דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

דומה לדיון הזה שכבר ניהלנו

לא הייתי אז בפורום להביע את דעתי אבל כמובן שהייתי מסכים כמעט לחלוטין עם KB9(כמעט, בגלל מה שהוא כתב על הזאר).
העונה זה כבר הרבה יותר קריטי אחרי שראינו מה רונאלדו באמת תרם למועדון הזה, וגם בייל שלוקח על עצמו את הקבוצה ונותן עונה מהסרטים כבר לא על הפרק, ואסנסיו שהייתי בטוח שיתפתח לניימאר לא מראה סימנים מעודדים שהוא בכיוון הנכון למרות שמבחינת יכולת וכישרון הוא שם.

טוב, אז ההשוואה של הזאר לאסנסיו הייתה קצת קיצונית מצידי. בעיקר בגלל אסנסיו ומה שיצא ממנו. אבל בשאר הדברים אני עדיין תומך בדעתי :slight_smile:

אם ניימאר לא היה מתגלה כפציע ביותר הייתי מוכן להעלים עין מכל השיט שלו. אבל גם לאכול שיט וגם לא לקבל ממנו כדורגל - בשביל זה אפשר כבר להשאר עם בייל, או להביא שחקן שבאמת יעשה צחוקים כמו זלאטן או באלוטלי.

זאת שעתם היפה של השמאים (קרדיט לגיא על הביטוי), אז הנה כתבה על העברות שהן לכאורה overpriced אבל הוכיחו את עצמן. מעניין

נייס. ציפיתי לראות את כריסטיאנו ברשימה. 94 מליון היה סכום אסטרונומי גם במונחים של ר. מדריד בשביל שחקן מצוין, לא היה ספק, אבל מי ציפה שהוא יהיה הגדול בתולדות המועדון…

החיים חרא. אסנסיו ככל הנראה סיים את העונה, וזה חבל מאוד לאור העובדה שסביר להניח שהוא היה מיועד להרכב לצד ימין. המשמעות של זה היא שפתאום המועדון חייב רכש להתקפה, וזה כשהוא שומר את המזומנים לפוגבה (ברור לכולם שצריך לפחות קשר אחד, אני בכלל חושב שצריך שניים).

זה קצת מצחיק, אבל נראה שהדבר החכם ביותר כרגע הוא לעשות סולחה עם בייל. הפציעה של אסנסיו הפכה אותו לאחד משחקני המפתח שלנו.

בכלל, יש לי בעיה מאוד גדולה עם החזרה של זידאן. זה די ברור שהגדולה שלו הייתה בחלק המנטאלי, מה שמתאים למועדון שמחזיק בהמון שחקני על. אני לא בטוח שזה המאמן שאתה צריך עבור בנייה מחדש, ועובדה שזידאן בינתיים נמנע מזה מאוד. לצד זאת, העקשנות שלו גורמת לנו לאבד את בייל וחאמס, ואולי גרוע מכך - את יורנטה, הקשר האחורי המחליף היחיד בסגל. אנחנו הולכים לראות הרבה מאוד העונה את קרוס בקישור האחורי.

אני מאוד פסימי לקראת העונה הקרובה.

למה הפציעה של אסנסיו צריכה להשפיע על המדיניות? מתי אי פעם הוא סיפק מספרים שאפשר לבנות עליהם או הוכיח שהוא ראוי להרכב? הסטטוס שלו היה שחקן משלים וכך צריך להתייחס אליו. יוכיח אחרת - הלוואי, אבל זה עוד לא קרה.

הכל אישי. גם לדעתי נבכה על זה.

זו דעה לגיטימית וברור מאיפה היא באה, אבל גם די בבירור זה לא הדרך שהמועדון ראה אותו ואת התפקיד שלו השנה. לאלו שעוד מאמינים באסנסיו (ואני בינהם) ההנחה הייתה שעונה עם קצת פחות ציפיות על הגב שלו הייתה עושה לו טוב. זה לא הגיוני שבגלל שמאוכזבים שלא יצא ממנו שחקן על - לוותר על השחקן הרכב שהוא יכול להיות.

אני חושב שהכי מתסכל כאן שעד שהמועדון מתנהג כראוי עם שחקן צעיר, נותן דקות אמיתיות, נותן הזדמנות שנייה - זה ״השכר״ שלנו. אם זה פציעה שגומרת לו את העונה יהיה לו מאוד קשה לחזור מזה.

איך אמרו בעספור “תזמון זה עניין של טיימינג”. חתיכת בלת"מ. וואלה הילד נתן רבע שעה מהסרטים - דריבל ענק ברחבה, בועט, כובש, מצטרף, חיי את המשחק - יותר טוב מכל העונה שעברה שלו (סטיית התקן: דווקא צמד המשחקים נגד אייקס), ודווקא עכשיו נפצע, מחזיק אצבעות אבל אין סיכוי. אני לא חושב שהוא יהיה ההבדל בין הצלחה לכישלון מן הסתם אבל דווקא כשחקן 12-13-14 הרבה יותר נוח לו כשהציפיות פחתו וכל הפוקוס בכל מקרה היה מגיע לאדן הזאר, כך שבסטטוס הזה בין הרכב-ספסל הוא היה נכס גדול. לוקח בחשבון עונה ארוכה של 50 משחקים וההבנה שאין שליט בלתי מעורער על העמדה. במצב הזה הייתי משאיר את בייל, ללא ספק. גם במארקה כתבו על כך שהמפה של ריאל מדריד צפויה להשתנות.

אגב, גם כשהיה כריסטיאנו - היו כמה שנים ברצף שהמגנים שלנו נתנו תרומה התקפית בלתי רגילה, אני לא מכיר את “החיים האלה” בלי עונות שיא של קרבחאל ומרסלו (חוץ מהעונה שעברה) - יכול להיות ששוב העונה שלנו תקום ותיפול על זה. במשחק ההכנה הבא אני מקווה לראות משהו שיותר דומה למערך המסתמן שלנו.

אמרת בעצמך - יתכן ויוכיח שהוא ראוי להרכב. עובדתית, אין מה להציג את זה כמשהו שמשפיע דרמטית על העונה. זה משהו שיכולה להיות לו השפעה דרמטית בתרחיש שבו הוא מוכיח שהוא אפילו יותר מראוי - וממש הופך לשחקן בולט - אבל כרגע זו היפותזה וצריך להתייחס אליה ככה.

אגב, ולטובתו, היו מטיבות איתו עונה-שתיים עם מאמן כמו פוצ׳טינו.

הכוונה שלי בעיקר הייתה להגיד ש -

למה הפציעה של אסנסיו צריכה להשפיע על המדיניות?

הפציעה שלו בהכרח תשפיע דרמטית על המדיניות כי היה רושם מאוד ברור שהמועדון כן התכוון לבנות עליו גם בעונה הזאת, בין אם זה מוצדק או לא. עכשיו אני מניח שאפילו בתוך המועדון יש גבול לכמה הם חיים באשליות עם לוקאס ואסקז, ועכשיו נחפש רכש (שיגביל רכש אחר) או נישאר עם בייל, וזה שינוי מדיניות דרמטי.

האם אפשר להגיד שהחסרון של אסנסיו עצמו באמת משנה לנו את העונה, מהסתכלות אובייקטיבית כנראה שלא, מסכים שהאמונה שלי באסנסיו בשלב הזה היא יותר אמונה עיוורת ממשהו שמבוסס על משהו קונקרטי.

החדשות הבאמת רעות הן שברגע זה לוקאס ואסקס הוא השחקן הבכיר לפתוח בהרכב בצד ימין (בסקאלה ההזויה של זיזו)

רק רוצה להזכיר פה שויניסיוס בעונה שעברה היה שחקן ההתקפה הכי טוב שלנו ורק הוא החזיק אותנו מול ברצלונה. זידאן הגיע וכאילו כלום, וזה מרתיח. מבחינתי, חובת ההוכחה צריכה להיות על הבטלנים הותיקים בהתקפה.

האידיאל מבחינתי הוא להשאיר את צד ימין ללא באנקר, ולהעלות לצד הזארד שניים מבין הצעירים והחלוצים. מה שסביר שיקרה זה שבנזמה ולוקאס ימשיכו לככב בהרכב עד שהמשבר השנתי יגיע ויאלץ את זיזו לאלתר עם החומר (הבאמת איכותי) שיש לו. נקווה שהעונה לא תיגמר לנו עד אז.

מתחיל לחשוב שהשארות של חאמס יכולה להיות דבר מבורך.
אומנם היכולת שהוא הציג בבאיירן וגם בשנה לפני בריאל לא הייתה מזהירה בלשון המעטה, מצד שני מדובר בשחקן של מספרים, שחקן מוכח שאין לי ספק שיוכל לתת לנו 10 בישולים ו-10 שערים בעונה בקלות.

כרגע בקישור ובהתקפה התפנו מספר מקומות- סבאיוס מושאל, יורנטה נמכר (לא אותה עמדה אבל עוד מקום בקישור וכנראה נצטרך לראות גם את קרוס מחלטר בקישור האחורי), אסנסיו כנראה לא רלוונטי לעונה זו, בייל בדרך החוצה.

השאלה היחידה היא האם חאמס יהיה מוכן לקבל את מקומו כשחקן משני, והאם זידאן יהיה מוכן לקבל את חאמס באופן כללי.
מה דעתכם?

מצבת השחקנים של ריאל עוד לפני חאמס (ואולי פוגבה או שחקן אחר) עמוסה מאוד.
איסקו, ואסקז, ברהים, יוביץ’, מריאנו, ויניסיוס, רודריגו, קובו, בנזמה, בייל ואסנסיו. יש כאן יותר צדי שחקנים וצריך לחשוב בראש ובראשונה איפה לחתוך.

יוביץ’ יתחלק עם בנזמה על עמדת החלוץ, זידאן לא סופר את מריאנו והוא לא צפוי להישאר.
רודריגו/ קובו לפחות אחד מה-2 לא ישארו בקבוצה הבוגרת, גם מקומו של ברהים לא בטוח.
ואסקז נקווה שימכר, איסקו אני מקווה גם אך זו רק משאלת לב.
בייל 99% לא ישאר תחת זידאן.

מכל השחקנים שציינת אני מאמין שישארו איסקו, יוביץ’, וינסיוס, רודריגו ובנזמה, נוסיף אליהם את הזאר וקיבלנו 6 שחקנים ל-4 עמדות פחות או יותר.

שאלה נוספת היא מה המערך שזידאן מתכנן לשחק בו…

בעונה האחרונה שלו אצלנו הוא סיפק 11 שערים ו 13 בישולים בכל המסגרות כשהוא מקבל פירורי דקות, השערים שלו היו מאוד קריטיים לדאבל ההיסטורי שהשגנו אז.

פול אינס אומר שליברפול צריכה להחתים את בייל, וקלופ עונה:

הוא שחקן ריאל מדריד. אם יעזוב יהיה מאד יקר ועם משכורת גבוהה. איננו יכולים לפתור בעיות של מועדונים אחרים.

‘Bale is a Real Madrid player, if he leaves he will be outstandingly expensive, with big wages. We cannot solve the problems of other clubs. ‘He’s an outstanding player, I like him a lot. He won the Champions League final [in 2018 against Liverpool] pretty much alone when he came off the bench. ‘But it’s not just about him. You have to create a team. A team is not a collection of individuals, we are not going for these single players and hoping they will solve the future for us.’

אני מאוד אשמח שחמאס יישאר,אבל מה הקשר בינו לבין אסנסיו? לחמאס אסור להתקרב לאגף,יותר איטי אפילו מאיסקו.
אני מאמין שהוא יהיה מחליף של קרוס ומודריץ,אלא אם כן זידאן יחליט להוריד מהאגו ולשלב אותו במערך יהלום שיעשה טוב לכולם.

קאסמירו.
קרוס,מודריץ׳.
חאמס.
הזאר,בנזמה/יוביץ׳.

יכול להיות מאוד מעניין.

זה מערך מאוד מאוד איטי.

1. זו ללא ספק אחת הדרכים בהן אפשר לשחק בהינתן ולא מביאים שחקן התקפה ברמה, מסכים שחאמס יכול לאייש את התפקיד.
  2. הכל בהתאם לאלטרנטיבות וליריבה. לא מת על זה אבל אי אפשר להתכחש גם ליתרונות
  3. @aaaa, המהירות מגיע מהאגף, הכל פה קם ונופל על הכושר של המגנים