הטוב הרע והביזאר- בארסה סיכום עונה

הורדה (1)

אז אחרי שסנטי מינה הכה פעמיים, הגיע הזמן לנשום ךרווחה לסכם את העונה הזאת ולהסתכל קדימה. מושמנים לפתוח כל נושא בעיניין הזה במלל חופשי ולנוחיותכם שאלות מנחות:

1. מה היו הציפיות לפני תחילת העונה?

2. מי היה מצטיין העונה?

3. מה היא נקודת האור בעונה הזאת?

4. מה אפשר לשפר בקבוצה?

5. מה אפשר להכתיר כמקרה אבוד בקבוצה?

6. קומאן? האם יש טעם שישאר כן או לא?

7. מסי לאן?

8. מה הציפיות לעונה הבאה?

9. שאלת בונוס: מה הדבר הכי הזוי שקרה בברצלונה העונה?

10. משאלה אחת: מישהו אחד שיגיע שמבחינתכם ישנה את הכל.

יאללה Shoot

אספתח עם קצת מלל חופשי. האמת שאני שמח. תמיד שאני מסתכל על המצב המזעזע של הקבוצה אני נזכר איפה התחלנו. עם הנהלה שלא אכפת לה מכלום, אחרי תבוסה היסטורית באלופות, בלי תואר, עם מסי שלא רוצה להישאר, ולמעשה בלי אופציה לחשוב על תקווה, במצב בו אתה אפילו לא בטוח שלנצח בהסתכלות קדימה זה טוב לקבוצה.

היום, בטח אם קומאן הולך המצב הוא אחרת. הרווחנו את לאפורטה חזרה, מסי נשאר בקבוצה, נשארנו בטופ ארבע בדרך לאלופות ואפילו הצלחנו בטעות לקחת גביע. זה לא הרבה, אבל זה כל מה שהיינו צריכים. מצד אחד להביא לכך שקומאן ככל הנראה ילך הבייתה, ומצד שני שהמועדון לא לגמרי יהפוך לקבוצת אמצע טבלה בספרד מה שיגמור את הקבוצה מבחינת הישארות של שחקנים, משיקיעים וכ’ו. תאמינו או לא, אבל ברגע שקומאן יצא מהדלת, כל הסיפור הופך לאידאלי.

images

What’s the deal with Koeman?

מגיע מאמן עם רקורד של מאמן בינוני, עם התנהגות רס"רית חסרת מושג שלא מביישת את הרגעים הכי רעים של לואיס אנריקה, וכשלים טקטיים לא ברורים שלא יביישו את הימים של רייקארד בתור “האוטיסט בחליפה”. אוהבים להשוות את קומאן לוואלוורדה מבחינת “מי היה גרוע יותר?” אבל במקרה של וואלוורדה לפחות הצלחתי להבין את ההחלטות שלו, ועוד הייתה לו הנהלה מזעזעת על הראש. המהות של קומאן בקבוצה נתנה לי הרגשה שכל אחד יכול להיות מאמן, וזה הרבה פעמים מסתכם ב “בוא נבחר את ההרכב”, “נעשה מתישהו חילופים” ו-“שיט אנחנו בפיגור מה עכשיו”. כל התנהלות בכמעט כל משחק בו ברצלונה התקשתה נראה כמו כאוס. יש מספיק קבוצות חלשות בלה ליגה כדי שברצלונה תוכל “לבנות ביטחון” כמו שאהבו לייחס לקומאן (AKA המאמן הכריזמטי שייצב את הסירה), וכשתכנית א’ הפסיקה לעבוד, הקבוצה איבדה את הצפון. מעריך את הניסיון (או חוסר המושג) בקפיצה על הרימון הזה שנקרא ברצלונה של ברטומאו, אבל אני לא רואה שום סיבה שבעולם שרונלד קומאן טוב מספיק להתחיל פרוייקט חדש אצלינו.

בכל זאת, יש עתיד. יש צעירים לחשוב עליהם. קוייאדו, פוץ’, דה יונג, פדרי, קונארד, אילאייש, אוראוחו ועוד. הבסיס ישנו, הלה מאסיה בפעם המי יודע כמה עוד יכולה להציל אותנו. אני לא יודע מה מסי יחליט, והאם סתם נתקענו עם אגוורו, אבל כל עוד הלה מאסיה ישנה לברצלונה יש סיכוי, וזה ישאר העיקר, וזאת המתנה האמיתית של קרוייף למועדון שלנו.

זהות המאמן החדש זה סיפור בפני עצמו. בעולם בו האופציות מועטות, וזה הולך ומתגבש בתור ג’וב שמסיים למאמנים קריירות קשה להחליט מי מתאים. האם זה צ’אבי חסר הניסיון שלא חלק מהמועדון מזה כמה שנים? אולי פימי ינסה לרשת את “נס גווארדיולה”? או אולי איזו הפתעה לא צפוייה מבחוץ, כמו מישהו מעניין כמו גז’ארדו של ריבר? האמת שאין לי פייבוריט אמיתי, אבל הפרוייקט הבא מבחינתי הוא משהו לא צפוי בכלל.

מפה רק נותר לחשוב על מי צריך להישאר. האמת שחשוב להגיד שהסטנדרט ירד מאוד. הרבה שחקני רכש שלא שווים את חולצת ההרכב, הרבה שחקנים פותחים שבמקרה הטוב אפשר להתייחס אליהם כשחקני רוטציה ובכללי הסגל לא מאוזן ומרופד מספיק בשביל להתמודד עם כל המשחקים בשנה. לנגלה, דמבלה, ברייתוייט, קוטיניו, רוברטו, פיקה, מתאוס ופירפו לא צריכים לקבל חולצה של הקבוצה בשנה הבאה. אם יש שתי עמדות שאי אפשר לתחזק בעזרת שחקני נוער כרגע אלו חלוץ מטרה ובלמים. מבחינתי אם מביאים שני בלמים לפחות (גרסיה ועוד אחד רציני יותר) יחד עם חלוץ מטרה ברמה גבוהה אפשר להתחיל לבנות משהו שיהפוך את הפרוייקט לתחרותי.

בכנות אומר שאני אופטימי. אני חושב שלראשונה מזה הרבה זמן הקבוצה והאוהדים הולכים לקבל הרגשה לא מוכרת של תקווה לעונה הבאה. כבר הרבה זמן שבארסה לא מנחמת אותי אפילו כאסקפיזם בשנים בה כולם היו צריכים אותה . אחרי שאיבדה מההישגים, מהאיכות ומהזהות אנחנו אולי צפויים לקבל לפחות משהו חזרה.

להתראות סופית עידן רוסיי-ברטו שלום שוב עידן לאפורטה.

היה לי חשש שנסיים במקומות בליגה האירופית. אבל הסיבה שלא סיימנו שם, זה החולשה של הליגה הספרדית והלוזריות שלה…

אין. פדרי הפתעת העונה. גם מינגוזה וארחואו ראוים לקרדיט.

4

יש כמה צעירים מבטיחים, דה יונג שהתבשל טוב לקראת סוף העונה והצדיק את התקות שהשקענו בו. הזכיה בגביע השוקו רק רימתה אותנו לגבי המצב בקבוצה אז לא, לדעתי זה לא.

אתה רציני? בפעם הבאה תשאל מה אי אפשר לשפר בקבוצה יהיה לי קל יותר לכתוב. פאקינג שהיה לשחקנים עמוד שידרה. שידעו להגן במצבים נייחים. שידעו לתרגם מצבי של שער בטוח לשערים. שנדע להכתיב קצב, שהבלמים שלנו לא יקבלו אדומים ולא ישפכו מנוע במחצית. ושהיה לנו בכלל בלמים כשירים . שיבינו שכדורגל זה לא סטנגה ולא מקבלים שערים לבעיטות לקורה או משהו כזה. ואני יכול להמשיך…

image
image

לגבי תומך החמאס אוכל החינם והדביל הניצחי אני לא אוביקטיבי לגביו בגלל סיבות ברורות אז אני מעדיף לשתוק.
פיאניץ לא עשה כלום השנה אז מבחינתי לשלוח אותו לעזה בחבילה.

יש כמובן עוד שחקנים , שחלקם זה קונסנזוס ואין יותר מדי על מה להרחיב עליהם , אחד נוסף , הוא אגדה ואחד שמוציא את אוהדי מדריד מהכלים שלהם. אבל אני חושש שאם הוא ימשיך פה לעוד כמה עונות, אוהדי מדריד יתחילו לאהוב אותו…

אם הוא שנה הבאה בברצלונה , כאילו שברתומאו עדיין נשיא.
לך!

למעשה אני כותב בשביל הסעיף הזה. אני יודע שאם אני יכתוב את זה בבארסה מניה (לא חבר שם היום) יעשו בי לינץ שם. אבל פה אני מרגיש יותר בנוח:

א. אני אוהב את מסי. ואני לא מאשים אותו במצב שלנו וברור לי שבלעדיו יהיה לנו יותר קשה.

אבל ברצלונה ומסי לא יכולים להמשיך יותר. בשביל שתי הצדדים. חייבת להגיע פרידה. מסי צריך קבוצה תחרותית שתבנה סביבו לטווח הקצר קבוצה שתעזור לו למקסם את היכולת שלו לתארים. אבל אנחנו לא יכולים. במיוחד הצד הכלכלי. ברצלונה לא יכול להכנס למרוץ חימוש ולהתחיל לבזבז בשביל שלמסי היה קבוצה תחרותית. אנחנו צריכים לחשוב לטווח היותר ארוך ולבנות פה קבוצה. מסי אין זמן לחכות לנו ולנו אין יכולת לבנות משהו מהר.

אין לדעתי ברירה אלא להיפרד . אני רק מקווה שהוא יעבור לקבוצה וליגה תחרותית.

כמו שהיה לי בתחילת השנה ובכל שנה של בנייה. קודם כל, שנחזור לשחק כדורגל יפה ותחרותי. אני מוכן לתת למאמן החדש זמן וסבלנות, ואפילו שהעונה הבאה תהיה “עונה פיננסית” כל עוד אני יראה שיש דרך, כדורגל יפה ושילוב (כמובן במידה שזה אפשרי כמובן) של שחקנים צעירים ושחקני בית. שייקח את הזמן שלו, כל עוד אני יראה שיש דרך והחלטות שמתקבלות באופן מקצועי ולא ע"י פסילה שנובעת משיקולים של אגו (ריקי מול קומאן)

אני באמת חושב שיש לנו שחקנים צעירים שיכולים לטווח הארוך לתת לנו סיבות לאופטימיות.

ראיון של מסי, אי אמון והתפטרות של המאפיונר ברתומאו, לא חושב שאפשר לשבור את זה.

מאמן טוב, ואם אין איזה קלופ או פפ שיגיע לברצלונה זה לא בושה בלשון המטעה לתת לפימי הזדמנות. באמת שזה לא היה החלטה רעה.

דבר נוסף, אני מאוד מקווה שהשמועות על צאבי לא נכונות. לא מתאים בשלב הזה, אפשר למנות את פימי ולתת לצאבי לאמן בתור ניסיון את ברצלונה ב.

אני בכונה עושה את זה בהודעה נפרדת. אין בי שום רצון להגן על קומאן. אבל לדעתי הוא לא המאמן היחיד שאנחנו כותבים את זה לגביו. לדעתי הסיפור של החילופים ואין תוכנית משחק ב זה גם קשור ל"קלאב דה אמיגוס" תזכור שגם מאמנים קודמים עשו את אותו דבר בדיוק. ברגע שמאמן עושה במכנסיים ברגע שהוא מסמן למסי שהוא רוצה להחליף אותו. זה מראה שיש פה בעיה. למה סוארז סיים משחקים ב94 דקות רצוף כל פעם? ראקיטיץ לא שאלנו את אותה שאלה לגביו. אלבה ואני יכול להמשיך.

מה שאני רוצה לכתוב פה, שלדעתי אין לנו באמת מאמן על הקוים. בשנים האחרונות, אלא יותר אחד שמתפקד בתור “אחמ"ש”. וזה משהו שצריך לשים עליו את הדעת.

כבר עשור שאתה מביא מאמנים שלקרוא להם בינוניים זו המחמאה הכי גדולה שקיימת.

1. הציפיות שלי בתחילת העונה היו להגיע לאחד מארבעת המקומות הראשונים, משהו שבעיקר אחרי המחזורי הראשונים היה נראה שנצטרך להילחם עליו קשה. הסגל, המנטליות והמאמן היו הסיבות העיקריות לציפיות הללו. אי אפשר להצליח בתנאים כאלו.

2. מסי כרגיל. גם דה יונג היה מעולה.

3. נקודת האור מבחינתי היא פדרי, למרות שהודות לקומאן לקראת סוף העונה האור די כבה. אני בכל זאת זוכר שמדובר בילד בן 18 בעונתו הראשונה כאשר הוא נטחן בלי סוף. תחילת העונה שלו הראתה שיש המון כישרון ושכל (חסר לנו הרבה מזה בקבוצה) בשחקן הזה, הוא צריך לקבל יותר רוטציה ומן הסתם מאמן שיידע לפתח אותו בצורה טובה. אפשר לציין גם את דה יונג שנראה יותר כמו הקשר שציפיתי ממנו להיות.

4. בגדול, הכל. העבודה היסודית של ברתומאו עשתה את שלה. חסרים לי כל כך הרבה שחקנים בסגל, החל מחלוץ ובלמים, עד מגן שמאלי, קיצוניים, ושחקני ספסל איכותיים יותר. חייב להגיע מאמן עם שיטה ברורה שתואמת את דרכו של המועדון, הגיע הזמן לרכוש שחקנים עם אינטילגנצית משחק גבוהה ולא רק לפי כישרון או יח"צ. הצוות הרפואי חייב ללכת הביתה ויפה שעה קודם.

5. הצרפתים, קומאן ואפילו אלבה. אני חושב שעל לנגלה ואומטיטי אין לי מה להסביר, דמבלה לדעתי שחקן כישרוני אבל עם אפס שכל ומבחינתי זאת אחת התכונות החשובות אצל שחקן כדורגל, יותר מכישרון. אלבה העונה הוכיח לי סופית שמדובר במגן טוב אבל לא יותר מכך, בטח שלא מגן טופ. המנטליות שלו היא מזעזעת, הוא לא יודע להגיע למשחקים גדולים וזה פוגע בנו קשות. כמו שנפרדים משחקנים בגלל היותם לא ברמה המקצועית המתאימה, אין שום בושה להיפרד מכאלה שאינם ברמה המנטלית הדרושה. לשחק ברמות האלה זה לא לכל אחד וזה בסדר גמור.

6. חד משמעית לא. לפני שאני אגע בנושא הטקטי, העובדה שהוא שיחק עם 12-13 שחקנים בלבד במשך חצי עונה היא לא פחות מבושה. לא יכול להיות מאמן ברמות האלה שלא יידע לנהל רוטציות וסרגל מאמצים. אם אפשר לתת לו הנחות בהגנה, בהתקפה ובעיקר בקישור הוא יכל והיה חייב לקיים יותר רוטציות. מבחינה טקטית אני פשוט לא יכול להתחבר, מצטער. המשחק המפוחד, סטטי, הגנתי הזה הוא נוראי בעיניי. אם אני יכול להבין את זה מול קבוצות טופ, אני לא יכול להבין את זה מול קבוצות מקום 7 ומטה, מולם אנחנו משחקים את רוב המשחקים שלנו. כמובן שזה לא מפתיע אותי, ידעתי מי זה קומאן המאמן עוד לפני שהגיע, הוא מאמן מספיק זמן וההישגים שלו בעיקר שליליים, שלא נדבר על צורת המשחק. תודה על ייצוב הספינה בהתחלה אבל זה לא מספיק בשביל להיות מאמן בארסה.

7. האמת שאני לא יודע מה אני מעדיף יותר, שמסי ישאר או ילך. לדעתי אנחנו לא יכולים לתת לו קבוצה תחרותית בשנתיים הקרובות אז זו החלטה שלו אם לנסות להשיג עוד תארים במקום אחר או שוב להציל לנו את התחת שלא ניפול לליגה האירופית או גרוע מכך.

8. כמעט שאין מבחינתי. אומנם לאפורטה מביא תקווה אבל הוא לא קוסם. כפי שציינתי, יש כל כך הרבה פגמים בסגל שגם אם היה לנו המון כסף לא בטוח שהיינו מצליחים לשקם הכל בקיץ אחד, אז כשאין כסף על אחת כמה וכמה. אני כן אקווה שמאמן מתאים ימונה ושקומאן יקבל הודעת פיטורים. אהיה מאוד מרוצה אם עונה הבאה נראה התקדמות משמעותית של צעירים וצורת משחק יותר אטרקטיבית, כל השאר זה בונוס.

לא לקבל מאניטה בקלאסיקו.

2. מי היה מצטיין העונה?
    פרנקי דה יונג ראוי לתואר מצטיין העונה ע"ש ליאו מסי.

הנפת הגביע, הגומלין נגד פריז, שבירת שיא ההופעות של צ’אבי, שבירת שיא השערים של פלה.

4. מה אפשר לשפר בקבוצה?
    מה לא?

גריזמן. קומאן. לנגלה. בריית’וייט. פיאניץ’. קוטיניו. אומטיטי. טרינקאו. פירפו. נטו.

היה פחות גרוע משציפיתי. חשבתי שהוא חמש רמות מתחת ללבל של ברצלונה, מסתבר שרק שלוש.

7. מסי לאן?
    אם קומאן נשאר - לסיטי.
    אם יש פרויקט ספורטיבי רציני - לבארסה.

למכור זבל, להביא מאמן טוב, להביא שחקן טוב ועוד כמה סבירים, לשחק טוב, להיאבק על האליפות.

ששמתי תיקו שבסופו הודחנו מאירופה בתוצאה מצטברת 5-2 כאחת מנקודות האור של העונה.

צ’אבי.

חלק א’ של סיכום העונה. כדי לחסוך בחפירה, פה רק אענה לשאלות, ומתישהו בהמשך אפרט יותר.

אם לצמצם את זה לציפיות הישגיות (מיקום בטבלה, אלופות וכאלה), אז…האמת? די המצב שקורה עכשיו. היה לי ברור שיש לנו סגל טוב מידי בשביל להילחם על מקום באלופות (או באירופית, כמו שאנשים מסויימים חשבו, משום מה), וגם היה לי ברור שאנחנו לא מספיק טובים, מקצועית ומנטלית, כדי לזכות באליפות ו/או להגיע רחוק באלופות.
2. מי היה מצטיין העונה?
בעיה. אבל בואו נגיד פרנקי ופדרי.
מבחינת המועדון - הבחירות לנשיאות והניצחון של לאפורטה. מבחינה מקצועית - פדרי, מוריבה ואראוחו. לא בהכרח בגלל היכולות שלהם על הדשא, במיוחד בגלל שהן לא היו לגמרי עקביות, אלא בגלל זה שיש לפחות תקווה שייצא משחקנים צעירים וזולים משהו מיוחד, ושגם אם לא - לא הפסדנו את הבית בגללם.
4. מה אפשר לשפר בקבוצה?
את הקבוצה. הכל כולל הכל. מרמת האימון, ההכנה הטקטית למשחקים ספציפיים (במיוחד גדולים), ההכנה המנטלית, ההגנה, הקישור, ההתקפה, המדים.
צרפתים.
לא רואה טעם שיישאר, ואפרט בהודעה נפרדת למה לא, אבל אני גם לא יודע מי יבוא ומה הוא שווה. לא סיבה מספיק טובה בשביל להשאיר את קומאן, אבל כן סיבה למחשבה.
7. מסי לאן?
לקופה אמריקה, ואז חזרה לברצלונה. בתקווה עם יותר מנוחה ופחות על הכתפיים בעונה הבאה.
קשה לענות על זה כרגע, בלי שאני יודע מי המאמן, מי עוזב/נשאר/מגיע בגזרת השחקנים, אבל בגדול גדול? פשוט לראות התקדמות, ולהפסיק עם ההרגשה הזו שאין לנו מה למכור מול קבוצות רציניות במשחקים מכריעים (או מול קבוצות קטנות במשחקים מכריעים, כמו העונה).
דמבלה שחקן הגנה. לא, סליחה - לנגלה שחקן הגנה.
מרטי מקפליי.

זה משהו שהלך לצערי לאיבוד פה.

אלבה זה מקרה מאוד מדהים לספרים של הספרות המקצועית בתחום הנפשי של הכדורגל המקצועי. אני מקווה שאני מדייק פה בניסוח.

עד המשחק מול ליברפול הוא היה נחשב אחד המגינים השמאלים הטוב בעולם. באנקר בנבחרת ספרד. מהמשחק ההוא וזה די ברור לכל מי שצופה בו, שהוא הפך להיות צל של עצמו , במיוחד במשחקים גדולים.

אי אפשר להסביר את זה רק בהקשר ספורטיבי אלא יותר בהקשר הנפשי.

זה נקודה למחשבה ולדעתי גם מראה על עוד אחד מהבעיות שלנו בקבוצה ובעיקר בצוות המקצועי-ניהולי. זה גם תפקיד שלהם לזהות שחקנים כאלו לנסות לעזור להם בזמן ובמקרי קיצון גם לדרוש החלפה.

עוד כישלון. אולי עם עבודה נפשית מתאימה עם אלבה אפשר היה לעזור לו. אולי עדיין אפשר. אבל ברור שזה פשוט לא נעשה. הוא עדיין יכול לתת הברקות או במשחקים מול קבוצות חלשות לעזור. אבל זה ברור שזה מגיע מול קבוצות חזקות הוא פשוט לא שורד אותם.

ביג לייק!!

מקומות 1-3 (בכל זאת, מסי). הדחה מוקדמת בליגת האלופות.

2. מי היה מצטיין העונה?
דה-יונג. החיבור שלו עם מסי בלט לאורך כל העונה. הכניסות שלו לרחבה הניבו לנו לא מעט נקודות. היציבות שנשמרה לכל אורך העונה שמה אותו במקום הראשון במצטיינים שלי.

אראוחו ומינגווסה. הם לא הגנה אימתנית שתחזיק אותנו לשלבים המאוחרים של אירופה, אבל עם עבודה נכונה הם בהחלט פוטנציאל להגיע לשם. לשניהם יש לב גדול והם מרגיעים אותי לגבי העמדה המקוללת הזו.

4. מה אפשר לשפר בקבוצה?
את ההגנה, בראש ובראשונה. אח״כ את ההתקפה.

בקישור אני מרגיש מכוסה אבל חסרה לי טבעית אצבע של מאמן עם פילוסופיית משחק שדוגלת בקישור יצירתי ושולט. מאז החיסול הממוקד של לוצ׳ו לקישור, עוד לא ראינו פה משהו יפה. חומר השחקנים יכול לאפשר את זה, לשחקנים יש את הפוטנציאל. אבל כמו עם אראוחו ומינגווסה, גם פה יש על מה לעבוד. עם זאת, הקישור הצעיר שלנו מראה ניצוצות מאוד יפים.

לגבי ההתקפה, צריך לעשות סדר שמתחיל קודם כל בקישור ובצורת המשחק. כמו שאי-אפשר להטיל את כל האשמה רק על ההגנה, כך גם בהתקפה. המשחק הברסאי צריך להיות מושתת קודם כל על הקישור. אח״כ לצוות שחקני כנף טבעיים וחלוץ טבעי אמור לתת מענה להרבה מהבעיות שלנו. כל עוד הרכש ימשיך עם ״שמות״ ולא עם תפקידים במערך, לא יהיה לנו מה למכור.

לנגלה, פיקה, אלבה, קומאן.

להעיף וכמה שיותר מהר.
יש לי המון כבוד על כך שהסכים להכניס את הראש הג׳ינגי שלו למיטה החולה הזו. רק על זה מגיע לו מקום של כבוד. יש לי הערכה רבה להרמה של הקבוצה מהקרשים ומההשפלות ועל כך שהחזיר לנו את שמחת החיים וגם את התקווה.

אבל גם אם היינו זוכים באליפות, הוא מאמן שמרן, פחדן ולא יצירתי. הוא סירס את הסגל מרגע שהבין מי ה- 11 שלו והפסיק לעשות רוטציות. מצער מאוד, כי כשהיינו צריכים מישהו מהספסל שייתן מענה, גם טרינקאו וגם ריקי כבר היו כבויים ולא מאומנים.

חוץ מזה חילופי הפאניקה שלו הם בדיחה. עצובה. על חשבוננו. לא רוצה אותו עונה הבאה בקבוצה.

7. מסי לאן?
לאן שבא לו.
הייתי רוצה לראות אותו מסיים את הקריירה במדי הבלאוגראנה, אבל הוא הרוויח ביושר את הזכות לקבוע את עתידו.
מבחינתי התשובה לשאלה היא: לעבר שמחת החיים שלו, איפה שזה לא יהיה.

כדורגל יפה, עם או בלי תארים.
קידום צעירים.
ריקי צריך לשחק יותר, גם אם יש לו תחרות קשה על העמדה.

רוטציות צריכות לתת לנו סגל גמיש. כשיש לך ״אסים״ על הספסל והם עולים לשחק יחסית הרבה, אתה גם שומר סגל רענן יותר, וגם יכול לשנות משחק תקוע. כולי תחינה שהמאמן הבא ייתן את דעתו לחוזק של הסגל הרחב ולא ייכנע ל 11 מוצלחים והשאר בפריזר.

כשיש שחקן מאוד פעיל, אנרגטי ודומיננטי כמו ריקי על הספסל, להכניס אותו בדקה 70 היה יכול לגרום להרבה קבוצות לעשות במכנסיים. בסוף העונה הקודמת הוא שינה משחקים בלי הכרה בכלל. אז כשפדרי מתעייף אין טעם לת לו ליפול מהרגליים רק בשביל להוכיח למי יש @#ין ג׳ינגי יותר גדול. תכניס את ריקי ותרוויח שני שחקנים במכה אחת.

אותו דבר טרינקאו / קונארד. כשהם קיבלו אמון הם החזירו על זה ותרמו לקבוצה. הייבוש הכללי שלהם הפסיד לנו משחקים. לזרוק את טרינקאו המיובש וחסר הביטחון למגרש כשאתה צריך גול זה פאתטי. למה לא לתת לו לשחק יותר דקות כמחליף? למה לא לתת לו להיות מוכן לכניסה הזו שאתה רוצה ממנו כשאתה צריך מישהו שייתן גול וכל מי שעל המגרש נראה כמו ביסקוויט אחרי טבילה ארוכה מדי בתה?

ניצחון 3:0 על יובה.
ההפסד לגראנדה.

הניצחון על יובה כי הוא הגיע עוד לפני שהספקנו לייצב את הספינה.
נכון, שלושה נבדלים של מוראטה יכלו לספר סיפור אחר, אבל עדיין ניצחנו משחק (חוץ נדמה לי) מול קבוצה חזקה בליגת האלופות זמן ממש קצר אחרי ההשפלה.

ההפסד לגראנדה, כי בכל זאת, גראנדה. היינו צריכים לקחת את האליפות הזו. אבל עם לנגלה, פיקה, אלבה, קומאן… נו, ראיתם את התוצאה.

לא יודע. צ׳אבי אולי?

ואם כבר, אז מישהו אחד שילך - לנגלה. דיי. עד כאן.

לגבי צ׳אבי,
בניגוד לחלק מהאחרים, אני חושב שהוא צבר מספיק ניסיון.

אומר זאת כך: לקיקה היה ניסיון, אבל היו חסרים לו כאריזמה ומעמדים גדולים. לצ׳אבי יש כאריזמה ומעמדים גדולים. הוא יידע להכין את הקבוצה היטב.

בעיה אחת חשובה היא העובדה שהוא חלק חדר הלבשה עם לא מעט שחקנים. אני מקווה שמרובם הגדול נפרד כבר העונה, ולכן לא אמורה להיות לזה השפעה בסופו של דבר.