דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אני לא חושב שההגנה עם ראמוס ווראן בשנים האחרונות הייתה כזו איכותית כדי להצדיק כאן את הפאניקה. וראן לא עדיף על מיליטאו בכלום בעיני ועם ראמוס זה היה בלתי נמנע, ואני לא נגד להמנע מעוד מקרי האזר ויוביץ’- אם אין בלמים מתאימים בשוק, לא נורא לסחב עונה או שתיים עם מיליטאו\אלאבה\נאצ’ו שהם לכל הפחות בלמים סבירים לריאל מדריד.

הדאגה שלי מתחילה כשאני נזכר שגם בהתקפה ובקישור חוסכים כבר 3 שנים ובזמן הזה כן עברו שחקנים שהיו משדרגים את ההרכב באופן ניכר, וכן כמעט אף אחד מהצעירים שהביאו לא הצליח להכנס לחלל הריק, אם באשמתו או באשמה אחרת. ושכל הדיווחים מצביעים על מרסלו כשחקן הרכב.

וכן, חבל שבשתי עונות מיליטאו קיבל ריצה וחצי בהרכב כשיודעים ששני הבלמים המובילים על סף עזיבה. אני בטוח שכולם היו מרגישים יותר בנוח אם הבריזלאי היה מראה מה הוא שווה ביותר מ20 משחקים. לא אהיה מופתע גם אם אלאבה ונאצ’ו יפתחו בהרכב בתחילת עונה הבאה.

עכשיו זה רשמי. וראן ברח מהספינה הטובעת/חיפש אתגר חדש/קיבל שכר גבוה יותר.
תודה על 10 שנים טובות. שיהיה לו בהצלחה.

מאוד חריג עבורי ששחקן כזה ותיק שעשה פה דברים גדולים כביכול לא משאיר חותם אצלי, לא בלב ולא מקצועית. תמיד היה אנמי כזה לא לפה ולא לשם. נתונים מרהיבים לצד טעויות ולקות טכנית וסוג של אדישות כזאת, שחקן פשוט לא מרגש. מתוך ה11 האגדיים שלנו הוא הכי פחות טוב ללא ספק והאחד שהכי פחות נזכור, יאללה ביי.

מדהים שמצד אחד אתה צודק לגמרי, ומצד שני וראן היה הטינייג’ר האחרון שנכנס ללב של רובנו אחרי התצוגות שלו מול בארסה ב-2013 (עם כל הכבוד לשלושער חד פעמי של רודריגו או לדריבלים חסרי תועלת של ויניסיוס). שני שערים, גליץ’ קריטי על פברגאס, הצלה מהקו אחרי טעות של סבא קרבאליו ובכללי יכולת מרהיבה ב2-3 קלאסיקוס.

כמה רגעים “מרגשים” שהם רק שלו היו מאז? בהתחשב בבינוניות ובאדישות שהפגין בשלוש העונות האחרונות, אין ספק שהפרידה עכשיו עוברת הרבה יותר חלק בגרון. חוץ מזה שמבחינתי אלאבה ומיליטאו ראויים לקבל ריצה של כמה חודשים לפחות לפני שנקבע שהם ירידה ברמה בהשוואה לגירסה הנוכחית של וראן וראמוס.

אם הדילול בהגנה הוא המפתח להבאת אמבפה אני לגמרי שלם עם זה. זה לא אידיאלי, אך הצורך בשחקן כמו אמבפה משמעותי יותר.

לגבי ההגנה - כרגע אף אחד לא יודע מה יהיה. גם לא אנצ’לוטי. יש לנו את מיליטאו, נאצ’ו, אלאבה וגם מנדי. ולא בטוח שזה המצב הסופי. יהיו כל מיני ניסויים עד שתימצא הנוסחה הנכונה.

האמת שהפעם אני באמת לא מבין על מה כל הרעש.
על ואראן מעולם לא סמכתי וראמוס בגלגולו הנוכחי הוא לא אבידה גדולה. מי שישמע איבדנו פה תכשיטים. מספיק עוד איזה קונדה כזה ואנחנו מסודרים.

וראן מסכים לגבי ראמוס לא. לדעתי לסרחיו נותרו לפחות שנתיים של כדורגל מעולה לתת.

הבעיה אף פעם לא הייתה שואראן עוזב, מי שלא רוצה להיות פה? וולקאם.
הבעיה היא שבאותו קיץ אנחנו נפרדים גם מראמוס וגם מואראן ביחד ובמקום איזה קונדה או אופמקאנו במקומם נקבל את וייחו.

אני גם לא חושב שהעזיבה של ראמוס ווראן היא טרגדיה כשמסתכלים על כל אחד מהם בפני עצמו.
מצד שני, חובה היה להביא להם מחליפים.

שוב מוכן לקבל את הרצון לקדם את מיליטאו, מקווה שההימור יוכיח את עצמו. אבל אני באמת לא סומך על אלאבה כבלם.
ונניח שכן, מי אמור להחליף אותם? נאצ’ו, מילא… אבל חייב חייב עוד בלם שיכול לאיים על ההרכב או לכל הפחות שלא נהיה בהיסטריה מכל פציעה קטנה כמו במקרה של קסאמירו.

עם עזיבה של ראמוס או ואראן יכולנו להתמודד כשאלאבה שאני לא מחזיק ממנו כבלם - מגיע על חשבון אחד מהם, אבל כשמדובר בשניהם יחד זו אבידה מקצועית קשה, בטח כשלא יגיע מחליף ונצטרך לחלתר עם ויקטור צ’וסט ששיחק מעט מאוד ועם חסוס ואייחו או משהו כזה. כתבו פה שהיכולת של השניים בשנים האחרונות לא הייתה מדהימה אבל זה לא מדויק כי בצ’מפיונס היינו מצוינים (כמה רחוק אתם הולכים עם ‘השנים האחרונות’) ומה עם עונת האליפות בחסות ה-0:1ים? ברור שזו מגמה של כל הקבוצה אבל גם היכולת שלהם לצד מנדי. מעבר לכך זה לא נראה טוב שקבוצה כמו ריאל מאבדת את השחקנים הבכירים שלה ורק מוכרת\משחררת ולא מצרפת, רונסרו הגדיר את זה מצוין - זה נראה כמו אתלטיקו. פציעה אחת מחרבנת לנו את כל העונה.

הבעיה עם ואראן הייתה שהגענו לנקודת אל חזור בכך שסירב להאריך את חוזהו. ‘החוק’ עם שחקנים חופשיים זה שהם מרוויחים שכר עתק, לא ציפיתי שישוו את השכר של רפא לאלאבה ולגיטימי גם שהוא מרגיש תחושת מיצוי אחרי עשור, אבל - הסכום בו נמכר הוא נמוך ביחס למצב בשוק וכמה יעלה מחליף שלו, נניח קונדה או פאו טורס שהם שנתיים בטופ. וכן זה הקיץ הקשה ביותר שלנו כאוהדים לדעתי.
בקיץ 2003 ויתרו על המאמן דל בוסקה, היירו גורש ובעיקר מקאללה נמכר - עם כל הכבוד לבקהאם שבא - טעות שלקח לנו שנים להתאושש ממנה.
בקיץ 2010 משבו בלב נסדק כשראול וגוטי עזבו אך תרומתם המקצועית לא הייתה גבוהה והייתה קבוצת על.
בקיץ 2018 רונאלדו וזידאן עזבו אך הסגל שנשאר היה טוב, כך לפחות חשבנו (אסנסיו ‘יסחוב את המכונית’, אולי בייל, אולי מישהו יגיע ברגע האחרון).
בקיץ הזה אין זידאן, אין ראמוס, אין ואראן ואין התקפה (רכש באופק? מישהו מאמין כאן שאמבפה יגיע?), כאילו רק ריאל מדריד נפגעה מנגיף הקורונה.

בחזרה לוואראן: אסור שהזיכרון שיהיה לאנשים בתודעה הוא שתי הטעויות הפאתטיות נגד מנצ’סטר סיטי כי זה לעשות לו עוול. מסכים שהוא מעבר לשיאו וזוכרים שהוא התקשר ללופטגי להתנצל לאחר פיטוריו (ב-2019, חש אשמה), אבל הוא הציג שורה של משחקים גדולים ובלם על גם היום, שחקן שיש לו הכל. כמה שחקנים הגיעו כהבטחה גדולה ונעלמו אחרי עונה אחת או לא עמדו בציפיות? סיפור סינדרלה, אחרי עונה אחת בצרפת ולאט לאט פילס את דרכו עם קצת מזל והרבה אלגנטיות, אולי יותר מדי. מדהים שבגיל 20 הוא היה שקט יותר עם הכדור ובכלל מאשר בגילו היום לדוגמא, לפני הארבע זכיות בצ’מפיונס והמונדיאל.

מה שמדהים אולי, לטוב ולרע, זה שאת הכדורגל הטוב ביותר שלו הציג הצרפתי, לעניות דעתי, איי שם ב-2013. “פפה בלם נהדר. מה הבעיה של פפה? ואראן עושה הכל יותר טוב ממנו, אין מה לעשות”. על הציטוט הזה אחראי לא אחר מאשר ז’וזה מוריניו שאמנם רצה לסגור חשבון עם בן ארצו ולהתנקם בו על ביקורת שספג ממנו בעקבות היחס לאיקר - אבל מוריניו היה בכיוון. רפא רשם 15 הופעות בעונת הבכורה, עונת האליפות, ואפילו כבש שער נפלא בעקב. הפריצה הגיעה בעונה השנייה.

image

חצי גמר גביע המלך, קלאסיקו בברנבאו וריאל בבעיה קשה. ראמוס ופפה אינם זמינים. ואראן אמנם כבר שיחק בצ’מפיונס באותה עונה נגד מנצ’סטר סיטי ודורטמונד אך זה לא אותו דבר. הוא נזרק למים העמוקים והיה מדהים. הוא הציל שער מהקו, תיסכל את מסי כשחיסל אותו בקלילות עם הרגליים הארוכות והגליצ’ים המדויקים, הוא פשוט ריחף על המגרש וגם נגח לרשת מכל הלב את ה-1:1 שהותיר לריאל סיכוי בגומלין. ואז בקאמפ נואו הוא כבש שוב, בנגיחה למשקוף ופנימה, ניתור שגם לתשואות מכריסטיאנו וראמוס שלא יכלו להוריד את החיוך מהעיניים ואז החיבוק הקבוצתי עם מוריניו. בלם על נולד בכדורגל העולמי. באותם צמד משחקים כבש ואראן גם בבית וגם בחוץ כאמור ולא ביצע אף לא עבירה אחת על אף שעמד מול כוכבי על שונים.

“זה היה משחק חייו, ללא ספק. לפני שהגיע לגיל 20. הוא זרח עם אחוזי הצלחה גבוהים מאוד במאבקיים - 77% והרחיק כל הזמן את הסכנה מעבר לשערים המרהיבים. הוא באמת נתן ביטחון לדייגו לופס והציג שיתוף פעולה על עיוור עם ראמוס. לא רק מסי היה בין המתוסכלים אלא גם ססק, צ’אבי ואינייסטה. הוא כבר בלם בלתי מעורער בריאל מדריד והמטרה הבאה היא נבחרת צרפת, כמובן”.
וקצת על הצמד ראמוס-ואראן. במשך ארבע הזכיות שלנו בחמש שנים בליגת האלופות, רק אתלטיקו (עם ה-2:1 בגומלין חצי הגמר) הצליחה “להפיל” את חומת ראמוס-ואראן. וגם בשלוש השנים אח"כ הפסדנו רק עוד משחק בודד כשהצמד שיחק יחד - נגד מנצ’סטר סיטי בברנבאו. אין ספק שנתגעגע אליהם ולמורשת של האלופים. משחקם האחרון יחד בליגת האלופות היה בגומלין נגד אטאלנטה בשמינית הגמר. ושימו לב לזה: בסך הכל 44 משחקים בצ’מפיונס יש להם יחד: 31 ניצחונות, 11 תוצאות תיקו ושני הפסדים בלבד. “פרידה מפתיעה מהצמד האגדי”, נכתב במארקה. לק מהשקט הנפשי שלו בא לידי ביטוי בכך שהורחק רק פעמיים בלבן, מספר בלתי נתפס. ויש לו רק 24 כרטיסים צהובים.
עשור אגדי בלבן: 360 הופעות, 18 תארים ו-17 שערים. שיא המשחקים היה דווקא עם אנצ’לוטי. זה הזמן לומר: Adios y Gracias, Rafa.

https://twitter.com/FootyAccums/status/1420391679325085697?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^tweet

אמבפה בריאיון למגזין הרשמי של פסז’: “החלום הגדול שלי הוא לזכות בליגת האלופות עם פריס”.

מַה־שֶּֽׁהָיָה֙ ה֣וּא שֶׁיִּֽהְיֶ֔ה וּמַה־שֶּׁנַּֽעֲשָׂ֔ה ה֖וּא שֶׁיֵּעָשֶׂ֑ה וְאֵ֥ין כָּל־חָדָ֖שׁ תַּ֥חַת הַשָּֽׁמֶשׁ” (קהלת פרק א פסוק ט)

אנחנו כל כך בטוחים שאלאבה יהיה בלם? לא שולל שלבקשתו הוא יוצב בקישור

מה הוא יתרום לנו בקישור?, בלי לפגוע בכבודו השלישיה שלנו עדיפה עליו, ומבחינתי גם פדה (שאני חייב להודות שהשחקן האחרון שאהבתי כמו פדה זה רק ראוליטו האגדי).
ההגנה שלנו עוברת טלאים, “כל” הבלמים שלנו חסרי ניסיון במעמדים גדולים ועם כל הצער שבדבר השנה וחצי של אלאבה בתור בלם מקדמת אותו אוטומטית על פניהם לדעתי, למרות שאני לא חושב שהוא בלם ברמה גבוהה (בוודאות אחרי זמן מה בתפקיד הוא יהיה כזה כי חוץ מגובה יש לו את כל הנתונים להיות בלם מוביל בכדורגל העולמי)

תמיד היו לי התחושה והביטחון שנשאר במועדון המצומצם של אריות אירופה רק כי אנחנו ריאל מדריד. סמכתי על המסורת, ההילה, השם, המותג- כל אלו ימשכו אלינו את הכוכבים הגדולים. כעת אני מתחיל לחשוש שמא הגענו לנקודת מפנה בעניין. אולי אנחנו כבר לא הילדה הכי יפה בגן…

הוא אמר את זה אחרי שהם ניצחו את סיטי בחצי גמר ליגת האלופות במשחק הראשון,לא עכשיו,אם זה באמת היה החלום שלו הוא היה מאריך חוזה ממזמן,יש לו שם קבוצה הרבה יותר טובה מאשר תהיה לו במדריד וסיכוי הרבה יותר טוב לזכות בתארים כרגע והוא עדיין מסרב להאריך.

https://twitter.com/realmadrid/status/1420711127361675267

דני קרבחאל חתם על חוזה עד 2025 | קצת בשורות טובות הקיץ לשם שינוי, המגן המדרידיסטה האהוב, דוגמא מושלמת לשחקן נשמה ולכזה שגדל בקסטיליה והגשים את החלום - ימשיך בקבוצה של חייו עד גיל 33. הוא חתם על חוזה לשלוש שנים נוספות וירשום 20 שנה בלבן. אחרי העונה הקשה אשתקד בה שותף ב-15 משחקים בלבד מתוך 51 ונעדר ל-190 ימים (כבש גולאסו נגד אתלטיקו מדריד בדרבי ) - יהיה עליו להיאבק עם לוקאס על עמדת המגן הימני הבכיר ואנחנו נאחל לו בריאות. בקרוב ירשום גם את משחקו ה-300 במועדון הגדול בעולם (294 משחקים). את הופעת הבכורה ערך ב-18 באוגוסט 2013 נגד בטיס, בפיקודו של אנצ’לוטי, וזכה ב-16 תארים בלבן בשמונה עונות. “שחקן הרכב בלתי מעורער וחלק חשוב בקבוצה בשמונה השנים האחרונות כולל תור הזהב שכבש את אירופה”, פרגנו במארקה. אין ספק.

מה בוער למועדון לתת לשחקן שהיה בעיקר פצוע בשנתיים האחרונות, חוזה לעוד 4 שנים קדימה? היו צריכים לחכות ולראות אם דני מצליח לחזור לעצמו העונה לפני שנותנים לו הארכה, אחרת ייתקעו עם חוזה כבד 4 שנים קדימה עבור שחקן שכבר לא מסוגל לתרום. בינתיים הוא שוב פצוע כמובן.

לא לומדים כלום במועדון הזה.

לא מחתימים את ראמוס אז המועדון לא נותן כבוד ולא לומדים כלום, מחתימים את קרבחאל אז היו צריכים לחכות ומה בוער ולא לומדים כלום במועדון הזה.

אתה פסימי בכל דבר, תמיד רואה רק את הרע, בחיי שאתה מזכיר לי את מרווין מ"מדריך הטרמפיסט לגלקסיה".

דווקא הסכמתי עם המועדון בכל מה שקשור לראמוס.

מה לעשות שהמועדון מקבל הרבה החלטות לא טובות ויש מה לבקר.
עם כמה מההחלטות בשנים האחרונות הסכמת וכמה נראו כמו טעות ידועה מראש?

1- מישהו יודע במקרה כמה הוא אמור להרוויח?
2- בנזמה גם אמור להאריך חוזה בשנתיים, זה לא נגד המדיניות של פרז להחתים שחקנים בגיל הזה מעבר לשנה, או שזה לא תופס על בנזמה?
3- הבעיה שלי עם הארכות חוזה של שחקנים בקבוצה זו בעיה הרבה יותר גדולה מאם זה נכון להאריך חוזה לשחקן ולכמה זמן, אלא הבעיה שלי היא שכל דבר מתחיל להרגיש לי כמו עוד החלטה של פרז בשביל להסיט את הביקורות של האוהדים נגדו, ולצערי אני לא רואה את עצמי מצליח להתנתק מההרגשה הזאת. (למען הסר ספק אני עדיין חושב שפרז הוא אחד משני הנשיאים הגדולים בהיסטוריה שלנו וכל עוד הוא מרגיש שהוא יכול לתרום לריאל הוא חייב להמשיך, כי מעבר להיותו המנהל הספורטיבי הגדול והמצליח לדעתי בעולם הספורט במאה 21 הוא קודם כל אוהד ענק של הקבוצה, וכמו שב2006 הוא שם את המפתחות כשהוא הרגיש שהוא הגורם לכישלון הקבוצה אין לי ספק שהוא יעשה זאת שוב במקרה הצורך, הבעיה שלי איתו שהוא פופוליסט בשקל שחושב שהאוהדים טמבלים.
ולא מבין שעולם הספורט ובכלל העולם הטכנולוגי התקדם והיום גם האוהדים יכולים לדעת לא פחות טוב מה עשוי לפגוע בקבוצה, ובל נשכח את האמירה שלו לא כל כך מזמן כששאלו אותו מה דעתו על הבעלים של הקבוצות של הסופר ליג שמקשיבים למחאות הקהל “עוד מעט אני גם אלך לשאול את האוהדים איזה שחקנים לרכוש” והאמירה הזאת שלו היא פחות או יותר תמצית הבעיה שלי איתו בנוגע ליחס שלו לקהל).
4- לענייננו, אני חושב שכשקרבאחל כשיר הוא המגן הטוב בעולם, העניין הוא שהשנים האחרונות לא היו חותמת לכשירות שלו וזו בעיה שיכולה לעלות לנו הרבה כסף להרבה זמן. ולכן היה צריך לחכות לראות איך הוא יפתח את העונה ואם אין בעיה חוזרת של פציעה טורדנית אז הוא בהחלט זכאי לחוזה. אפשרות נוספת היא שפרז ניצל את המצב של קרבאחל בשביל להחתים אותו על חוזה שהוא מתחת לרמה של שחקן כמוהו ואז יכול להיות שזה הימור נכון ולכן בהתחלה שאלתי אם מישהו יודע מה השכר שלו בחוזה החדש.