דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

תמיד היו לי התחושה והביטחון שנשאר במועדון המצומצם של אריות אירופה רק כי אנחנו ריאל מדריד. סמכתי על המסורת, ההילה, השם, המותג- כל אלו ימשכו אלינו את הכוכבים הגדולים. כעת אני מתחיל לחשוש שמא הגענו לנקודת מפנה בעניין. אולי אנחנו כבר לא הילדה הכי יפה בגן…

הוא אמר את זה אחרי שהם ניצחו את סיטי בחצי גמר ליגת האלופות במשחק הראשון,לא עכשיו,אם זה באמת היה החלום שלו הוא היה מאריך חוזה ממזמן,יש לו שם קבוצה הרבה יותר טובה מאשר תהיה לו במדריד וסיכוי הרבה יותר טוב לזכות בתארים כרגע והוא עדיין מסרב להאריך.

https://twitter.com/realmadrid/status/1420711127361675267

דני קרבחאל חתם על חוזה עד 2025 | קצת בשורות טובות הקיץ לשם שינוי, המגן המדרידיסטה האהוב, דוגמא מושלמת לשחקן נשמה ולכזה שגדל בקסטיליה והגשים את החלום - ימשיך בקבוצה של חייו עד גיל 33. הוא חתם על חוזה לשלוש שנים נוספות וירשום 20 שנה בלבן. אחרי העונה הקשה אשתקד בה שותף ב-15 משחקים בלבד מתוך 51 ונעדר ל-190 ימים (כבש גולאסו נגד אתלטיקו מדריד בדרבי ) - יהיה עליו להיאבק עם לוקאס על עמדת המגן הימני הבכיר ואנחנו נאחל לו בריאות. בקרוב ירשום גם את משחקו ה-300 במועדון הגדול בעולם (294 משחקים). את הופעת הבכורה ערך ב-18 באוגוסט 2013 נגד בטיס, בפיקודו של אנצ’לוטי, וזכה ב-16 תארים בלבן בשמונה עונות. “שחקן הרכב בלתי מעורער וחלק חשוב בקבוצה בשמונה השנים האחרונות כולל תור הזהב שכבש את אירופה”, פרגנו במארקה. אין ספק.

מה בוער למועדון לתת לשחקן שהיה בעיקר פצוע בשנתיים האחרונות, חוזה לעוד 4 שנים קדימה? היו צריכים לחכות ולראות אם דני מצליח לחזור לעצמו העונה לפני שנותנים לו הארכה, אחרת ייתקעו עם חוזה כבד 4 שנים קדימה עבור שחקן שכבר לא מסוגל לתרום. בינתיים הוא שוב פצוע כמובן.

לא לומדים כלום במועדון הזה.

לא מחתימים את ראמוס אז המועדון לא נותן כבוד ולא לומדים כלום, מחתימים את קרבחאל אז היו צריכים לחכות ומה בוער ולא לומדים כלום במועדון הזה.

אתה פסימי בכל דבר, תמיד רואה רק את הרע, בחיי שאתה מזכיר לי את מרווין מ"מדריך הטרמפיסט לגלקסיה".

דווקא הסכמתי עם המועדון בכל מה שקשור לראמוס.

מה לעשות שהמועדון מקבל הרבה החלטות לא טובות ויש מה לבקר.
עם כמה מההחלטות בשנים האחרונות הסכמת וכמה נראו כמו טעות ידועה מראש?

1- מישהו יודע במקרה כמה הוא אמור להרוויח?
2- בנזמה גם אמור להאריך חוזה בשנתיים, זה לא נגד המדיניות של פרז להחתים שחקנים בגיל הזה מעבר לשנה, או שזה לא תופס על בנזמה?
3- הבעיה שלי עם הארכות חוזה של שחקנים בקבוצה זו בעיה הרבה יותר גדולה מאם זה נכון להאריך חוזה לשחקן ולכמה זמן, אלא הבעיה שלי היא שכל דבר מתחיל להרגיש לי כמו עוד החלטה של פרז בשביל להסיט את הביקורות של האוהדים נגדו, ולצערי אני לא רואה את עצמי מצליח להתנתק מההרגשה הזאת. (למען הסר ספק אני עדיין חושב שפרז הוא אחד משני הנשיאים הגדולים בהיסטוריה שלנו וכל עוד הוא מרגיש שהוא יכול לתרום לריאל הוא חייב להמשיך, כי מעבר להיותו המנהל הספורטיבי הגדול והמצליח לדעתי בעולם הספורט במאה 21 הוא קודם כל אוהד ענק של הקבוצה, וכמו שב2006 הוא שם את המפתחות כשהוא הרגיש שהוא הגורם לכישלון הקבוצה אין לי ספק שהוא יעשה זאת שוב במקרה הצורך, הבעיה שלי איתו שהוא פופוליסט בשקל שחושב שהאוהדים טמבלים.
ולא מבין שעולם הספורט ובכלל העולם הטכנולוגי התקדם והיום גם האוהדים יכולים לדעת לא פחות טוב מה עשוי לפגוע בקבוצה, ובל נשכח את האמירה שלו לא כל כך מזמן כששאלו אותו מה דעתו על הבעלים של הקבוצות של הסופר ליג שמקשיבים למחאות הקהל “עוד מעט אני גם אלך לשאול את האוהדים איזה שחקנים לרכוש” והאמירה הזאת שלו היא פחות או יותר תמצית הבעיה שלי איתו בנוגע ליחס שלו לקהל).
4- לענייננו, אני חושב שכשקרבאחל כשיר הוא המגן הטוב בעולם, העניין הוא שהשנים האחרונות לא היו חותמת לכשירות שלו וזו בעיה שיכולה לעלות לנו הרבה כסף להרבה זמן. ולכן היה צריך לחכות לראות איך הוא יפתח את העונה ואם אין בעיה חוזרת של פציעה טורדנית אז הוא בהחלט זכאי לחוזה. אפשרות נוספת היא שפרז ניצל את המצב של קרבאחל בשביל להחתים אותו על חוזה שהוא מתחת לרמה של שחקן כמוהו ואז יכול להיות שזה הימור נכון ולכן בהתחלה שאלתי אם מישהו יודע מה השכר שלו בחוזה החדש.

א. לא קורא טוקבקים בדרך כלל אבל אחד הגיב באינסטגרם או בפייסבוק של המועדון - “שלא יהיה כמו מרסלו בגילו”. יכול להבין את החשש לגבי דני, החוזה המקורי היה עד 2022, אפשר היה להסתפק לדעתי בשנה נוספת. החוזה שלו לא גבוה, מעריך שחמישה מיליון יורו לעונה.
ב. בנזמה מחזיק בחוזה עד 2022 ויאריך עד 2023, כך שהמדיניות של המועדון נשמרת. השחקן הוותיק הבא והאחרון שצריך לחתום על חוזה חדש זה קאסמירו אגב.
ג. אני אוהב את קרבחאל וקצת משוחד לגביו ובכל מקרה אני הרבה-הרבה-הרבה יותר שקט כשיש לנו את לוקאס ואסקס, הגיע הזמן למכור את אודריוסולה.

מי שרוצה קצת על דו"ח הפציעות המבהיל של קרבחאל, הנה זה:

העונה שעברה הייתה גיהנום, כבר אמרנו מאז 2015/16 הוא סבל מ-18 פציעות, 559 ימי חופשה ו-88 משחקים שאבדו אם כי כלום לא דומה לאשתקד- חמש פציעות שגרמו לו לפספס 70% מהמשחקים. בעונת האליפות האחרונה זה היה כה שונה, סבל משתי פציעות בלבד ותשעה ימים בחוץ ורשם 42 משחקים. בתחילת 2017/18 סבל מפציעה מוזרה - דלקת קרום הלב וסה"כ 83 ימי היעדרות ופציעה גם בגמר בקייב, כמו בגמר בסן סירו ב-2016. ב-18/19 היו לו שתי פציעות שריר. בעונת הדאבל החמיץ 60 יום במצטבר אך חזר בזמן וב-2015/16 היה בחוץ ל-112 ימים

רק בנוגע לבנזמה, זה די מצחיק להגיד שהוא מאריך חוזה בשנה כשבפועל עדיין לא התחלנו את העונה האחרונה שלו בחוזה, לצורך העניין מודריץ האריך בשנה נוספת לקראת סוף העונה האחרונה שלו בחוזה.

שאלה: במקרה שאכן אמבפה יגיע, מה הסכום שריאל מתכוונת לשלם פחות או יותר? ראיתי בכמה אתרים שהסכום הוא באזור 170- 180. אם אכן זה הדיבור אז פרז באמת איבד את זה. אין מצב שהוא באמת מתכוון לשלם כל כך הרבה לשחקן שעוד חצי שנה יכול לנהל מו"מ בלי דאגות. גם אם מדובר בחלום הרטוב שלו.

חצי שנה? ארבעה חודשים. וזה כשאמבפה בבירור רק רוצה לעבור אלינו ולא שום דבר אחר.

הסיכון בלהמתין קיים, אבל נמוך. נשבע שלא הייתי משלם פה יותר מ-50-60 מליון בחיים. תחכה ארבעה חודשים ותחתים אותו בחינם, לעזאזל.

צריך גם לזכור שבכל מקרה נדמה שאנחנו בדרך לעונה פיננסית והציפיות לא גבוהות. אנחנו בתהליך בנייה וההנחה היא שנחזור להתחזק כמו שצריך אולי רק בשנה הבאה, כשהקורונה בתקווה תהיה מאחורינו, כשהאצטדיון החדש יהיה מוכן, כשהכסף מהסופרליג ייכנס, וכו’. קיים סיכוי סביר מאוד שזה לא מאוד משנה, מקצועית, אם אמבפה יגיע השנה או שנה הבאה.

אמת.
אבל עכשיו כשאני חושב על זה, על הזארד הוא שילם 120 מיליון יורו בעונתו האחרונה אז על הצב בטח שהוא לא הולך לחסוך…

חשוב לזכור שאם אמבפה יגיע לריאל עוד שנה זה לא יהיה בחינם. ריאל כנראה תשלם לו מענק חתימה רציני מאוד.
מעבר לכך, רצון להגיע לריאל מדריד זה דבר מאוד מאוד עדין. כ"כ הרבה דברים יכולים להשתנות בכמה חודשים. אולי הצעת חוזה אטרקטיבית יותר אצל הקטארים. למשל, כזאת שמשדרגת לו את השכר ונותנת לו סעיף שחרור לריאל. כביכול אחלה מבחינתו ומבחינתנו רק שזה אותו סכום שנצטרך לשלם עוד שנה.
אפשרות נוספת - קופץ לו הג’וק של הפרמר ליג. ליגה הרבה יותר תחרותית ואטרקטיבית מהספרדית.

מה יהיה בפועל? כנראה שהייתי מהמר שגם שנה הבאה הוא ירצה להגיע לכאן. אבל שנה בכדורגל זה כ"כ הרבה זמן שהכל יכול לקרות. לא שווה להפסיד שחקן כמוהו.

לא בטוח שאמבפה יהיה תותח על מהרגע הראשון בלבן, לא כולם כריסטיאנו שאחרי חמישה משחקים בערך כבר ירה על אוטומט. מה שכן, אני כמובן מסכים שהוא לא משנה את המטוטלת מה שנקרא לגבי ליגת האלופות. לגבי אליפות ספרד - בלעדיו הסיכויים קצת לרעתנו, יחד איתו אולי נהפוך לפייבוריטים. אני אגב כן חושש שיצליחו להעפיל עליו לחץ כביר במהלך החודשים האלה והוא יחתום על חוזה חדש. מספיק שהוא מאריך בשנה נוספת קרי עד 2023 ואנחנו בבעיה, ואז מה? על הולאנד המאבק גדול יותר. זה גם מצחיק כמובן, פ.ס.ז’ משחקת בליגת מתנ"ס עם כל הכבוד למה שהיה אשתקד, אך היא עדיין קבוצה יותר תחרותית עם סיכוי לזכות בליגת האלופות. זידאן כבר איננו. לא יודע כה אמבפה באמת מתלהב מלהיות ‘הפנים של האל נואבו ברנבאו’.

אתם כמובן צודקים ולכן רשמתי שכן הייתי שם 50-60 מליון (סכום לא מבוטל בימינו) כבר עכשיו, כדי לגשר על הסיכון הזה. אבל 170-180? זה הסכום שהוא שווה בלי שנה אחרונה לחוזה, וגם זה בספק כשאנחנו בעידן קורונה וכל המחירים נמוכים יותר.

וזה היה טמטום רציני, בלי קשר לפציעות שלו. לא מדובר על חכמה בדיעבד ואני זוכר היטב שחשבתי שזו רכישה רעה גם בזמן אמת.

איפה אתם עומדים מבחינת תקרת השכר בליגה?
בהנחה שאף שחקן יקר לא יעזוב, האם יש לכם מקום להכניס את המשכורת הגבוהה של אמבפה כבר השנה?

חד משמעית הקיץ הכי עלוב ועצוב מאז שאני זוכר את הפורום הזה על כל גילגוליו.
רק למען הסר ספק, לא הפורום אשם בזה…

האמת שהפורום פה אופטימי כבר כמה שנים. על כל פעם שאמרנו את המילה אמבפה איבדנו שחקן מוביל או שכישרון שתלינו בו תקוות הלך לפלופ. אנחנו, האוהדים, מתכניים כבר שנה וחצי את הקיץ הזה. האלנד, קמבינגה, סאנצ’ו, בינתיים מה שקיבלנו זה עזיבות של זידאן וראן וראמוס . מהרשימה של מי שכן רצינו שיעזוב, כולם נשארו.

הפורום עוד אופטימי ביחס למה שהם עושים שם במדריד

הרוח של Santi_Yago שורה עליי - ואני פסימי.
אם איכשהו פריז תוכל לעמוד בשכרם של כל המפלצות שלה, יחד עם מסי - למה שאמבפה ירצה לעזוב אותה? ועוד לריאל מדריד החלשה, שהולכת להתחרות מול ברצלונה נטולת מסי העוד יותר חלשה.
הליגה הספרדית בשפל היסטורי.

ובנוסף אמבפה רואה איך טבאס לא מתגמש גם מול מסי, והוא יודע שהמצב של ריאל אמנם פחות עגום משל ברצלונה, אבל לא בהרבה.
למה לו ללכת לריאל בסיטואציה כזאת?
לדעתי הוא יעדיף להיות חלק משלישית התקפה הסטורית בפריז, מלשחק לבד בריאל. וגם משכורת גבוהה ובטוחה בפריז, מכל הצרות של תקציב ואישורים בריאל.