כריסטיאנו רונאלדו :: בן סורר ומורה

אנשים מתעלמים פה מכמה דברים שרונאלדו אמר, נעזוב לרגע את העקיצות האדירות שהוא אמר לגבי רוני וראגניק.
הוא אמר במפורש שמתקני האימונים שהיו במתחם לפני 10-15 שנה לא השתנו והם אותו דבר. זה מעיד על כך שהמועדון עצום כמו יונייטד אשר שופך מאות מיליונים של יורו כל שנה לא מטפל במתקנים שלו.
הוא גם מתלונן על רמת השפים במועדון. כולנו יודעים שרונאלדו הוא חתיכת פריק של תזונה, אז אם הוא מתלונן על השפים זה בעצם אומר המון על השפים ועל ההתנהלות של התזונה במועדון.

מה קרה להם בקיץ?

תרשה לי לגחך על עצם המחשבה שרונאלדו לא ידע כלום והופתע לחלוטין מהמצב במועדון. אנחנו לא בשנות ה-80, הוא מוקף בצוות שלם שתפקידו למפות את הדברים האלה מראש ולשקף את המצב, לטפל במה שחסר ולדרוש מהמועדון את מה שצריך לדרוש. אדרבא, אם הוא חתם על חוזה בלי לדעת את כל הדברים האלה - הבעיה היא שלו.

טוב, לא בדיוק בקיץ, אבל עדיין -

תגובה רשמית וקצרה מאוד של המועדון על הריאיון של רונאלדו. המסר נכון, אין טעם להתעסק בתינוק הבכיין בזמן שהקבוצה נראית כל כך טוב בלעדיו.
ועדיין הייתי שמח אם היו מחליפים בהודעה את המילה “Ronaldo” ב-“fringe squad player”

כשאני קורא, לאו דווקא כאן, שמנצ’סטר יונייטד “בדרך הנכונה” אני צוחק למען האמת, מאוד מוקדם לומר את זה. בכל מקרה, גם אם כריסטיאנו רונאלדו צודק, ובחלק גדול מהדברים שלו הוא צודק - חוסר כבוד למועדון ולאוהדים ולחדר ההלבשה זה אנדרסטייטמנט, כי מנצ’סטר יונייטד היא יותר מטן האח, ואף אחד לא הכריח אותו לחזור. הוא היה חייב לשמור עוד קצת בבטן ולא לירות הכל כשהוא עוד חלק מהמועדון (ולא נראה לי שהוא חושש אם הוא יקבל מחר את הודעת השחרור - לא באמת מחר, אלא אחרי המונדיאל). עצוב לי מאוד כל מה שקורה איתו. אני מת לתרץ שזה קשור למצבו האישי ולילד שנפטר בלידה, אבל אני חושב שזה פשוט לעשות לו הנחות. זה הזכיר לי קצת את ה"אני עצוב" והפרידה המחורבנת מריאל מדריד שגם שם הוא הרגיש שתקעו לו סכינים בגב.

בתור אחד הנמנה מאוהדיו של רונאלדו, מאוד עצוב לי לראות אותו העונה.
כמו שאמרו, אולי זה קשור להמון אירועים שהיו ואולי לא הכל אשמתו ויש נסיבות מקלות, אבל בפועל הבן אדם עשה העונה כל טעות אפשרית, והוא האשם במצב אליו הוא הגיע.

מעולם לא היה לו אופי קל, הוא תמיד רצה להיות הכוכב, אבל לא רואה עם זה שום בעיה. לא היו איתו בעיות בחדר ההלבשה והשחקנים מאוד אהבו והעריכו אותו.
גם אירועים כמו ה״אני עצוב״ הם לא איזשהו משהו הזוי. רצה חוזה משודרג והחליט להלחם על זה. לא שונה מהעיניים שראמוס עשה ליונייטד, או ללייק של מסי לצ׳לסי. לא חושב שצריך לחפש אירועים כאלה כאילו הם רמזים מטרימים.
אגיד אפילו יותר מזה, הוא ידע יפה מאוד להתאים את עצמו למצב החדש בו הוא כבר לא שחקן האגף המהיר ששורף מגנים ולמד להפוך לסקורר. היה אפשר להאמין שהוא גם ידע להתאים את עצמו למצב הזה. מבאס שלא.

רונאלדו לדעתי פשוט מתוסכל. הוא היה הגדול בעולם ופתאום הוא לא. בראש שלו הוא עדיין בשיא והוא לא מבין למה הוא לא מצליח בשום דבר.
הוא נקלע למין כדור שלג כזה של חוסר הצלחה מקצועית שגורר תסכול, שגורר ריבים ובעיות בחדר ההלבשה, שגורר חוסר הצלחה מקצועית גדול יותר… לכל זה אירועים אישיים שקרו לו בחייו רק העצימו את הבור אליו הוא נפל והוא פשוט לא מצליח לקום ממנו.
אין פה בכדי לתרץ. כפי שאמרתי רונאלדו יכול וצריך לבוא בטענות רק לעצמו.

הוא עדיין מבין הכדורגלנים שהכי הערצתי, הלוואי שהוא ידע לקום מזה. בשביל זה הוא יצטרך ללמוד לקחת אחריות.

אני מצטער, אני באמת לא מבין מה אתם מופתעים. הוא היה בצד שלכם והתנהג כמו ילד בכיין, פשוט הוא היה ילד בכיין בלבן ו"היה אמיתי" ו"לא מזויף ". הוא היה ילד קטן שחגג בגול הרביעי מול את’, הוא היה ילד קטן שבכה שמכסחים אותו בליגה, הוא היה ילד קטן שהוא בכה שהנשיא חיקה אותו ולהחליט להחרים את טקס כדור הזהב ורק אחרי זה “דחו” את הטקס בשביל שהתינוק המגודל יזכה בכדור הזהב. הוא היה בכיין תמיד שהפסיד וכל הזמן דרש כבוד וכבוד וכבוד. הפעם הוא לא הפסיד במשחק, הפעם הוא הפסיד בתוך הקבוצה, וזה משהו שעוד לא היה לו. אז הוא זורק רפש על כולם מסביב, במקום להבין שכבר קבוצות לא מוכנות להוריד מכל השאר בשבילו, כי הפעם הוא לא יכול להצדיק את זה כבר. אז או שתשתלב ותתרום בדברים אחרים, ואין ספק שיש לו הרבה מה לתרום גם היום כי הוא פאקינג רונלדו, או שילך לקבוצה שמוכנה לבנות הכל עליו.

רונלדו יודע רק להיות ווינר שהוא מנצח. עושה אחלה פוזות ומשדר את הנרטיב שהוא בנה כשהוא מנצח. כשהוא “מפסיד”, הווינר לא מסוגל להישאר עד סוף המשחק, הוא חייב לצאת מהאיצטדיון כמו שחקן ליגה ישראלית שצריך סדרת חינוך.

נ.ב
הוא מניף גביע עולם ומשתין על כולם בקשת.

וואלה באסה לי מה שקורה עם רונאלדו. ראשית אתחיל ואומר, שהוא אחד משני שחקני הכדורגל האהובים עלי ולא פחות מכדורגלן - כAchiever אני סופר מעריך אותו, הוא דוגמה ומופת במובנים רבים. ה"נפילה" שלו מעציבה. הכביסה המלוכלת עם היונייטד, זה שהוא אפילו לא שלח הודעה לבנזמה אחרי הזכייה בכדור…
אבל אני משתדל לא לשפוט אותו לרעה. אנחנו רואים שחקן שכמו שאמרו פה נכון, מה שהביא אותו לטופ עכשיו מוריד אותו על הברכיים. הוא יצטרך לגלות תעצומות נפש גדולות כדי להתגמש ו… להבין את הסטטוס החדש שלו. כשכל העולם דפוק, כנראה שהבעיה היא לא בעולם ובדיוק כמו שהוא גדל וגדל ככדורגלן, זה הזמן שלו לצמוח כאדם בסיטואציה סופר מורכבת, בה העיסוק שהכי הגדיר אותו כאדם, חומק מבין אצבעותיו.
וזו אגב, דוגמה נהדרת למה לא כדאי להגדיר את עצמך על-פי הקריירה שלך.

רק לחשוב על איזה קושי זה אחרי שכל מה שעשית היה קשור רק לעיסוק אחד, באופן הכי אובססיבי שיש, להבין שאתה כבר לא טוב בעיסוק הזה וזה רק ימשיך להתדרדר. זה קושי עצום וליבי איתו. ושלא תטעו, אם העיסוק לא היה כה אובססיבי, לא היינו מכירים את האגדה ששמה כריסטיאנו רונאלדו. מקווה בשבילו שיסתגל במהרה למצב החדש וימציא את עצמו מחדש כאדם.

אמנם זה יותר ברמת הנבחרת אבל יכול להיות שזה רלוונטי לדיון של רונאלדו בעצמו. מה דעתכם על 2 הסרטונים הבאים? לא רוצה להעלות ספקולציות אבל שפת גוף זה משהו שקשה לזייף. מרגיש לי שהיחסים בין השחקנים לרונאלדו לא 100%. אבל מפנה אליכם ומעניין אותי מה אתם חושבים.

הסרטון הראשון מתחיל קצת אחרי הראיון של ז׳ואו מריו

הגיוני מאוד שיהיה כעס וסלידה מרונאלדו בעקבות כל מה שקורה, אבל אני חושב שהסרטונים הללו לא אומרים דבר.
בסרטון הראשון הוא היה עם הגב לברונו אז ברונו רק נתן לו טפיחה על הגב והמשיך ואולי לא שם לב כשרונאלדו הסתובב אליו בהתחלה. לא רואה בכך בעיה וזה משהו שקורה ביום יום.
גם הסרטון השני מוזר קצת כי הוא יכול לדבר על מיליון דברים.

לא רואה סיבה ששחקנים יחרימו את רונאלדו, בטח לא לפני המונדיאל, ובטח לא כשהם יודעים שיש מצלמות.

מילא הקונספירציה על ברונו, שלי נראית כמו שום דבר, אבל מה יש לקאנסלו לכעוס? שחקן של סיטי בכלל. קשקוש בלבוש.

לא מבין מה רע במה שרונאלדו עשה, אמר בדיוק את מה שהוא חושב, יכולים להסכים איתו ויכולים לא להסכים, אבל זכותו להגיד מה הוא חושב, מעריך יותר אנשים כאלה מאשר אלה שמשחקים אותה פוליטיקאים.

היונייטד במצב גרוע מאוד כבר המון שנים, רונאלדו רק אמר מה שכל אוהד שלהם יודע.

רונאלדו פשוט במעמד שכבר לא איכפת לו ולא עושה חשבון לאף אחד, אז מרשה לעצמו חופשי.

אין קשר ישיר בין זה שאחד שחקן של סיטי והשני של יונייטד. אבל אי אפשר לדעת מה קורה מאחורי הקלעים. רונאלדו בטוח מודע לכל הביקורת המאוד קשות לגביו לאחרונה. יכול להיות שניסה לקבל ׳אישור חברתי׳, להציק קצת לקנסאלו, להרגיש קצת אהוב/מקובל, והאחרון סוג של ייבש אותו.

אני לא אכנס פה לפסיכולוגיה ותיאוריות על יחסי בין אדם לאדם, זה פורום של כדורגל בסופו של דבר. אבל לא יודע זה היה לי קשה להתעלם מהסרטון הזה וגם מהלחיצת יד של ברונו. לא תלוש מהמציאות להרגיש שמשהו לא 100% בסביבה של רונאלדו, ולא רק במנצ’סטר, אלא פשוט בכללי.

אני בטוח שסצנות כאלו - שחקן כועס על שחקן אחר - קורות כמעט בכל אימון, והפעם פשוט שיחררו את זה כי יש כביכול קונטקסט.

טוב, אז למי שלא צפה בראיון המלא אני ממליץ. אפשר למצוא ביוטיוב כאן. אני אגיד שאני סוג של מתנצל על העליהום שסוג של הייתי שותף אליו. בסה"כ הראיון מתנהל בצורה מכבדת מהצד של רונאלדו (כן כן) ואפילו אם ישנם דברים שלא צריך להגיד, נראה שרונאלדו אמר אותם בידיעה שהוא כבר כביכול שחקן ‘עבר’ במנצ’סטר יונייטד. לא נראה שהוא דיבר מתוך עליונות או חוסר מודעות, אלא יותר מתוך כאב והבנה אותנטית עם הסיטואציה. בנוסף, אפשר להבין את ההתנהגות של רונאלדו באיזשהו מקום. הוא מדבר שם, ואומר בצדק והיגיון, שנגד סיטי טאן האח לא שיתף אותו מפאת כבוד ואז אתה מבקש ממנו לעלות ל3 דקות? איך זה מכבד את השחקן? בכללי רונאלדו התחיל את העונה בחוסר מוטיבציה אדיר וגם עם דכאון בעקבות מות הילד (אפילו עשה איזה סאשן עם ג’ורדן פיטרסון).

מהצד שלו אפשר להבין את האכזבה ממנצ’סטר בכל הנוגע לפן המשפחתי. העניין הוא שכל הקיץ סוג של פלירטטת עם מועדונים ואני יכול להבין איך במועדון אולי לא האמינו שפתאום יש לך אירוע משפחתי שמצדיק לא להגיע לקדם עונה. אבל עושה רושם בכללי שרונאלדו הבין שאי השתתפות בקדם עונה יפגע בו והוא קיבל זאת בהבנה. כלומר, אני רואה פה צדדים ברונאלדו ש’מאפשרים’ לי לקחת את הצד שלו.

אז רונאלדו, אני חושב שאני אבקש סליחה אבל עדיין אומר שלדעתי כדאי לך לזכות במונדיאל (פורטוגל תזכה אין דרך אחרת) ולפרוש בכבוד. זהו. הפרק במנצ’סטר לא נגמר יפה. אתה אמנם אומר דברים שהם כנראה אמיתיים ומבוססים - בעיקר התלונות כלפי הגלייזרס, אבל תסיים בכבוד ואל תפגע ברפרטואר ומוניטין שלך, שהוא גם ככה סוג של מעורער בעיניי רבים.

אני ממליץ בחום על הראיון.

עריכה: אגב, אולי בשביל ההומור והאיזון נסיים בזה :joy::

איזה תמונה

חד משמעית. אין סוף אחר לדבר הזה שנקרא רונלדו. הוא תופעה מוזרה שתפרוש עם גביע עולם.

אפשר היה להגן עליו אם הוא היה מראה משהו על המגרש. העניין הוא שטן האח נתן לו הזדמנויות שוב ושוב, הוא הסריח את הדשא ברמה שהיה לי עצוב מאוד לראות אותו, ויונייטד הייתה חד משמעית טובה יותר בלעדיו.

אם הוא היה בולע רוק, חוזר להציג רמת כדורגל סבירה, ואני אפילו לא חולם על לחזור להיות כריסטיאנו רונאלדו, היה אפשר להקשיב לו. אבל, נראה שהוא בחר לטנף על כל העולם כדי להסיט את הדיון מהפיל שבחדר - הוא אחד החלוצים הכי גרועים בפרמייר ליג, על משכורת של מסי בשיאו.

גם חוסר המודעות נוטף ממנו בראיון. הבן שלו שואל אותו למה משעים אותו אם הוא השחקן הכי טוב בעולם? אדוני, אתה לא השחקן הכי טוב בעולם. אתה אפילו לא הכי טוב בקבוצה. אתה אפילו לא הכי טוב בעמדה שלך בקבוצה.

אם היה יוצא עם הראיון בסוף העונה שעברה הייתי אפילו מעריך אותו. אנחנו מחכים שנים שמישהו יוציא את הרפש על הגלייזרים. אבל כאן זה בבירור נעשה ממגלומניה וחוסר יכולת לקבל את ההידרדרות ביכולת שלו.