הצוות המקצועי בראשות צ'אבי הרננדס: שיהיה בהצלחה

ניחוש שלי, לא מבוסס על כלום: יהיה קנס שונה בין האיחור לאימון לבין האיחור לפרה-אימון.
יהיה יותר קל לקבל פטור מהפרה-אימון (מספיק פתק מאמא, לא צריך פתק מרופא).

הפרה-אימון לא מיועד לתרגילים פיזיים, אלא לגיבוש חברתי, שיחות עם צוות האימון, הסברים על מה הולך להיות באימון עצמו, אני מניח שגם ניתוח יריבות.
בקיצור כל הדברים שהרדימו אותי כשהייתי חייל.

החוק השמיני: 48 שעות לפני משחק, על השחקנים להגיע הביתה עד חצות במטרה שישנו טוב ויגיעו בצורה הטובה ביותר למגרש.

רק חסר שגם יאסרו יחסי המין, כי זה מעייף. לדעתי מי שפוגע ביכולת שלו על ידי שטויות שהוא עושה מחוץ למגרש, צריך להיקנס. לא צריך לעמד עם סטופר, וגם אין דרך לאכוף את זה. ואם דמבלה חוזר לפני 12 בלילה, ואז משחק פלייסטיישן כל הלילה, מה זה עוזר בדיוק?

הוא יפול בחוקים לפני הפלייסטישן בלילה… אתה נותן לו יותר מדי קרדיט

חחח דמבלה בכלל פצוע כל הזמן, כל משמעת האימונים לא תקפה אליו.

נו, הבנתם אותי. הכלל הזה מוזר, לא ניתן לאכיפה וחודר לפרטיות יותר מדי.

אני רואה פה כולם מתרגשים. עד שאני לא יראה את זה באופן מעשי אני לא יחגוג. זה כמו שבמסיבת עיתונאים הם אומרים שברצלונה היא המועדון הכי טוב בעולם וחיבים לנצח ובלה בלה בלה. זה הכל ליחסי ציבור. גם קיקה ניסה ואז הם התחילו להדליף נגדו.

נראה את צאבי אומר לפיקה שהוא לא יכול לטוס לארה"ב לראות משחק טניס בין אימון לאימון.

אנשים “מתרגשים” כי סוף סוף מגיע מאמן שמדבר על דברים כאלו. בין זה לבין ביצוע? המרחק לא קצר. חוץ מזה, מאז שטל שיתף את הפוסט פה, העיסוק היה בעיקר בדיון המאוד חשוב לגביי הלו"ז של האימון והקנסות של דמבלה. אף אחד פה לא התרגש יותר מידי. בטח לא כולם. למשל -

בהשוואה לימי ואלוורדה (ראשון-עד חמישי חופש), סטיין (“בבקשה תקשיבו לי, בבקשההההה”) וקומאן (“היום ננסה משהו חדש - בוסקטס, פדרי ופרנקי בקישור”) - זה נשמע מדהים. גם אם זה יסתכם רק ב"נשמע".

לא כי פפ לא אסר להגיע עם רכבי יוקרה וזלאטן לא קרא לשחקני בארסה ילדים בבית ספר.

כן, יש קודי לבוש והתנהגות במקום עבודה, ואם החבר’ה לא מבינים את זה צריך להסביר להם. היום כל מיני עובדים מגיעים עם כפכפים לעבודה, אבדנו את הצלם ולא יזיק תמרור מדי פעם.

בוסקטס: “אבל מיסטר, מי יהיה הקיצוני הימני?”
קומאן: אן דן דינו, סוף על הקטינו סוף על הקטי קטו אליק בליק בום. יצאת אתה דסט.
ואז מוסיף בהולנדית : חר חרר חרררררר

דווקא ניתן לאכיפה… כל צלמי הרכילות של ברצלונה יתגייסו למשימה לתפוס את דמבלה שיכור באחת בלילה.

אבל, זה לא מונע מדמבלה לשחק פיפא בבית עד 4 בבוקר. כשל חמור.

הימור שלי - דמבלה מצליח להיפצע גם תוך כדי משחק פלייסטיישן.

לא יודע אם זה נכון, אבל צעד בכיון הנכון:

https://twitter.com/infosfcb/status/1458250986242199554

הידיעה מופיעה בכל העיתונים, כנראה היא נכונה. הוא גם לא יסע לגביע דיוויס בפעם הראשונה בהרבה שנים.

לא כל כך מבין למה פיקה לא יכול לנסוע. הוא ממילא פצוע, ויש פגרה, הנסיעה הזאת לא אמורה להחמיר את הפציעה.
ההסבר היחיד שעולה לי לראש זה שככה צ’אבי רוצה להראות לכולם שהוא הבוס ואין יותר אמיגוס.
אין לי בעיה עם זה.

אבל יש משהו נוסף.
צ׳אבי רוצה שהשחקנים יתרכזו בכדורגל ואך ורק בכדורגל.

״החוק השישי: שחקנים יוכלו לעשות דברים אחרים חוץ מכדורגל, צ׳אבי יודע שלכל אחד יש גם חיים פרטיים, אך אם שחקן יעשה דברים שישפיעו על הביצועים שלו הוא יכנס לפיקוח של הצוות.״

גם בפעמים קודמות שהיו בפורום רטינות על כך שפיקה נוסע זה היה בפגרת נבחרות כשהוא מחוץ לנברחת.
וחוץ מהרעיו ש״הראש יהיה מרוכז רק בכדורגל״, יש גם ענייני ג׳ט-לג, וכנראה שבאמצע העונה זה פחות רצוי לנו.

אגב, אם היינו נראים טוב אני חושב שצ׳אבי היה יכול להיות סלחן יותר.
כרגע יש לנו התנהלות של קבוצת אמצע טבלה, ושם בדיוק אנחנו ממוקמים.

אם אנחנו רוצים לעלות למעלה, עלינו להראות רצינות של קבוצה ששייכת לליגה של אריות אירופה. זה דורש רצינות וסוג של אובססיביות, ואת האובססיביות הזו צ׳אבי כנראה מנסה להנחיל.

לדעתי לא יהיו לו בעיות עם הקלוב דה-אמיגוס, מכייון שהם כבר השאריות של השאריות. רוב הקבוצה היא של צעירים שרוצים להצליח ולהוכיח את עצמם, והמאמן שלהם הוא בדיוק האיש שהם הכי מעריצים.

בנוסף, לכל אחד מהם יש מחליף צעיר ובעונה שבה אין ציפיות לכלום, צ׳אבי לא צריך להסס לספסל שחקנים ותיקים אם הם לא נותנים 110%.

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

לא יודע למה אני נמנע מלכתוב את דעתי על הגעתו של צ׳אבי.
יש לי הרבה מחשבות בעניין.

רק אומר לכם שהציפיות שלי, בהתייחס לחולשה של ריאל ואתלטיקו, הן אליפות.

אם לא ניקח אליפות אני לא אכעס ולא אתבאס. גם אם לא נגיע למקום 5 ורק נשחק יפה וצ׳אבי יחזיר לנו את הסגנון אני אהיה מאושר.

אבל כמו שבעונה שעברה היה לנו סגל שמספיק למקום 3 בעיני, ובסוף זה היה המקום בו סיימנו, העונה אני אומר שלסגל הנוכחי + צ׳אבי כמאמן והחולשה של ריאל, אנחנו מועמדים לגיטימיים לאליפות בעיני.

נדבר בסוף העונה.
עכשיו אני הולך להמשיך להשפריץ כמו ילד בן 15 שיושב ליד מלכת הכיתה.

החלום הרטוב שלי התגשם וחתם בקבוצה שלי לפני יומיים. לא יכול לחכות כבר למשחק הבא.

יוסי, גמר דיוויס במדריד. אין כל כך ג’ט לג.
אם פיקה היה נוסע לשם בתור צופה, זה החיים הפרטיים שלו ומותר לו. הוא לא מפספס אימון, לא מפספס משחק, לא מסתכן בהחמרת הפציעה. נכון?
אז מה ההבדל בין זה לבין זה שהוא דופק שם ספיץ’ ומצטלם?

צ’אבי הולך להכניס חזק את הנושא של משמעת, והוותיקים חייבים להיות החנת"רים. פיקה פצוע? שישקיע בשיקום, שיעבור על התכניות משחק, על השינוי מערך, על למידת היריבות הבאות או אפילו שיכווין צעירים. שחקן פצוע הוא לא שחקן מת, והכי גרוע זה לנתק אותו ממה שקורה עם כולם בקבוצה ברמה המנטאלית.

אלו חלק מהסיבות בגללן דמבלה, אומטיטי וגם קוטיניו לא בדיוק בסנכרון עם מה שקורה. שחקנים פצועים חייבים להיות ברמה התפיסתית חלק מהסגל.

אני מסתכל על הפעולות שצ’אבי עושה, ומבין באיזה בור אנחנו נמצאים.

ולא שלא ידענו את זה קודם, אבל היה פה אחד מסי שסימם אותנו באלוהיותו ואפשר לנו להדחיק. עכשיו זה ברור. אנחנו מתנהלים כמו קבוצת אמצע טבלה, ושם בדיוק אנחנו ממוקמים.

אני מבין שלא אמרתי פה משהו חדש, רק רציתי לשתף בדאגה שלי.

העבודה הכי קשה שעומדת כרגע בפני צ’אבי, היא לטעמי השינוי המנטלי העצום שהשחקנים נדרשים לעבור.

משחקנים שבאים “להחתים כרטיס” לשחקנים שבאים “לטרוף את המגרש”. ולך תצליח להביא כזה שינוי מנטלי אצל המבוגרים שכבר זכו בהכל ונוח ומתאים להם לבוא להחתים כרטיס, עכשיו כשיש להם משפחות וילדים שהם רוצים לבלות איתם.

ואני לגמרי מבין אותם, אבל אם זו הסיטואציה שהם נמצאים בה בחיים האישיים שלהם, אז שיניחו לכדורגל תחרותי ברמות האלה וילכו לעשות בוכטות במקום נינוח כמו קטאר, סין, ארה"ב או יפן.

מצד אחד מזל שהקבוצה מלאה בצעירים רעבים שמשחקים עכשיו תחת האליל שהם גדלו עליו. מצד שני, וואוו… לך תחדיר עצמות ברכיכות :disappointed_relieved:

שיהיה לו ולנו בהצלחה.

אני חושב שזה יכול להיות גם הפוך. כשאתה בחברה ברמה נמוכה שלא דורשת ממך את הקצה, אתה מתפשר על בינוניות כי זה מספק את החברה שאתה בה. ברגע ששמים אותך בחברה השואפת למצוינת ברמה פרפקציוניסטית אתה נשאב למעלה. אפשר לראות את זה שקוף מאוד באונברסיטאות ו/או מכללות, תלמיד כשרוני שנמצא במכללה בינונית יתקע בבינוניות כי היא מספיקה לו כדי להיות הכי טוב, לעומת תלמיד חלש שהגיע לאונברסיטה וישאב לרמה הגבוהה כי אלו הסטנדרטים של החברה שלו.

כל הותיקים משוגעים על כדורגל, אבל הספיק להם להיות בינוניים מינוס כי לא נתנו להם תחרות אמיתית על העמדה ולא דרשו מהם מדי הרבה. כשאתה תדרוש מהם ומשאר החברה יש סיכוי שתוציא מהותיקים הרבה יותר ממה שקבלנו בשנים האחרונות.

אני בטוח לגבי פיקה שהיה איטי מאז ומעולם אבל גם סופר מודע טקטית עם חוש למיקום, אני בטוח לגבי בוסי שאף פעם לא היה איזה עילוי פיזי אלא יותר מהיר מחשבה, ואפילו לגבי אלבה אני בטוח שאפשר לסדר לו דברים בראש. כל עוד יהיה מקל שידפוק להם על הראש ולא יתן להם לחלום לשניה אנחנו על הגל.

דן, אני חושב שאנחנו מסכימים בגדול.

ברצלונה הנוכחית התנהלה בבינוניות בערך כחמש שנים. אתה מדבר על לשים את השחקנים בחברה טובה, אבל קיקה ניסה לתת להם בראש ותראה למה זה הוביל.

לצ’אבי יש יתרונות שאין לקיקה. הוא מגיע כשחקן עבר שזכה בהכל, וגם כמאמן בליגה נחותה הוא זכה בשבע תארים. יש לו יותר קבלות בשביל לסחוף אחריו את השחקנים.

אבל צ’אבי הוא אחד (או חמש פלוס מינוס, אם תוסיף את צוות האימון שלו). ובקבוצה יש הרבה שחקנים שנשאבו לבינוניות.

ראה ערך פרנקי. כשהגיע לפה היה מנתח את המשחקים שלו בטאבלט באוטובוס בדרך חזרה. נראה לך שהיום הוא עושה את זה? בשביל מי ובשביל מה? מילא אם זה היה תורם משהו, אבל בקבוצה שמסתפקת במקום 9 ורק אומרת מהפה לחוץ שהם נלחמים על כל התארים ובלה בלה, אין לזה מקום או משמעות. אז פרנקי שהיה שחקן טופ אירופאי כבר נעשה מחתים כרטיס.

קון בא לחדר כושר מוקדם רק בשביל לגלות שהוא סגור.
דמבלה היה שחקן כנף שהימרו עליו שיהיה טוב מאמבפה.
ריקי עלה לקבוצה הראשונה וטחן את המגרש, היום אפילו אני לא נמצא בצד המעריץ שלו.

וזה ככה, כמו שאמרת, כשאתה מגיע לחברה בינונית אתה נשאב.

דעתי היא שהחתמה של אלבס תכניס קצת רוח ווינריות בקבוצה. זה חשוב.
בדרך השחקנים יצטרכו לאסוף ניצחון לניצחון ולאט לאט לבנות מחדש את הביטחון העצמי והאמונה שהם יכולים לעשות את זה. להאמין במאמן שלהם זה לא רק על הנייר. תוצאות טובות יכניסו בהם שאיפות גדולות. נתחיל בזה שלא יפסידו לקבוצות תחתית ולא ישמטו יתרון של 3 שערים במחצית.

הקבוצה היום לא מצפה לשום דבר חוץ מאשר להפסד מביך נוסף לבאיירן בסוף שלב הבתים. אני מקווה שעל זה אנחנו מסכימים. תן להם לנצח את ארבע המשחקים הקרובים והם יכולים להתחיל לחלום על תיקו.

סליחה על האוף טופיק והפרובינציאליות, אבל זה באמת מרגש:

“אראגונס היה האדם המשפיע ביותר על הקריירה שלי, אפילו יותר מגווארדיולה. הוא נתן לי מידה עצומה של ביטחון.” (צ’אבי הרננדס).

פפ גווארדיולה וחואן וייה היו דמויות שהשפיעו רבות על צ’אבי במהלך הקריירה, אבל מעליהם נמצא ללא ספק לואיס אראגונס. מאמנו של צ’אבי בנבחרת ספרד היה זה שנסך בצ’אבי את הביטחון שהוא היה צריך והיה זה שבנה סביבו את נבחרת ספרד הגדולה שזכתה איתו ביורו 2008 ולאחר מכן במונדיאל 2010 וביורו 2012 עם ויסנטה דל בוסקה. ניתן לומר די בוודאות שצ’אבי לא היה אותו צ’אבי ללא אראגונס.

ב-1 לפברואר 2014 נפטר המאמן האגדי לאחר מאבק במחלה קשה כשהוא בגיל 75. כמה שעות לאחר לכתו, עלה צ’אבי למשחק ליגה מול ולנסיה בקאמפ נואו. בארסה הפסידה 3-2 כשצ’אבי מוחלף בדקה ה-59, במה שהיה אחד המשחקים הגרועים ביותר בקריירה שלו, להגדרתו.

יום לאחר מכן, צ’אבי פרסם מכתב ארוך ומרגש ב’אל פאיס’. מכתב שלא משאיר שום ספק על כמות ההערכה וההערצה שהיה לו כלפי אראגונס ועל הקשר החזק והחם שהיה ביניהם. התרגום של המכתב לפניכם. זה ארוך, אבל שווה קריאה.

“אתה לא יפני, אתה מבין מה אני אומר.” הוא אמר לי לילה אחד. אני צופה בו, בחדר במלון, ואני יודע שאני אתגעגע אליו. הַרבֵּה. כי אהבתי את לואיס אראגונס מאוד. ועם לואיס דיברתי הרבה.

ידעתי שהוא לא בסדר, אבל אף פעם לא חשבתי שיש לו משהו כל כך רציני, שהוא הולך להיעלם כל כך מהר, כל כך מהר, ככה. “אני בסדר, אני בסדר”, הוא היה אומר לי כששאלתי אותו. דיברתי איתו מדי פעם, כי בשבילי תמיד, מהיום שפגשתי אותו, הוא היה אסמכתא מוחלטת. אני מניח שהוא המאמן שאיתו ביליתי הכי הרבה שעות בדיבור על כדורגל. הייתי עולה לחדר שלו והיינו מדברים שעות, לפעמים על סגנון “זה המפתח, צ’אבי, לדעת מה אנחנו רוצים לשחק”, תמיד על החשיבות של לקרב את החבר’ה הטובים וגם על כמה זה חשוב לא לפחד מאף אחד, מאף קבוצה, לא משנה כמה הם עוד ירוצו. “אתה ואני יודעים שהכדור רץ מהר יותר מהם. ושאנחנו משחקים איתו יותר טוב מהם”, הוא אמר לי. יש לי את הזיכרונות הכי טובים של לואיס מדבר, פגישה במסדרונות, הופעה בחדר האוכל, כי הוא תמיד השאיר לך משהו. והוא היה תמיד צודק, תמיד.

לואיס היה ישיר; הוא היה מסתכל עליך באימון, הוא היה מתקרב ואומר: “אתה עושה לי פרצוף, באת להתאמן ואני לא רואה אותך. אני לא אוהב פרצופים!” והוא היה עוזב. לואיס מעולם לא שיקר, הוא היה ישיר. “אתה לא משחק כי היית רע השבוע”, “האם אתה עייף או מה?” “היום היית פנטסטי, השבוע אתה הולך לשחק אותה”. “אתה חושב שאני מוצץ את האגודל שלי, שאני אידיוט?” זה היה לואיס, קרוב, באמת.

לפני כמה ימים נזכרתי באנקדוטה מהפעם הראשונה שהוא זימן אותי לנבחרת. הוא לא זימן אותי בפעם למשחקים הראשונים שלו בתפקיד ובספטמבר, מיד כשהגיע, הוא חיכה לי. "מה חשבת? שהבן הזונה הזקן לא מתכוון להביא אותך, אה? " ואני, מפוחד, אמרתי: “לא, לא, אף פעם לא חשבתי על משהו כזה, אדוני.” והוא, לואיס הטהור, אמר לי: "כן, כן, כן, הוא הולך לרמות אותי. תעלה ונדבר.” ודיברנו באותו יום ובעוד אלף שעות.

לואיס הוא חלק קריטי בקריירה שלי ובהיסטוריה של הלה רוחה. בלעדיו שום דבר לא היה אותו הדבר, בלתי אפשרי. הכל התחיל איתו, כי הוא הפגיש את הקטנים, אינייסטה, קאסורלה, ססק, סילבה, וייה… עם לואיס עשינו את המהפכה, שינינו את התשוקה לכדור והראינו לעולם שאפשר לנצח על ידי משחק טוב. אם לא היינו זוכים באליפות אירופה, לא היינו זוכים במונדיאל, כמובן, במובן הזה, הגעתו של דל בוסקה, פנומן נוסף, הייתה מהותית.

הם נתנו ללואיס הרבה עזרה, אבל זה הוא שהוביל את הדרך, שנתן לספרד את הסגנון שיש לה היום. בזה אנחנו תמיד מסכימים. לואיס היה זה שראה מה יש והימר על מסירות קצרות. “אני הולך לשים את החבר’ה הטובים, כי הם כל כך טובים שאנחנו הולכים לזכות ביורו.” וזכינו בזה. הוא היה חכם ואמיץ מאוד.

באופן אישי, לואיס גרם לי להרגיש חשוב כאשר ההערכה העצמית שלי הייתה ברצפה. הוא נתן לי את הפיקוד על הנבחרת כשאפילו לא היה לי את זה בבארסה. “הנה אתה אחראי”, הוא אמר לי, “ושיבקרו אותי”. החלטתי להחזיר לו את האמון בשטח. נבחרתי לשחקן הטוב ביורו בזכותו, למרות שהוא תמיד התכחש לזה. איתי היו לו פרטים בלתי נשכחים. לגרמניה הגעתי לא טוב, אבל הוא חיכה לי. הוא בא לראות אותי בברצלונה, מודאג מהברך שלי… לואיס התקשר אליי כל יומיים-שלושה…

המילה כדורגל במילון תצטרך לכלול את התמונה של לואיס לצדה. לואיס הוא כדורגל מאדם, כדורגל מעשה ידי אדם.

להתראות, אדוני. ותודה על הכל. ותדע לך: אני ואתה מעולם לא היינו יפנים.