מונדיאל בלי איטליה

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/930190636669636610

מה אומרים?

ללא מילים

אני קיבלתי מכה ללב. אין צדק בכדורגל. היתי משנה את הכותרת למונדיאל בלי גי גי בופון.

איזה באסה.

מונדיאל עם זלטאן.

בופון שיחק ב-5 מונדיאלים וזכה ב-1, אני לא מרחם עליו. הרבה אגדות פורשים ברגעי שפל, לא הצלחה, זה דיי טבעי. צ’אבי פרש אחרי הדחה כואבת בשלב הבתים כולל תבוסה נגד הולנד. להאם שפרש בגיל צעיר יחסית כשהוא בשיאו ומיד אחרי הזכייה במונדיאל הוא לא המקרה המייצג.

בהסתכלות כאוהד, הכדורגל של איטליה לא יחסר לי, והסיכוי של מסי לזכות אמור לעלות עקרונית ככל שהיריבות לכתר נתפסות כחלשות יותר.

הראיון אחרי המשחק עם ג’יג’י האדיר. פשוט אי אפשר לראות ולא ולבכות. רק להצטער על שחקן שמייצג כדורגל מדור אחר, מתקופה רומנטית שלא תחזור. פשוט לא מגיע לו לסיים כך. כמה קלאס, איזה אישיות.

תרגמתי את זה הכי מדויק שיש, תיהנו:

מראיין: “הנה אנחנו עכשיו. לא קל ג’יג’י. נגמר סיפור יפה מאוד שהתחיל לפני 20 שנה. רוצה לשאול, איך היה בכלל אפשרי?[ההדחה]”

בופון:“לא… אני מצטער, מצטער בשביל…בגלל שלא… לא בשבילי… מצטער בגלל מה שהתחלנו… מצטער בגלל שנכשלנו במשהו… שגם מבחינה חברתית היה יכול להיות באמת חשוב מאוד, וכתוצאה מזה… כלום… זו החרטה היחידה שלי…בטח שאין לי חרטה שגמרתי… כי הזמן… בסופו של דבר… הזמן העריץ עובר וזה פייר שזה המצב… אני מצטער… שהמשחק, בו נגיד, הרשמי האחרון שלי נגמר באי עליה למונדיאל”

מראיין:" עכשיו לא קל להגיד מה לא הלך כשורה, אבל אולי המעטנו בחשיבות המחויבות שהיינו זקוקים לה… אולי הייתה לנו האשליה שזה קל יותר… "

בופון:" לא, לא לא זה לא… לא המעטנו בחשיבות שום דבר… מי ששיחק במשחק הזה או במשחקים דומים מבין מה זאת אומרת לשחק מול קבוצות כאלה, יודעים כמה אנרגיות זה מבזבז להחזיר שער אחרי שספגנו, מבחינה פיזית, מבחינה מנטלית, מבחינה פסיכולוגית… אז, להמעיט בחשיבות בטוח לא… יכול להיות שלא הצלחנו לבטא את עצמנו בצורה הכי טובה שיכולנו"

מראיין:" מה היה חסר לנו לדעתך? "

בופון:" מה חסר לנו?? חסרו לנו האנרגיה והכוח להבקיע. בסופו של דבר הם שיחקו משחק דומה למשחק הראשון… שובר השוויון היה… הוחלט על אירועים נקודתיים… שלהם נגמרו טוב, שלנו נגמרו רע… אבל כשהארועים האלה לא נגמרים לזכותך זה כי לא היית טוב מספיק, וכשהם נגמרים לזכותך… אז… זאת אומרת שהגיע לך"

מראיין:" את המונדיאל, הכדורגל האיטלקי, יראה מהצד. לא נהיה כוכבים ראשיים בהצגה. האם יש לכדורגל שלנו עתיד?"

בופון:" כן! בטח. בטח שיש עתיד… כי יש לנו גאווה, יש לנו, יש לנו כוח… אנחנו עקשנים, אנחנו דעתניים… ואחרי המפלות הקשות אנחנו איכשהו מוצאים את הדרך לקום על הרגליים, אז אני עוזב נבחרת של בחורים רציניים ש…יגרמו לאנשים לדבר עליהם, בין היתר ג’יג’ונה [כינוי איטלקי שאומר ג’יג’י הגדול] דוננהרוממה, מתייה פירין גם, שלא יגרמו לי להתחרט שעזבתי…רוצה גם לתת חיבוק גדול לכולם, לכל מי שתמך בי תמיד… חיבוק ל… לקיילו שלי [קייליני], לברזה שלי [ברזאללי], לליאו שלי [בונוצ’י], וגם ללה שלי (אין לי שמץ של מושג מי זה, אבל הוא השתמש בכינויי חיבה לכולם), חיבוק לכל אלה שביחד העברנו יותר מעשור… אני מאחל לכולם בהצלחה רגאצי, במיוחד לאלה שסחפנו אחרינו, אבל זה לא הספיק [לעלות למונדיאל], אבל אני מקווה שלפחות הוויתי… הוויתי דוגמה טובה בשבילם…שיוכלו לקחת אותה איתם"

מראיין:" אתה יודע שכל איטליה מחפשת שעיר לעזאזל, שיהיה המאמן"

בופון:" לא לא לחלוטין לא… לא!! כמו שאמרתי לפני, הספורט מלמד אותנו להפסיד ביחד ולנצח ביחד, להתחלק בשמחה ובכאב. להתחלק בזכות ובאשמה. אז… למיסטר יש את אותה האשמה שלנו ושל כל מי שהיה חלק מהקבוצה שלנו"

מראיין:" ג’יגי’ אני מודה לך בשם כל האיטלקים, גרציה"

לצערי, מסי לא יזכה כי הנבחרת שלו כקולקטיב משחקת רע בלי קשר לאם איטליה תשתתף או לא.
בכלל יש בעיני, בלי איטליה לפחות 3-4 קבוצות הרבה יותר טובות מארגנטינה . כך שהסיכוי של ארגנטניה לזכות בתואר הוא נמוך משמעותית בלי קשר לאיטליה.

כל הדוגמאות שהבאת זה שחקנים שהגיעו למונדיאל ופרשו בשיא. לבופון לא היתה את הזכות הזאת בעיקר בגלל שהמאמן שלו נראה יותר כמו עסקן של הסתדרות מאשר מאמן.

עצב גדול. שהקהל של איטליה שרק בוז בהמנון השבדי בופון בתגובה מחא כפיים … הלואי שאני ימצא את הגיף של זה…

לא חושב שהשתתפות נוספת של בופון בעוד מונדיאל הייתה משנה משהו במורשת שלו או עבורי בחוויה שלי ממנו כספורטאי.

בגזרה הבינלאומית הוא עשה מעל ומעבר, שוער אגדי ואישיות עוד יותר מיוחדת שכולנו נזכור.

בהסתכלות כללית יותר, מציע להעיף מבט בממוצע השערים במשחקי הפלייאוף השבוע, תמונת מצב טובה מאוד לקראת הכדורגל הצפוי אותו נראה במונדיאל- טקטי, זהיר ובעיקר לא מתואם.

עם כל הכבוד למונדיאל שהוא באמת חגיגת הכדורגל הגדולה בעולם, המוצר שנקרא כדורגל נבחרות מבחינת הרמה המקצועית נמצא בשפל.

הלואי שזה לא יקרה. השבדים הגיעו בלי השחצן השבדי למונדיאל שיסתדרו בלעדיו שם.

מקווה שהוא יעמוד במילה שלו…

אתה צודק שבשבילנו, זה לא אמור לשנות לגבי התפיסה שלנו את בופון כספורטאי, אבל לדעתי המונדיאל יהיה יותר משעמם ובעיקר עצוב יותר בלי בופון.

דרך אגב, אם מנסים לנתח יותר מקצועית. לא מובן איך נבחרת כשרונית כמו האיטלקית מסתבכת בצורה כזו.

אני מעדיף את איטליה על פאקינג שבדיה בעינים עצומות. נו טוב לפחות יוון לא תהיה.

חבל שנפלו על בית עם ספרד…

הראיון עם בופון זה רגע טלוויזיוני היסטורי מבחינתי. אשכרה לראות את בופון מתפרק ככה, לא חושב שיצא לי אישית לראות. גם איך שהמראיין מרגיע אותו בהתחלה ומודה לו בסוף ולא קוטל אותו על זה שאיטליה לא עלו, זה משהו לא מוסבר. במיוחד לאור איך שהעניינים האלה מתנהלים בארץ במיוחד עם הנבחרת שלנו, כשלא מזמן היה את הסיפור עם אלישע לוי. זה מלמד הרבה על איטליה כאומה לדעתי. נורא חבל לי שלא נראה אותם במונדיאל, במיוחד שהוא היה אמור להיות האחרון בקריירה של האגדה בופון.
גם פירלו וגם בופון פורשים, סוגר סופית את הדור הקודם והמדהים שהיה פעם, קשה לעיכול. לא יצמחו בכדורגל עוד דמויות כאלו לעולם.

אחד הסיבות הכי גדולות שאיקר קסיאס מחובב ואף אהוב אפילו אצל אוהדי בארסה ובכללי על כולם זה שהוא פשוט אנושי!

זה לא מונדיאל בלי איטליה היא לא מחסר לי, זה מונדיאל בלי ג’יגי בופון :frowning:

image
הולך להיות מונדיאל מדהים!

אי-אפשר שלא להחמיץ פנים ולהזדהות עם ספורטאי מדהים שלא רצה לסיים ככה, אבל הכישלון הזה הוא לא שלו והעובדה שהוא יראה את המונדיאל מהבית לא תשנה כלום לגביו, הוא יישאר אגדה, ולדעתי זה בדיוק העניין.
איזה עצוב בשביל בופון”, אין אוהד כדורגל שלא פלט את המשפט הזה, איקר וראמוס ו-וידאל ואחרים כבר מיהרו לפרסם תמונות והודעות ברשתות החברתיות כדי לנחם. כמעט אף-אחד שהוא אוהד נייטראלי לא אומר ‘כמה חבל בשביל איטליה’ וזה מסביר עד כמה היא לא תהיה חסרה. ככה זה עם דור שחקנים די בינוני ומאמן כושל. לדעתי איטליה הייתה אמורה להפסיד לספרד כבר במשחק הראשון ביניהן לולא הפנדל ההזוי(מצד ראמוס, לא אומר שהפנדל לא חוקי) ואז היה ברור מלכתכילה שהיא תהיה שנייה. בת’אכלס השחקנים נחנקו במאני-טיים ולא מגיע להם. איטליה אימפריה והיא תחזור חזקה יותר ואולי המקרה הזה יגרום להסקת מסקנות, נניח כמו שקרה עם גרמניה אחרי הכישלון ביורו 2000.

אני אהיה זה שלא הולך עם הזרם, אין כאן שמחה לאיד מצידי אלא פשוט הרגשה חופשית שכל אחד יגיד מה שהוא מרגיש: אני חייב לשחרר - רציתי שאיטליה תהיה כי עדיין ספרד-איטליה ברבע הגמר זה סקסי יותר מספרד-שבדיה, ועדיין: 11 וחצי שנים אחרי הפרישה הטראגית של זידאן עם הנגיחה במטראצי - נסגר החובה מבחינתי עם איטליה.

מסכים. חוץ מספרד ואולי גרמניה, לא ראיתי נבחרות שמשחקות “כמו קבוצה”. ועדיין בהעדר איכות ותיאום, המונדיאל מצליח לספק רגעים פיקנטיים ומעניינים.

ואני לא חושב שאפשר להשליך משהו ממשחקי הפלייאוף. שבדיה, קרואטיה והקבוצות שנצחו בלג הראשון היו עם רגל וחצי במונדיאל. מי לא היה הורג גומלין כל כך גורלי?

איטליה לא תחסר לי, נבחרת בינונית עם התקפה אפורה. ועדיין המזל לא היה לצידה כשהוגרלה יחד עם ספרד.

אני תמיד בעד מונדיאל עם הגדולות, איטליה תמיד תושיב אותי מול המסך בעוד את שבדיה כנראה אשים ברקע. מצד שני, זה יהיה יותר טוב לצ’אט שלנו אז הכל לטובה :slight_smile:

מת על החכמולוגים.
לכל מאמן יש את ההתעקשויות התמוהות שלו, אבל העובדה שאינסינייה לא שיחק אתמול משאירה אבק לכל הסיידו קייטות של העולם.

לגמרי. נאפולי היא לבטח אחת הקבוצות ההתקפיות הטובות בעולם היום, ואינסינייה הוא חלק אינטגרלי מההתקפה הזו. אם היה לאיטליה ארסנל התקפי רחב עוד היה אפשר איכשהו להבין את זה, אבל במצב הנוכחי זה לא פחות מביזיון.

דה רוסי גבר!

אני מעדיף 2% זכייה על 1% זכייה :slight_smile:

עד כמה המונדיאל באמת חשוב לכם כאוהדי כדורגל?

אתמול כמעט הכרחתי את עצמי לצפות במשחק ועוד מדובר באירוע מכריע. בהמשך למה שאסף כתב - כדורגל נבחרות זה כמו לצפות בהופעה של להקה שלא עשתה חזרות.

אני מבין למה פעם אהבו את הטורניר, אבל כשבכל מועדון ממוצע בליגה האנגלית יש שמונה זרים מה הטעם להרכיב “נבחרת”?

הקונספט של חגיגת כדורגל למשך חודש שלם פעם בארבע שנים קוסם לי מאוד, הפוטנציאל של חוויה כזו הוא עצום. זה שהוא סובב סביב הדבר הזה שנקרא “נבחרת לאומיות” זה דיי מבאס מבחינה מקצועית, ועבורי (ועבור כל מי שלא מתחבר לרעיון הלאומי, אני מניח) אין לו הרבה ערך מוסף כשלעצמו. אם היה אפשר במקום זה כל מיני רעיונות יצירתיים, סטייל שבוע האולסטאר ב-NBA, הייתי כנראה נהנה יותר. ג’יזס, אפילו משחק של “מסי רונאלדו ונגרים נגד העולם” היה יכול להיות מרגש יותר מלראות ספרד-גרמניה.

זה שמונדיאל עדיין נחשב לתואר היוקרתי ביותר בעולם הכדורגל זה סתם אבסורד.

מונדיאל לא נועד לפרשני כדורגל. הוא נועד בעיקר לאוהדי כדורגל. מאחר וישראל והמונדיאל לא בסטיז החוויה שאנחנו (כלומר אתם. טוב נו אנחנו…) מקבלים היא חוויה חלקית.

בגול השני שלנו בקיטו לפני חודש שברתי שתיקה של 5 שנים. אני מאוד נזהר לא להעיר את הבנות שלי בשלוש בלילה. אחותי וגיסי העירו את השכונה בקיבוץ. מה לזה ולאותו סרטון מבואנוס איירס מהמונדיאל האחרון בשער של הנבחרת? רחוב ענק ריק מאדם ובשניה מתוזמרת אחת מיליונים של אנשים צורחים את נפשם משמחה. זה מונדיאל.

יש מדינות בהן פשוט לא עוסקים בשאלת איכות המשחק. היא פשוט לא רלוונטית למפעל. זה החג הכי חשוב שיש בעולם. כשהוא נגמר המחשבה על 4 שנים היא בלתי נתפסת. ההזדחלות האיטית הזו של יוני ועוד יוני. יש לנו את בארסה בינתיים להעביר את הזמן אבל שום דבר לא משתווה לנחיתותו של המונדיאל. הנפש אין לה גוף ולגוף אין נפש. חוץ מפעם בארבע שנים.