דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

יש לי תהייה בנושא - פוגבה ואמבפה לבדם יעלו יותר מ-300 מיליון, ככה שהוצאות הרכש של ריאל יגיעו ל-600-700 מיליון, נכון לכרגע (עדיין בתיאוריה, אני יודע, אבל זה הכיוון לא?).
איך ריאל מתכוונת לעמוד, כלכלית ופייר פליי-ית בנושא הזה? גם אם תמכרו לא מעט שחקנים, מחיר השוק והביקוש לשחקנים המיועדים לעזיבה אצלכם לא ממש מרקיע שחקים (לפחות לפי הבנתי). אמבפה אחד שווה לבד כמה וכמה שחקנים שאולי יעזבו. מה עם השאר?

בייל, חמאס ומריאנו יכניסו באיזור ה-300? אני מפספס פה משהו?

בייל
חאמס
נאבס
ואסקס
יורנטה
מריאנו

באמת קצת מוגזם 300 מיליון אבל לא מאוד רחוק

נ.ב. אני לא רואה את אמבפה מגיע לריאל הקיץ

לקח לי זמן להבין מי אלו “וסקס” ו"יור אה", אז השמטתי אותם מהשאלה :slight_smile:

עדיין חושב שכל אלו יחד שווים, מבחינת המחיר, לאמבפה, אולי אמבפה וקצת. הבחור לא ישוחרר מפסז’ בפחות מ-180-200. כמה כבר מכירות של נבאס ומריאנו יכניסו?

גם קובאציץ, סבאיוס, דה תומאס, נבאס, מיוראל ולא מן הנמנע שאיסקו.
בקיצור, ריאל תמכור ותשאיל יותר מעשרה שחקנים.
אפשר יהיה להכניס 300 מליון יורו.

תוכל בבקשה לצרף מקור? לא ראיתי את זה בשום מקום.

הסתובב בטלגרם… לא עקבתי הרבה לאחרונה אז לא יודע מה המקור.

דרך אחת לעקוף את הפיירפליי תהיה למכור שחקנים שמתכננים להשאיל, עם סעיף קנייה בחזרה.
נגיד:
אודגרד- 25 מיליון
רגילון-15 מיליון
וייאחו-10 מיליון
סבאיוס-25 מיליון
מיוראל-10 מיליון
פדה-25 מיליון

כששנה הבאה יוכלו להחליט את מי מחזירים, כאשר הפיירפליי כמובן פחות ילחץ. לשחקנים כמו אודגרד, פדה וסבאיוס הרבה ביקוש. וייאחו, מיוראל ורגילון יותר טריקיים אבל אני מניח שיהיה מי שיהמר עליהם, במיוחד שהשניים הראשונים כוכבים בנבחרות הצעירות והאחרון משחק בעמדה בעייתית.

את זה ישלימו העודפים, כשהמחירים שקבעתי בעיקר לפי דיווחים ומצב השוק, אך כמובן לא מדויקים:
יורנטה-40
מריאנו-30
סבאיוס-30
דה תומאס-25
נאבס-25
נאצו-30
ואסקס-30
איסקו-60
חאמס-50
בייל-40
קובאציץ-40
תיאו-15

על רוב השחקנים ברשימה כבר די הרבה שמועות, כשיש הרבה דיווחים שיורנטה, נאבס, דה תומאס, חאמס וקובאצ’יץ’ יחסית קרובים לקבוצה הבאה שלהם. על בייל אני מניח שנמצא קבוצה שתהיה מוכנה לשים סכום כזה(שווה את ההימור בפרמיר ליג, בעיני), ורוב השאר שחקנים שאו לא שווים יותר מדי או יחסית מפורסמים ולא תהיה בעיה למצוא להם קבוצה.

ביחד, לפי ההערכה הגסה (מאוד) שלי, כל מי שהצעתי שווה יחד סביבות ה500 מיליון אירו, כששחקנים כמו אסנסיו, מודריץ’ או קרוס לא נכנסו לחישוב ואפשר לקבל עליהם הצעות גבוהות.
זה כמובן לא יקרה אבל אם המועדון יחליט להביא את פוגבה ואמבפה הוא יוכל לעשות זאת, כך, בלי בעיה , מה גם שמנקים כאן בקלות איזה 100 מיליון של משכורות.

תגובתי לכל מי שנתקף פאניקה מהמחשבה על קרוס כקשר אחורי: אני נוהג להסתכל על המכלול, במאקרו. הסטטיסטיקה שקאסמירו מחלץ יותר כדורים מקרוס לא מרשימה אותי כל זמן שבשורה התחתונה הקישור שלנו די מסננת, ולדעתי זה המצב כאמור. אני חושב שהכדורגל קצת יותר מורכב מסטטסטיקה יבשה, ויש בו הרבה גורמים שלא תמיד נלקחים בחשבון או קשים לחיזוי כאשר מייצרים את אותה סטטיסטיקות. למשל, יכול להיות שקאסמירו נדרש לחלץ הרבה כדורים דווקא כי הוא בהרכב. נשמע הזייה, אבל קחו דקה.

בהתחשב בסגל הפוטנציאלי ובכך שקרוס באנקר, אז הנקודה היא שהצבה של קרוס במקום קאסמירו היא לא אסון ואפילו יש לה יתרונות מסוימים, ולא שקרוס הקשר האחורי האידיאלי.

אל תשכחו גם שריאל הכי טובה של השנחם האחרונות הייתה דווקא כשקרוס שיחק כקשר אחורי.
אז נכון שהיינו זקוקים למודריץ ביכולת שיא אבל עדיין זה מוכיח שזה אפשרי.
אה והקשר השלישי היה חאמס, בהחלט לא השחקן הכי הגנתי שקיים.
עם משחק לחץ אפקטיבי, אשר בתקופה שאחרי רונאלדו יהיה אפשרי הרבה יותר, בהחלט אפשרי להעמיד קישור בסגנון הזה.

אגב, אני לא תומך במהלך שכזה פשוט כי אין לנו כרגע את השחקנים המתאימים לצד קרוס, אך באופן כללי לדעתי זה בהחלט אפשרי.

אגב 2, למה כולם מדברים על קרוס כאחורי ולא על מודריץ דווקא? לטעמי אם כבר הוא הרבה יותר מתאים לתפקיד עם מיקום טוב יותר והגנה טובה בהרבה.

במארקה פורסם שאלו השעות הגורליות של ז’ואאו פליקס לפני המעבר שלו לאתלטיקו.

מרגיש לי פספוס. אולי לא בסדר הגודל של אמבפה אבל באותו הכיוון. שחקן שיהיה בעתיד אחד מהמובילים בעולם ללא אף ספק, וכבר לא תהיה לנו אפשרות לקנות אותו.

אמנם אני מרוצה מהרכש עד עכשיו אבל הייתי מוותר על הזאר עבורו. פליקס זה שחקן טופ לעשר השנים הקרובות, לא רק לשנתיים שלוש הקרובות.

מודריץ’ נראה כמו אחד שמתקרב לסופו לצערי, להפוך אותו לצ’אבי אלונסו לקראת סוף הקריירה זה נראה תלוש קצת. חוצמזה שריאל קבוצה התקפית מדי/לא ממושמעת מספיק בשביל לשחק את הטיקי טאקה הזה. דווקא ואלורדה ודומיו יכולים להתאים לסגנון השאלה אם הם בשלים דיים.

הנה במארקה מתחילים, בטח אחרי ההצהרות של אל חאליפי אתמול: “תרחיש החלומות של ריאל מדריד: אמבפה או ניימאר. עד לפני חודשיים זה היה נראה בלתי אפשרי אך לאור דבריו של נשיא פ.ס.ז’ ורצונו של אמבפה - הכל השתנה. זידאן מעדיף את אמבפה בעוד במועדון מניחים שניימאר יותר ריאלי”.

אגב ב-AS חגגו את ההצהרה של פוגבה - “עשה צעד” כתבו בשער העיתון בעוד לפי המארקה רוצים להחתימו עוד לפני ה-1 ביולי אז יחזור לאימונים במנצ’סטר יונייטד. שבוע אחר כך צפויה ריאל להתחיל את הפרה-טמפורדה שלה עם מחנה אימונים בקנדה.

מי זה פוגבה? רק חושב על זה ויש לי צמרמורת, אפילו אין אנטי לניימאר. לא היו לנו שני פנטזיסטיים מאז פיגו וזידאן. רק שיתחילו למכור שחקנים. ובחזרה למציאות…

מאוד לא מדויק, כמו שרשמו קודם השיא הגיע כששיחקנו 442, איתו נצחנו בקלאסיקו ובאנפילד. למעשה, עד כמה שזכור לי, במשחקים ששיחקנו בהם 433 נצחנו בשיניים. אני זוכר שרשמו בפורום הישן על כמה שרצף הנצחונות הוא בלון שעתיד להתפוצץ.
המערך גרם, בין היתר, לכך ש:

1. רק בנזמה ורונאלדו שיחקו על תקן חלוצים שלא עוזרים בהגנה.
    כעת, יהיה לך שם את האזר ובנזמה מבוגר יותר , שבנוסף זו לא העמדה של האזר. אם יוביץ’ יפתח בהתקפה לצד בנזמה והאזר בקישור יהיה לך שחקן אחד פחות שילחץ.

2. כל הקשרים השתתפו במשחק הלחץ ומודריץ’ כהרגלו רץ קילומטראז’ אדיר.
    כיום קרוס אפילו פחות “אנרגטי” במשחק שלו ומודריץ’ לא יכול לרוץ כל העונה.

3. קרוס לא היה הקשר האחורי, אלא חלק מצוות עם מודריץ’. שניהם שיחקו עמוק יותר, כדי לשחרר את השחקנים האחרים
    להתקפה. זה לא דומה למה שקרוס יעשה בתור קשר אחורי ב433, שם יהיה דבוק לבלמים.

וקאסמירו אחראי לזה שהקישור שלנו מסננת? קאסמירו מבחינה הגנתית הוא טנק, גם אם תעבור אותו הוא יעשה עבירה. חוליית קישור לא מורכבת משחקן אחד וכמו שלא מצפים מראמוס לסחוב את כל משחק ההגנה אי אפשר לצפות לכך מקאסמירו.
השורה התחתונה היא שעם קרוס קשר אחורי ובלי קאסמירו אין מי שיחלץ כדורים בקישור.
אני יכול לטעון שזה לא מרשים אותי היכולת של קרוס לשלוט בקצב המשחק, זה לא אומר שהדעה שלי נכונה. יש סיבה שרוב הקבוצות משחקות עם קשר שהמשימה שלו לחטוף כדורים.

למזלנו צפינו בריאל מדריד בכל השנים שקאסמירו לא היה בהרכב, כולל בשנים בהן קרוס היה הקשר האחורי, כדי לדעת שזה לא נכון. קאסמירו נאלץ לחלץ הרבה כדורים כי הוא משחק בקבוצה סופר התקפית שמשחקת בלי משחק לחץ מסודר ברוב המשחקים ושחצי משחקני ההתקפה שלה לא יורדים לעשות הגנה.

הנקודה היא שהצבת קרוס כקשר אחורי היא אסון כי כולנו ראינו את קרוס כקשר האחורי. זה כמו שאני אציע לשחק עם ראמוס כמגן ימני כדי לחזק את הפיזיות בהגנה, או עם בייל כחלוץ כדי לקרב אותו לשער. אלו רעיונות שכבר נוסו ולא הצליחו, שלא להגיד, נכשלו.

קרוס לא צריך להיות מולחם להרכב ואם פוגבה יגיע הוא גם לא יהיה כי קישור של שניהם, רוב הסיכויים, שלא יצליח. שניהם עצלנים ולא לוחצים מספיק.

באמת היית שם עליו 120 מיליון יורו? עם כמה שיש לו פטנציאל, כנראה שהיינו מקבלים עוד עונה בינוני של הקבוצה עם כל כך הרבה צעירים, צריך שחקן אחד מוכח שייתן רוח במפרשים.
מה גם שמבחינה כלכלית זאת החתמה מאוד מסוכנת, הוא יכול באותה מידה להתברר כפלופ ואז הפסדת המון כסף

הרצף היה בלון שעתיד להתפוצץ בתקופת הפציעה של מושריץ וחאמס! לפני זה בכלל לא. אני רק זוכר איזה כדורגל יפה שיחקנו מול כל קבוצות הליגה ובאירופה.
נכון שהשיא היה ב442, ועדיין מדובר היה במערך ללא קשר אחורי קלאסי וזו הנקודה, לאו דווקא 433 ספציפי.

אוף טופיק, רק אני מרגיש שדווקא המערים שהכי הצליחו לנו הףבשנים האחרונות לא שוחזרו מספיק? כמו ה442 הקלאסי של זידאן למשל. למה תמיד הייתה התעקשות ל433 המשעמם ואף אחד לא התמיד במערכים המרעננים שדווקא עבדו

אנחנו הולכים לקראת עונה, שתיים, ואולי אפילו שלוש עונות בינוניות בכל מקרה! אם זה יהיה פרוייקט חדש, קבוצה חדשה, ייקח מספר עונות עד שהקבוצה תתחבר ותשחק את הכדורגל הטוב ביותר שלה. בפרוייקט האחרון הקבוצה היתה בשיא כושרה לקראת הסוף, למרות שבהתחלה היתה מוכשר יותר על הנייר.

הייתי מעדיף להשקיע את הזמן הזה בצעירים. כן הם לא יובילו אותנו להצלחה מיידית בוודאות אבל הם היו מובילים אותנו להצלחות בהמשך. הזאר, עם כל הכבוד, לא יתן תשובה למסי. השקענו עד היום כמעט מיליארד יורו כדי לעצור אותו ולפחות בליגה - לא הצלחנו.

אני מאמין שההחתמה של הזאר היא בשביל להשתיק את הקהל. החתמה שיווקית כדי לא לאבד קהל שמרגיש שהמועדון איבד את הדרך. אחרת, ז’ואאו פליקס החתמה כל כך הרבה יותר טובה. אם היינו מחתימים את פליקס הקיץ, בעוד שנתיים וקצת הזאר היה כבר בן 31 וכמו כל שחקן המבוסס על מהירות ודריבל, בגיל הזה מגיע שלב הירידה ביכולת. מנגד פליקס רק בן 22, אחרי ניסיון של שנתיים בקבוצה ויש לו עוד כמעט עשור של תרומה לקבוצה עד שיגיע לשם.

אפשר להסתכל על הזאר מול פליקס ולהגיד ‘הזאר יתרום לנו יותר עכשיו’. בפועל הקבוצה לא תתחבר בין ליל, ועד שנראה כדורגל משביע רצון מהקבוצה יעברו עוד כמה משחקים מתסכלים. אני אישית הייתי מעדיף לבנות לעתיד הרחוק.

סטטיסטיקה של שחקני מנצ’סטר יונייטד בעונת 2018/2019 בפרמיירליג:

הכי הרבה שערים: פול פוגבה (13).
הכי הרבה בישולים: פול פוגבה (9).
הכי הרבה בעיטות למסגרת: פול פוגבה (50)
הכי הרבה דריבלים: פול פוגבה (60)
הכי הרבה פאולים שזכה: פול פוגבה (69)
הכי הרבה מצבים שנוצרו: פול פוגבה (55)
הכי הרבה פעמים זכה בכדור: פול פוגבה (218)
הכי הרבה פסים בשליש האחרון של המגרש: פול פוגבה (321)
הכי הרבה קרבות שנוצחו: פול פוגבה (234)

זה בעונה גרועה שלו, וכן אני יודע שזה לא מרשים כי זה יונייטד ולא קבוצת טופ אבל עדיין לא הייתי ממעיט מערכו ולדעתי הוא עדיף מאריקסן.

תודה רבה. אנשים שכחו שיונייטד היא המכבי חיפה של אנגליה מאז שפרגסון עזב אותה.
לא משנה מה הם עושים מאז הם מתרסקים. פוגבה במועדון בריא יותר ודומיננטי יותר ייתן
מספרים והרבה, בטח כאשר הוא יישחק בשביל בן אדם שהוא מעריץ.