מחזור 38 ואחרון :: מארחים את וילה וסליפי ג'י למשחק אליפות באתיחאד

זה עוד היה חוקי, אבל תוספת הזמן התחילה בפועל בדקה ה92 אחרי ההצגה של השוער. היה צריך להוסיף תוספת על התוספת

לצערי אחרי השער הראשון של סיטי זה כבר היה גמור, גם אם היה מוסיף עוד 5 דקות.

@titi_camara אם הייתי בסביבה בכנות הייתי מזמין אותך לבירה להתמרמר … איזה ז** !! איזה ז*****! יכל להיות הדבר הכי מטורף שהיה בליגה האנגלית. איך אסטון ווילה שמטו את זה כוס עמק.

הייתה יכולה להיות העונה הכי גדולה של קבוצה אנגלית מאז ומעולם, יותר מאוהדי סיטי אוהדי יונייטד חוגגים, היינו משווים את מספר האליפויות ועוקפים אותם בעונה הכי גדולה מאז ומעולם.

השער של אגוארו בדקה ה93 על QPR לא מספיק מטורף בשבילך?

יונייטד לא מסוגלת אפילו לדאוג לעצמה כדי לעלות לליגה האירופית במקום לקונפרנס ונאלצת להסתמך על דני וולבק שיעשה עבורה את העבודה. תודה דני. מלאכתם של צדיקים נעשית בידי אחרים.

איכשהו סיטי מראה הרבה אופי, למרות שלהיכנס לפיגור 2-0 בבית במשחק אליפות ביתי מול אסטון וילה זה בדיחה. מהצד השני ג’רארד הצליח שוב to fuck it up אחרי שבאמת הכל הלך לטובתו 70 דקות, מעבר לחלומותיו הורודים ביותר ככל הנראה.

אם הייתי אוהד ליברפול (שטפתי את הידיים עם סבון אחרי שכתבתי את זה) הייתי מאוד גאה היום. עונה יוצאת מהכלל אפילו אם תיגמר גם בלי אלופות (אמן כן יהי רצון).

אבל מאחר ואני אוהד יונייטד, אני הולך לבכות בחושך מתחת לשמיכה תוך כדי שאני אוכל גלידה מדלי. מילא לצעוק מאושר כשריאל כובשת, אבל היום צעקתי מגול של סיטי. תיעוב עצמי ברמה הגבוהה ביותר. מחזיק אצבעות לטן האח המסכן שישב היום ביציע וכנראה רק עכשיו הבין שעד כה לא הבין לאיזו צרה הוא נכנס.

מטורף. שניהם ביחד ולא יודע מה הייתי מגדיר כיותר מטורף.

אבל, לא היה ולא יהיה כמו “אספניול משווה ל2-2 אני לא מאמין שאני אומר את זההההה!”

הגול של אגוארו בדקה ה93 היה יותר מדהים מבחינת של “וואו” וזכייה באליפות.
אם סיטי היו מפסידים פה זה חירבון לא מהעולם הזה, זה רמה של פיטורים מיידים.

באמת צריך להצדיע לו על שלקח אתגר כזה , מאז מויס לא היינו בשפל כזה .
מעניין אותי מה הוא מתכוון לעשות עם ההגנה הזו , אחרי עונה כזו זה מרגיש שהוא צריך לקנות הגנה חדשה סטייל פפ לפני כמה שנים .
מה שהוא לא יצליח לעשות ברכש אני מקווה שישלים עם הצעירים מהאקדמיה , אם כבר להפסיד שיהיה עם שחקנים שנלחמים ולא שכירי חרב פוחזים.

כי שחקנים ישתמשו בכל פרצה שקיימת בחוק לטובתם. שחקני סיטי מספיק מוכשרים כדי להחזיק בכדור למוות גם אם שחקני ההגנה היו עומדים בצד השני. ואם לא - פודן היה נשכב על הרצפה ומתגלגל אל תוך המגרש, כמו שעשה מול אתלטיקו וכמו שאליסון עשה בעצמו במשחק (והשופט בחרפתו התעלם מזה לחלוטין).
החוקה חייבת לתת מענה לדברים הללו, כמו שעשתה בכדורסל באלף ואחד חוקים, כדי לשמור על האטרקטיביות במשחק הזה שכולנו אוהבים.

מה שמדהים זה שבשום שלב היום ליברפול לא הייתה אלופה:

דקה 3 - ליברפול נכנסת לפיגור, ומתרחקת מאליפות.
דקה 21 - ליברפול משווה, אבל עדיין רחוקה נקודה מסיטי.
דקה 37 - סיטי בפיגור, ויש שיוויון נקודות בפסגה.
דקה 69 - סיטי בפיגור כפול, אבל עדיין מובילה על הפרש שערים.
דקה 76 - סיטי מצמקת, והסיטואציה נשארת זהה.
דקה 78 - סיטי משווה, והיא מובילה בנקודה.
דקה 81 - סיטי הופכת, והיא אלופה.
דקה 84 - ליברפול הופכת, קצת מדי מאוחר מדי.
דקה 89 - ליברפול מגדילה את היתרון, זה כבר ממש מאוחר.

ראיתי פה רק תגובות על זה שסיטי ופפ איבדו את העשתונות, אבל בשום שלב של הערב לא הגיעו הודעות מדאיגות לאית’חד - חייבים גול כי זה אצל ליברפול כרגע. לא ראיתי את המשחקים היום, אבל אם קלופ היה בסיטי ופפ בליברפול היו מדברים על קריסה מנטלית, ועל זה שהם הצליחו לנצח רק אחרי שכבר היה ברור שזה לא בידיים שלהם. לא התמודדו עם הלחץ, ולא הפעילו לחץ על היריבה שלהם.

פפ משחק כבר כמה שבועות עם קשר שפורש מחר, כשחקן הגנה והקבוצה שלו סופגת מלא. ועדיין הם חזרו ל2-2 שבוע שעבר, עם פנדל שיכל לסגור את האליפות, וחזרו היום ל3-2 בזמן שליברפול עדיין תקועה בתיקו. הוא וסיטי התמודדו עם הלחץ, והוא וסיטי היו הקבוצה כי טובה העונה באנגליה.

אין מה לעשות, פפ הוא גאון כדורגל ווינר שלוקח אליפות גם אחרי פיגור 2-0 עם כל הלחץ עליו. עם כל הכסף שיש לו, בסוף הוא פתח עם קשר אחורי גמור בתור בלם, ובלם גמלוני בתור מגן.

הפעם הוא פגע בול בחילופים והם אלה שהביאו את האליפות. פשוט גאון.

נ.ב
הכי הרבה תארים מאז 08-09? פפ עם 33. אחריו אלגרי עם 13.

עוד מימיי “שישה תארים בשנה” של 09 לא הבנתי את הספירות המטומטמות האלה. תספרו אליפויות, תספרו צ׳מפיונס, אפשר גם גביעים מקומיים אם ממש מתעקשים. אבל למי לעזאזל אכפת מכל גביעי הליגה והסופר קופות? גביעים שלא מעניינים גם את מי שזוכה בהם ו/או טורנירים סגורים שמלכתחילה מכילים קבוצות שכבר זכו בתואר (ועל כן מנפחות את המאזן שלהן, מן הסתם).

לפפ יש מאזן מספיק טוב גם בלי זה.

המאמן השני בהיסטוריה שזוכה ב-4 תארי פרמייר ליג ב-5 שנים. מרשים עם כל תקציב שיהיה.

מה לעשות, כשאתה מאמן קבוצה פייבוריטית להכל, כל תואר נספר. העיקביות שלו מרשימה.

אני מסכים לגמרי ורציתי לכתוב את זה גם בעצמי, אבל אני אחריג ברשותך את “עונת ששת התארים”.
בעיניי יש משמעות מיוחדת לעונה בה קבוצה לוקחת את כל ששת התארים עליה היא התחרתה - זה מראה על דומיננטיות ברמה הגבוהה ביותר, אותה היא הפגינה בכל מפגש ומפגש, שהיא צלחה כל אתגר שעמד בפניה, בלי נפילות ומעידות בכלל.
זאת דווקא בניגוד לדוגמה לקבוצות של פפ מאז אותה עונה, שלמרות הרמה הגבוהה אליהן הן מגיעות, הן לא תמיד מצליחות להביא את זה לידי ביטוי.

זאת אפילו לא היתה עונה אלא שנה. מגוחך בדיוק כמו עם כדור הזהב. אני אגיד יותר מזה: בארסה של 11 לא נפלה בכלום מזאת של ששת הגביעים. כלום. הנתון הזה פשוט סתמי.

בארסה של 11 שיחקה כדורגל הרבה יותר מהפנט מ 09.

אף אחד לא אומר שזה לא מרשים.
רק שאי אפשר לקחת ברצינות ספירה בה גביע העולם למועדונים מקבל משקל שווה לליגת האלופות.

כדורגל מהפנט זה טוב ויפה, אבל לא הולכים עם זה למכולת. ריאל מדריד הגלקטית שיחקה את הכדורגל הכי מהפנט שאני אישית ראיתי (אף פעם לא התחברתי לסגנון הטיקי-טאקה, איטי לי מידיי), אבל היא לא הצליחה להביא את היכולת הזאת לידי ביטוי ברצף ובצורה יציבה ולאורך זמן, ולכן לא תיכנס לעולם לדיוני הקבוצה הטובה אי פעם, לצורך העניין.
ייתכן בהחלט שברצלונה של 2011 הייתה טובה יותר בשיאה מזו של 2009, אבל היא הצליחה להביא את השיא הזה לידי ביטוי בצורה קצת פחות קונסיסטנטית.

אבל עזבו, אני לא בא להשוות פה בין גרסאות של ברצלונה מלפני למעלה מעשור. כל מה שרציתי להגיד, זה שבניגוד לסכימת תארים מגוחכת שעורמת יחד אליפויות וגביעים בין יבשתיים (למרסלו יותר תארים מלחנטו? נו באמת…), שהיא באמת חסרת משמעות כמעט לחלוטין ; בניגוד לזה, לטעמי לשנה אחת רצופה בה קבוצה מתגברת על כל אתגר שניקר בפניה, יש משמעות מסויימת.