הסופרליג :: יקרה או לא יקרה?

ריכזתי כאן את כל ההודעות בנושא מהפורומים השכנים. נראה לי כמו נושא מצוין לשתף בו את כל חברי הפורום.

בום! גרסת הכדורגל של היורוליג קורמת עור וגידים, פיפ"א וההתאחדויות מאיימות, ובאופן כללי נראה שאנחנו בדרך לאחד השינויים המבניים הגדולים בעשורים האחרונים בענף. נראה שמסחרית ומקצועית מדובר בצעד המשמעותי ביותר שנעשה מאז הקמת ליגת האלופות, פוטנציאלית זו רעידת אדמה גדולה בהרבה.

תבלו.

קצת הזוי שהדיווחים מדברים על טוטנהאם בפנים וסיטי בחוץ. האחת אימפריה כלכלית והשנייה קבוצת דרג ביניים שתסיים מקום אחרון בליגה הזאת0

למה סיטי בחוץ?

https://twitter.com/barcacentre/status/1383801309275426816

הליגה הגרמנית והצרפתית בנתיים בחוץ.

דיווחים סותרים
חלק אומרים שסיטי בחוץ ובאיירן בפנים.

אני מניח שפריז וסיטי לא רוצים להתנגש עם Uefa אחרי הבעיות האחרונות שהיו להם עם הפיירפליי

טוב אופ"א כנראה רוצחת את הרעיון הזה עוד לפני שהוא נולד. כל מועדון שיצטרף יזרק מהליגה שלו.

פסז והגרמניות קיבלו הצעה וסירבו (והם גם כנראה הלשינו לאופ"א)

אוקיי, בוא נגיד שהליגה הספרדית זורקת את ברצלונה וריאל. באותו רגע כל הספונסרים מתקשרים לטבארס ומודיעים לו על סיום ההתקשרות.

מה קורה עם חוזה המיליארדים של הפרמייר ליג בלי יונייטד, ליברפול, צ’לסי ארסנל וטוטנהאם?

אופא יכולים לדבר. ליגה שתזרוק את קבוצות העילית שלה חותמת על וידוי הריגה.

זה כמו בסרטים , שיש תחרות של רכב שנוסע מול רכב ומשחקים “ציקן” מי יתקפל ראשון.

אני מהמר על הקבוצות.

לא רואה סיבה שהקבוצות יתקפלו. הן נפגעו נואשות מהקורונה, והכרזה על סופר ליג כמה שיותר מוקדם תכניס סכומי עתק כבר בזמן הקרוב.

דווקא להיפך. הסנקציות שאופא ופיפא מאיימות בהן זה ברמת ה"קח את הקרשים שלך אתה לא עושה איתנו מדורה" כשאתה זה שהבאת 100% מהקרשים.

אתה רואה את האוהדים שלנו ושל ריאל מאפשרים לפלורנטינו וללאפורטה לשחק בלי ליגה?

הם איימו בעבר והתקפלו מול איום דומה.

זה הסיבה שהגרמניות מסרבות, הם מבינות שהקהל שלהם יעשה את הקבוצות שלהם “על האש” אם הם יעזבו את הליגה מקומית שלהם.

פסז מסרבת כי אין לה אינטרס לעזוב, אופ"א היא “הכלבה” של פסז, מחוץ לאופ"א היא עוד יכולה לקבל הגבלות וחוקים רחמנא ליצלן…

שווה לברסה וריאל לוותר גם על הליגה הספרדית וגם על האלופות בשביל זה?
אולי לטווח הקצר זה יהיה טוב, אבל לאבד את החיבור הרגשי של הקבוצה למדינה מסוימת לא יפגע בהם בהמשך?

רק בשביל להדליק את @Shusaku

אם התרחיש הלא צפוי יתקיים אתה מודע למי שהולך לעמוד בראשו נכון?

רמז:

הליגה הזאת קרמה עור וגידים כשהיינו עם ההנהלה הקודמת. בתכלס? אני סומך על פרז יותר ממה שאני סומך על ברתומיאו.

בכל אופן, גם אם פיפא ואופא תחליטנה שהן רוצות לערוך את הטורנירים שלהם בכיכובן של צסקא מוסקבה, אייאקס וויאריאל, אני לא רואה את הליגות זורמות עם הבדיחה הזאת.

אני עם שוסאקו כאן. ייתכן אולי שבמשחק צ’יקן הזה הקבוצות יתקפלו ראשונות, אבל אם הן לא ואופ"א תממש את האיום שלה היא בראש ובראשונה תפגע בעצמה הרבה יותר מאשר בקבוצות הללו. ליגת האלופות והליגות המקומיות לא שוות כלום בלי הקבוצות שצוינו למעלה. גם אם זה יקרה זה יהיה לטווח קצר ומתישהו לא הרבה זמן אחרי ימצאו את הנוסחה לפתור את זה.

מה שכן, לא ברור לי למה להכריז על זה עכשיו ולא כשהעונה נגמרת.

אנשים שמעודדים את זה צריכים להבין שנכון שהכבף יתחלק ושאר הקבוצות יקבלו יותר כסף אבל כל קבוצה אמורה להחזיק אחוזים מסויימים וכך גם הכסף יחולק בצורה שונה.
ריאל לדוגמא מחזיקה הכי הרבה אחוזים מבין הקבוצות, יש קבוצות כמו ארסנל ודומיהם שלא אכפת להם כל עוד הם בפנים כי אין להם שום כוונה להיות תחרותיות ועדיים הם ירוויחו הרבה מאוד כסף, ומנגד יש קבוצות עלית שלא מוכנות שקבוצה אחת תחזיק ביותר מהשנייה (באיירן) למרות שהיא בין הקבוצות שיותר מחזיקות באחוזים על פי מה שפורסם, ויש את קבוצות הנפט שרואים עצמם בתור קבוצות עלית אבל הם במדרג היותר נמוך מבחינת האחוזים שהם מחזיקים מפני שהיתר חושבים שהם לא באמת מושכות קהל כמו בארסה ריאל ובאיירן (פסז וסיטי), לדעתי זה מוות מקצועי לשאר הליגות, אין באמת ייתכנות שהליגות המקומיות יביאו להם אפילו בקמצוץ את אותו סכום שהליגה הנל תניב להם ולאט לאט יתחיל הזלזול מבחינת המועדונים על הליגה, דבר שאומנם רחוק אבל יוביל בסופו של דבר להיפרדות בלתי נמנעת לגמרי מהליגות.
עכשיו נקודה אישית שלי לגבי פרז, פרז הוא הדבר הכי טוב שקרה לריאל אי פעם (הוא וברנבאו באותו רמה היסטורית מבחינתי), והדבר שהוא מוביל זה הדבר הכי טוב לריאל ברמה הכלכלית כשהוא מבטיח עליונות כזאתי כנראה ל20 שנים הבאות לפחות, אבל הוא לא באמת רומנטיקן של כדורגל.
כואב לי כבר מעכשיו שאוהדים הממוצעים יראו אותו בתור הדבר הכי גרוע שקרה לכדורגל (כי אמונה שלי הוא הולך להיות זה שאופא תשים בראש מסע הציד).

אופא רוצה להכריז מחר על שינוי הפורמט של ליגת האלופות. כנראה קשור לזה.

תקרא את הסעיף האחרון , אופ"א מודה לקבוצות הגרמניות והצרפתיות שסירבו. הניחוש שלי שהם אלו שהלשינו על היוזמה לאופ"א.

כמו כן מחר אמורה להיות ישיבה גורלית באופ"א בקשר לשינוי פורמט של ליגת האלופות, יכול להיות שזה מין אמצעי להפעיל לחץ נגדי עליה.

אני די בטוח שזה באמת הסיפור. אין סרט שבו באמת יתחזקו לאורך זמן סופר ליג של קבוצות העילית לצד אופ"א וליגות מקומיות ריקות מתוכן. לכל השחקנים ברור שהדבר הכי הגיוני כאן הוא להגיע להסכמה משותפת שתועיל לכולם, וכנראה שמדובר במנוף להפעלת לחץ ותו לא. אם המועדונים יתנהלו נכון כאן הם גם יקבלו פחות או יותר כל מה שהם רוצים. הם מחזיקים במוצר, לא אופ"א.

לא מאמין שזה נטוו הפעלת לחץ. על הסופרליג הזה עובדים כבר קרוב ל5 שנים, אף אחד לא היה משקיע כזאת כמות של זמן ומאמצים בשביל לאיים. וחוץ מזה המטרה של זה זה נטו כסף ושום מפעל שאופא תציע לא יתקרב לרמות הכסף שייכנס מהליגה הזאת כמו שכתבתי בהודעה לפני.

מתוך דף הפייסבוק של The Football Desk - ניסים חליבה

" אין הכרזה עדיין אבל זה מה שידוע עד כה על הסופרליג החדשה.

• בליגה יהיו 20 מועדונים, מתוכם 15 קבועים שנקראים המייסדים.

• 12 המועדונים המייסדים כרגע הם: מנצ’סטר יונייטד, מנצ’סטר סיטי, ליברפול, ארסנל, טוטנהאם, צ’לסי, ברצלונה, ריאל מדריד, אתלטיקו מדריד, אינטר, מילאן ויובנטוס.
באיירן מינכן ופריז סן ז’רמן לא אישרו הצטרפותם.

• המועדונים המייסדים יקבלו בממוצע סכום של 350 מיליון אירו השתתפות בכל שנה.
לצורך השוואה, ליברפול זכתה ב 90 מיליון אירו לערך בכל קמפיין הזכייה שלה בליגת האלופות.

• בנק ההשקעות האמריקאי JP Morgan יתמוך בליגה עם מימון בגובה 6 מיליארד אירו.

• שירות הסטרימינג DAZN שמתמחה בשידורי ספורט ישלם על זכויות השידור סכום של 3.5 מיליארד אירו (דומה מאד למה שאופ"א מכניסה עכשיו).

• הפורמט ישוחק בשיטת ליגה כש 20 הקבוצות יחולקו לשתי ליגות וכל קבוצה תשחק נגד שאר הקבוצות בליגה (עוד לא ברור אם משחק אחד או בית חוץ).
4 הראשונות בכל ליגה מעפילות אל שלב רבע הגמר שישוחק בשיטת נוקאאוט.

• אלו הם מנהליה הבכירים אם תקום.

יושב ראש הליגה: פלורנטינו פרז (ריאל מדריד)
ארבעת סגניו:
סטן קרונקי (ארסנל)
אנדראה אניילי (יובנטוס)
ג’ון הנרי (ליברפול)
ג’ואל גלייזר (מנצ’סטר יונייטד)

**

🚨באופ"א מצהירים שכל מועדון שייקח חלק במפעל הסופרליג לא יוכל להשתתף באף תחרות אחרת.

ייתכן ששחקנים לא יוכלו לשחק גם בנבחרות שלהם.

גם הפרמיירליג, הליגה האיטלקית, הליגה הסףרידת וגם ההתאחדויות הבאות: האנגלית, הספרדית והאיטלקית הודיעו שלא יאשרו לאף מועדון שישחק בסופרליג להשתתף במפעלים השונים שלהן.

לפי דיווחים פלורנטינו פרז כבר סיכם עם אופ"א על כל השינויים לקראת הפורמט החדש של ליגת האלופות אבל הוא המשיך לעבוד מאחורי הקלעים והצליח לשכנע את שאר הגדולות להצטרף לסופרליג.

באופ"א כבר מתכננים תביעת ענק בגובה של 60 מיליארד אירו נגד כל המועדונים המייסדים.

לא רשמי כאמור אך אלו הדיווחים האחרונים."

זה דעה שלי:
א. אני לא קונספירטור אבל מצטער אני לא רוצה שברצלונה תצטרף לשום מפעל שפלורטינו הוא הבוס הראשי שלו. ובטח לא לליגה שברצלונה תהפוך רק לחברה רגילה בו. למה יובה ומנצ’סטר יונייטד מקבלות מעמד מיוחד? פאקינג ארסנל סגנית שם. לאפורטה צריך לסרב. בשלב הזה , הם צריכים את ברצלונה …

ב. הניסיון לאיים על שחקנים זה שערוריה. למה שחקן צריך לקבל עונש בגלל החלטה של הנשיא של המועדון שלו?

Redirecting...

אני רק אזכיר שברטומיאו חתם על השתתפות בסופרליג עוד בספטמבר או אוקטובר, וזה לא דבר חדש. כך שהגרמניות והצרפתיות לא הלשינו, זה פורסם ברבים לפני חצי שנה.
בנוסף, אזכיר לכל אוהדי בארסה שלפורטה בזמנו הביע התנגדות להקמת הסופרליג. אני לא יודע אם בארסה מחויבת או לא.

גם אני חושב שהליגות לא יוותרו על קבוצות העילית שלהן, זאת מכת מוות כלכלית. יותר הגיוני שיוותרו על אופ’'א, וזה דבר טוב