עסקים, קריירה, כסף ::

היי לכולם :blush:

בהתחלה חשבתי לכתוב בת’רד ההתייעצויות, אבל לאור ת’רד אחר בו נגלה שרובנו באזורי גילאי 30-40, לדעתי יש מקום לת’רד בו ידונו לבטים, התייעצויות, טיפים וכו’ בנושאי קריירה, עסקים, כספים וכו’.

אני אתחיל:
לפני קרוב לשנה, בסיום הלימודים, התחלתי את העבודה הראשונה שלי של גדולים. העבודה עם פוטנציאל לקריירה טובה וכו’, אבל.
יצא למישהו לראות את מדרגות המיסוי לאחרונה? בוא נגיד שההבדל בשכר בין 20,000 ש"ח ברוטו ל40,000 ש"ח ברוטו, בנטו, הוא לא משהו.
ואני גם ככה לא שם כרגע.
אז התחלתי לתהות לעצמי על מקורות הכנסה נוספים.

מעניין אותי תחום שאם אשתפר בו, אוכל להרוויח יותר בהתאמה (ולכן לברמן למשל ירד מהפרק).

אז אשמח לשמוע מניסיונכם - תחומים שאפשר לעסוק בהם ולייצר הכנסה נוספת עם פוטנציאל צמיחה?

כבר שמעתי על כל מיני - קנייה ומכירה של נעלי מותגים, ארביטראז’ים למיניהם (קניית מוצר במחיר נמוך ומכירתו בשוק אחר במחיר גבוהה יותר), חנות באמזון. מחפש הברקה בקיצור, כמו כולם.

מקווה שיהיה לנו דיון פורה :hugs:

אם אתה מתעסק בקוד, בניית אתרים הפכה עסק רווחי. כשהייתי צריך אתר לעסק שלי נפגשתי עם כל מני בוני אתרים בוורדפרס(אפילו לא מתכנתים), הסכומים נעו מ5 אלף(הבונים הכי בררה) לכמה עשרות.

זו עבודה די קלה(רוב האתרים הם אתרי תדמית וגם לחנויות יש מספיק תשתיות בימינו כדי שתסיים אתר סופר מסובך בפחות מ100 שעות עבודה) אולי היא לא שיא הריגוש אבל כמו כל דבר שקשור בקוד יש תחושת סיפוק גדולה כשהתוצר מוכן, והכי חשוב- אפשר לשלב בקלות 2-3 אתרים בחודש עם עבודה רגילה.

הבונה שהלכתי איתה אגב היא חברה בע"מ עם 0 ידע בקוד ואני לוקה יוביץ’ אם היא ישבה על האתר שלי יותר מ20 שעות.

*אני לא מבין בדרופשיפינג על שלל סוגיו אבל קשה לי להאמין שאחרי כל החשיפה שהתחום קיבל בשנים האחרונות שחקן חדש יכול ממש להצליח. יותר מדי מתחרים.

השאלה היחידה היא כמה כסף יש לך להשקעה… כי אם אין לך אז סטיק טו יור דיי ג’וב

אני עכשיו בקורס ארביטראז’ באמזון. נראה נחמד, השאלה כמה תחת יהיה לי לשבת על זה. אני עובד בתור אנליסט כדורגל כרגע, אבל ממש מיציתי ואני רוצה לנסות את תחום התיווך נדל"ן עד שאסיים את התואר ואראה מה הלו"ז. אבל יש דברים מסביב-מכירות באינטרנט, מניות, אם יש לך סכום כסף יפה בצד תנסה להיכנס לשותפות בעסקים קטנים או נדל"ן בחו"ל, תמיד יש מציאות. יש לי חברה בפריז שקנתה דירת 2 חדרים בפחות ממיליון שקל, משכירה אותו ב900 יורו כל חודש.

אני השקעתי לפני כמה חודשים קצת בקריפטו. בוא נגיד שהמטבע של לונה זיין אותי יפה מאוד בתיק. אם אתה בנאדם לחוץ אל תתעסק בזה, לא טוב ללב לקום ולראות איך התיק יורד בשבוע ב60%. אבל לי כבר מובטח בית כי אבא שלי תימני עם ירושה :partying_face:

אני משקיע בבורסה.
יש קרנות שמחלקות דיוידנד נאה, אפילו 10-12 אחוז בשנה, בתשלומים חודשיים. כמובן שיש סכנה, אבל להשקיע חודשים בללמוד משהו סתמי זה גם סכנה.
בבורסה המיסוי על רווח הוא רק 25% , לא פרוגרסיבי כמו במשכורת. יש גם קיזוז של מס במקרה של הפסד מול המס על רווח.

ההבדל בנטו יותר גדול ממה שחצי מדינה מרוויחה.

הדבר הכי עצוב פה, זה שבישראל 2022 בן-אדם עם מקצוע רציני שמכוון למשכורות של 20-40 אלף בחודש, אשכרה צריך לדבר על השלמת הכנסה.

אז גם להעביר שיעורים פרטיים פחות רלוונטי, אני מניח…

תלוי בבן אדם. עם משכורת כזאת איפשרתי לאישתי לא לעבוד 15 שנה, אנחנו גרים בדירה משלנו באיזור נחשב, גידלתי 2 ילדים, וגם עוזר בשכ"ד לאמא שלי שאין לה בית.
מכיר אנשים שעם אותו שכר לא סוגרים את החודש.
את ההשקעות בבורסה אני לא מנצל למחייה, אלא בשביל הגדלת התיק.

אענה לפי נושאים:

השקעות
אין ספק שזה הדבר הנכון לעשות לטווח הארוך. לטווח הקצר כרגע אין לי הון להשקעה ואני מחפש איך להגדיל אותו.
שיעורים פרטיים, עבודה נוספת וכו’ אלו אופציות - אני מחפש כרגע דברים שאוכל לצמוח בהם בהכנסה עם הזמן. שוב, דברים כמו קניה ומכירה של מוצרים שונים כמו תיקים מותגים, או כל דברים בסגנון.

השלמת הכנסה עם משכורות כאלו
עצוב, לצערנו כרגע זה המצב…
מה שכן, דמיטרי, מעריך את היכולת שלך. מצד שני, בוא תראה מה קרה עם מחירי הדירות בשנים האחרונות בישראל.

האמת שאני לא יודע מה המספר בציר Y מייצג, אבל המגמה ברורה.
נדרשים היום פתרונות יצירתיים יותר מקריירה טובה.

כתבת שאין הרבה הבדל בנטו בין 20 אלף ל 40 אלף.
זה לא נכון.
ל 20 אלף אתה יכול להגיע? תתחיל בזה. תגור בדירה שכורה, או עם ההורים , תחסוך מה שאתה יכול ושים כסף בצד.
אתה בטח לא נשוי, ואין לך ילדים. כשתתחתן, ההכנסה המשפחתית תעלה כי אישתך גם תרוויח.
רק אז אולי תוכל לפנטז על דירה. 2 משכורות, הכסף שחסכת ומה שאישתך חסכה, הכסף של החתונה, קצת עזרה מההורים , משכנתא ל 30 שנה ויש לך דירה.
החלק הקשה ביותר מבחינה פיננסית זה כשיש לך ילדים בגיל של גן. זה הון תועפות וצריך להיות מוכן לזה. שלא לדבר על מטפלות פרטיות. אחר כך יהיה קל יותר.

תחשוב על זה ככה - חצי מבתי המשק בארץ מכניסים פחות מ 20 אלף בחודש (לא בדקתי, מהזכרון). ובכל זאת, אף אחד לא ישן ברחוב ואף אחד לא מת מרעב. לעומת זאת, הנתב"ג מתפוצץ מהאנשים שרוצים לבזבז את כספם בחו"ל.
אם הם יכולים, אז גם אתה יכול.
תהיה אופטימי ומחושב.

שכחת 25% מזכויות השידור

חברת רדווד, המקום שבו עובדים אנשים שמספרים לכם שהם “עובדים בכדורגל”, מחפשת לגייס data analyst.
אין לי מושג מה תוכן התפקיד (מעבר לתיאור שלו), אבל בגדול זה דיי נדיר - לרוב הם מגייסים רק אנשים שיצפו במשחקים וינתחו את הביצועים של השחקנים לפי הוידאו.

אז:
א. אולי אנשים פה שעבדו שם תקופה ממושכת (@dkaro אני מסתכל עליך) יכולים לשפוך קצת אור על התפקיד.
ב. אם רלוונטי למישהו מכם או למישהו שאתם מכירים - יכולה להיות הזדמנות נחמדה לעשות דברים ששימושיים אח"כ להייטקס, בעולם התוכן הכי מושלם שיש.

אין לי מושג. אני לא עובד שם כבר 8 שנים וגם בזמנו לא זכור לי שהייתי חשוף לתפקיד הזה…

אני בטוח שהחברה היום היא משהו אחר לגמרי, ככה שאני בטח לא הכתובת :slight_smile: