הצוות המקצועי בראשות רונאלד קומאן :: פוטר, והיינו כחולמים

כנראה שלשם זה הולך, אז בואו כבר נרכז את הדברים שקשורים בנושא הזה במקום אחד.

החלטה חכמה או לא, יגיע לחצי שנה, שנה, או יותר, התקפי או הגנתי, כריזמטי או עוד למל"מ - לא משנה. נאחל בהצלחה למאמן החדש של ברצלונה, שייזרק למים (ולתנינים) בתקופה בה להיות מאמן ברצלונה דורש אקסטרה מזוכיסטיות ועור של פיל.

ברוך הבא קומאן.

קצת על הג’ינג’י -
ככדורגלן, התחיל בחרוניגן, המשיך דרך אייאקס ואיינדהובן, ואז ברצלונה (כולל שער לא חשוב מתישהו, לא זוכר באיזה הקשר) ל-6 שנים, ופיינורד, שם פרש. שיחק גם 78 משחקים בנבחרת הולנד.

כמאמן, הוא הספיק לעבור דרך ויטסה ארנהיים, אייאקס, בנפיקה, איינדהובן, אלקמאר, ולנסיה, פיינורד, סאות’המפטון, אברטון, ומאז 2018, כמובן - הוא מאמן נבחרת הולנד.

@Aimarito רוצה להמשיך לגביי העניינים שאתה מתמחה בהם? :slight_smile:

מדובר על חוזה לשנתיים עם אופציה לעונה נוספת, מאסימיליאנו אלגרי (עם סגל כזה הוא לא היה משחק הגנתי, זו לא יובנטוס, יש לכם ספק? גם על מוריניו אמרו X וריאל מדריד שלו ושל כריסטיאנו כבשה 121 שערים) גם היה מגיע אולי בתנאים כאלה, לא חבל? קומאן שחקן עבר גדול, אגדת המועדון, אפשר לפרגן כמובן, מישהו שהצליח לשקם את הנבחרת בצורה מאוד יפה במבט על שנותיו האחרונות, אבל אני זוכר כדורגל מעצבן עם אייאקס מוכשרת מאוד (איברה, סניידר, ואן דר וארט, קיבו ואחרים), ובעיקר חקוק במוח שלי השלב הקטסטרופלי בוולנסיה. הוא הביא גביע אבל היה כל כך גרוע שפוטר כמה ימים אחר כך.

• בין מחזורים 27 ל-34 ולנסיה דורגה בין המקומות 10-15, זה פשוט בלתי נתפס, ומהזיכרון שלי גם קרוב-קרובה לקו.
  • ספגה 62 שערי ליגה, המספר השלישי הכי גבוה (שתיים שהיו גרועות ממנה - ירדו).
  • סגל השחקנים? תראו מי היה שם. דויד וייה, דויד אלבלדה, חואקין סאנצ’ס, חואן מאטה, רובן בראחה, ראול אלביול, אבר באנגה, סנטיאגו קניזארס, מיגל, פרננדו מוריינטס, אלכסיס רואנו (היה כוח עולה אז). דיברו עליה כקבוצה שתוכל לרוץ לאליפות עם ריאל ובארסה.

בדיוק. העבר הקרוב, והווה, של קומאן בנבחרת מעיד עליו דברים טובים. העבר הקצת יותר רחוק…פחות. וגם יש הבדל לא קטן בין נבחרת, מוכשרת ככל שתהיה, לבין קבוצה. בטח קבוצה בסדר גודל של ברצלונה. בטח קבוצה רקובה.

עוד מוקדם להגיד מה אני רוצה ממנו, בשנה שהוא יהיה פה, לעזאזל - הוא עדיין לא חתם בכלל, ואני מבטיח לפרט כשיהיו דברים יותר קונקרטיים ברמתו וברמת הסגל שיעמוד לרשותו, אבל כרגע? אני בעיקר רוצה שהוא לא יהיה עציץ כמו המאמנים הקודמים, גם אם זה רק למראית עין. כבר התקדמות.

לאמן נבחרת ולאמן קבוצה מקומית זה שתי דברים שונים, שאתה מאמן נבחרת, אין שיקולים של תקציב והמאגר שחקנים שעומד לרשותך הוא מאוד גדול במיוחד שאתה מאמן בעידן של דה יונג , דה ליכט ושאר הכישרונות ההולנדים, אז זה הרבה יותר קל…

אני לא מאמין בפולטי קורקט, קומאן בתור מאמן קבוצות, אין בו שום דבר יוצא דופן או משהו שמראה שהוא מתאים. הוא מגיע בתור יס מאן של ברתומאו. ומה שהכי חשוב לי לדעת , זה אם יש לו סעיף בחוזה שיאפשר להנהלה החדשה להתיר את החוזה שלו.

הדבר היחיד המסקרן במינוי שלו זה למעשה העוזר מאמן שלו:

אלפרד שרודר. האיש מאוד מסקרן אותי.

רוצה קצת אופטימיות משה?
רייקארד גם הוא הולנדי, גם הוא היה טוב יחסית בנבחרת, ומזעזע בקבוצה שאימן לפני ברצלונה. הוריד את ספארטה רוטרדם ליגה בפעם הראשונה בתולדותיה.
מי יודע, אולי גם קומאן יצליח.
לפי מה שקראתי, הוא פרד עקשן, ואין לו בעיה לעמוד על העקרונות שלו גם מול אנשים כמו מסי או ברטומאו. אני מקווה שזה ישתלם לנו, ואם לא, אז להתראות בקיץ הבא ושייקח איתו משכורת של שנה נוספת. זה לא מה שיתקע את ההנהלה הבאה.

רשמי -

https://twitter.com/FCBarcelona/status/1296016814602952705?s=19

חוזה לשנתיים (לא יודע אם יש אפשרות יציאה אחרי שנה, מצד ההנהלה).

שיהיה בהצלחה. לו, לקבוצה ולנו.

קומאן לפני כשנה:

מה התפקיד של המאמן בברצלונה אתם שואלים? זה לתפקד בתור השעיר לעזאזל של ברתומאו. דוגמה: סוארז עוזב כמעט בחינם ליריבה ישירה לתואר? זה לא ההנהלה שלחצה על זה או ברתומאו, זה קומאן שלחץ עלינו… ועוד קומאן מאוד מרוצה מהקבוצה בשביל שבסוף השנה שניכשל נביא את זה בתור תירוץ שהוא היה מרוצה מניהול הסגל ורק הוא היה אחראי לכישלון.

אני באמת מקווה שהנשיא הבא יחרים את מונדו וימנע ממנו גישה כלשהי למועדון. עיתון בזוי. איך טראמפ מכנה את התקשורת ? אויבת האומה? מונדו דפורטיבו זה אויב של הקבוצה.

https://twitter.com/barcacentre/status/1309027686187180032

טוב, האם קומאן מראה סימנים שהוא לא מתכון להיות ה"בובה" של ההנהלה?

"“יש לנו שבועיים לשפר את הסגל, אבל אני מעדף להתרכז בשחקנים שיש לי למשחק מחר. אנחנו מוכנים לשחק נגד ויאריאל”

והמשפט הכי חשוב במסיבת עיתונאים של קומאן, שסותר לחלוטין את מה שהנהלה הדליפה למונדו רק השבוע:
"זה נראה שאני האיש הרע בסרט הזה, אבל אחרי השיחה שלי עם סווארס הראתי לו גם כבוד, לשחקן שהוא והאדם שהוא. זו החלטה של המועדון (!) ". (הציוץ למעלה שאומר שקומאן דחף החוצה את סוארז והוא מרוצה מהסגל)

"“האם אני מודאג מההגנה? כן, אני חושב שאנחנו צריכים לשפר כמה דברים בהגנה”.

" ❗️"אלו גם החלטות של המועדון. יש שחקנים שיש להם מספר בקבוצה הראשונה ואחרים שאין להם"."

“אנחנו מחפשים שחקנים שישפרו את הקבוצה, יכול להיות שמה שאני רוצה כמאמן אינו אפשרי בגלל העניין הכספי של המועדון”

מודה שהוא הפתיע אותי לטובה. ואלורדה וסטיין ישבו כמו ילדים טובים וקיבלו את תפקיד השעיר לעזאזל בשקט.

זה למעשה מאשר את הפירסום השבוע במארקה שהוא כועס על ההנהלה שמפקירה אותו. (@Raulito-7 יש לך במקרה לינק לכתבה?)
תרגום של ** Tiki Tachles - טיקי תכלס**

הנה הכתבה במארקה:

כמה מילים שלי ברשותכם: קראתי כל מיני דברים על קומאן, היה שחקן שהתאמן אצלו בעבר וטען שהוא השפיל אותו. אני חושב שקומאן מבין שאסטרטגייה כזו מול חדר הלבשה כזה לא תעזור. ההצלחה בהולנד לא רלוונטית כמו שהכישלון בוולנסיה ממזמן לא רלוונטי.
מה שכן, תמוה בעיניי שההגנה לא השתפרה, וסרג’יניו דסט הוא קצת חסר ניסיון ואני לא יודע כמה הוא טוב הגנתית, בלם היה צריך להגיע ובאופן דחוף. גם הקישור מאוד רך. אבל הכי תמוה זה כל עניין סוארס, לא יודע כמה כסף באמת חסכו עליו. הוא עדיין מסוגל לתת גולים כשהוא בריא, והרי אף אחד לא הגיע במקומו, יש חוסר מסוים בהתקפה גם אם גריזמן יתחיל לתת מספרים והוא מסוגל לכך.

משה, חוץ מההתייחסות שלו לסוארז שסותרת את מה שנכתב, הוא גם סותר את מה שנכתב על ריקי פוץ’.
Koeman: “Riqui Puig registered to Barça B? These are also decisions of the club, there are players who will have a first-team number and others who don’t, it’s not true that I don’t count on Riqui because tomorrow he’s in the squad.”
לא הוא החליט שפוץ’ לא בתכניות, אלא המועדון.

אולי הוא פחות בובה מהקודמים, אבל גם הוא יהיה השעיר לעזאזל כשהדברים לא ילכו טוב.

או שהוא משנה גרסאות. אני בכנות לא סגור על קומאן ומה אני חושב עליו. כרגע הוא אפילו לא זוכה להתייחסות של ממש משום גורם בקבוצה. אולי זה טוב כשסופסוף מבינים שהמאמן הוא במקרה הטוב סתם ה- middle man בסיטואציה.

אני מאמין לו כי הוא נכנס ישירות בהנהלה. היה יכול להסתפק בתגובה ניטרלית נוסח שחקן צעיר, יש לו עוד הרבה שנים, בלה בלה בלה. כשאתה סותר את המעביד שלך ככה בפומבי, כנראה שיש לך בטן מלאה.

ראיון מעניין וכנה של קומאן לעיתון הולנדי.
היות וקומאן עונה בכנות לשאלות, הראיון מאפשר טיפה להיכנס מאחורי הקלעים. איך משפיעה הקורונה , פגרת נבחרות, וכו’.
https://www.ad.nl/buitenlands-voetbal/ronald-koeman-in-mijn-hoofd-ben-ik-totaal-onafhankelijk-en-klaar-voor-deze-klus-br~aa46ca26/?referrer=https%3A%2F%2Ft.co%2F

לאור הייאוש שלי מקומאן, וההבנה שזמנו קצוב, אני חושב שהגיע הזמן להעלות את שאלת המאמן הבא. מצד אחד אני יודע שצ’אבי הוא הדרישה הברורה מאליה של רוב האוהדים אני חייב להגיד שאני לא 100% עם זה.

המטרה של להביא את צ’אבי היא לנסות באופן כמעט טקסי וטוטאלי להחזיר לחיים את העונה של 2008/9. עונה בה העלו מאמן שהיה שחקן עבר עם קבוצה חסרת כיוון והפך אותה לקבוצה היסטורית. בכל זאת מתעלמים ממספר הבדלים:

1. לפני העונה הראשונה של פפ הייתה בברצלונה מערכת ברורה וטובה ששמרה על אותו מודל מדובר של טיפוח האקדמיה. הייתה מבניות ברורה ושמירה כל המודל הקבוצתי והערכים של הקבוצה.

2. פפ באותה תקופה גדל מתוך המערכת שהוא מכיר את הצעירים אותם הוא מעלה, קיבל גיבוי מההנהלה וגם דאג לרכישות ספציפיות. פפ היה סוג של קטליזטור למשהו טוב שכבר היה קיים, ורק היה צריך לדחוף את הרעיון הזה עד הסוף, ללא תלות בניסיון שלו, כי רוב הזמן לא הוכיח שהוא איזה שועל מנוסה עם הברקות מיוחדות, אלא הוא דחף עד הסוף את הכדורגל שכולם שיחקו מהיום הראשון באקדמיה עד הבוגרת.

צ’אבי לא יקבל את הזכויות אותן קיבל גווארדיולה. האקדמיה, עם כל ההערכה לפימי לא קרובה למה שהיה לפפ בזמנו, את רובם צ’אבי לא מכיר לעומק ולא אימן אותם, הקבוצה במשבר כלכלי עמוק שלא יכול לקדם את שדרוג הקבוצה, וזה כמעט לא הוגן לצפות מצ’אבי להתמודד עם כל הנ"ל. אידאלית הוא צריך להיות עוזר מאמן או מאמן ראשי בבארסה ב’ ולהכיר מחדש את המערכת שמחכה לו.

מי בכל זאת מתאים? פעם חששתי מהשם הזה בגלל רכבת ההרים שמגיעה יחד איתו, אבל מרסלו ביילסה מפתיע אותי כל פעם מחדש כמה הוא יודע לייצר יש מאין. מכלום כסף, כמעט עם חומר השחקנים שהוא מקבל באותו רגע הוא מייצר מציאות חדשה בזמן יחסית אפסי. אני לא מחפש תארים בשנים הקרובות, אני מחפש דרך חדשה ויצירת בסיס חדש במועדון שהלך לאיבוד, ואני חלוטין חושב שביילסה מסוגל לעשות את זה.

ביילסה הוא גאון של מאמן, אבל אתה רוצה להביא רכבת הרים בפול פאוור לבית משוגעים?

הוא לא סתם לא מצליח להגיע לקבוצה חזקה. אבל שהיה ברור, אם האופציות הם:

1.ואלורדה
.2. סאטיין
3.קומאן.
4. צאבי

אני הולך על ביילסה בלי לחשוב אפילו פעמיים. לפחות איתו אני יהנה אחושרמוטה מכדורגל. אומנם או שננצח חמש אפס כל משחק או שנפסיד 6-2 כל משחק. אבל איזה הנאה! עכשיו שאני חושב על זה? זה אפשרי להנות במשחק כדורגל? מתי בפעם האחרונה זה קרה לנו?

גם אני מזדהה עם זה ואפילו מסכים איתך. אבל עכשיו תנסה לאזור אומץ ולך תספר את זה לסוסיוס הזקנים בברצלונה. שהיה לך בהצלחה, היה נעים להכיר אותך חבר! לא תצא מזה בחיים ואם תהיה מועמד לנשיאות המשפט הזה יקבור כל סיכוי שלך לזכייה אפשרית.

אם זה תלוי בי, אני זורק את קומאן לכל הרוחות, ממנה את פימנאטה למאמן של הבוגרת ובוחן אותו. אם הוא מצליח לגרום לנו שוב טיפה להנות מכדורגל השנה (תשימו לב שזה דרישה מינמלית ) הוא המאמן שלי לשנה הבאה. אם לא.

טוכל פנוי. דרך אגב תומאס טוכל פנוי גם עכשיו. גם המאמן של אייאקס הוא עדיין אופציה נהדרת.

תודה לאל שאת זהות המאמן הבא פונט או לאפורטה יקבלו. ברתומאו לא מתפטר ובטח גיא לוזון היה מגיע לברצלונה…

מסכים עם רוב מה שאתה אומר, אבל החלק החשוב אצל ביילסה זה לא רק הכדורגל שלו, אלא כל הנושא של בניית תשתית סביבו. בזה אין ups and downs, בכל הנושא לתשתית ובניית מחלקת הנוער החזון והגישה מאוד ברורים. לא טוכל, או טן האח עושים את זה טוב כמוהו. אם יש מאמן פנוי שיודע לייצר תשתית טובה אני לוקח את זה.

לגביי הכדורגל אני מסכים, הוא ללא ספק ההגדרה במילון למאניה דיפרסיה מבחינת תוצאות כדורגל, אבל אם האלטרנטיבה היא דיפרסייה, אז אני לוקח רגעים מאנים בשתי ידיים.

הבעיה שלי איתו זה לא האספקט המקצועי שלו או ההבנה שלו בכדורגל (ספוילר הוא גאון) הבעיה שלי איתו איך הוא ישתלב במערכת לחוצה ודורשת הישגים כמו מועדון באופי של ברצלונה. עם לידס הוא יכול לדפוק מניטה נגד ברומיץ אבל לחטוף שישיה מיוניטד ואין שם שום לחץ, עכשיו תשנה את זה לברצלונה …

טוכל גם לדעתי קשה לו בקבוצה עם כוכבים מלאי אגו, בפאריז הוא לא הצליח בגלל המאפייה של ניימאר ואמבפה.

טכלס, שוק המאמנים שפנוי עכשיו שחושבים על זה לעומק לא נוצץ כמו פעם.

מה שכן תן לבילסה שחקנים כמו ריקי פדרי דה יונג אלנייה ואני מבטיח לך שאצלו תהנה מהם.

מממ… לתת שלישייה לליברפול ואז לקבל רביעייה?

מצד אחד, אני מסכים שהרצון להביא את צ’אבי להיות מאמן כבר בעונה הבאה נראה כמו ניסיון לעשות פפ 2 רק בגלל שיש קווי דמיון ביניהם (שחקני עבר גדולים וכו’), תוך התעלמות ממצב הקבוצה (והמועדון) אז והיום.

מצד שני, כמעט ואין ספק איזה כדורגל צ’אבי ינסה להנחיל בבארסה. אין לי ספק שצ’אבי יקדש את הקישור, את הנעת הכדור, המשחק בנגיעה, משחק הלחץ וכו’. צ’אבי, למרות חוסר הניסיון שלו כמאמן, כנראה יקבל המון כבוד מהשחקנים, הם יתפסו ממנו (בעיקר בגלל השחקן שהיה) ולא יתפסו אותו בביצים כמו שהתרגלנו מהמאמנים האחרונים. במצב כזה אפשר להתחיל לעבוד, להנחיל דרך ושיטה.

כל עוד אין כסף בקופה והבראה במועדון, אני אפילו לא מפנטז על תארים או התמודדות מול אריות אירופה. אני כן חושב שהסגל הזה עם שינויים קטנים שכן יהיה ניתן לעשות, צריך להתמודד טוב מאוד עם קבוצות דרג ב’ ומטה. בשביל שזה יקרה צריך מאמן שיחזור למקורות. זה יעזור לנו גם מבחינת התוצאות והדרך וגם מבחינת העובדה שיהיה “קל” יותר לשחקני נוער להשתלב ברוטציה (לא רואה ברירה אחרת כשאין כסף להביא שחקנים מבחוץ).

לי אישית נמאס ממאמנים מנוסים בלי שיטה (קומאן) או עם שיטה שלא מתאימה לבארסה (ואלוורדה). אני לא רואה בשוק מאמנים שהם גם מנוסים וגם עם שיטה ברורה וכזאת שמתאימה לנו (טוכל לא אופציה מבחינתי כי כפי שמשה אמר הוא לא יודע להתמודד עם אגו). אז אם אני צריך לבחור בין דרך לניסיון אני חד משמעית הולך עם הדרך. תראו את טאן האח באייאקס, את פליק בבאיירן. הדרך שלהם והיכולת שלהם להחדיר התלהבות מצד השחקנים ואמונה בדרך זאת, זה הגורם הראשי מבחינתי להצלחתם. כמובן שגם פפ נכנס פה. כבר שמענו כל כך הרבה פעמים כמה השחקנים התלהבו מהדרך שפפ הציג להם.

כולי תקווה שלאפורטה זוכר טוב מאוד את כל מה שיוהאן לימד אותו ושההחלטות ילקחו יותר לפי ה-DNA של הקבוצה ופחות באן-דן-דינו כמו שהתרגלנו.