הסופרליג :: יקרה או לא יקרה?

בינתיים בניגוד לזרם, נשיא נאפולי התבטא בצורה חיובית יחסית כלפי הסופרליג.

אני חושב שסופרליג לא יכולה להתקיים בלי מאסה קריטית של קבוצות חזקות . ריאל ובארסה לא מספיקות.
צריך שיהיה עניין רב כבר מהתחלה כדי למכור את התחרות לטלויזיה בהרבה כסף. אחרת זה סתם עומס ויוקרה כמו במשחקי הידידות.
נחיה ונראה, החלטת בית המשפט היא רק צעד ראשון והכרחי, אבל יש עוד הרבה מאוד דרך.

אותי מסקרן מה יהיו החוקים.

אם כבר לא כפופים לפיפא ואופ״א, יש מצב שחוקי ה״יד״ יחזרו להיות הגיוניים וגם לא ישתנו כל עונה?

שיפוט?
מקרים שבהם ואר מתערב?
אמצעי שיפוט טכנולוגים חדשים?

יש פה עוד הרבה הזדמנויות לעניין את הצופים אם מדלגים על השיפוט הנוראי בחסות החוקה ההזויה של פיפ״א שיש היום.

ההחלטה של בית הדין מונעת לכאורה מאופ"א להשתמש בסנקציות, אבל הפרויקט הזה נראה לי לפחות מת לחלוטין. אם האנגליות ופריז בחוץ, צריך, לכל הפחות, את כל האיטלקיות והגרמניות כדי להרים טורניר, וכרגע כולן חוץ מנפולי בערך נגד.

בינתיים, יש שמועות שאופ"א מבשלת נגד ברצלונה סנקציות פייר פליי מפוקפקות באופן בלתי תלוי לחלוטין כמובן.

תמכתי בעיקרון בטורניר אבל ההשקה שלו נוהלה בצורה מאוד חובבנית, בלי הכנה נורמלית לתגובה המלחמתית של אופ"א ופיפ"א, שניצחו.

לדעתי הסיפור נגמר והגיע הזמן לפרוש כדי לצמצם הפסדים. אם הייתי לאפורטה הייתי מגיע איתם להסכם מאחורי הקלעים על פרישה תמורת לעזוב אותנו בשקט.

אני לא מסכים, הסיפור לא מת.
להוציא סטייט קלאבס, לכולם יש אינטרס להרוויח כסף.
בגרמניה המועדונים הם בבעלות של האוהדים, ויצא לסופרליג שם רע מאוד של מועדון סגור לעשירים בלבד. הם שינו את הפורמט, אבל הם צריכים לעבוד קשה בשביל לשנות את הראש של האוהדים. תן להם לעבוד.
באיטליה כל הקבוצות בחובות, הם ישנו מהר מאוד את דעתם כשיריחו כסף.
בצרפת הליגה מתה, הם לא מצליחים למכור אותה. לא יודע מה הולך שם, ומדוע לא מפעילים את חוקי הפייר פליי על PSG.
בספרד הדחייה הנחרצת של סביליה ושל אתלטיקו הפתיעה אותי. לא מבין מדוע הם צריכים לצאת בהצהרה כלשהי. אני במקומם הייתי יושב על הגדר.
באנגליה יש קבוצות שהרווח מעניין אותן. לא כולם סטייט קלאבס. הגדולות דחו את הסופרליג, אבל הקטנות שלא רואות שום כסף מאופ"א בגלל שהן לא מגיעות לטורנירים שלה, לא אמרו כלום בינתיים. הקטנות האלה יותר עשירות מסביליה וולנסיה.

אתה באמת לא יודע למה?
למרות כל התפקידים הרשמיים שיש לנשיא שלהם באופא?
והכסף שאופא ופיפא כל כך אוהבים ולקטארים יש בלי סוף ממנו?

התגובה של הקבוצות הגדולות צפויה לחלוטין, שהפרויקט יהפוך לרקום עור וגידים נדע אם זה יצליח או לא.

הבעיה הגדולה לדעתי זה קהל האוהדים שחושב שעכשיו יש לו כח ואם הסופר ליג תקום אז לכאורה אז רק עשירים יצפו בכדורגל (כן הם באמת חושבים כך) צריך לעשות מסע יחצ גדול .

מבחינתי כאוהד ברצלונה, אני מקווה שלאפורטה ידרוש שפלורנטינו לא היה לו כח בניהול. לא רוצה להחליף דיקטטור אחד בשני. ואחרי מה שקרה בין שתי המועדונים זה מתבקש.

פלורנטינו יזרוק אותו מכל המדרגות. כרגע אם יש קבוצה בעולם שצריכה את הסופרליג זו ברצלונה. לבוא בדרישות? אתה רציני?

גם ריאל. שריאל תשחק לבדה. נראה איך תצליחו להקים.

זה לא שהוא עשה עבודה טובה עד עכשיו. הרי הוא זה שהתחיל פעם שעברה עם הקמפיין לפני שהוא בדק שהכל סגור…

כמו שיצליחו להקים איתכם. אתם אחרי הכל רק עוד קבוצה מתוך עשרות בכדורגל האירופי שצריך אותן להקים את המפעל הזה.
אם בסופו של דבר זה ירקום עור וגידים, לאפורטה יחזור על ארבע.

בכל מקרה זה סתם דיון מטומטם כי לאפורטה עם כמה שהוא ליצן לא יעשה את זה.

קבוצות הליגה הספרדית בוודאות עושות מה שטבאס אומר להן לעשות, די ברור שבחדרי חדרים יש מועדונים שמדברים עם הסופרליג. לא הייתי מתרגש משום הצהרה כרגע. יש חוזים קיימים, מועדונים לא יכולים לעשות צעדים שיפגעו בחוזים האלה.

בסופו של דבר הבעיה היא לא חוסר במשחקים בין קבוצות גדולות. זה רק מעל פני השטח. בסוף, המועדונים רוצים יותר שליטה ויותר קרדיט מהמצב הנוכחי, בו אופ"א שולטת בכספים ומשאירה פירורים לקבוצות שיודעות שהן יכולות להגדיל את ההכנסות.

בסוף זה יסתיים בפשרה.

דיברתי על הליגה הצרפתית, לא על אופ’'א.
PSG פוגעת בהכנסות של הקבוצות האחרות כי לא מצליחים למכור את זכויות השידור. ליגה שלא מעניינת אף אחד.

באמת מוזר, אם אני כל קבוצה צרפתית שלא נקראית פסז אני רץ לסופרליג לא הולך אליו…

איך היצירה שלי?

משהו פה קצת מוזר. הבעלים של אינטר ומילאן השקיעו כל אחד כמעט מילארד? מי הם? מדינות זה לא, ונראה שהם השקיעו יותר מכל הקבוצות-מדינה.

אינטר שייכת לסינים.
מילאן שייכת לאמריקאים. החליפה ידיים לפני שנה או שנתיים, אבל הבעלים הקודמים גם היו אמריקאים.

אולי זה מפתיע אותך, אבל רק בגלל שהם לא קונים קייסדואים וגרילישים ב 100 מיליון. הכדורגל האיטלקי בצרות, הם צריכים להכניס כסף מבחוץ כדי לשלם משכורות.
EARN IT ON THE PITCH!

שוב אז למה הם מפחדים עכשיו?

באמת שאני לא מבין את זה, אחרי שהוסר איום הסנקציות נגדם, אז מה חוסם אותם? אוהדים שלהם? לאוהדים שלהם לא היה אכפת שמכרו אותם לסינים אז ברגע יציגו להם את הכסף שיכנס גם הפעם לא היה אכפת להם…

יש פה משהו מוזר.

לקבוצות הצרפתיות למשל יש אפשרות פז לצמצם פערים מול הקטארים . לא תהיה להם הזדמנות יותר טובה מעכשיו.

מי אמר שהם מפחדים?
הם הוציאו הודעות פוליטיקאלי קורקט שהם נגד הסופליג.
ישנו את דעתם ברגע שיריחו כסף.
אני גם לא מצאתי שום הכחשה של הסופרליג מצד מילאן או יובנטוס או נאפולי. אינטר ורומא כן.

גם אני לא. אבל מה אכפת להם להגיד “לא” עכשיו, ואחר כך לשנות את דעתם? כמו שהם שינו את דעתם תוך יום בהכרזה הראשונה של הסופרליג.

כי בשביל שהפרויקט יתחיל צריך שיתמכו בזה. עוד שלוש שנים ואף מועדון לא יצטרף אז זה לא ימריא לעולם

נטו חשש מהאוהדים,אבל אני מחכה לקיץ,כשלא יהיה להן יורו שחוק להביא רכש ואז האוהדים יבואו בטענות להנהלות למה אין רכש? הם יוכלו לענות להם בצורה פשוטה-כשרצינו סופרליג יצאתם לרחובות להפגין נגד וקראתם לנו עשירים מושחתים,עכשיו תישארו עניים ממורמרים.

כן אבל זה אותם בעלי מועדנים למשל שמכרו את עצמם לסינים או דברים כאלו.

לדעתי כל מה שצריך מועדון אחד גדול שיגדל ביצים ויצטרף ואז זה יפתח את הסכר.

הכי מעצבן אותי זה כל האוהדים שהולכים עם שלטים נגד אופ"א למשחקים של ליגת האלופות ואז שמגיעה הזדמנות אחת אמיתית לשבור להם את המונופול, הם מצילים להם את התחת… לא יאומן. “אידיוטים שימושים”.