניסיוס – האם הוא התקדם השנה?

רכש לקראת העונה הבאה: מהי העמדה שהכי דחוף לחזק, האם אתם רואים את אסנסיו כשחקן הרכב בכנף ימין?

מה המועדון צריך לעשות לגבי מודריץ’?

אדן הזאר: כישלון זו לא מילה?

שער העונה שלכם

אופטימיים לגבי הסיכויים לעבור את מנצ’סטר סיטי באיתחאד? מה צריך לעשות?

בונוס: הכדורגל בצל הקורונה? ואיך היה עבורכם מרתון המשחקים המטורף הזה תוך 35 ימים?

ריאל מדריד אלופה - הכתבות:
טור דיעה מיוחד- “להיות או לחדול” - לחצו כאן
רבות הדרכים - כל משחקי המפתח בדרך לתואר - לחצו כאן
קצת ממספרי האליפות - לחצו כאן
חלוקת התעודות: הציונים לשחקנים - לחצו כאן

מניח שאני מתחיל :slightly_smiling_face:
מעבר לעונה הנוכחית אני מקווה שיהיה קצת זמן ואכתוב קצת לגבי סיכום העשורים האחרונים בכלל . .
יש כמה דברים מאד מעניינים (הידעתם ש -89 נקודות לא היו מספיקות לאליפות באף אחת מהשנים
2010-2018?! לעומת זאת הן היו מספיקות ועוד איך בכל אחת מהעונות 2000-2009).
תכף סגר קורונה מועד ב’ אז כנראה יהיה לזה זמן . . :slightly_smiling_face: :woozy_face:

איך אתם מסכמים את העונה החולפת? האם הקבוצה עמדה ביעדים? האם הכדורגל לא היה צריך להיות טוב יותר?
לקחת תואר אליפות זה נהיה דבר נדיר בעשור החולף. אז בטח שעמדה ביעדים.
הרמה צריכה להיות טובה יותר זה ברור, אבל מי שמכיר אותי יודע שתמיד פחות הייתה חשובה לי היכולת , העיקר התארים. מצידי שינצחו 1-0 קטן את כל המשחקים משער עצמי ובלי לעבור את החצי. העיקר שבסוף העונה יהיה כתוב - אלופה- ריאל מדריד.
לרוב מבין 2 טוענות לכתר תזכה זו שההגנה שלה ספגה פחות.
מבחינתי- אשרינו שזכינו לראות עונה הגנתית כל כך טובה מריאל. שנים, עשורים אני מחכה לזה.

הרגע הגדול
0-2 על ברצלונה.
הפנמתם שעברנו עונה בלי לראות כדור מפרפר לנו ברשת בקלאסיקו!?! (מבחינתי ההרגשה הכי נוראית בספורט וגם הכי צפויה . .) רק על זה מגיע לזידאן מדליה מיוחדת .

הרגע המאכזב:
ההפסד לסיטי.

מתלבט מאד בין קארים לסרחיו.
בגלל שזו הייתה קודם כל עונה של הגנה אז הולך בסוף על סרחיו, בהפרש זעיר.

קורב לוודאי אבל לא בטוח לגמרי. היו גם 2017 , והרגע הגדול בגמר 2014 . .

המשחק הטוב ביותר העונה: יש תחרות ל-תיקו 2:2 נגד פ.ס.ז’, משחק בו היינו חייבים לנצח?
התיקו הזה מאד , מאד איכזב אותי. יכולת טובה אבל שני כדורים ברשת? עם התפרקות של דקות שהעונה דווקא לא הייתה אופיינית. מבחינתי המשחק הכי טוב הוא הקלאסיקו בבית.

השחקן המאכזב
כנראה הזאר, אם כי הפציעות וכ"ו. בנוסף, גם בעונה נוראית ומשחקים גרועים, כל פעם שהוא נוגע בכדור רואים מיד שהוא לפחות רמה אחת מעל כולם. זה אחד שאי אפשר להוציא ממנו כדור מהרגל אלא בפאול …
אני אחד היחידים שעוד קיוויתי ורציתי קצת מבייל, אבל אובייקטיבית כנראה לא היה מה לצפות אז הזאר המאכזב.

פחח. . כידוע מי שמכיר אותי . .רק כששרקו לסיום מול ויאריאל. יותר נכון כשאוססונה עשו 2-1
מול ברצלונה :smirk:
אחרי הניצחון בבילבאו ועם יתרון 4 קצת ירד לי מפלס החרדה העונתי, אבל רק קצת. תמיד אני מצפה לאיזו נפילה . .

פדה אבל כבר שנה שעברה הוא “התגלה” .
רודריגו לדעתי בהחלט עם פוטנציאל אבל השנה לא שיחק מספיק כדי ממש להשפיע.

נכון מאד.
אתה עושה את המקסימום עם הקלפים שיש לך. וזה היה המקסימום.
(מי אחראי לכך שאלו הקלפים זה כבר לדיון אחר …).

על רודריגו כבר רשמתי. מהשחקנים הטכניים ביותר שיש לנו כרגע והפוטנציאל גדול.
לגבי ויניסיוס יש לי הרגשה שלא נראה ממנו הרבה יותר ממה שכבר יש. שחקן קו חביב כזה שמדי פעם ייתן הברקה או שניים. לא “קראק”.
שניהם (בעיקר ויניסיוס) לא נראים לי כחלוצים “קלאסיים” שמתמחים בהבקעת שערים. הם כאלה שתמיד ישחקו לצד חלוץ מרכזי אחד או יותר, ויבקיעו מספר חד ספרתי של שערים בעונה. מקווה להתבדות .

רכש לקראת העונה הבאה: מהי העמדה שהכי דחוף לחזק, האם אתם רואים את אסנסיו כשחקן הרכב בכנף ימין?
אסנסיו שחקן הרכב למשחקי גביע המלך. עקרונית שחקן טוב לרוטציה, לעלות מהספסל.
רכש? אני חושב שבעידן הקורונה הנוכחי מכל הסיבות הידועות זה בעייתי מאד, לצערי.
מבחינתי צריך דחוף דחוף שני קשרי אמצע (להחליף אחר כבוד את קורס-מודריץ’), לפחות אחד אם לא שניים בקישור הקדמי (כאשר מופרשים משורותינו בייל, חאמס, ואולי גם איסקו) וחלוץ מרכזי נוסף, כי באמת הסיכוי שבנזמה יסחוב את הקבוצה התקפית ככה עוד ועוד עונות הוא נמוך.
כלומר 5 שחקני הרכב . . לא מציאותי ולא יקרה.
זידאן יצטרך להמשיך לעשות קסמים בסחיטת הלימון , וברצלונה תצטרך להמשיך לדכא את עצמה ולהתדרדר.

אם הוא מסכים להתחיל לשבת יותר על הספסל אז אפשר להשאיר ל"רוטציה" . כבר היו בריאל בעבר (הקצת רחוק) קליברים ברמתו שבגילו הסכימו לקחת צעד אחורה.

כן אבל כאמור היו גם הרבה פציעות. מניסיוני חייבים להתחשב בזה, זה משהו שמשפיע הרבה יותר ממה שהאוהדים וכל אלה שמסתכלים מהצד מודעים לו. אלה מאיתכם שעסקו פעם בספורט ובוודאי ספורט מקצועני בוודאי מבינים.

אני? אופטימי? חחח . .
בכל אופן הגנת ברזל ולהתפלל שהם יעשו כל מיני שטויות שיאפשרו לגנוב שניים.

בונוס: הכדורגל בצל הקורונה? ואיך היה עבורכם מרתון המשחקים המטורף הזה תוך 35 ימים?
האמת- בסיכומו של דבר מבחינתי היה אחלה. סוג של שינוי אווירה מבורך.
התחושה שלי שהפגרה הכפויה כנראה הצילה אותנו כי קטעה מומנטום שלילי (למרות הניצחון בקלאסיקו).
הקבוצה הייתה ערוכה ומראש מותאמת הרבה יותר ללו"ז המשחקים הזה מאשר ברצלונה, וצוות האימון עם המיסטר בראשו עשו עבודה מעולה. גם האווירה הנינוחה לדעתי עזרה, אולי הייתה עדיפה על הלחץ הלעתים בלתי אפשרי בברנבאו המלא, אבל זו רק בגדר השערה לא מבוססת שלי. מעניין מה חושבים השחקנים.
שורה תחתונה- בעונה רגילה פיגור שתי נקודות 11 משחקים לסיום היה הופך ל- 5 , ו-7, וכניעה . .
במצב החדש עשו הישג בלתי רגיל, 9 נקודות יותר מברצלונה ו-10 ניצחונות רצופים.

אבל כמובן שנדע רק ימים בריאים ורגילים!

תוספת שלי, תקוות ותהיות לעונה הבאה, שכרגע בכלל לא ברור מתי תתחיל ואיך תיראה:

• האם נזכה סוף סוף לראות Repeat לראשונה מאז 2008?!?!?!?
  • האם לשם שינוי לא תבוא נפילה חדה של מי שהיו כוכבי העונה הנוכחית (ראמוס, וראן, קורטואה, ההגנה).
  • האם לשם שינוי הצעירים באמת יפרצו והאוהדים לא יתאכזבו והמאמן לא יאבד סבלנות והם לא יוחלפו בנגלה הבאה של “כישרונות עתיד מבטיחים” ?
  • האם לשם שינוי תתחיל מגמת עלייה אמיתית של המועדון לעומת מגמת ירידה אמיתית של ברצלונה (עד מתי מסי :face_with_raised_eyebrow:) ונראה שלטון לבן בליגה בעשור הקרוב?

אה כן, ושקבוצת הכדורסל תשכח מהפדיחה של טורניר סוף העונה הנוכחית ויחזירו את האליפות, ואולי גם תואר היורוליג אם בכלל תשוחק, בשנה הבאה . .

בריאות לכולם, נחייה ונראה . .

לדעתי בהתחשב בסגל, לא היתה ממש ברירה. טענות על סגנון המשחק צריכות להישמע בקיץ הקרוב. עמדנו ביעד שמבחינתי הוא הכי חשוב (כן אני קצת שבע מליגת האלופות) - אליפות, וקטיעת הרצף של בארסה. לא יהיה מאושר ממני אם נעשה שתיים ברצף.

הרגע הגדול
טוב אני אהיה קצת פחות פרקטי ויותר “רוחני” - ההפגנות בברצלונה, שאינני זוכר את סיבתן, הן שגרמו לקלאסיקו להידחות, וככל הנראה גם השאירו את זידאן מאמן. אחרי שכבר דיברו חזק על פיטורים שלו במידה ונפסיד בקלאסיקו . באותה נקודת זמן זה היה נראה כמו התרחיש הכי ריאלי.
ניצלנו

הרגע המאכזב:
ההפסד לבטיס. היתה תחושה שבארסה נותנת ואנחנו מסרבים לקחת. תחושת דה ז’ה וו מעונות קודמות.

רמוס היה מדהים. אני רוצה לפרגן דוקא לטיבו קורטואה. כי הרבה יותר קשה לצאת מתקופה רעה, ולהתעלות. והוא עשה את זה.

אני גרוע בדברים האלה. נלך על “כן”.

בעיניי לא. המשחק הזה ממש הזכיר לי קונצרטים מתקופת אנצ’לוטי. היתה הרמוניה מדהימה והכל עבד. חוץ מהתוצאה.

השחקן המאכזב
ויניסיוס.
רק אחרי הניצחון האחרון על בילבאו.

פדה בענק.

לדעתי כן. וזה מבחינתי מה שעושה מאמן לתותח.

רודריגו - הפתעה נעימה. להערכתי הוא יהיה חייב להחזק מהחינה פיזית כדי לשרוד.
ויניסיוס לדעתי לא מצליח להשתפר בקבלת ההחלטות. וזה מאכזב.

לחזק את חוד ההתקפה, לחשוב על מחליף למודריץ’.
אסנסיו לדעתי לא יוכל יותר להיות שחקן כנף. כי הוא איבד סופית את המהירות, יש פציעות שפשוט לא ניתן להחלים מהן לחלוטין. זה כן קצת עצוב, אבל לאסנסיו יש כל כך הרבה יותר ממהירות. הוא חשקן חכם מאוד ולדעתי הוא צריך לעשות הסבה לתפקיד אחר בהתקפה.

מחליף ראשון. להיעזר בו בחדר ההלבשה. כמובן בהנחה שהוא מסכים.

מספרית כן. אני כן אופטימי לגבי ההמשך. נצטרך לראות אותו בלי רעשי רקע בדמות פציעות ופגרת קורונה.

פחות אופטימי. האמת שלא יצא לי לבדוק איך הם חזרו מהקורונה. אבל פפ תמיד מרתיע אותי. בלי ראמוס זה כמעט בלתי אפשרי. כן הייתי משחק הגנתי בלי בושה ומשלב את ויניסיוס.

היה מעולה. אבל השעות פשוט הרגו אותי. אני כבר זקן ל23:00.

סה"כ לא עונה מרגשת במיוחד, לא אחת שאזכור כל החיים, אבל בסופו של יום מבחינתי המטרה העיקרית ואולי היחידה השנה הייתה האליפות.
מכוערת ככל שתהיה אני חושב שזידאן עמד בענק ביעד הזה, גם אם נעוף בעוד שבועיים מול הסיטי. אין ספק שמבחינת הכדורגל לא ראינו משהו מרגש השנה אבל לאור הנסיבות, המחסור בשחקני התקפה איכותיים, הכישלון של הזאר, אני לוקח בלי לחשוב פעמיים את האליפות הזו ואומר לזידאן- תודה.

הרגע הגדול

הניצחון 2-0 בקלאסיקו היה נהדר, אומנם לא כדורגל מבריק אבל אחרי ה0-0 בו הגיע לנו ניצחון בקאמפ נואו, מדובר היה ברגע משמח מאוד. במיוחד לאור התוצאות הנוראיות מולם בעשור האחרון.

הרגע המאכזב:

מבחינתי ההפסד מול בטיס היה מאכזב במיוחד, רגע אחרי הניצחון מול בארסה וההרגשה שהנה אנחנו על הגל הגיע ההפסד הכואב הזה והוריד אותנו אל הקרקע. שמח שפגרת הקורונה החזירה אותנו עם כוחות מחודשים.

לפני פגרת הקורונה הייתי אומר קסאמירו בלי לחשוב פעמיים, היחיד בקבוצה שבאמת אין לו תחליף. מתחילת העונה טפטפתי שהעונה הזו תהיה תלויה בו ובכושר שלו, פיללתי כל משחק שלא יפצע לי.
אבל… מה שראמוס עשה פה לאחר החזרה מהפגרה הוא דבר מדהים, פשוט הנהיג את הקבוצה והביא לנו במו רגליו וראשו נצחונות קריטיים למאבק האליפות, אני בוחר בו.

עונה מאוד שלמה שלו, היו לו כמה רגעים מעצבנים בתחילת העונה שרץ קדימה בלי הכרה ובלי מחשבה, אבל שוב, סיום עונה אדיר מבחינתו.
לא יודע אם מדובר על עונתו הטובה ביותר, גם 2017 הייתה אדירה.

מבחינת כדורגל, לגמרי פריז. באמת משחק שהזכיר נשכחות עם כדורגל משובח ואדן הזאר עם התצוגה הכי טובה שלו העונה, התוצאה הייתה פשוט לא הוגנת מבחינתנו והפציעה של הזאר עוד יותר.

השחקן המאכזב

אלך על 2, מבחינתי הזאר הוא אכזבה ענקית, גם אם אני שם בצד את הפציעות הוא לא הציג את הכדורגל שציפיתי ממנו ולא הביא את הערך המוסף. יכול להיות שמדובר על ביצה ותרגנולת והפציעות הטורדניות מתחילת העונה הקשו עליו להציג את הכדורגל שהוא יודע. אני עדיין בונה כשחקן מוביל לעונה הבאה.

השחקן השני מבחינתי הוא לוקה יוביץ’, שהגיע עם ציפיות גדולות לאחר שנים בלי רכש של חלוץ שיוכל לתת תחרות לבנזמה, אומנם לא קיבל יותר מדי הזדמנויות מזידאן אבל אני סומך על זידאן ובטוח שהוא עשה את זה מסיבות טובות. כל הסיפורים מחוץ למגרש, הטיסה לסרביה, הקורונה וכו… לא הוסיפו לסיטואציה, מרגיש כאילו הוא לא קלט איפה הוא נמצא ולא מעריך את המעמד של להיות שחקן סגל בריאל מדריד.

מבחינתי הניצחון בגראנדה, עד אז עוד הייתי באימה והתחילו לי סרטים של תיקו בגראנדה ואז להגיע בלחץ למשחק מול ויאריאל. שמח שעשינו שם את העבודה, ידעתי שננצח את ויאריאל לאחר מכן.

מבחינתי לגמרי פדה, אומנם סיום העונה קצת מטשטש את מה שהוא עשה פה בתחילת העונה, אבל הוא הציג כדורגל פשוט נהדר והוסיף אנרגיה חיובית מאוד בין שלל שחקני ההרכב העייפים שלנו. למען האמת לא כל כך הבנתי מה מוצאים בו בעונה הקודמת, והופתעתי מהקרדיט מזידאן, אבל שוב… זידאן יודע מה הוא עושה.
אני חושב שלפדה יש את הפוטנציאל להיות שחקן הרכב בריאל מדריד, במיוחד לאור ההזדקנות של מודריץ’.

זידאן כרגיל פעל בצורה הנכונה ביותר בשביל הסיטואציה הנוכחית, היה ברור שאנחנו לא קבוצה שתכבוש 100 שערי לה ליגה העונה, ובצורה שהעונה התפתחה עם תרומה דלה במיוחד של שחקני ההתקפה שלנו, לא נותרה לנו ברירה אלא להתייצב כקבוצה הגנתית לוחמת שמנצחת עם 1-0 קטנים.

סה"כ לי מרודריגו לא היו הרבה ציפיות, רוצה להזכיר שבתחילת העונה הוא היה אמור להיות שחקן קאסטייה וכך גם היה. אני חושב שמבחינתו מדובר על עונת בכורה סבירה, הוא מאוד צעיר והציג כמה משחקים טובים לצד כמה משחקים פושרים. אני חושב שהוא צריך לצבור עוד ביטחון ואם היינו מביאים שחקן אגף ימין תותח כמו שאנחנו צריכים הייתי מציע להשאיל אותו. אבל כמו שהעניינים נראים אני לא רואה ברירה אלא להשאיר אותו כדי שילחם על העמדה בימין.

מבחינתי וינסיוס סוגר עונה בינונית פלוס, אומנם לא עשה קפיצה מיוחדת מהעונה הזוועתית שלנו בעונה שעברה בה היה נקודת האור, והסיומת לא באמת השתפרה, אבל אני כן חושב שיש לו את זה ויש לו את האיכויות להיות שחקן סגל שלנו כמחליף להזאר בצד שמאל.

מבחינתי חובה חובה חובה להביא קשר אחורי מחליף, אני לא חושב שהחלטורים של פדה ושל קרוס טובים לנו ובמידה וקסאמירו יסבול חלילה מפציעה שתשבית אותו לזמן רב אנחנו נהיה בבעיה גדולה. על העמדה בצד ימין כמובן אין שאלה והייתי רוצה לראות פה את אמבפה או סאנצ’ו אבל כנראה שזה כבר לא יקרה.
אני חושב שגם מגן ימני מחליף זו עמדה חשובה, אורדיוסולה לא שחקן מספיק טוב וחבל שוויתרנו על אשרף.

אני חושב שאסנסיו שחקן נהדר ואחד הבודדים בסגל שיודע לתת גול, לא יודע אם הוא מספיק טוב להיות שחקן הרכב שלנו בעונה הבאה.

אני חושב שמקומו של מודריץ’ בריאל מדריד, לאור המצב הלא מי יודע מה בקישור שלנו, והעובדה שיש לנו את קסאמירו, פדה, קרוס ומודריץ’ על 3-4 עמדות אני חושב שאין סיבה לוותר עליו, במיוחד לאור היכולת אותה הוא מציג.
אני לא חושב שמודריץ’ יהיה מהשחקנים שיהיה להם בעיה להיות מחליפים, אני בעד להריץ את ואלורדה כמה שיותר, אבל אין לי ספק שנצטרך את מודריץ’ בעונה הבאה כדי להוביל ולהנהיג.

שוב כמו שציינתי למעלה, כן לדעתי מדובר בכישלון גדול. ציפיתי ממנו להרבה יותר.

שער העונה שלכם

לגמרי בנזמה מול ולנסיה, אחד השערים היפים שראיתי העונה בכל הליגות, לפעמים בנזמה גורם לי לתפוס תראש ולתהות למה לא רואים ממנו יותר דברים כאלו.
רוצה לציין גם את קרוס מול סלטה ויגו שהיה שער ענק.

בכנות, לא…
אני לא חושב שיש לנו את מה שצריך בשביל להבקיע פעמיים מול הסיטי ולא לספוג. אבל אכלתי את הכובע כבר כמה פעמים מהקבוצה הזאת והלוואי שאני טועה.

לשמחתי הרבה נולד לי ילד מקסים לפני חודשיים וחצי, בדיוק שהכדורגל התחיל לחזור, אז לצערי לא הצלחתי לשרוד לשעות האלו של 23:00 ולא ראיתי את כל המשחקים. בכל מקרה, כיף שיש אקשן ומשחקים כל יום.
באופן אישי, היה לא פשוט לסקר את כל המושאלים :sweat_smile:

לא היה הכי כיף, ניצחונות בשיניים ולא תמיד נהנינו אבל בסופו של דבר סיימנו עם תואר בארון. הייתי בטוח שהולכים לתקופת בניה והאליפות הזאת היא בונוס בשבילי. המטרות בעיניי היו לשלב את הצעירים, ובזה היו תוצאות לא רעות בעיניי. פדה רודריגו ויני ומנדי השתלבו יפה. היה יכול להיות יותר טוב אם גם מיליטאו יוביץ’ וברהים היו יותר בעניינים אבל בסך הכל עונה טובה מהבחינה הזאת.

הרגע הגדול
הניצחון על בארסה בקלאסיקו.

הרגע המאכזב:
ההפסד לבטיס. מה שעבר לי בראש היה “Here we go again…” ועוד שלאחר מכן עלה רעיון לתת לקבוצה שבראש הטבלה את תואר האליפות…

קסמירו בפער ניכר. אני לא מחסידיו של ראמוס, מה לעשות, והשערים בפנדלים (לרוב) וסטטיסטיקות השערים פחות מרשימים אותי. היתה לו עונה טובה, אבל בעיקר לפני הקורונה הוא היה עסוק בעיקר לרוץ למעלה כמו אידיוט בשביל להבקיע ועשה כמה טעויות זחיחות טיספוסיות. בנזמה פתח את העונה חזק, נעלם בהמשך, ולאחר הקורונה חזר ליכולת סבירה. לעומתם קסמירו היה פשוט מושלם לאורך כל העונה.

לא. עונת הדסימה היתה טובה יותר. גם בגלל השער ההוא וגם בגלל שהוא עשה פחות טעויות של שחצנות.

המשחק ההוא היה טוב רק במחצית הראשונה. המחצית השניה לא היתה טובה. עצם זה שאנחנו בוחרים במשחק כזה כמשחק הכי טוב העונה מסמל את מה שעברנו העונה.

השחקן המאכזב
יוביץ’. הזאר עבר פציעה אחרי פציעה. מיוביץ’ היתה לי ציפייה גם אם לא קיבל את כל ההזדמנויות.

אחרי התיקו של בארסה מול אתלטיקו.

פדה כבר שנה שעברה היה בסגל אבל הוא לא היה אותו שחקן. העונה הוא הפך לקונצנזוס. גיים צ’יינג’ר. שחקן שהייתי מת שיביאו אם הוא לא היה בקבוצה שלי. פדה ללא ספק.

התוצאות מדברות בעד עצמן

לרודריגו וויניסיוס יש את אותה בעיה של ויסות לקיחת האחריות. בעוד ויני הלך לצד אחד רודריגו נותן יותר מדי ריספקט. כבר קשה להתרשם מכל פעולה של ויני, התרגלנו, ומנגד הציפייה שיתקדם מנטלית לא ממומשת. לגבי רודריגו, נראה שאחרי הפתיחה החזקה שלו הוא קצת הסתחרר מכל הבאז ונסגר. הגיוני. לקראת הסוף שוב הראה ניצוצות. יש לשניהם עוד זמן. אני בעד השאלה.

קשר למרכז המגרש, מחליף למירו, וורלד קלאס לצד ימין.
שחקן משלים למשחקים הגדולים שנותן את הניסיון והאקסטרה

אדן הזאר הוא לא כשלון. הביאו אותו כדי ליצור באז והוא עשה את זה ללא קשר ליכולת. הוא נפצע אחר כך ולכן אי אפשר לשפוט אותו מקצועית. נראה בעונה הבאה.

שער העונה שלכם
לא היו הרבה כאלה אבל השער של בנזמה אחרי הבישול של אסנסיו היה שער מטורף. לא זוכר מול מי זה היה.

אין סיכוי. אשמח לאכול את הכובע. מבחינתי העונה הסתיימה.

הקורונה הורידה לי מהכדורגל. רק ריאל באופן קבוע. מדי פעם בארסה. לפני הקורונה הייתי רואה 10-15 משחקים בשבוע אפילו - כשהיה גם ליגת האלופות. הקורונה שמה לי הכל בפרופורציות וקצת הורידה לי את החשק מהכדורגל.
מרתון המשחקים לא היה הכי נחמד. אין את המתח והציפייה. יש משהו טוב בלהתגעגע.

בכללי: עמדנו ביעדים. יותר נכון ביעד. הגביע חזר הביתה ומעכשיו זכייה באליפות לא צריכה להיות מאורע מיוחד. פגרת הקורונה עשתה לנו רק טוב. הפצועים חזרו, השחוקים נחו ולזידאן היה זמן לכתוב master plan שעבדה מצוין. מעולם לא היינו כל כך ממוקדים למשך כל כך הרבה משחקים. המשחקים ללא קהל שיחקו נטו לטובתנו - אין את הלחץ של הברנבאו ואין את הקהל של היריבה שמדרבן אותה להוציא לנו את המיץ.

הרגע הגדול: הקלאסיקו. ניצחון שמגדיר עונה.

הרגע המאכזב: אין רגע מאכזב בליגה כי בסופו של דבר זכינו באליפות, אבל אם צריך לבחור אז ההפסד לבטיס. נתן תחושה שהניצחון בקלאסיקו היה לשווא.

שחקן העונה: קסאמירו, מבחינתי ללא תחרות. השחקן הכי יציב והכי חשוב שלנו. בנזמה נתן עונה גדולה במונחים שלו אבל לא התקרב ליציבות של מירו. ראמוס הראה מנהיגות והיה טוב כמו כל ההגנה. אבל התרומה ההגנתית שלו לא עולה על זו של וראן או קרבאחל. לתחושתי ללא הפנדלים הוא לא משתחל לדיון הזה, למרות שגם פנדלים צריך לדעת להבקיע ומגיע לו מילה טובה שהברגים בראש היו מחוזקים בכל בעיטה.

מתי הרגשתי שהאליפות שלנו: לא ברגע אחד אלא בהרבה משחקים שכדרך קבע אנחנו מאבדים בהם נק’ והפעם ניצחנו - פיחואן, אתלטיקו בבית וקלאסיקו.

מודריץ’: ההפתעה הכי מרעננת מאז הפגרה. גם נראה טוב מאוד פיזית וגם חזר להראות את הטונות כישרון שיש לו ברגליים. הוא כנראה יהיה שחקן הרכב בעונה הבאה גם אם נרצה וגם אם לא.

התגלית: ולוארדה. רודריגו הגיע כמו כל ברזילאי עם הייפ מסוים מצויד בסרטוני יוטיוב. אצל פדה יש הרגשה שהוא נחת עלינו משום מקום.

שער העונה: הוולה של בנזמה. פעמיים בעונה יוצאים לו דברים מדהימים מהרגל.

הזאר: עד עכשיו כישלון. שחקן גדול שאני אוהב אבל אין מנוס מלהגדיר את זה כך. הכוכב הכי גדול שלנו בשנים האחרונות תרם שער ליגה אחד. לקח לו זמן להיכנס לעניינים, עד שנכנס נפצע ואחרי הפציעה היה עסוק בלא להיפצע. שינוח טוב טוב, יתרחק מהמקרר ויחזור אלינו כמו חדש.

מבט לעתיד ואיכות הכדורגל: למישהו יש ספק שאנחנו צריכים להראות אחרת? ראשית, אני לא מאמין שסגנון כדורגל כזה מחזיק לאורך זמן. בנוסף היו לנו כמה הקלות בדרך- בארסה רעה והקורונה. והכי חשוב- בלי הנאה מכדורגל מה אנחנו עושים פה? כולנו היינו צמאים לאליפות, שקועים בדיכאון קורונה וממורמרים על בניית הסגל אז בלענו את הצפרדע הזאת. אני לא רואה איך עוד עונה עם כדורגל כזה עוברת בכזה שקט.
לזידאן יש אשראי שספק אם היה אי פעם למאמן אצלנו, גם בגלל הדמות שהוא וגם בגלל שהוא לוקח תואר פעם בשניים וחצי משחקים. אני בטוח שגם הוא לא נהנה ממה שהוא רואה אבל הוא מודע לחומר שיש לו ביד והייתה לו מטרת-על מול עיניים. עכשיו כשהוא השיג אותה צריך לחזור ולא לסבול בדרך.
הבעיה היא שהעתיד הקרוב לא נראה ורוד מבחינת רכש. כמו שזה נראה עכשיו, נצטרך לחכות לפחות עוד עונה אחת כדי להנחית פה שחקנים שיהפכו לנו את סגנון המשחק. עד אז נאלץ להסתפק בשינויים פנימיים וקסמים של זידאן. אם הוא הצליח לקחת קבוצה שגומרת את העונה בדצמבר לאלופה, אולי הוא גם יחלץ ממנה כדורגל שלא גורם לך לזרוק שלט על הטלוויזיה. חבל שבשנים האחרונות לא היינו פקטור במירוץ החימוש. רכישת כוכבים זה כמו יציאות בצבא - כשיש לך הזדמנות תיקח כי אתה לא יודע מה יהיה מחר.