תלונות על אוהדי ריאל בפורום בארסה

באופן כנה, אין לי כל כך הרבה זמן פנוי וזה לא מספיק חשוב לי כדי לנבור עכשיו בכל הדיונים בפורום כדי להביא הוכחות, אבל אני חושב שאתה יכול לראות שאני לא היחיד שחושב שיש פה התנהלות לא ראויה, ואחרים הביאו כבר דוגמאות.

טל כבר ניסח את זה בצורה מעולה אבל אוסיף המחשה - חבר שלך פוטר היום מהעבודה שלו אחרי שהבוס שלו התעמר בו - נראה לך הגיוני לבוא לבקר אותו בדירה שלו ולהתווכח איתו באריכות למה היה פעם איזה דבר אחד שהוא עשה לא בסדר בעבודה באותו יום? יכול היות שאתה ממש צודק והוא היה צריך לעשות משהו קצת שונה בפרויקט מסויים. ועדיין, זה נראה לך הגיוני? נראה לך שהוא יהיה רספטיבי לביקורת שלך? שתהיה שם אפשרות לדיון פורה? לכן אני מחשיב את זה כהתגרות.

זה סוג של מה שהרבה מרגישים בפורום לדעתי שאוהדי ריאל מדריד עושים. הם באים לפורום שלנו בימים שבהם אנחנו מאוד מתוסכלים\מבואסים כדי להתווכח איתנו על כל מיני קטנות.
יש מצב שהרבה פה היו שמחים לדבר בפתיחות על השיפוט או על ההנהלה של ברצלונה, אבל הצורה והתזמון שבהם אוהדי מדריד עושים את זה בפורום ברצלונה, בלי ריסון מהנהלת הפורום, היא, לכל הפחות, בעייתית.

נשמע לי כמו you problem, מה אני אגיד לך… אפשר להתחבא בתוך “אין לי זמן למצוא הודעות ספציפיות” אבל אז גם אין דבר ספציפי לשפר או לשנות. אני רק יכול להעיד בעצמי שכל מה שאני כותב הוא דעתי הכנה, ואין לי שום סיבה או רצון להעביר את הזמן בהטרלה או התגרות בזרים באינטרנט. בסופו של דבר זה פורום כדורגל, ואם מישהו מגיב טענה עניינית שעושה לך לא נעים - תתמודד. אגב - ההתמודדות הזו גם יכולה להיות באופן של בקשה לשנות את ההתנהגות הזו. אבל, וזה אבל חשוב, הפורום של ברצלונה הוא לא שמורת אוהדי בארסה ולא הבית שלכם ולא כלום. יש אתר אחד עם פורומים שכל זכות הקיום שלו היא בדיון בין קבוצות אוהדים שונות. לא מתאים לכם? אתם לא בפלטפורמה הנכונה, מצטער.

בשורה התחתונה - את העבר אין לי איך לשנות, בטח לא כשהתלונות כל כך כלליות. כמו שאתם רואים - אני מתייחס ברצינות לטענות ולא מנפנף אתכם, אז להבא אני פתוח להקשיב לכל הודעה שנראית לכם לא ראויה ולמחוק אם צריך (כמו תמיד אגב, אבל הנה אני מדגיש את זה). לא מתחייב להסכים איתכם, אבל מוכן להקשיב.

כן, זה בדיוק מרגיש ככה. אנחנו כותבים כל מה שמפריע לנו ומקבלים your problem בתגובה

שני הסנט שלי: יש פה המון טיעונים רציונליים שאולי הם נכונים, אבל כדורגל לפעמים הוא גם אמוציונלי וטוב שכך. כמות האוהדים בפורום שם היא גם כך נמוכה כרגע, להוציא לאנשים את החשק להיכנס לפורום כי הם צריכים לרשום תגובות עם סעיפים “א. ב. ג.” כמו עורכי דין שצריכים לפרק טיעון לוגי - זה לא תמיד כיף, אבל במיוחד לא אחרי הפסדים. אם הם רוצים את הפינה שלהם לדסקס - אני חושב שזה לגיטימי והייתי רוצה את אותו דבר גם כן

ממעמדך אתה יכול לכתוב לי (וליתר אוהדי ברצלונה) זבשכ"ם, אבל אתה יכול לכתוב את זה על כל דבר וזה לא משנה את העובדה שלהרבה אנשים יש בעיה עם ההתנהלות הזו. לא ענית למה שכתבתי עניינית אגב. כן, זה מצוין שיהיה דיון, ואשמח להתדיין עם אוהדי מדריד לגבי הטקטיקה של ברצלונה בקלאסיקו, לגבי הנקודות החזקות והחלשות של ברצלונה ואפילו לגבי השיפוטו וההנהלה שלנו, אבל יש מקום, יש זמן ויש דרך.

בפורום הישן, במספר הפעמים הקטן שכתבתי בתוך הפורום של ריאל מדריד, נזהרתי בכל מילה וניסיתי להקפיד להתנסח מאוד עניינית ולא להתגרות באף אחד. מי שעשה דברים כאלו קיבל מחיקה, ומי שהתמיד קיבל באן. בשני הצדדים.
אתה צודק בזה שאתה יכול לכתוב לכל מי שהתרבות דיון של אוהדי ריאל מדריד בפורום הזה מפריעה לו תקפצו לי, אבל זה לא משנה את זה שהיא מפריעה לרבים, ולא רק לי. אם כן, זה לא ‘you problem’ ביחיד, אלא ברבים אם כבר.

רק שאלה, למה שאני מנסה להסית את הדיון לשאלה הטקטית איפה ברצלונה טעתה ואז שוב ממשיכים בדיון על השיפוט וכמה בארסה מניה רעה?

תסתכל על השירשור ומה שנהפך ממנו. כמה דברים טובים יצאו מהפינג פונג הזה?

אני רק חייב להחמיא לטיטי , הוא ניסה לנהל דיון לפני שזה הפך להיות דיון של השופטים.

אני ארחיב, מה שרבים מאוהדי ברצלונה רוצים זה ספייס שבו הם יוכלו, לפעמים, להתמרמר בינם לבין עצמם בלי הצקות. יש גם מקום לספייס אחר של דיון והפריה הדדית, אבל כרגע לפחות זה לא מה שקורה. לפחות לדעתי.

כפי שכבר התייחסתי - בפורום הקודם נמחקו הרבה הודעות מהסוג שלא נמחק היום, אבל בשום מקרה לא היתה הגנה על רגשותיהם הקדושים של אוהדי קבוצה כלשהי. אני מבין שקשה לכם לעשות את ההבחנה בין לקחת את הטענות שלכם ברצינות (מה שאני עושה) לבין להסכים איתכם, אבל מה לעשות… אני באמת לא מבין מה הציפייה. אף אחת מההודעות שהעליתם איננה ראויה למחיקה לפי שום קריטריון. אם אני מגיע יום אחרי ה-8-2 וכותב הודעה שמפרטת על היותו של ואלוורדה גאון טקטי ואבי הטוטאל פוטבול - זה עדיין שייך לפורום. אם הרגשות שלכם נפגעים ממשהו שלא כתוב בהודעה זו כמובן זכותכם המלאה, אבל אין לי מה לעשות עם זה.

בשיא הרצינות ולא כהתרסה: למה פה? תיארת משהו שאפשר למצוא בכל פלטפורמה אפשרית, כאלו שקיימות באינטרנט וכאלו שאתם יכולים להקים תוך דקות. הרעיון מאחורי האתר שאנחנו נמצאים בו כרגע הוא בדיוק לא זה.

שוסאקו - אני לא מעוניין לנהל דיון עם מי שנעלב וכותב לי one liners. מוזמן, כרגיל, להגיב כמו בנאדם.

בשורה התחתונה כל הדוגמאות שהבאתם כאן ל-“תרבות דיון” של אוהדי ריאל אלו פשוט עמדות שאתם לא אוהבים, או סגנון שאתם לא אוהבים. אני לא רואה שום צידוק למחיקה בשום הודעה ממה שהעליתם עד כה.

למה פה? תכלס? מתוך הרגל והיעדר אלטרנטיבה. את מה שרציתי מצאתי בפורום הישן, אבל הוא לא קיים יותר ולא הקימו לו בדיוק אלטרנטיבה. פייסבוק זה מדיום מאוד שונה.

ברור לי שאתה לא מוצא בזה שום בעיה - אם הייתה לך בעיה עם זה היית מתנהל אחרת. לדעתי, ולדעת אחרים, זה לא רק עניין של דברים שאוהבים או לא אוהבים לשמוע, אלא אופי וצורת הדיון, אתה לא מסכים שיש בזה בעיה, אבל זה בדיוק שורש כל התלונות.

אני מוצא את עצמי מסכים עם אוהדי ברצלונה, זה לא משנה אם מה שאתה אומר נכון או לא, אם מה שאתה אומר ליגיטימי או לא, לפעמים מה שיותר חשוב זה איפה ומתי אתה אומר אתה מה שיש לך להגיד.
אני הייתי נגד כל החוקים והמחיקות והמשטר שהיה בפורום הקודם, נגד מחיקות אפילו של הודעות של מילה בודדת ו/או סמיילי, אבל אני בהחלט נגד לבוא לפורום של ברצלונה(כן, שלהם, כי אני רואה בפורום של ריאל כפורום שלי) ולהתחיל ללמד אותם איך להתנהג ומה לכתוב על השופט/ההנהלה/המאמן אחרי הפסד בקלאסיקו.

אם לא מסכימים עם מה שנכתב כאן אפשר להעלות את זה בפורום של ריאל מדריד ולשפוך את כל מה שיש לך.

אגב, בפורום הקודם היה המדור על השיפוט וכל החרא של ענייני השיפוט היה מתנקז שם(למרות שגם היו דיונים מאוד מעניינים באותו מדור).

אני מאמין שלא צריך להסביר למישהו כאן שאני ניהלתי (ואנהל) בעתיד דיונים עם אוהדי ברצלונה שגלשו למקומות שאליהם לא צריך היה לגלוש, אבל תמיד ניסיתי להימנע לעשות זאת בפורום שלהם ובעיקר לא לעשות את זה בזמן הלא נכון.

אולי אני לא מבין מה מטרת התת פורום של ברצלונה.
נגיד מישהו כותב שברצלונה חרא , בכיינים, קנו את כל השופטים, לקחו את התארים בגלל סמים. דעה לגיטימית מבחינתו.
האם מבחינתך יש הבדל אם הוא כותב את זה בפורום ריאל או בפורום ברצלונה?

RDT ניסח את זה יפה - רוצים קצת ספייס שלנו. שאחרים יבואו ויגיבו בכבוד, צריך להיות יתרון לאוהדי ברצלונה בפורום ברצלונה.

נגיד והיה מדובר בפורום שהנושא שלו הוא עולם הרכב,ואתה היית למשל חובב רכבי שטח אבל בגלל שאתה נוסע גם על הכביש אז יש לך הבנה גם ברכבים משפחתיים,היית רוצה שתהיה לך היכולת להביע את דעתך בתת פורום של רכבים משפחתיים בלי שיגרשו אותך משם כל פעם בטענה שאתה יהיר ושחצן כשבסהכ אתה מביע דעה קצת שונה?

נו…באמת. נמנעתי מלהגיב לכל הטררם הזה, אבל המטאפורה שלך כל כך מחטיאה את המטרה, שלא יכלתי להתאפק.

רוצה הסבר על אותו משקל שלך? אין לי בעיה שתבוא ותגיד שהטענות שלי נגד היצרן לא נכונות, ותסביר למה. יש לי בעיה אם בכל פעם שאני מתלונן על ההאצה ברכב שלי, ועל הגיר ברכב שלי, ועל צריכת הדלק ברכב שלי - תבוא ותגיד לי שאני סתם בכיין ובעצם הוא מצוין. בטח אחרי שהרכב שלי נכנס חזיתית בעמוד כי הוא גרוע. והנה, כדי שיהיה ברור - אני לא חושב שיש פה אוהד אחד של ברצלונה, שלא יגיד שקודם כל, לפני הכל, ויותר מהכל, הבעיה היא בברצלונה עצמה. אף אחד פה לא מאשים רק את השיפוט. רוצה לשמוע סוד? יש כאלו שגם לא מאשימים אותו בכלל. שששש…אל תגלה לאף אחד.

הבעיה היא לא הפעם הזו, ולא הרצון שלך ושל אחרים לחנך אותנו בקשר לשיפוט ספציפית בקלאסיקו האחרון. הבעיה היא הרצון לחנך אותנו בכללי. פעם זה העברות, פעם זה המאמן, פעם זו ההנהלה, פעם אלו השחקנים, ופעם זה בנושא השיפוט. יש “הרגשה” משונה כזו שכל פעם, במי יודע כמה שנים האחרונות, שמישהו מהצד הברסאי כותב משהו נגד המועדון שהוא אוהד, חייב לבוא איזה צדיק מהצד הלבן ולהסביר לו כמה הוא בעצם לא מבין כלום והוא סתם מתלונן.

תגיב איפה שאתה רוצה, כמה שאתה רוצה, ועל מה שאתה רוצה, אבל תסתכל על מה שטיטי רשם פה למעלה, ועל אינספור ההודעות שלנו שאומרות שהבעיה היא לא עצם התגובה של כל מיני אוהדי ריאל בחלק הברסאי, והבעיה היא לא מה כתוב בתגובה. הבעיה היא הסגנון.

וכשזה קורה כל כך הרבה פעמים, גם אם אותו אחד כן מגיב תגובה עניינית, זה מציק.

נו באמת…אף אחד לא מחנך אף אחד,מדברים על כדורגל וכל אחד מביע את דעתו.
המטאפורה שלך לא נכונה,ברכב שלך סביר להניח שאתה תבין יותר מכל אחד אחר בעולם כי אתה זה שנוהג בו וחווה אותו יום יום,ברצלונה היא קבוצה כדורגל שכל העולם צופה בה ולכל אחד יש את הדעה שלו לגבי הבעיות שלה.

לא לא לא…אתה לא תנפנף את זה עם “זכות להביע דעה”. אתה מתייחס לדיון הקלאסיקו, אני מתייחס לאינספור דיונים לאורך חודשים ושנים. אין שום הבעת דעה שונה כשאוהד ריאל כותב שאנחנו סתם מתלוננים על ההנהלה, או על רכש, ובהרבה מאוד מקרים - בלי שיש לו מושג מה קורה, ובלי שהוא בכלל קורא את התגובות שלנו לפני. ולא פעם אחת, לא פעמיים, ולא 10.

אני הראשון שיברך שיח בפורום החצי מת שלנו. ותאמין לי שיש פה כמה, גם בצד הברסאי, שאני מנהל וניהלתי איתם ויכוחים בלי סוף. הבעיה היא לא דעות שונות. אתה רוצה להביע דעה? לך על זה. רק שים לב שאתה מביע מביע דעה, ולא זלזול.

בגדול, הבטן המלאה שלי נגד חלק מאוהדי ריאל (לא כולם אפילו לא רובם וגם לא בצורה אישית נגדך) זה הגישה הזאת.

אתה לא עוקב אחרי ברצלונה כמו שאני ואייל וכולנו עוקבים אחריה. כמו שאני לא עוקב אחרי ריאל מדריד. למה פלורטינו לא משקיע ברכש? אין לי מושג, אני יכול לזרוק כי ריאל מדריד בצרות, אבל זה סתם באויר זריקה שלי.

לעומת זאת , וזה עוד מהפורום הקודם, שרוסיי עלה לשלטון וכבר אז כתבנו שבסופו של דבר זה יהיה רע מאוד למועדון. מה בתמורה קיבלנו? אוהדי ריאל קראו לנו מפונקים קוטרים ו"מגזימנים" וגם עכשיו שמסתבר לכל מי שיש שכל בראשו שצדקנו, אני עדיין מוצא את עצמי מתוכח עם אוהדי ריאל “עד כמה ההנהלה שלנו גרועה”. באמת זה כבר לא רציני.

כל מי שעקב אחרי התהליכים שהקבוצה עברה עם השנים, לא יכול להיות מופתע מהמצב הרע שלנו. אבל מי שעוקב אחרי ברצלונה רק בלצפות במשחקים שלה לא יכול להבין את המצב הרע שלנו בתור קבוצה.

מידי פעם אני נכנס רק במעמד של צופה לפורום שלכם, היה דיון האם קבוצה מבחריין או משהו כזה רצתה להשקיע בקבוצה. גיא טען שלא והיה מישהו שטען שכן. אין לי מושג, תחשוב אם הייתי מתפרץ לדיון ומטיף מוסר לגיא שהוא טועה ומפונק בלי שיש לי באמת מושג מה קורה?

ושלא היה ספק אין לי שום בעיה עם אוהדי ריאל שנכנסים וכותבים על ברצלונה. אבל מה שאנחנו מבקשים זה פאקינג מינמום של ריספקט ולהפסיק לחשוב שאתם יודעים יותר טוב מאיתנו על ברצלונה.

וכן אחרי שמפסידים בקלאסיקו לא לנסות ולהתחכם ולספר לנו שאנחנו סתם מתלוננים… תנסו לחכות איזה 24 48 שעות.

בפורום הקודם הייתה מדיניות הפרדת רשויות שרוב המקימים של הפורום הזה (אם לא כולם) התנגדו למדיניות זו. מן הסתם שלא נאכוף אותה פה.

הפורום נועד לדיונים ברמה כמה שיותר גבוהה וזהות המגיב שווה לתחת. מי שמחפש בית להתמרמר בו בלי שיבואו אוהדים של מחנה אחר להעמיד אותם על מרמורם פשוט לא נמצא במקום הנכון. אנחנו לא מחפשים לפתח פה בועות.

החיים דינאמיים. הבה נחכה שדברים ישתנו, שריאל תהיה במצב פחות טוב מברצלונה ותובס ואז נראה אם ההנהלה המדרידאית של הפורום הנוכחי כל כך תומכת בחופש הביטוי כשנבוא לפורום של מדריד כדי לשמוח לעיד ולהסביר כמה בנזמה בן ה-45 הוא עדיין החלוץ הטוב ביקום וכולכם בכיינים.