ליגת אירופית :: מפרקים את רומא, שוב

חוזרים לבמה המרכזית ונקווה להישאר בה גם בעונה הבאה, על הפרק משחק פתיחה רצחני מול פריז שהגיעה לגמר ולמרות החיסורים עדיין עולה עלינו ברמת הסגל.
יש כבר הרכב מודלף די הגנתי 3-5-2 ( די הגיוני עם החיסורים ומול מבאפה וניימאר ) :

Predicted #mufc XI vs PSG: De Gea, Wan Bissaka, Tuanzebe, Lindelof, Shaw, Telles, Mctominay, Pogba, Fernandes, Rashford, Martial #muzone [@lequipe]

— United Zone (@ManUnitedZone_) October 20, 2020

נשמח אם השחקנים הפעם יחכו 10 דקות לפני שיחטפו גול שטותי, גם ככה אין לנו ציפייה גדולה.

Manchester United XI v #PSG: De Gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Tuanzebe, Shaw, Telles, Fred, McTominay, Fernandes, Rashford, Martial #UCL

Manchester United bench v #PSG: Henderson, Pogba, Mata, James, Fosu-Mensah, Ighalo, Pellistri, Matic, Williams, van de Beek

שלישיית בלמים שלא שיחקה אף פעם יחד, טאונזבה לא זוכר מתי שיחק בכלל ושואו בלם - תתכוננו ,זה הולך לכאוב. פרד מקבל קרדיט (חסר לו שיתחיל עם האיבודים שלו ) ביחד עם מקטומיניי ואני מקווה שנראה משהו יצירתי איכשהו מההתקפה שלנו.
מעצבן ש-VDB על הספסל, הגזים סולשיאר איתו הוא לא שחקן נוער כבר שיחק במעמד כזה.

אנחנו יכולים לכבוש מולם הבעיה שהם יכולים לכבוש מולנו הרבה יותר.
נקווה ליום גרוע מאוד של השלישייה הקדמית שלהם אחרת זה יהיה טוטנהאם 2.

נראה לי שזו הוכחה חד משמעית לכך שואן דה ביק הגיע כדי להיות תחליף לברונו ותו לא. אם גם כשיש 3 בלמים אין לו מקום לצד פרננדז, הם כבר לא ישחקו יחד לעולם, למעט דקות אחרונות בהן אנחנו חייבים שער.
לא ברור לי למה הוא הגיע לכאן, ואיך סולשיאר שכנע שחקן הרכב באייאקס שיכל להיות שחקן הרכב בברצלונה או ריאל בקלות, לבוא לחמם ספסל במקום 16 בפרמייר ליג.

היה די קשה לראות בהתחלה את האנטי כדורגל הזה אבל כנראה שעם מה שיש לנו כרגע אנחנו לא יכולים להתמודד אחרת עם הסילונים של פאריז. פרד ומקטומיניי במשחק הקרבה עושים את המוות לניימאר וכשהוא מכוסה זו פריז הרבה פחות יצירתית.
מרסיאל מת על הסיבובים האלה מול בלמים , אם ימשיך איתם נקבל עוד הרבה פנדלים - כמובן שפרשני הערוץ בכו על הפנדל החוזר זה היה צפוי.
מרגיש שלא נעים להתקפה שלנו לתת את השני, ההגנה של פריז לא שווה הרבה ועם קצת ריכוז אפשר לגנוב עוד אחד.

קודם כל וואו!!!
כשצריך לשבח אז משבחים - אולה עם הופעה טקטית ברמה טובה מאוד , ידע שאם נשחק פתוח מול מבאפה וניימאר אין לנו סיכוי וזה יגמר מהר מאוד אז הוא ארגן הגנת שאריות עם קישור הגנתי חזק מאוד ( פרד בהופעה הכי טובה שלו ) ועמדנו יפה אל מול הנסיונות של פריז. המצטיין עבורי הוא טאונזבה שהראה את מלוא הפוטנציאל - מהיר , חזק וטכני - אין הרבה בלמים שיכולים לרוץ ככה עם מבאפה באחד על אחד💪
ראינו אתמול שאנחנו עדיין זקוקים לחלוץ 9 סטייל האלנד, יותר מדי בזבוזים של מרסיאל וראשפורד ( גול אדיר ), נראה מה קבאני יכול להציע.
פוגבה שינה את המשחק לגמרי עם הכניסה שלו , חבל שהוא לא נותן יכולת כזו תמיד.
האכזבה היחידה שלי היא ואן דר ביק, לא מגיע לו לשבת על הספסל עד דקה 85 - אני מקווה שהוא לא שרוף כבר.

סולשיאר חוזר לימיו הטובים כ"קוטל הענקיות", האספקט בו הוא בינתיים מרשים מאוד כמאמן.
תכנית משחק שסגרה מעולה את ההתקפה של פריז, והפעם גם עם חילוף מדוייק בדיוק בזמן שאחריו היינו הרבה יותר מסוכנים אחרי דקות לא טובות במחצית השנייה.
אלמנט ראשון וקריטי להצלחת התכנית היתה משחק מהטופ של שלושת הבלמים ודה חאה וזה בדיוק מה שקיבלנו מהם. דה חאה בשני המשחקים האחרונים נראה שוב כמו השוער הטוב בעולם שהיה ב2018, ואן ביסאקה לינדלוף וטואנזבה היו מעולים עם משחק נקי מטעויות והזכירו לנו שפעם ידענו להעמיד הגנה.
בקישור סולשיאר חזר למקורות ודבק במקטומיניי ופרד, שבינתיים מתבררים כצמד אולי לא הכי נוצץ, אבל בהחלט הכי יעיל שלנו במרכז הקישור. פרד בלי אף איבוד מיותר והמון חילוצים חשובים ומקטומיניי עם סגירה נהדרת בהגנה גם אחרי צהוב יחסית מוקדם התמודדו נפלא מול אחת ההתקפות המפחידות באירופה ונעזרו כמובן ביום רע מאוד לא רק של ההתקפה של פריז אלא גם של הקישור שלהם שהיה אפור, מסורבל ועשה הרבה טעויות מטופשות.
סולשיאר באופן טבעי בנה על מתפרצות עם ראשפורד ומרסיאל בחוד כשעל ברונו האחריות לתת את הכדורים, ופה דווקא הפוטנציאל לא מוצה עם כמה מתפרצות מבטיחות מאוד שהתבזבזו בגלל קבלת החלטות רעה בעיקר של ראשפורד האמת, שהצליח לכפר על כך עם הגול הנהדר.
עם החילוף של פוגבה ראינו מיונייטד מערך שאני לא זוכר את סולשיאר משחק לפני, עם ארבעה קשרי אמצע ושני חלוצים, כשמקטומיניי ופרד מאחורה מגנים וברונו ופוגבה יכולים לשתף פעולה בקישור ההתקפי בעמדה קדמית, כאשר על המגינים המשימה לנצל את השטחים שנפתחו באגף. נראינו משמעותית יותר טוב אחרי שפוגבה נכנס וייתכן שזה מערך שימושי לעוד סיטואציות שכן פוגבה כקשר הגנתי עושה עבודה נוראית ועם חיפוי כפול מאחוריו אולי נראה ממנו יותר.

בצד של פריז באמת שלא הצלחתי להבין מה טוכל ניסה לעשות, שיחק בכל הכח על הצד של ואן ביסאקה ומקטומיניי שמצטיינים בהגנה ובאופן לא מפתיע כמעט ולא הצליח להוציא משם כלום, את הצד שני עם שואו וטלס שרק עכשיו הצטרף הוא לא בחן בכלל.

בתקשורת רואים המון השוואות כמובן ל3-1 לפני שנתיים אבל הניצחון היום האמת הרבה יותר מרשים. אז זה היה נס מול קבוצה שבירור היתה טובה בהרבה, במשחק הזה ה3 נקודות הגיעו לנו בזכות.

לא הסתכלתי על נתונים, אבל נראה שיונייטד בשנתיים-שלוש האחרונות נראתה בסה"כ טוב (לפחות סביר) מול הקבוצות הגדולות של אנגליה ואירופה. הבעיה שלנו הייתה מול הקבוצות הקטנות.

לפעמים ניצחון אחד משנה מומנטום ואפילו עונה. עד לשער היתרון של ברונו נגד ניוקאסל, התחושה הייתה שהקבוצה חוזרת אחורה-- תבוסה מול טוטנהאם ושיוויון מול ניוקאסל. אז הגיעו 10 דקות גדולות של הקבוצות ונראה שהכיוון השתנה. אני רק חושש שלא תהיה לזה המשכיות, כי עקביות הייתה חסרה ליונייטד מאז 2013.

משחק חשוב היום, ניצחון והשלב הבא יהיה ממש בפתח יש לנו את באשאקשיר אחרי פעמיים.
החדשות לפני המשחק אומרות שלינדלוף וטלס לא נראו במלון לפני המשחק אז כנראה שהם בחוץ - חבל במיוחד על טלס שנראה נהדר מול פריז.
לייפציג קבוצה נהדרת , יש לה מאמן מבריק ואת אחד הבלמים הטובים בעולם שכמובן יככב בדוח הסקאוט שאולה יקבל.
שאלה למי שיודע : האם יש אפשרות לקבוצה לשלם את סעיף השחרור של אופמקנו לקיץ כבר בינואר כל עוד יש סיכום עם השחקן ? כמובן שהוא יגיע בקיץ אבל אני לא רואה שום סיבה להילחם עם קבוצות אחרות כל עוד אתה יכול לנסות לגנוב אותו לפני.

אם אני זוכר נכון אתה יכול לרכוש שחקן ולסכם איתו אבל להעביר רק בחלונות ההעברה, כל עוד לייפציג יסכימו לקבל עכשיו 42 מיליון אז זה אפשרי, אבל למה להם ? הם יכולים לקחת מליברפול 65 מיליון כבר בינואר.

אני אקווה :crossed_fingers: שליברפול תתמהמה עד הקיץ, כמו שעשתה עם וורנר וביקשה ממנו לחכות כמה שבועות - הפסידה חלוץ נהדר למרות שג’וטה גם מעולה.

ההרכב : Manchester United XI v RB Leipzig: De Gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw, Matic, Pogba, Fred, Van de Beek, Greenwood, Martial #MUFC #UCL

bench v RB Martial: Henderson, Fosu-Mensah, Mengi, Tuanzebe, Williams, Fernandes, James, Mata, McTominay, Cavani, Ighalo, Rashford #UCL

הרכב טוב בסה"כ , חבל שטאונזבה לא מקבל קרדיט ( בדיוק סוג הבלם שאמור לקבל הזדמנויות).
הרבה זמן לא שיחקנו בלי פרננדס, הרבה על הכתפיים של vdb היום.

משחק שיהיה אינדיקציה מעניינת לכמה הקישור שלנו מחזיק בלי מקטומיניי וכמה ההתקפה בלי ברונו. מאוד מסקרן.

גול גדול של גרינווד וזהו.
נראים כמו בימי מוריניו, אני לא יודע על מה הם עובדים באימון אבל אנחנו לא מסוגלים עם 4 קשרים באמצע להעביר את המשחק מההגנה להתקפה תחת לחץ.
מחצית די מביכה

אני לא מאמין שאחרי 60 דקות כאלה עלובות דפקנו להם חמישייה כזאת :flushed: :astonished: :open_mouth:
סולשיאר עם חילופים on the spot , ראשפורד נכנס כמו מלוע של תותח ומרסיאל גמר אותם באגף שמאל.
מקטומיניי נכנס מעולה והכל הלך פחות או יותר לנו, התוצאה הכי טובה שיכלנו לבקש.
רק תמשיכו ככה בבקשה מול ארסנל.

נ.ב ניחסתי את אופמקנו כל הדרך , מלא טעויות שלא מתאימות לו ובכל זאת רואים פוטנציאל ענק שם .

טוב כל מה שקרה מהדקה ה-60 והלאה די לא ייאמן. היו כמה דקות שלייפציג לחצה, אבל זו הייתה כמעט חצי שעה של כתישה חד משמעית, ולא סתם גולים בטעות. כשכולם כשירים, הסגל ההתקפי שלנו מפחיד, כשגרינווד, הפינישר הכי טוב שראיתי, השחקן הכי פחות אמין שם. ראשפורד חד, קבאני נראה כמו חיה וברונו מאבד את השפיות כדי לדאוג לו לגולים. המחצית הראשונה לא הייתה מרתקת, אבל נתנו את הגול שהיינו צריכים וחנקנו את לייפציג לחלוטין. אני מניח שזה מה שאולה תכנן כשעלה עם ארבעה קשרים.
ראוי לשבח, שוב, פרד. נמצא בכל מקום, תאקלים טובים (חלק מהפאולים שלו בכלל לא זוכים להתייחסות משופט אנגלי), אפילו הפחית באיבודים המסוכנים (ספרתי רק אחד!). שילמד לבעוט לשער ויהיה שחקן הרכב לגיטימי לגמרי.

גם יום אחרי אני לא מעכל את הבליץ שהלך שם, ראשפורד ומרסיאל נראו כמו 2 סילונים שאף בלם לא יעצור.
סולשיאר צריך לקבל קרדיט על השינוי הגדול במחצית השנייה ולמרות שחלקים מהמשחק לא נראינו טוב בסה" כ טקטית הצליח מאוד לנורבגי.
פרד עם הופעה טובה מאוד, ירד לתאקלים ללא הפסקה , פצצת אנרגיה שרצה הלוך ושוב ומעט מאוד שטויות שאסור לעשות. החדשות הרעות היחידות הן שטלס עם קורונה - לא ברור מתי יחזור ואנחנו נכנסים לתקופה לחוצה ( ארסנל,באשאקשיר ואברטון ). חייבים לתעדף את הליגה - להגיע במטרה לכתוש, ארסנל סופר נאיבית והגיע הזמן שניתן להם בראש.

בנוסף לכל השמות שהוזכרו חייבים להזכיר לטובה את מגווייר. בדיוק הופעה מהסוג שבשבילה שמו את ה80 מיליון. מיקום מעולה, משחק ראש הגנתי נהדר ותפקד טוב מאוד תחת הלחץ הגבוה של לייפציג.
זה בעיקר בולט בהשוואה לאופמקנו שכביכול 10 רמות מעל מגווייר ובפועל ראשפורד עשה ממנו קציצות מהרגע שנכנס.
נאגלסמן ממש שיחק לידיים של סולשיאר במחצית השנייה. החליט ללכת על קו הגנה גבוה ולתקוף בכל הכח כדי להשוות, וסולשיאר הכניס את מומחי המתפרצות ברונו וראשפורד ונתן לו בראש.

קיבלנו גם תשובה לשאלה כמה הקישור מסתדר בלי מקטומיניי (בקושי) וכמה ההתקפה בלי ברונו (לא ממש). בינתיים ואן דר ביק לא מספיק מרשים ואולי סולשיאר ידע מה הוא עושה כשלא שלח אותו להציל את המולדת.

מגוויר עם הופעה שקטה זה נכון אבל אני לא חושב שיוכל אי פעם להצדיק את תג המחיר שלו. במחיר כזה אתה מצפה לקבל את החבילה השלמה ( סטייל ואן דייק ) - מהירות , כוח , מנהיגות , תאקלים ומשחק אווירי.
אופמקנו היה עם משחק די טוב לאורך רוב המשחק , המאמן שלו החליט להתאבד טקטית בסוף כשהחליט לשחק פתוח מול סילונים כאלה.
אני לא בטוח שיש בלם בעולם שיכול לעצור את ראשפורד במתפרצת אחד על אחד.

המשחק הזה מזכיר את התוצאות של מוריניו בתחילת הדרך, בונקר ולגנוב גול, ואז כשמאמן היריבה מנסה להשוות ולוקח סיכונים עוקצים אותו עם מתפרצות. אולי זאת השיטה הכי טובה בשבילכם, ברצינות.