דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אני אסכם במשפט אחת, אין מגן ימני בעולם שאני מעדיף כרגע על פני לוקאס ואסקז.

הפעולה הכי טובה של שחקן ברצלונה העונה מבחינת אוהדיה צריכה להיות זאת של בוסקטס שפצעה את ואסקס ובכך מנעה אליפות מריאל מדריד

אני זוכר טוב מאוד את חצי העונה האחרונה של לוקאס, הבעיה שאני לא יכול לשכוח את השנתיים שקדמו לה. הוא אחד השחקנים שהכי פחות אהבתי לראות משחק. ממש הביך אותי לראות אותו בהרכב שלנו.
חצי עונה טובה, כשהוא בעונה האחרונה של החוזה שלו, לא מספיקה עבורי כדי להתלהב ממנו. איכשהו יש שחקנים שתמיד מתעלים כשהם צריכים להרוויח חוזה חדש. אני גם לא רואה את אנצ’לוטי משחק עם 3 בלמים. אם לוקאס ישחק בהתקפה וימנע את ההתקדמות של רודריגו אז הפסדנו. אם הוא יתחרה על עמדת המגן הימני עם קרבחאל אז מילא.

איזה שנתיים? הוא שיחק מגן בדיוק חצי עונה.
כבר הסכמתי איתך שאם הוא נשאר כדי לשחק קיצוני ואודריוסולה ימשיך כמגן שני אני לא מרוצה.
מה שהשאיר אותו אצלינו, ונתן לו העלאת שכר זו היכולת העונה כמגן!

מילא? הוא נראה העונה התקפית כמו קרבאחל בשיאו, והגנתית אני יכול להאשים רק את המיקום שזו בעיה שקשורה באופן ישיר לניסיון בעמדה והוא השתפר שם פלאים במהלך החצי עונה הזו.
אם המגמה תמשך הוא יהיה מגן נהדר ברמה של הטובים בעולם.

מוזמן להראות לי אילו מגנים נתנו תפוקה כמו של ואסקז, וכמה מהם יכולים להגיע בחינם עם שכר נמוך מ5 מיליון לעונה.
לשם השוואה אודריוסולה הרבה פחות טוב (ברמה של להסיט קיצוני שלא שיחק מגן מעולם רק כדי שהוא לא ישחק) והוא מקבל 6 מיליון ועלה סביבות ה30 מיליון.

הכל עניין של היצא לעומת ביקוש.
אתה מסכים איתי שקרבאחל פציע מכדי לבנות עליו לעונה שלמה ללא מחליף?
אתה מסכים איתי שעל אודריוסולה אי אפשר לסמוך?
אז בבקשה תמצא לי מגן שישחק בערך חצי מהעונה כולל במשחקים קריטיים במחיר זול יותר.

התקפית היה יותר מקרבחאל בשיאו, לואסקז יש אחד על אחד הרבה יותר טוב מקרבחאל, השליטה שלו בכדור יותר טובה בפער גדול ולא פחות חשוב בהנעת הכדור מאחורה הוא שנות אור לפני קרבחאל.
לפני ואסקז כשהכדור הגיע לצד של קרבחאל ווראן הלחץ דם שלי היה עולה לגבהים מדאיגים.
לקרבחאל כמובן יש יתרונות הגנתיים ברורים וזה מובן, אבל ואסקז לומד מהר והשתפר מאוד גם הגנתית.

בסדר, אני לא רוצה להלחיץ יותר מידי את שאר הקוראים.
הרי רק לפני שניה הדיון היה על איך לא מחזירים את חאכימי ב60 מיליון ומשכורת של 10, ועכשיו על כך שואסקז לא שווה שכר של 5.
לאט לאט.

אני איתך פה, אם זה תלוי בי שנה הבאה ואסקז המגן הבכיר שלנו.

אם אני לא טועה רוב הטענות פה בקשר לחאכימי היו שבכלל לא היה צריך למכור אותו לאינטר.
ברור שבמצב שלנו לשים עליו 60+ מיליון יורו זה בעייתי. לפי הדיווחים הוא ירוויח 8 מיליון יורו נטו בפ.ס.ז’.
אגב, הגאונים בהנהלה אפילו לא הכניסו סעיף ש-10% מסכום המכירה שלו יגיעו לריאל.
מבאס שעד שגדל לנו בנוער שחקן עם פוטנציאל להיות וורלד קלאס אז הוא לא במועדון.

בוא נראה באיזה עמדה לוקאס יתופקד תחת אנצ’לוטי…

בוא נעוף עוד יותר… כבודם של לוקאס והפדלאדות במקומם מונח, אבל דני הוא המגן הימני הטוב ביותר התקפית שהיה לנו מאז שאני רואה כדורגל. מה שהוא עשה בעונת הבכורה שלו בהרכב (מבחינת פריצות, הצטרפות להתקפה, תנועה ללא כדור, בישולים - כל אלה חשובים בהרבה משליטה בכדור ואחד על אחד עבור מגן), לוקאס לא עשה כל הקריירה. הוא לא מרסלו, אבל בהחלט מהקרובים לשם מאז שדני אלבס התחיל לדעוך.

בלי לעוף או לצלול, דני הוא המגן הימני הטוב ביותר שהיה לנו מאז שאני צופה בריאל, אבל התקפית לוקאס עולה עליו בכל אספקט גם בשיאו של קרבחאל.
אחד הסיבות שלא כל כך התחברתי לקרבחאל היא הטכניקה המאוד לקויה שלו.

בכל אספקט? רק בשניים שציינת. אין ספק שהוא לוקה בדברים האלה, אבל להבדיל - גם כריסטיאנו לעומת עשרות חלוצים/שחקני התקפה (אם לא מאות), וגם ואראן שציינת לעומת בלמים אחרים. בסוף, אם מודדים תפוקה התקפית ולא העדפה סגנונית/אסתטית, אין באמת מקום להשוואה.

אין ספק שקרבחאל מגן ימני טוב יותר מלוקאס ואזקס, אבל גם אני חושב שזה בעיקר בשל היכולות ההגנתיות שעדיפות בהרבה. התקפית, אני כלל לא בטוח שדני עדיף. אם כי חצי שנה בלבד בתפקיד זה לא מספיק זמן כדי להעריך את לוקאס כראוי ומבחינתי, נכון לעכשיו, הוא מגן ימני מחליף בלבד.

מספרית לוקאס העונה עומד על נתונים כמו של קרבאחל בעונת השיא! ועונת השיא של קרבאחל הייתה יחידה ובמספרים גבוהים כמעט פי 2 מכל יתר העונות שלו.
כל זה ללא ניסיון בתפקיד ועם התקפה מקרטעת שלא כללה את רונאלדו בשיא.

אז כן, בהחלט נכון בעיני להגיד שהתקפית הוא טוב מדני.

דני בשיאו מגן טוב מלוקאס במכלול, אך זה בגלל היכולת ההגנתית ולא ההתקפית.
גם דני מודל 2021 ודני מודל 2017 הם שני שחקנים שונים.

כשאני מדבר על החסרונות של שחקן מהותיקים בריאל מדריד אני חש אצל חלק מהחברים כאן שמדובר בחילול הקודש…כאילו שהם כמוני לא ראו את אותם שחקנים מאות פעמים ולמרות שהם אגדות שהביאו תארים יש להם חסרונות בולטים.

בכל אספקט התקפי ואסקז עולה על קבחאל, פריצות, הצטרפות מאחור, בעיטה, מסירה, הגבהה, תנועה ללא כדור ובעיקר טכניקה, ראיית משחק ואחד על אחד.

לדבר על קרבחאל ולהביא כדוגמא את רונאלדו זה באמת חילול הקודש(כן, למרות שרשמת “להבדיל”) לקרבחאל אין מספרים יוצאי דופן למגן ברמה הזאת, לא מדובר באלכסנדר ארנולד ששובר שיאים כל שנה כשהוא רק בן 22, ממוצע הבישולים של קרבחאל בליגה בריאל הוא סביב ה-4 שערים, לא מרשים במיוחד, וזאת כאשר ברוב אותם השנים יש לו ברחבה שלישייה מהנוגחים הטובים שעולם הכדורגל יכול להציע(רונאלדו, בייל ובנזמה), אכן הייתה לו עונה אחת שבישל גם 5 באלופות וכך הגיע ל 10 בישולים לעונה, אבל בדקתם מה ואסקז עשה ?
12 משחקים כמגן ימני העונה ובישל 6 שערים, ואין לו רונאלדו ובייל, רק בנזמה ווניסיוס.

קרבחאל התקפית בעיקר הצטיין לעשות תנועה מאחורה לשטח הפני ולהכניס כדורים לרונאלדו, הוא הסתמך על כך שיש לו מרסלו בצד השני שמשך את ההגנה לצד שלו והשאיר לקרבחאל שטחים, ואסקז לעומתו יכול לקבל את הכדור בשטח צפוף מול מגן שתקוע לו בפרצוף לעבור אותו בקלות ולהכניס כדור יותר טוב מקרבחאל, בנוסף גם בהצטרפות מאחור ומציאת השטח הפנוי מאחורי ההגנה הוא לא נופל מקרבחאל.
אם ואסקז היה משחק עם מרסלו וה BBC מקדימה הוא לבטח היה מצליח הרבה יותר מקרבחאל התקפית, וגם היה מוריד לחץ מהצד של מרסלו שהיה מצליח אף יותר לקבע את מעמדו כמגן השמאלי הטוב בהסטוריה.

עוד לא דיברנו איך קרבחאל בכל הקריירה שלו אצלו היה כאב ראש ענקי לכל מאמן שרצה לשחק כדורגל של הנעת כדור מול קבוצה שלוחצת גבוהה, כמה חלליות הוא העיף קדימה, כמה איבודי כדור מיותרים בגלל טכניקה לקויה ואיך שיחקנו הנעת כדור רק עם צד אחד כל הקריירה של קרבחאל.

כאשר שניהם בשיאם אני פותח עם ואסקז במעל 85% מהמשחקים שלנו, ואני כותב 85% ולא כל המשחקים כדי שלא יאשימו אותי שאני מגזים.
דוגמא טובה זה משחק נגד הסיטי שילחצו מאוד גבוה, האם עדיף קרבחאל עם יכולות הגנתיות עדיפות או ואסקז שלא יאבד כדורים 30 מטר מהשער ובנוסף יאפשר השתחררות מהלחץ ?

ואת כל זה הוא עושה כשהניסיון שלו הוא 12 משחקים בלבד בעמדה. טוב, 13 עם ההופעה מול באיירן ב2018 (שאגב היה נהדר שם).
אין לדעת לאן יגיע אם ילמד אשכרה איך לעמוד ואיפה להתמקם.

אולי אחד הפספוסים הגדולים שלנו, היה יכול להתפתח לנו פה מרסלו באגף ימין עם יכולות הגנתיות עדיפות.

לא יודע אם המשחק שלו מול מסי (שם באמת הוא נתן תצוגת על) גרם לכם לאבד פרופורציות אבל ואסקז היה ברב משחקיו כמגן בינוני מינוס (הגנתית!) פספס מלא סגירות ועשה מלא חורים, וזה עוד בלי להתייחס לזה שהמדגם קטן מידי בשביל לקבוע שהוא יכול להיות מגן על. התקפית? כן הוא טוב יותר אבל well, הוא שחקן התקפה וגם אחד די טוב (למרות שאוהבים לזלזל בו).

כל מה שכתבת פה יכול לעבוד גם הפוך. לקרבחאל היה עושה משחק היסטורי בצד שממול וכובד המשחק נשען עליו בבירור, בעוד שללוקאס היו ממול עוץ לי וגוץ לי והיה ניכר שמשחק ההתקפה שלנו התבסס בעיקר על הספרדי כקשר/מגן.

זה לא ההופעה מול מסי, זה כל ה12 שלו העונה שגרמו לי לחשוב שאי שום סיבה לפנטז על מגן אחר.
אולי הוא ייכשל בעתיד, בנתייים הוא מדהים התקפית וסוגר בצורה סבירה הגנתית.
הגנתית הוא ישתפר, ניסיון זה שם המשחק שם. הוא ילמד לסגור ולשמור על קו אחד. התקפית הוא נכס לא נורמלי מהקו השני.

בסוף הפציעה של ואסקז הייתה יותר חמורה עבורינו מכל פציעה של מודריץ/קרוס/ראמוס/וראן/קאסמירו/קרבאחל/מנדי

אגב, אף אחד לא הפך את ואסקז לטוב בהיסטוריה. אבל סכום העברה של 0 יורו ומשכורת של 5 מיליון זה מחיר נמוך בהרבה ממחירו של כל מגן ברמתו בעולם. לשם השוואה חאכימי שווה 60 ושכר כפול (ואני ממש לא מסכים לגבי כמה הוא יותר טוב ממנו).
רוצים לדבר על כמה ואסקז טוב, סבבה, זה פשוט לא סותר את זה שכברגע הוא הכי טוב שאני מוכן להביא. אם היה לנו לשים אפילו 30 על חאכימי הייתי מעדיף שיושקעו בקאמבינגה

עם זה אין לי שום מחלוקת. אני (הרבה) יותר ממרוצה שהוא המגן מחליף שלנו העונה.

כל דבר יכול לעבוד הפוך, אבל מה יותר סביר? אם ללוקאס היה מרסלו מצד שני, המגן הטוב בהיסטוריה של המשחק האם זה היה עוזר או מפריע ללוקאס?
אם קרבחאל הצליח מאוד התקפית ליד מרסלו אז סביר להניח שגם ואסקז היה מצליח יותר ליד מרסלו, הרי גם אתה מודה שואסקז עדיף מאוד על קרבחאל התקפית, אז בשטחים שמרסלו היה משאיר לואסקז הוא היה חוגג, הרבה יותר מקרבחאל כי גם אם ואסקז היה נתקל במגן והיה צריך לעבור אותו באחד על אחד הוא היה עושה זאת בקלות.

המקרה עם מסי שציינת הוא לא יוצא מהכלל, ואסקז הגנתית באופן מפתיע מצויין באחד על אחד, קשה מאוד לעבור אותו וגם אם קיבל הטעייה מתאושש מהר ולוקח את הכדור, הוא גם מצויין בחזרה מהירה להגנה, אכן יש לו ליקויים בסגירות אלכסוניות, הוא לפעמים שוכח את השחקן שלו כשהתוקף נמצא בשטח המת, ובעיקר לוקה בתיאום ההגנתי עם הבלמים שמגנים ברמה הזאת עושים כבר מתוך שינה, אבל הוא משתפר ואלה דברים שאפשר ללמוד.

אבל חוץ מאולי 5 משחקים בליגה מתי ריאל צריכה מגן הגנתי עדיף על מגן התקפי תוקף מהרמה הגבוה? הרי ב90 אחוז מהמשחקים אנחנו שולטים ומקבלים הגנות נסוגות ששם היכולת של ואסקז לעבור שחקן על שטח צפוף זה יתרון מכריע מסגירה אלכסונית שקרבאחל יכול לעשות בפעמיים שהיריבה תתקוף.
ומול קבוצות לוחצות גבוה כבר כתבתי שאני מעדיף את הטיפול בכדור של ואסקז מהעמידה הנכונה הגנתית אבל פאניקה בהנעת כדור של קרבחאל

בכל מקרה להעדיף את קרבחאל זה גם מאוד לגיטימי, כל הדיון התחיל מכך שזלזלו בהחתמה של ואסקז, שמבחינתי הוא המגן הימני הכי טוב שלנו כרגע.

למה מחליף?
הוא לא מתחרה בקרבאחל של 2017, אלא בקרבאחל של 2021.
העונה למרות שנזרק למים העמוקים בעמדה אותה הוא לא מכיר, ואסקז היה טוב מקרבאחל. אני אומר זאת בעצם כי קרבאחל מהשחקנים האהובים עליי.
אז אם כשנזרק למים בלי שום ניסיון בעמדה הוא נראה טוב מקרבאחל, מעניין מה הוא יצליח לעשות עם מעט הכוונה וניסיון.

אף אחד לא ביקש שואסקז ישחק על חשבון אלכסנדר ארנולד או מרסלו ימני, כולה דני קרבאחל שחצי עונה פצוע וחצי עונה מתאושש מפציעה ונראה כמו הצל של אותו מגן מ2017.

חובת ההוכחה על ואסקז, אין לדעת כיצד ימשיך ואולי הוא נראה כל כך טוב כי קבוצות לא היו מוכנות אליו, אבל כרגע לפי היכולת הנוכחית של העונה האחרונה הוא המגן הראשון.

לגבי מרסלו באגף השני, עזבו אתכם מרסלו. הרבה יותר קל לבשל לרונאלדו מלויניסיוס. גם יודע איפה לעמוד וגם אשכרה ישים את הכדור ברשת. לזה תוסיפו גם את בייל שאולי לא יודע לייצר דבר אבל לשים כדור ברשת הוא ידע ותבינו כמה הבישולים של ואסקז קשים הרבה יותר.
מוזמנים להשוות את כמות הבישולים של המגנים שלנו לפני 2019 והחל מ2019 (כנראה שהיו עוד משתנים, אבל לא אתפלא אם הירידה שלהם קשורה גם לנושא הזה)

יש שמועה על רישארליסון לריאל, שאנצ’לוטי בקשר איתו שיבוא.

לפי הקצת שאני יודע הוא אמור להיות טוב, אבל לא ראיתי אותו משחק. לכל עוקבי הפרמייר ליג, לדעתכם הוא יכול להיות מתאים כמחליף לבנזמה/לשחק לידו?

הוא בטח יעלה סביב 50 מיליון, ואם הקיץ לא נשבור את הקופה על אמבפה אז גם ככה אין בעיה של כסף…

לא עקבתי אחריו באמת אבל לא מבין למה להוציא עליו סכום כזה.

1. 13 שערים ו3 בישולים. לא מספרים שמצדיקים הגעה לריאל, ובטח שלא מצדיקים 50 מיליון. אלה מספרים ברמת בייל בהרבה פחות דקות.
  2. הוא משחק בעיקר בעמדת החלוץ, דווקא העמדה היחידה בהתקפה שאין לנו צורך בשחקן בה.

כמובן שהוא שדרוג לסגל והכל, אבל לא חושב שיש סיבה להוציא עליו סכומים כאלה. אם יש לנו כסף בשבילו אני בעד לשים 30 על קאמבינגה, ואת היתר לחסוך לאמבפה והאלאנד (שבכלל יהפכו אותו למיותר).

מה שמפחיד אותי זה שאולי זה אומר שויתרנו על האלאנד אם אנחנו מחפשים חלוץ