לה מאסיה- מה העתיד צופן?

download

בשעה טובה כשברתומאו הרחק מאחורינו ולאפורטה חזר, הלה מאסיה חוזרת להיות רלוונטית. כלומר, ההתעסקות או הציפיות ממנה. הלה מאסיה באופן מאוד לא סביר המשיכה לייצר פתרונות מדהימים לבארסה גם כשנראה שהקבוצה אפילו לא חושבת להיעזר בה, אבל חניכיו של פימי הצליחו לא פעם להפתיע את כולם ולעזור למועדון ברגעים בו היו הכי צריכים אותם.

זה המקום להעלות שמות והתייחסות ספציפית לשחקני הלה מאסיה, ולהעשיר את היתר בכל הנוגע לדברים הגדולים הבאים בקבוצה

אם אספתח את הדיון אותו יצרתי לפני מספר דקות הייתי רוצה להעלות את ניקו גונזאלס. כישרון שאותר בגיל 11 במשחק ידידות בגליסיה וכיום נחשב לאחד השמות החמים בלה מאסיה בשאיפה להיות זה שצפוי להצטרף לאימוני הקבוצה הבוגרת משנה הבאה.

הפרופיל שלו אמור להיות קשר 50:50, אך על שום מה מתייחסים אליו בתור היורש של בוסקטס. מודה שלא ראיתי המון מהביצועים שלו בזמן המשחק, אבל אפילו מהסרטון הזה שאמור להציג את המיטב שלו, ושוב בהנחה שהוא עוד מתפתח בסגנון המשחק שלו, אני לא רואה קורלציה כלל לסגנון של בוסקטס. הוא אומנם טכני, יודע למסור וגם ממושמע טקטית, אבל הוא מתקשה לראות את האופציות מהר והוא מעכב את המשחק ביציאה קדימה מהרגע בו הוא משתלט על הכדור. מה שהפך את בוסקטס לבורג כל כך מרכזי בימים הכי גדולים של בארסה זו היכולת שלו לנווט את המשחק כמה שיותר מהר קדימה מהרגע שהכדור אצלו. בוסקטס מעולם לא יכל לסמוך על האתלטיות או הפיזיות שלו מול השחקנים נגדם הוא שיחק, אז הוא הסתמך בעיקר על מהירות התגובה, ולקיחת ההחלטות שלו. תכונה שהפכה את הקישור של ברצלונה למשהו שמאוד קשה להתמודד מולו, וזה פער עצום עליו ניקו יצטרך לגשר כדי לרשת את התפקיד הזה.

הייתי כמובן שמח לראות אותו בקבוצה, אבל עם שחקנים שכרגע נמצאים במשבצת ה"קשרים שהם לא בוסקטס" (יש כמה הגדרות לאיך אפשר להתייחס לתפקוד שלהם) הוא יצטרך לבלוט מאוד כדי להצליח בקבוצה, או לחילופין להתאים את עצמו לעמדה אליה הוא מיוחס.

ואו איזה הפתעה לבוקר שישי.

יש שאלה שמסקרנת אותי.

האם זה לגטימי להחזיר אקסים של הלה מאסיה שהחליטו לעזוב לקבוצות אחרות? בזמנו פפ סגורה ימח שימו וזיכרו , ציין שזו אחת הסיבות שלא החזירו את תיאגו.

דבר נוסף, אריק גרסיה רוצה לחזור אבל הוא דורש משכורת כמו שברתומאו האידיוט הציע לו. לאפורטה דורש להפחית את המשכורת וזה מה שמונע את העיסקה.

אני מאחורי לאפורטה בכל הכח. אסור להיכנע לדרישות האלו.

נ.ב אני חושב שהלה מאסיה השנה הוכיחה באופן סופי לכל המקטרגים שלה שהיא נכס חיוני ויותר מזה לקבוצה, עד כמה היחס של רוסי וברתומאו אליה היה שערוריתי. הם פשוט רצו להרוס את ברצלונה.

הזדמנות טובה לעדכן את מצבה של בארסה ב’ בליגה השלישית. רקע בקצרה: הקורונה טרפה את הקלפים, וההתאחדות הודיעה על שינוי מאסיבי במבנה הליגות. עד עכשיו בארסה ב’ היתה משחקת בבית אחד מתוך ארבעה, אבל הקפאת הירידות בעונה שעברה הובילה למספר אסטרונומי של קבוצות (102).

העונה משוחקת במתכונת מקוצרת, בסיבוב הראשון בארסה ב’ סיימה במקום השלישי בבית של 11 קבוצות בלבד, ועכשיו היא נמצאת בבית העליון שממנו 3 הראשונות יעלו לפלייאוף העלייה לליגה השנייה (+הרביעית הטובה ביותר).

אם בארסה ב’ לא תעלה לליגה השנייה, היא תשחק בליגה השלישית החדשה, שתורכב מ-40 קבוצות בלבד. אם היא לא היתה מסיימת בשלישייה הראשונה בסיבוב המוקדם, היא היתה נאבקת כדי לשחק בליגה השלישית הזאת, כשבמקרים גרועים יותר יש קבוצות שנאבקות נגד ירידה כפולה לליגה חמישית.

הדבר הנוסף שיש לשים לב אליו בטבלה, הוא שיש קבוצות ששיחקו יותר משחקים. זה יישאר ככה עד סוף העונה. בארסה ב’, ששיחקה כבר בשלב המוקדם נגד נסטיק ואנדורה, משלימה גם משחקים מול איביזה, אלקויאנו וויאריאל ב’, ששיחקו בשלב המוקדם נגד קבוצה אחת פחות. לכן מה שקובע בטבלה זה ממוצע הנקודות למשחק, ולא כמות הנקודות הכללית.

ככה נראית הטבלה של הבית העליון בו בארסה ב’ משחקת, אחרי 2 מחזורים:
1

לדעתי כן, וברוכים השבים. אני מבין לגמרי את הכישרונות הצעירים שרואים את גריזמנים ופאוליניואים נרכשים כל עונה ולכן הם עוזבים.
בנוסף, יש לחץ של המשפחות להתעשר ברגע שזה אפשרי. החוקים בליגה האנגלית לגבי חוזים מקצועיים לשחקנים מתחת לגיל 16 שונים.

ממה שרשמת, אפשר להבין שאריק גרסיה קיבל הבטחה לחוזה אסטרונומי מברטומיאו.
באילו סכומים מדובר? (מקור מהימן בבקשה)

אין לי פרטים מדויקים, אבל זה מה שמדווח שלאפורטה לא רוצה לשלם לו את השכר שהובטח לו וזה סלע המחלוקת.

או שזה ניסיון לסחוט את הלימון עוד קצת. לנצל את העובדה שגרסיה רוצה רק בארסה.
נזכרתי שהיה מסמך שהודלף, כשראמון פלאנס המליץ להחתים את גרסיה כבר בינואר ולשלם 3 מיליון לסיטי. מה שהמועמדים דאז לא הסכימו.
מצאתי את זה. מדובר בסה"כ ב 5 מיליון יורו לשנה. לא מצוין מפורשות, אבל אני מאמין שזה נטו.

פטריק קלייברט מסיים את תפקידו בלה מאסיה לא בתוכניות של לאפורטה . החלטה טובה.

https://twitter.com/albert_roge/status/1382992192927633409

יא יא טורה לומד להיות מאמן ורומז לרצון להתשלב באימון בקבוצה בלה מאסיה

https://twitter.com/BarcaGems/status/1383008460917325824

לא חושב שיש מישהו אחד שיגיד לך שהוא לא מעוניין להחזיר אנשים מהלה מאסיה באופן גורף, בטח שהקונטקסט מחזיר אותנו למקרה המביך של תיאגו אלקנטרה שעשו לא מעט בשביל שהוא ירצה לעזוב.

כמו שאני זוכר את מדרגות השכר במועדון זה לא היסטרי. שוב זה גם לא מעט לשחקן שלא בדיוק קרע זוג נעליים עד כה, אבל לא חושב שזה יהיה DEAL BRAKER.

למה החלטה טובה? אשמח לשמוע על זה.

ילד נוסף שבחרתי להתייחס אליו הוא אלחנדרו באלדה, יליד 2003, מגן שמאלי ועוד שחקן שצפוי להצטרף בשנה הבאה לאימונים של הקבוצה הראשונה יחד עם קויאדו. למרות שנראה שמבחינת דקות הוא לא עקבי כלכך בבארסה ב’, קשה שלא לשים לב לתכונות מצויינות שלו שיכולות לתרום לאחת העמדות שהרבה יכולים לטעון שצריכה ריענון מיידי, כשהאופציה הראשונה שלך מתחילה להזדקן בצורה לא מחמיאה, והמחליף שלך הוא פירפו.

באלדה מהיר, חזק ודיי טכני. בדומה לצעירים נוספים כמו ניקו הוא כן יכול לשפר את קבלת ההחלטות שלו, ולעבוד יותר טוב על ההצטרפות קדימה שלו בהתקפה, אבל כל אלו הם דברים שהוא יוכל ללמוד תוך כדי, הואיל ובניגוד לעמדות הקישור, מדובר על אספקט שיכול להתפתח בהדרגה במגנים ולא מהווה בהכרח “תנאי קבלה” בדומה לקישור.

מאז שראיתי מה שחקן בסגנון של אלפונסו דייויס יכול לתת לקבוצה בה הוא משחק, אני מאוד מחכה לראות את ההתפתחות של באלדה (שמחזיק בתכונות דיי דומות לדייויס) יוכל להוסיף לקבוצה שלנו שמשוועת לאנרגיה מחודשת בחלק האחורי.

מעבר לזה שהוא מינוי של ברתומאו הוא פשוט לא עשה יותר מידי. גם רב עם ואלדס.

אני מאמין בדרך של לאפורטה בעניין הזה, שחקן שעזב מרצונו יכול לחזור רק בחינם (או כמעט בחינם). המקרה של תיאגו שונה כי העזיבו אותו (תודה לרוסל) וככזה אין לי שום בעיה שנקנה אותו חזרה (כל שחקן שיהיה במצבו). אם נניח ירצו להחזיר את צ’אבי סימונס במלא כסף, בכל זאת פריז, אז אישית אתנגד לכך בתוקף, לא משנה כמה טוב יהיה.

למה? אתה בעבודה שלך לא שואף להתקדם? ואם אתה עוזב את העבודה שלך ולא משנה הסיבה, הנסיבות ישתנו ותרצה לחזור אתה תרצה שהבוס שלך יחזיק בדעה הזאת?

*כמובן כל עוד העזיבה של השחקן נעשית באופן מכובד ומקצועי.

אני לא חושב שצריך “להעניש” שחקנים שעזבו אבל רוצים לחזור (כמובן אם הם טובים מספיק).

אני חושב שזה יצור אצל הצעירים איזו הרגשה של “אני אלך לשחק במקום שיביא לי יותר דקות ויותר כסף, ואחרי שאצליח בחוץ אוכל לחזור לבארסה”. אני רוצה שילדים יעריכו את המקום שהם נמצאים בו וילחמו כדי להגיע לקבוצה הראשונה ולהצליח. מבחינתי לה מאסיה זה המקום הטוב ביותר להתפתח בו כשחקן ולא איזו תחנת מעבר נחמדה.

דר"א שלא תחשוב שאני נגדם או משהו כזה, אני מקבל כל החלטה של כל שחקן ומבחינתי זה לגיטימי לחלוטין. אני ממש לא שונא את צ’אבי סימונס למשל ואני מאחל לו הצלחה אבל אם אתה מעדיף את הכסף ושאר ההטבות של פריז מאשר “לספוג” קצת ולהילחם לשחק בבארסה אני לא רוצה אותך בקבוצה שלי. בכוונה אני מביא את המקרה של סימונס כי הוא היה מסומן כפוטנציאל מובהק לקבוצה הראשונה מהרגע שהגיע ללה מאסיה ועד שעזב.

אני חושב שזה היה יותר חילוקי דעות על רקע הרצון שלו להגיע לברצלונה ב בעוד שברצלונה רצתה שהוא ישאר בנוער יותר מאשר כסף. אבל זה לא משנה עבורי.

אני חושב שצעירים שידעו שיש להם סיכוי הוגן (גם אם הוא קטן) להגיע לבוגרת זה היה התמריץ הכי טוב בשבילם.

אם סימונס יתפתח לשחקן טוב והוא יתאים לברצלונה, וכל עוד זה הוא יבוא במחיר הוגן לא תהיה לי באופן אישי שום בעיה אם הוא יחזור לברצלונה.

לא בא לצאת עליכם כחיים בסרט או משהו.
אבל יש 2 דרכים להסתכל על שחקן צעיר שעזב את ברסה:
אפשר להסתכל עליו כבוגד פחדן שלא אוהב את המועדון מספיק,
אך מנגד אפשר להסתכל עליו כשחקן אמיץ, שאפתן שרוצה לשחק ולא לקבל כסף על חימום ספסל רק בשביל כיף ממסי לאחר המשחק.
אם שחקן עוזב מסיבה כלכלית ותו לא אז סבבה, מקבל את הכעס. כשהסיבה היא גם מקצועית אז באמת שאני לא מבין את הכעס. אם הייתם רוצים אותו מספיק הייתם מציעים לו הצעה מקצועית טובה יותר בברסה.

ממה שאני זוכר פריז הבטיחה לסימונס שכר גבוה יותר ולהיות בסגל של הבוגרת בשלב מוקדם (לא זוכר בדיוק מאיזו עונה). בבארסה הבטיחו לו את המסלול “הרגיל” לקבוצה הראשונה (מזכיר שוב, מבחינת פוטנציאל כמעט ולא היה ספק שיגיע לשם).

גב אני לא יודע אם קראת את הפסקה השניה שכתבתי. אני ממש לא כועס ובאמת מאחל הצלחה לאותם שחקנים. אני גם מבין את הבחירה בקבוצות אחרות שמבטיחות עתיד מקצועי מזהיר יותר (לפחות על הנייר). אני פשוט חושב שאם נתייחס לשחקנים שגדלים אצלנו בגישה של “תעזוב אם בא לך ואם תצליח נשפוך עליך עשרות מיליונים” תפגע בנו הן מבחינה כלכלית והן מבחינת בריחת כשרונות.

גם אם תשאיר אותם בכוח ובמניפלוציות.

בוא נחשוב גם קדימה, שחקן צעיר צריך לבחור באקדמיה של ריאל או ברצלונה, שתיהן מציעות לו אותו סכום כסף ואותו סיכוי שילוב בקבוצה הבוגרת. האקדמיה של ברצלונה תחייב אותו או להשאר או להקרא בוגד, האקדמיה של ריאל תעודד אותו להתקדם מקצועית ותבטיח לו שאם יהיה מספיק טוב הוא יחזור.
עכשיו, בתור ילד בן 16 שלא אכפת לו מהפוליטיקה של קטלוניה, איפה היית בוחר לשחק?

אם פריז זה כלא זהב, אז מה שאתה מציע זה את גרסת האליאקספרס של זה.

שאפתנות היא תכונה חשובה לכדורגלן. דמיין לך כל אחד מהסופרסטארים הגדולים בעולם אם היה בוחר בדרך הזו בכל אקדמיה בה היה, נראה לך שהוא היה מגיע לגבהים שלו? זה מעולה לשחקנים שיתנדנדו בין שחקן רוטציה לשחקן ספסל מובהק, לא לשחקנים טובים מכך ולא לפחות טובים מכך
.
סלאח ודה בריינה היו מצליחים כמו שהצליחו אילולא עזבו?
קרבאחל חזר לריאל מהדרך הקדמית, לפני כן הוא היה מגן לגיטימי כדי לתת מנוחה למגן ראשון במשחקי גביע.
קאסמירו היה החבר הפחות מוצלח של איזה סילבה כלשהו שהגיע לריאל.
מה מוראטה היה לפני המכירה עם אופצית החזרה ליובה?

אגב, בדיוק בגלל דברים כמו שאתה אמרת יש בכדורגל ובחוזים את האופציה של השאלה או קניה עם אופצית החזרה.
שחקן רוצה לקבל דקות ברמה גבוהה? בבקשה. יהיה טוב אז תחזירו.
מכירה עם אופציה של קניה חזרה תבזבז לכם איזה 10 מיליון, אבל כנראה שאתם תחזירו שחקן ששווה יותר מזה כי שחקן ששווה 10 מיליון לא אמור להיות שווה הרכב בברצלונה.

בלי קשר, זה לא מה שיכניס אתכם למצב כלכלי רע.
על כל 10 צעירים שתמכרו במחירים של 5-10 מיליון תמטרכו להחזיר אחד ב20, לא נשמע החלטה כלכלית רעה, וזה עוד לפני המשכורות. גם אותו שחקן שחזר ב20 כנראה לא היה שווה ככה אם היה נשאר לחמם ספסל.

כבר כתבתי פעמיים שאני מבין כל החלטה ושאני ממש לא שונא או חושב ששחקן בוגד כי הוא עזב את בארסה, בטח שלא רוצה להשאיר אותם “בכוח ומניפולציות”, אבל אל תתן לי להפריע לך להמשיך לכתוב את הדברים האלה.

שכל שחקן יעשה איזו החלטה שבא לו, אני גם לא טוען שזאת הגישה מבחינתי עבור כל המועדונים. ברור שזה לא ריאלי שדורטמונד תתנהג ככה, אבל בארסה מהמועדונים הגדולים בעולם ולה מאסיה מהאקדמיות הטובות בעולם. הרבה מהשחקנים שעוברים/עברו בבארסה יגידו לך שזאת הפסגה ומכאן אין לאן לעלות (נכון גם לגבי ריאל, באיירן וכל מועדון פאר אירופאי).

אם הגישות שתיארת היו מתקיימות אז אין לי שום בעיה, מצידי שכולם יבחרו בריאל, תגדלו אותם ואז תשפכו עליהם מלא כסף כדי להחזיר. fine by me. אני רוצה שחקנים שמבינים שהם נמצאים במקום מצוין ושאם יתפתו לפיתויים מקבוצות אחרות אז הם צריכים לקחת בחשבון שבבארסה הם כנראה כבר לא יצליחו, כי לא יחזירו אותם (שוב, אלא אם זה בחינם או כמעט חינם, כמו פיקה או אריק גארסיה לדוגמה). זה לדעתי יגרום לשחקנים צעירים לחשוב יותר בכובד ראש על הצעות מבחוץ כי רובם המוחלט רוצה מאוד להצליח בבארסה.

אתה מביא לי דוגמאות של השאלות, מכירות עם סעיף חזרה וכו’ למרות שכתבתי במפורש שאני מדבר על שחקנים שבארסה רצו שישארו וצפו להם הצלחה והם החליטו לעזוב (גם דיברתי ספציפית על בארסה, לא על מועדונים אחרים).

גב אין לי בעיה שלא תסכים ותדיין איתי על גישות וכו’, ההפך זו כל המטרה של הפורום, אבל אם אתה לא קורא את ההודעות עד הסוף או בוחר להתעלם ממשפטים מסוימים אז מה הטעם?

קראתי את כל ההודעה. אני לא התייחסתי לעניין הרגש כלל, נטו למקצועיות.
אשמח שתפנה את תשומת לבי לחלק שלא עניתי עליו.

בכל אופן, תכעס עליו או לא, זה לא העניין. העניין הוא להחזיר או לא להחזיר שחקן כי בחר בדבר שטוב יותר עבור הקריירה שלו.

כמו כל קשר, גם פה הקשר צריך להיות הדדי. אני מצפה מכל שחקן לרמה כלשהי של נאמנות למועדון, אבל זה צריך להיות ליניארי ביחס לנאמנות של המועדון כלפיו. (לינארי לא חייב להיות 1:1, אבל סוג של קשר הדדי).
אתה היית מוכן לשים שחקן מעל המועדון? לפרגן לו בגלל נאמנות במקום בהרכב? כמובן שלא! זה מועדון מקצועי שאמור להתנהל כך.
אם שחקן x לא מספיק טוב אז שחקן x לא ישחק, ולא משנה אם הוא ירק על הקבר של פרנקו או שהוא הבן של מסי.
אבל אם שחקן x כן מספיק טוב לדעתם של מועדונים אחרים אז עזיבה היא הצעד הנכון עבור השחקן.

ברסה היא פסגת השאיפות, מסכים בהחלט, אך ברסה ב׳ אינה פסגת השאיפות יותר מאלקורקון. (אל תתפוס אותי בליגה, הכוונה לכל קבוצה שאינה בליגה הראשונה).

אני נותן פתרון.
תיאגו רצה לעזוב כי לא קיבל אמון מספק ביחס ליכולת שלו. הוא שיחק ברמה של הרכב פותח בכל קבוצה כמעט בעולם ולצערו על הראש שלו היו את צ׳אבי ואינייסטה.
לברצלונה היו כמה אופציות:

1. להציע לו להיות שחקן רוטציה ומחליף ראשון של צ׳אבי ואינייסטה, ולחכות עונה או 2 לפרישה שלהם.
  2. לוותר על צ׳אבי/אינייסטה למען העתיד - טיאגו.
  3. לקנות על הראש שלו שחקן מחליף אחר (ססק). לראות שטיאגו עדיף עליו מבחינת יכולת עכשווית ופוטנציאל ועדיין להעדיף אותו.
    אגב, אם זה לא מספיק אז כדי להוסיף חטא על פשע, שנה אחרי שטיאגו עזב, ססק עזב. ממצב של שני מחליפים טובים לצ׳אבי ואינייסטה נשארתם עם 0.

נחש באיזו דרך ברטומאו בחר.

אני מבין את טיאגו. בברסה מדברים על כמה שבונים עליו אבל מנחיתים לו על הראש את ססק, מצפים ממנו להמתין לפרישה של שחקן אחר. היה פה ניסיון לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

אל תשכח שלא כל הצעירים האמינו בדרך של ברטומאו שלפי מה שאתם אומרים חירב את הלה מסיה.

אני מסכים עם הדרך שאתה מצפה לה, אבל אתה שוכח מי היה הנשיא שלכם כל התקופה הזו.

אפשר לדעת על איזה מלא כסף מדובר?
שלחנו את קרבאחל בעונת השאלה - וקיבלנו חזרה את מי שנהיה המגן הימני הטוב בעולם למספר שנים.
שלחנו את קאסמירו בהשכלה לפורטו וקיבלנו את הקשר האחורי הטוב בעולם.
מכרנו את מוראטה ב23 וקנינו ב39. הפסדנו 16 מיליון על שחקן כמו מוראטה שאולי לא היינו חייבים לבזבז אותם, אבל מצד שני אני כלל לא חושב שאם לא היינו עושים זאת הוא היה הופך למה שהפך. מכרנו אותו לאחר מכן ב80.

מלבדם על מי הפסדנו כסף? שחקנים שלא הרשימו לא חזרו. ואם פספסנו מישהו זה כי הוא כנראה לא באמת היה משדרג אותנו יותר מידי.
לפני שתתן את דוגמת יורנטה אגיד שמדובר במקרה של ריב בין המאמן לשחקן, לא של שחקן שרצה לעזוב.
חוץ מהם יש לא מעט שחקנים שהושאלו ופשוט העלו את ערכם בזמן שריאל מחזיקה בכרטיס השחקן שלהם: אודגור, מיוראל, ואייחו… מי יותר ומי פחות.

היחיד שתואם לטענה שלך שזה הפסד כספי הוא מריאנו. מכרנו ב8 קנינו ב22 וכנראה שלא נמכור ב22.
בכל אופן השיטה הזו בהחלט עובדת לטעמי. הרעיון הוא להפסיד פחות ולא לא להפסיד כלל.