ליגת האלופות - מבטיחים את המקום הראשון בבית, מסי עולה מהספסל

לעיונכם ניתוח מפורט לגבי המצב של ברצלונה בליגה הספרדית ובליגת האלופות:

פתחתי את הת’רד מוקדם באופן יחסי על מנת שיהיה לנו מקום לקשקש קצת על המצב של המועדון. איבוד הנקודות של ריאל אמש נותן המון אוויר לנשימה, במיוחד לאור הכושר של סוארס (הוא היה אגב לא רחוק מלהחמיץ אתמול את השער הראשון) והפציעה של דמבלה.

תיקו ברביעי מול הגברת הזקנה יבטיח לנו את המקום הראשון בבית, מה שיכול לעזור לנו בהגרלה לשמינית הגמר. הייתי שמח להימנע ממפגש מול המנצ’סטריות בשלב מוקדם למרות הרקורד המוצלח שלנו בשנים האחרונות מולן.

במידה ויובנטוס תנצח היום את סמפדוריה היא תשלים רצף של חמישה ניצחונות בליגה האיטלקית ותצמצם את הפער לנקודה אחת בלבד מול נאפולי, בעיני משחק מהסוג הזה הוא מעולה עבור המועדון לקראת השלבים המכריעים באמת.

אם נמשיך לשמור על הפער הגדול בליגה הספרדית, מדוע שלא נלך כבר עד הסוף? הסגל שלנו בעייתי מאוד, אבל לא רק שלנו.

אז יובה נפלה מול סמפדורה כשבתום 90 דק’ זה היה 3-0!! לסמפידוריה.
בתוספת הזמן היגוואיין צימק מהנק’ הלבנה ודיבלה הספיק לכבוש גם כן… 3-2 בסיום, הפער מנאפולי 4 נק’.

יובה פתחה בלי דיבאלה קייליני ובופון אומנם, אבל זה עדיין מכה מוראלית נוספת למוראל הפצוע גם ככה אחרי ההדחה ממוקדמות גביע העולם.

וזו בדיוק הסיבה שלא צריך לתת להם שום הנחה בדמות לשחק על תקו או לנסות להרדים את המשחק, להכות אותם חזק ולקוות שיצטרפו לאתלטיקו שמסתמנת בדרך לליגה האירופית…

מבחינת הרכב אצלנו, הייתי שוב הולך על סמדו וצמד חלוצים בחוד, וחילופים של דאולו, פאולו ודניס אחרי דק’ 60…

הסגל ליובה:

https://twitter.com/CatalanEdition/status/932586110592548865

אין הפתעות. כל השאר פצועים חוץ מטוראן שבולס שוארמות בברצלונה תמורת שמונה מיליון אירו.

מברצלונה אני כבר לא מצפה לראות כדורגל טוב אז לפחות שיראו יעילות. אני קונה תיקו.

יובנטוס אכן שיחקה די רע בג’נובה אתמול נגד סמפדוריה, אך אני די בטוח שזה לא מייצג את מה שיהיה נגד ברצלונה ביום ד’.

נראה שיש אצל יובנטוס מעט אובדן מוטיבציה בכל הקשור לליגה. יש להם תלות מוגזמת בפאולו דיבאלה וכשהוא לא משחק הם מתקשים מאד.

מאידך, יובנטוס רוצה מאד להשקיע השנה בעיקר בליגת האלופות, ולמרות הסגל הרחב שלה היא מאבדת נקודות רבות (באופן יחסי כמובן) בליגה, היות ששחקני הרכש עדיין לא נכנסו לנעליו של דיבאלה.

https://twitter.com/Barcamania_il/status/933353474384941057

בדיוק שחשבתי שואלורדה לא יוכל להפתיע. מסי לא פותח ולפי כל השמועות זה לא בגלל פציעה.

יוצא מהמשחק ברגשות מעורבים.
מצד אחד, איזה גבר המאמן, הוריד את מסי למנוחה מחצית וקצת. מצד שני, פיקה שעדיף לתת לורמאלן לטעום קצת דשא ואינייסטה שאם מישהו צריך מנוחה, זה כנראה הוא.

מרגיש לי קצת שברצלונה נהיתה קבוצה שמשחקת כמו הקבוצות שאהבנו לשנוא, המון טקטיקה בלי תכלס.
נכון שלהראות מול יובה בחוץ שליטה כזאת זה יוצא מין הכלל אבל שוב אותה בעיה כמו מול אולימפיאקוס, אין תכלס. בקושי מגיעים למצבים שלא לדבר על מצבים ממשיים. הבעיה הזאת היא גם בליגה ולא רק בצמפיונס.

לא יודע איך לאכול את זה.

משחק מענג באופן שונה מהרגיל. בארסה מייצבת את השורות, רואים כאן נגיעות מכחול של המאמן, עם ביצועיסטים מופלאים כמו אומטיטי, פיקה ובוסקטס. שאפו גם לפאוליניו שמתגלה כמעין גטוסו נחוש.

מצטיין המשחק: אינייסטה. עמוד שדרה וחוט השני של כל מהלך.
כושר שיא: הגרמני שמחזיק ממוצע הצלות של חסיד אומות עולם.

אני מדמיין או שאני בפורום הלא נכון?

הייתי שמח אם המאמן יהיה גבר יותר במהלך כל העונה אבל עוד קצת טוב ונשתגע.

התוצאות מעולות, היכולת כרגיל מדאיגה. שלב הבתים כמעט בהגדרה משעמם (לפחות מבחינתנו), אז לפחות נחמד לסמן וי בדרך לשמינית הגמר.

לא נראה לי שיש הרבה מה ללמוד מהמשחק…

וברוך הבא אגלמה 3>

לא צריך להסתבך יותר מדי בשביל להשיג מטרה אחת, פשוטה וברורה - לעלות שלב מהמקום הראשון, וכל זאת תוך כדי מנוחה למונימייקר שלך, די ברור שבהסכמה. one job, and nailed it.

מאוד אהבתי לראות את הקבוצה מראה צד שונה לחלוטין. בלי מסי על המגרש -והאמת גם בלי סוארז- אין באמת לקבוצה מה להציע. או לפחות כך אהבנו לחשוב.
אבל זה נראה שלא כל כך מדוייק, הקבוצה כן תפקדה כקבוצה, שלטה נלחמה והראתה עליונות. ובזמן ש MSN לא נמצאים על המגרש ועוד נגד יובה אז הצפייה לשערים מראש הייתה נמוכה.

בהתיחסות יותר מפורטת, אז מאוד אהבתי לראות א לוקה דין, אחראי הגנתית יודע להצטרף ולתמוך בהתקפה ובכלל הוא שחקן רוטציה מעולה.
בקישור האס היה פאוליניו, או לפחות כך הייתה המטרה, הוא שיחק יותר בקישור ונתן לאינייסטה חופש פעולה גדול יותר, נלחם והוסיף הרבה אלמנטים שחסרים לנו. אבל הבעיה איתו מה שתמיד ידענו, הוא לא קשר כמו שאנחנו אוהבים. הטאץ’ הראשון שלו לא מספיק טוב לקשר בברצלונה וזה לבד מאט את הקישור ומוציא הרבה מהעוקץ שלנו.

סמדו ± עדיין באותו הניגון, מוכשר מאוד בכל אספקט אפשרי, אפס הבנה למדחק הברסאי והתיאום הנדרש עם הקשר והקיצוני שלו. היום היה טוב יותר אומנם אבל עדיין טעון שיפור בהמון החלטות שצריך לקבל בכל רגע נתון במשחק.

ומילה אחרונה על טרשטגן, שבריר שניה לפני הבעיטה של דיבלה 3 אנשים חטפו דז’ה וו מהשער של דיבלה אשתקד…
הראשון -והלא חשוב- זה אני שכבר אמרתי “פאק” לפני שהכדור הגיע לדיבאלה, השני זה דיבאלה עצמו שמייד כשהכדור יצא לו מהרגל המשיך בריצה כאילו כבר חוגג העתק מדוייק של השער… והשלשי זה טרשטגן בעצמו, שקרא את המהלך כמה שניות לפני, תיקן את העמידה שלו ונתן הצלה הירואית שמבטיחה עליה לשלב הבא… הילד ענק.

נ.ב… שוב שחיקה לאנדרס, שוב בלי דניס ושוב סוארז גרוע… מה יהיה?

וקצת ניתונים סטטיסטיים לגבי אתמול;
48% מההתקפות באו מצד שמלא, 30% מצד ימין ועוד 23% מהאמצע. זה לרעת סמדו בעיקר כי באגף יש את דין ולא את אלבה.
גם הבעיטות הלכו כמעט כולם מהמרכז ומשמאל (44% לכל שדה) ורק 11% באו מצד ימין.

נסיונות ההבקעה שלנו היו 9, כאשר 5 ממשחק פתוח ו 4 ממצבים נייחים. זאת לעומת 7 של יובה בסך הכל עם 5 ממשחק פתוח ו 2 ממצבים נייחים.

במשך 4% מזמן המשחק הכדור היה ברגליים\ידיים של טרשטגן, 25% מזמן המשחר הכדור היה ברגלי שחקני ההגנה שלנו, 27% מהזמן היה ברגלי שחקני הקישור שלנו… בהתקפה אצל דאולו עם 55 דק’ החזיק בכדור במשך 2.6% מזמן המשחק הכולל, סוארז עם 2.1% בלבד מזמן המשחק הכולל. אותו אחוז כמו של מסי עם שליש מכמות הדק’!!

**האחוזים מתיחסים מסך 90 דק’ וחיבור כל האחוזים אמור לתת את אחוז החזקת הכדור של הקבוצה (63%).

“לאמץ את הבינוניות”

כל תגובות של אחרי משחק, אני קורא את אותם תגובות ואת אותה השלמה עם הבינוניות, העיקר שהשגנו את המטרה, לא חשובה הדרך. היינו צריכים X השגנו X.
אנחנו משחקים יעיל ומשעמם, אפשר לקבל את זה, אפשר שלא, אפשר לאהוב את זה ואפשר שלשנוא את זה, אבל צריך להפסיק לגנוב דעת ולשקר לעצמנו ולכל העולם שזה רק זמני או שזה המטרה במשחק הבודד הזה.
זוהי ברצלונה הנוכחית. יעיל משעמם וקבוצה שבאה לשחק על תוצאה. (וזה לא רק במשחק הזה)

המחצית ראשונה היתה רעה. בשניה היה שיפור במשחק. בעיקר בקצב של החזקת הכדור ומניעת המצבים מיובה.
אומטיטי כל כך טוב ויציב שזה משעמם לכתוב עליו דברים טובים…בוסקטס בעיני כל השנה מעולה אבל אתמול זה היה המשחק הכי טוב שלו השנה. פשוט תענוג. אינייסטה תענוג. לצפות בו. ויותר מרשים לראות את השחקן הזה לא מתבייש לרדת להגנה ולעזור.

טר שטגן מציל לנו את התחת טיק 10000000000000.

הרע:
ראקיטיץ לא מסוגל לעשות שום דבר יצירתי, יותר גרוע הוא מאבד כדורים באזורים מסוכנים. באמת לא הבנתי, את החילוף של אינייסטה באלבה. מאותו הרגע שהורידו את אינייסטה איבדנו את השליטה במגרש. החילוף הנכון היה להכניס את דניס. אבל עוד חודש דניס עוזב אז כנראה אין טעם לבזבז דיו על לקטר על זה.
אני מקווה שאוזיל יגיע לטוב ולרע מבחינת האופציות הזמינות והריאליות, הוא השחקן היחיד שיכול לתת לנו ברק ויופי למשחק.

צ’לסי מסיימת בתיקו מאופס עם נורוויץ’, מה שאומר עוד משחק גביע עבור הפנסיונרים ועוד קצת עומס על היריבה שלנו בליגת האלופות בנוסף לטירוף חג המולד בפרמייר ליג.