טניס :: אליפות ארה"ב 2023

אני מושפע לחלוטין מרעשי רקע, אבל אולי אלקרז (אני אפילו לא בטוח שככה כותבים את שמו) יהיה היורש שלי לפדרר ואתחיל לאהוד את דור ההמשך, הפעם עם מישהו בתחילת דרכו.

צופה כרגע לראשונה במשחק שלו ברבע מול זברב, הילד יודע טניס.

מתפתח וואחד משחק… אבל גדול עלי השעות האלו. למי שלא - מריח כמו מערכה חמישית על כל הקופה בסופר קלאסיקו נדאל ג’וקו

יותר משלוש שעות משחק ואפילו לא השלימו שני סטים. פציעה נוראית שהרסה משחק שהיה יכול להתפתח למשהו אגדי. חבל.

אוהד נדאל, לא סובל את נובאק, אבל ההחלטה שהוא לא יכול לשחק בארה"ב היא לא פחות משערורייתית, מילא אוסטרליה כאשר הקורונה עדיין הייתה בשיא ובכל הכותרות, אבל מה זה משנה היום? מישהו עוד זוכר את זה?

אולי אתה מבין היום, שזה לא החלטה בריאותית וזה לא היה אף פעם כזו אלא החלטה פוליטית? ואני מאוד עדין פה.

עוד דברים שהופכים את כל הסיפור לעוד יותר הזוי:

• ישתתפו שחקנים לא מחוסנים

• אין שום הבדל בין אוהדים מחוסנים ללא מחוסנים וכולם שמה מתערבבים ביחד.

• כל יום נכנסים עשרות אלפי מהגרים בלתי חוקיים לא מחוסנים לטקסס.

• כנראה עוד כמה ימים או שבועות יבטלו את השטות הזאת אבל לצערי זה מאוחר מדי.

• Follow the science הם אוהבים לצרוח אבל הם מתעלמים מהמחקרים שמראים שמי שחלה בקורונה מוגן להמון המון זמן, אולי גם יותר משנה, בניגוד להגנה מהחיסון שדועכת אחרי חודשים בודדים.
    והג’וקר, אחד האנשים הבריאים ביקום, כבר חלה בקורונה.

נורא חבל אם שיא הסלמים יוכרע בגלל החלטות פוליטיות שערוריות. תמיד צעקנו פה על המדרון החלקלק והנה, אחרי אוסטרליה קיבלנו את השעיית הרוסים מווימבלדון ועכשיו זה.
אם כל העולם ואחותו היה עוצר את האוסטרלים, הקירקס הזה לא היה ממשיך.

נולה הוא הגוט במיוחד בגלל הגבורה שלו במלחמה בטירוף העולמי. בשבילי הוא כבר עבר את מוחמד עלי במה שהוא עשה מחוץ למגרש ואנשים לאט לאט יבינו את זה.

מקווה שלפחות נדאל לא יזכה בסלאם הזה ושבשנה הבאה יסיימו עם ההתערבות הנוראית הזאת בספורט.

הסגרים, התו הירוק, ההגבלות… אף פעם לא דובר בבריאות, אלא רק כוח ושליטה.

הלכתי לחפש כתבות לקרוא על זה קצת:

ערוץ הספורט, מאקו, ONE, ynet:
ג’וקוביץ’ הודיע: “לא אשחק באליפות ארה"ב”

ספורט1, וואלה:
דג’וקוביץ’ אישר: “לא אוכל להשתתף באליפות ארצות הברית”

לא שספורט1 ווואלה הם צדיקים גדולים, אבל תראו את החלאות שמפרסמים כותרת שרומזת שנולה מחליט לוותר על הטורניר, ולא כאילו מדובר פה בפוליטיקה מסריחה שמחריבה את הספורט. הATP הם חבורה של בני זונות, וכל הטניסאים שנותנים לזה יד הם חבורה של אפסים שלא ראוי לקרוא להם ספורטאים.

לא בא לי להיכנס לכל דיון הקוביד מחלה וחיסונין שוב.
נובאק לא גיבור ולא שעיר לעזאזל הוא עשה הרבה שטויות ועבר על יותר מדי חוקים בזמן האחרון, אבל החלטה הזויה באמת.
מה קשור ה atp?

מבין כמובן, כי עם כל מה שמגלים לאחרונה, הדיון הזה הולך להיות לא נעים להרבה מאוד אנשים.
אבל מה לעשות שבמקרה של הג’וקר, סלמים והגוט הדיון הזה חשוב וקשור? כדי שזה יהיה פחות קריטי לדיון בוא נקווה שנדאל לא ינצל את ההיעדרות של נולה כדי לפתוח פער שלא מגיע לו.

מעט מאוד יסכימו שהוא לא גיבור. הוא גיבור היסטורי כבר עכשיו ולאט לאט יהפוך לגיבור עוד יותר גדול בעיני כולם כשנבין מה בדיוק קרה בעולם ב3 השנים האחרונות.

איזה שטיות הוא עשה? אוסטרליה?

When Tyranny Becomes Law Rebellion Becomes Duty

אם היינו לא מכבדים חוקים הזויים ומטורפים בשנים האחרונות הרבה מכל מה שקורה עכשיו לא היה קורה. נובאק גיבור בדיוק בגלל זה.

מישהו היה צריך להזיז את התחת וללחוץ על הממשלה ואם לא, לנסות לפחות להעביר את הטורניר או משהו. הרסו לנו 3 טורנירים על פולטיקה קטנה.

נורא אירוני שהג’וקר לא יהיה ביו אס אופן אבל מודרנה, שהצילה את האנושות, כן.

יופי, הם ממש ממש גאים. אני בטוח שאם היו רוצים שמה בממשל הבובות, נולה היה משחק… ממילא כל יום נכנסים עשרות אלפי לא מחוסנים מהגבול הדרומי.
אבל הם לא יכולים להרשות לעצמם לראות גיבור שהתנגד לטרלול וטירוף הזריקות להניף גביע על הפרצוף שלהם.

נולה יוכר בקרוב רשמית כספורטאי הכי גדול אי פעם.

מה מה מה מה?
ספורטאי הכי גדול אי פעם? על מה בדיוק?
זה שאתה חושב שאין קורונה והכל זה הבל אחד גדול זה ממש לא מובן לי במיוחד כשאתה רופא.
רוב הוירוסים שהיו בעולם הזה עם הזמן נחלשו ועכשעו אנחנו חיים איתם בשלום, הרבה וירוסים נכחדו בגלל שיוצרו חיסונים נגדם, אז הקטע הזה לא מובן לי.

נובאק לא גיבור ולא כלום, כמוהו יש עוד אלפים, זה שהוא מתנגד לחיסון לפוליו גם על זה הוא גיבור? או להיפאטיטיס? או לטטנוס?

כדי שספורטאי יהיה הכי גדול בעולם/בהיסטוריה הוא צריך להיות הכי טוב בספורט בו הוא מתחרה. זהו. בגלל כל פעילות מחוץ למגרש, לא משנה אם הוא משמח ילדים חולי סרטן או תורם את כל כספו לצדקה הוא לא הספורטאי הגדול בעולם, זה פשוט לא קשור.

ונובאק בשבילי לא יהיה לעולם הטוב ביותר שדרך במגרשי הטניס. מזמן הפסקתי להסתכל על ג"ס כמדד לגדולה, כשפדרר משחק כל חבטה מענגת - כמות הכשרון שטבע בו אלוקים היא לא נורמלית. ג’וקוביץ לוחם ומגן טוב אבל יש לו אולי עשירית מהקלאסה של פדרר. ושום גביע כזה או אחר לא ישנה את זה.

הוא הגוט של הטניס ובגלל הגבורה שלו בוויותר הקריטי על שני טורנירים שהוא היה זוכה בהם בקלות הוא גיבור גדול יותר מעלי.

אתה יודע שאני אוהב אותך אבל תיזהר עם פליטת שטויות כמו אלה.
אם היית קורא את מה שכתבתי בת’רד הקורונה היית מבין מה הבעיה שלי עם כל הנושא הזה: כן, יש קורונה (ואתה יכול להיות בטוח שמספר חולי הקורונה שטיפלתי בהם גדול פי כמה מאשר כמות החולים שראית עד עכשיו בכל הקריירה שלך חביבי) ואין לזלזל בה, אבל יש לי בעיה עצומה עם התגובה של הממשלות אליה שהייתה מוגזמת, פשיסטית ומסוכנת. ועכשיו אנחנו רואים שצדקתי.

ומה זה קשור לנושא? אז לא היו החיסונים שהצילו את האנושות? אבל אני מאמין שאתה לא בעד כפיית חיסון או תו ירוק. נכון? כל מי שנלחם בזה הוא גיבור.

מי שמוותר על שני סלאמים שהיו שמים אותו במקום הראשון היסטורית בשביל הערכים שלו, הוא גיבור.
בשבילי יותר מעלי.

גיבורים אחד אחד. עמדו מול לחץ פשיסטי והיסטורי ברמות שלא ראינו לפני היום.

אין לי שום מושג לגבי זה. כי הוא לא מסתובב ומדבר על זה. אבל גם אם כן, זו בחירה אישית שלו. חכמה או לא, זה לא עניינו של אף אחד.
אם יש לך גיבור מלחמה, אתה לא מחליט שהוא לא גיבור כי הוא לא בן אדם מושלם.

היום קוברים או מנפחים ספורטאים גם בגלל פעילות “חשובה” מחוץ למגרש. תראה כמה סוגדים לעלי בגלל הפעילות הפוליטית שלו. וכן, הוא גם היה טוב במה שעשה.

הג’וקר נלחם במשהו ענק מחוץ למגרש, ובטניס הוא כבר טוב יותר מפדרר, ונשאר לו לעבור את נדאל.

אומרים אוהדי פדרר אחרי שהוא ירד מהמקום הראשון עם הזכיות שלו… אבל נולה עבר אותו כמעט בכל פרמטר. חוץ מהיופי.

גם כל נגיעה של זידאן מענגת. האם מישהו יטען שהוא טוב ממסי? היופי והאסתטיקה הם רק חלק מהגדולה, ובזה אין איך אחד שמתקרב לפדרר, ועל זה נסכים.

זה מה שמעצים את ההישג של הג’וקר: למרות פחות גיוון בכישרון (יחסית כמובן) לעומת פדרר, הוא בדרך לרסק כל שיא שלו. מקווה שייקח ממנו גם את שיא ווימבלדון.

זה לא חשוב בכלל למירוץ הגוט. פדרר אולי מתחרה על המקום השני עם נדאל.

הייתי שמח למקורות על זה. נשמע כמו ניסיון של התקשורת להשחיר את הבנאדם.

הם אפשרו לממשלות להחליט פוליטית מי משחק בטורניר ספורט. מבחינתי הם הרסו את הענף, ואני הפסקתי לצפות בטניס מאז. כבר ראינו איך הסנקציות שהם אפשרו לאוסטרלים להטיל על נובאק הפכו לסנקציות חסרות תקדים על ספורטאים רוסים (ובלארוסית מסתבר) שאין להם קשר לפוטין, או אפילו יצאו נגדו.

מה שתמיד היה יפה בספורט זה שהוא היה מנותק מפוליטיקה. כולם משחקים נגד כולם, ומדינה שהתערבה בזה חטפה סנקציות. הATP אפשר לאוסטרליה לפרוץ את הסכר, ואנחנו רואים את ההשלכות כבר עכשיו בארהב. זה רק יהיה יותר ויותר גרוע. לא רחוק היום שלהטבים לא יורשו לשחק בכל מיני טורנירים במדינות ערביות, או שלבנים לא יוכלו להשתתף בטורנירים שמיועדים לשחורים בלבד וכל מיני שיט כזה.

לא נכנס לדיוני קורונה, כולם פה יודעים את דעתי (הייתה מגיפה, סגרים זה פשע, החיסונים יעילים, כפיית חיסונים זה פשע). אבל נעשה פה עוול לנולה, לטניס ולספורט כולו.

אין לי מושג בטניס. זה משעמם אותי אם להיות כנה. אבל בגדול, אני לא מבין מה קשור הפעילות של נובאק מחוץ למגרש לבין היכולת שלו בטניס? אין לי מושג אם הוא הטוב מכולם, אבל אם הוא הgoat כן או לא, זה לא קשור לעמדה שלו נגד החיסון נגד הקורונה או האומץ שלו. מזכיר לי שכל התעומלנים בספורט מנסים להפוך את לברון ליותר גדול מגורדן רק בגלל שהוא מבלבל את המח על פולטיקה של זהויות.

נ.ב מי שלא מבין גם עכשיו למה לא מאפשרים לנובאק להתחרות בתחרות שאחד הספונסרים שלה זה חברה לחיסונים כנראה לא יבין את זה לעולם גם שיבואו לפגוע בו…

" The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.”

ובעיני המתחרים של נובאק הם חסרי בושה הם יודעים שהוא יותר טוב מהם ויודעים למה לא נותנים לו להתחרות אבל הם משתפים פעולה עם זה.

זו הדרך היחידה שלהם לעצור אותו…

אז אתה טוען שהם בעצמם מבינים שהם פחות טובים ממנו ולכן הם “מנצלים” את זה. אז הם לא נקראים בעיני ספורטאים ולכן אם אני יסכם שכל זכיה שלהם שם תהיה אם כוכבית שחורה זה היה אנדרסטייטמנט של השנה

ברור… נדאל בחיים לא היה זוכה באוסטרליאן אופן כל עוד הג’וקר משתתף בו. בגלל זה השתיקה שלו ואי התמיכה בנולה כל כך צורמת.

חתיכת לוזר צבוע.

למה נדאל צריך לקחת אחריות על ההחלטות של נובאק?
נובאק החליט שהוא לא מתחסן, כל הכבוד לו, אנשים אחרים לא אמורים להגן עליו מהתוצאות.
ההחלטה לא להכניס את נובאק לאוסטרלה לדעתי הייתה מוצדקת, הפעם זו ללא ספק החלטה דבילית.