הלך גם הגביע :: מפסידים בברנבאו ללגאנס ומודחים ברבע

הערב ב-22:30:: גומלין 1/4 גמר גביע המלך

שער נהדר של אסנסיו בוולה עם הבאזר(89’) אחרי בישול גדול של תיאו הרננדס - מביא את ריאל מדריד הרבה יותר שקטה לגומלין 1/4 גמר גביע המלך הערב(22:30) נגד לגאנס בברנבאו. בריאל אף אחד לא חושב על פחות מחצי גמר ראשון מאז 2014 והמטרה מעבר היא כמובן להשיג ניצחון בכורה ביתי במפעל אחרי שתי תוצאות תיקו של 2:2 נגד יריבות חלשות. זידאן התייחס לקפה במסיבת העיתונאים ושמר אמונים לסגל שלו, כמה לא מפתיע. הסגל למשחק עדיין לא פורסם נכון לכתיבת שורות אלה אך ברור שכריסטיאנו רונאלדו(בלי שום קשר לעין הפגועה) וגארת’ בייל שבפורמה מעולה - לא ישחקו הערב.

מנגד, קארים בנזמה ששולב רק כמחליף נגד דפור - יפתח בהרכב ועל כן יש תמימות דעים בקרב שני העיתונים הגדולים, המארקה וה-AS. הסתירות בהרכב הן לגבי הקפטן ראמוס. בעוד במארקה משוכנעים שהקפטן יחזור להרכב כבר עכשיו ומי שינוח יהיה ואראן - ב-AS משוכנעים שזידאן שומר את ראמוס למשחק החשוב בשבת נגד ולנסיה במאסטייה. בנזמה מחכה כבר לכבוש את השער השישי שלו העונה והוא לא כבש מאז ה-26 בנובמבר אז הבקיע נגד מאלגה את השער הראשון במהלך הניצחון 3:2. הוא רשם העונה רק חמישה משחקים מלאים ואתם מבינים את המסר - אין כל קשר לפציעות.

גם מרקו אסנסיו וגם איסקו לא שיחקו כלל נגד דפורטיבו לה-קורוניה והערב שניהם עולים ב-11(את הקישור ישלימו קובאצ’יץ’ שזוכר היטב את ההחמצה האיומה שלו מהמשחק הקודם, ומרקוס יורנטה הנמרץ, בעוד דני סבאיוס פצוע). בתקשורת הקדישו היום כתבה גדולה לאיסקו ובאתר ה-AS נכתב ‘הסכנה של איסקו’. הקשר שאיבד את המקום בהרכב בקלאסיקו - סופסל אפילו בגביע המלך נגד לגאנס ובמשחק נגד דפור כשזידאן שינה את השיטה שוב ל-4:3:3 - איסקו היה הקורבן הגדול. לאור הכושר המעולה של בייל והפרגון הגדול של זידאן לבנזמה - נראה שאיסקו נמצא בבעייה. אסנסיו מנגד יחפש לכבוש שוב, כשהכוכב שלנו בגביע המלך הוא לוקאס ואסקס הפיצ’יצ’י - 4 שערים. ‘איסקו ובנזמה הם החיזוק לריאל מדרידB’, סיכמו ב-AS. את הספסל יעטרו בין היתר קרבחאל ומרסלו צמד המגנים, השוער קיילור וגם מודריץ’ וקרוס ואולי-אולי בייל.

לגאנס, איך נאמר, במילים עדינות - הבינה מהמשחק הראשון שהשד לא נורא כל-כך והקבוצה חדורת אמונה כדי לעשות מה שעוד קבוצות כבר הצליחו לעשות העונה - להביך את ריאל מדריד בברנבאו, והם חולמים על חצי גמר היסטורי. לגאנס כבר הייתה עם הראש בגביע אחרת קשה להסביר איך נקלעה לפיגור כפול מול אלאבס החלשה, אך הסוף היה מעט טוב יותר כאשר גבריאל פירס צימק בפנדל וברגע האחרון זאלודה השווה את התוצאה ל-2:2. העולה החדשה עושה עונה יפה מאוד והיא מדורגת במקום ה-13 במרחק של 9 נק’ מהקו האדום ועוד יש לה משחק חסר(אתם זוכרים היטב נגד מי). אמארבט ששולב רק כמחליף ביום ראשון - יחזור להרכב. גאמובו שהורחק במשחק הקודם ייעדר כמובן, כאשר גם מוניוז וזילמנובסקי לא ישחקו - בגלל פציעות. “את מי זה מעניין אם כריסטיאנו בדק בטלפון או לא”, אמר המאמן גאריטנו לקראת המשחק. אוהדי לגאנס לא חטפו את כל הכרטיסים אבל ההערכה היא שאלף אוהדים יגיעו לברנבאו.

סרחיו וקארים בהרכב.

בינתיים ולנסיה מותשת בהארכה אצל אלאבס, שלושה ימים לפני המשחק נגדנו.

לא מעניין אותי איך המשחק הזה הסתיים אבל נמאס לי מהקבוצה הזו ונמאס לי יותר מזידאן,המחליפים האלה הוכיחו בכל משחק בגביע העונה שהם לבד לא יכולים לעשות את העבודה מול קבוצות מהליגה השנייה והשלישית וזידאן שוב נותן להם את המושכות בלי שום גיבוי בספסל,למה בייל לא בסגל?למה רונאלדו לא בסגל?
הגביע הוא כל מה שנשאר לנו השנה והוא עדיין עולה עם הרכב משנה.
איסקו פשוט גרוע,הוא מחזיק בכדור יותר מדי ומאבד אותו שוב ושוב ושוב.

איזו בושה. שפל חדש.

איפה היינו בשנה שעברה ואיפה אנחנו עכשיו…

בושה וכלימה. לעוף מהגביע נגד קבוצה קיקיונית ועוד במשחק בית, ועד הדקה ה-80 אף-אחד לא משחק, לא בא להם. פרצופה של עונה. הגביע מעולם לא היה כזה חשוב ומעולם לא הצלחנו בו יותר מדי אבל העונה זה סיפור אחר, בטח אחרי החושך מצריים בליגה. המשחק היום היה הרבה יותר חשוב מאשר המאסטייה, וזידאן היה חייב להשאיר את בייל או רונאלדו, אחד מהם על הספסל. תמיד יורדים פה על לוקאס, היחיד שעשה משהו על המגרש ואסנסיו לא עבר פעם אחת עם ההרמה את השומר שלו, כלום. הברנבאו הפך לבית זונות. נמאס לי מהדרמה-קווין ובטוח שאני אחזור חד לפני המשחק נגד ולנסיה - אבל אני צריך חופש. פשוט אין כלום, נמאס לי מהם. מתאכזב כל פעם מחדש. שתיגמר העונה הזו כבר. הבלוף הזה של הסיכוי בצ’מפיונס יתפוצץ, גם הוא אלא אם כן יגיע שינוי של 180 מעלות.

לוקאס ואסקס שחקן נחמד, אבל יש לו קטע תמיד לא להגיע לכדורים אפשריים בהתקפות אחרונות!!! תמיד!!!

הדחה מוצדקת. נראנו איום ונורא, שום מצב שדומה לאיום, והיינו עם המון שחקנים בכירים ונחשבים. פשוט זוועה.

ואסנסיו נהיה כלומניק. פעם אחרי פעם מרים, ולתוך גב של מגן, פעם אחרי פעם. אלוהים, תגוון, תחתוך לאמצע, נסה לא לפגוע בגב של השחקן שלך פעם אחת.
אולי אין פלא כי שיחקנו עם 3, ומאוחר יותר עם 4 חלוצים עקרים לחלוטין. כאב עיניים.

טוב…לפחות עכשיו אפשר להתרכז בלהשיג מקום לליגת האלופות. איך ציפיות משתנות מקבוצה בתקופה כל כך קצרה. זידאן מציג איך להפוך לארסנל רק בחמישה חודשים.

לא רוצה לדבר על המשחק כי כל משחק השנה זה סבל, והניצחון על דפורטיבו הוא היוצא דופן (יותר התפרקות שלהם ממשחק ענק שלנו). אני רק מחכה בקוצר רוח למה שזידאן יש להגיד אחרי המשחק, כי ככל שעובר הזמן הוא מראה שהוא לא רק עקשן אלא גם טיפש, והאמת לי נראה שהוא גמר את הסוס יחד עם הסגל שלו.

כשהוא לא משנה הוא עקשן, כשהוא כן משנה הוא עקשן. כשרונאלדו משחק אז לזידאן אין ביצים לגעת בו וכשהוא לא נמצא איך זידאן מעז. מחוללי תלונות גנריות. לא חייבים לכתוב אם אין מה.

אתה מגן עליו כל יום גם כשהוא טועה,כל העונה הזו ראינו שההרכב הזה לא מצליח לנצח אף קבוצה ושהשחקנים האלה קורסים בברנבאו כל פעם מחדש,אז למה לחזור על הטעות הזו עוד פעם? הם סיימו בתיקו עם שתי קבוצות יותר חלשות מלגאנס,אז למה הוא ציפה בדיוק?
אם הוא לא ציפה אז הוא או טמבל או טמבל, אין לי דרך אחרת להסביר את זה, אם מסי משחק מול אספניול אין סיבה שבייל או רונאלדו לא ישחקו מול לגאנס.
השחקנים גם לא חפים מאשמה,איסקו ואסנסיו בכושר פשוט מחפיר, אשרף והרננדס משחקים בלי ביטחון,ואין לנו ספסל כרגע.
כשראיתי את המצב של בנזמה ידעתי שיחמיץ,את המצב הזה הוא החמיץ כבר 10 פעמים העונה,התקף לב.

מסכים בגדול, אבל לא לשים אפילו על הספסל את שחקן ההתקפה היחידי שפוגע אצלך (בייל) באחד משני המפעלים היחידים שנותרו העונה, ובטח לאור היכולת החיוורת של שאר החלוצים, זו טעות לחובתו. לא יודע אם אפשר לקרוא לזה יהירות כי אנחנו במצב מגוחך כבר.

אמנם שנה שעברה הפלאן B היה עובד ועובר חלק וזידאן היה מהולל על חלוקת העומס ועל הרעב שנשמר אצל שחקני הדרג ב’ וכו. השנה כלום לא עובד חוץ מבייל.

image

עונת הבלהות

כן, זה נשמע ילדותי וחסר פרופורציות, אבל כמו שאי-אפשר להסתיר את הבאסה, ככה אי-אפשר להדחיק: זו העונה הגרועה ביותר שראיתי מריאל מדריד. עם כל הכבוד לשלושה גביעים. והפעם אי-אפשר יהיה לתקן עם הצ’מפיונס

אז מה הפיתרון בעצם, לא לצפות לשום דבר? התאכזבתי מחדש. כבר לא כועס - בעיקר עצוב. אבל זה קשה, בלתי-אפשרי מבחינתי לא לצפות לכלום, למרות הכל. הברנבאו הפך מממגרש שמטיל אימה - לבית זונות אחד גדול, העונה הזו, כמה חודשים בלבד אחרי העונה הגדולה בתולדותיה של ריאל מדריד - שוברת שיאים שליליים - והעולם שותק. הגביע הספרדי ואנחנו - זה מעולם לא היה שידוך מוצלח, אבל בעונה כזו כל פירור חשוב אחרי הפיאסקו העצוב בליגה. וזה כלל לא העניין.

מספיק עם ניתוחים מקצועיים - הרי אין שום דבר חדש, מספיק עם המספרים האיומים - אתם מכירים אותם בעל-פה. מספיק עם הציטוט השקריים של השחקנים, כאילו אכפת להם. הפעם אפילו לא בדקתי מה זידאן אמר אחרי המשחק או איזה פוסט מנצח יעלה נאצ’ו(שלא אשם בשום דבר, כרגיל). דיי עם הקלישאות, בואו נדבר על התחושות, תחושות של אוהד מתוסכל. על רגשות האמת? התסריט הזה של אליפות עוצרת נשימה ומייד אחר-כך כישלון בעונה העוקבת - מוכר לנו, לא צריך ללכת יותר מדי זמן אחורה וגם אוהדי כריסטיאנו, ‘הגל החדש’ יחסית מכירים. תחושת הדז’ה-וו שולחת אותנו מייד לעונת 2012/13 ורבים נוטים להשוות בין העונה הזו לעונה ההיא, עונת הפרידה ממוריניו. גם אז הליגה נגמרה באוקטובר. בהמשך כבר נוכיח אותם על טעותם. בינתיים נראה שאנחנו רק יכולים לחלום שהסוף יהיה דומה, שנגיע ל-‘כמעט’.

זה מרגיש קצת ילדותי להיסחב להגדרה הזו של ‘העונה הכי גרועה’ ולא פעם איבדנו את שלוותינו בפורום האוהדים אחרי תצוגות נפל. הכתיבה עוזרת לנו לפרוק, אפשר להוציא עצבים במידה במקום לבעוט במשהו בבית, ואתה מנסה להירגע גם עם קריאה של עוד ניתוחים של המשחק והסיטואציה, מה יודעי דבר אחרים אומרים. אבל הפעם אני מודה שנפלטה לי איזו תגובה באינסטגרם. ‘זו העונה הכי גרועה של ריאל מדריד שראיתי’, הגבתי לאוהד ספרדי, מתון בדרך-כלל, שהעלה תמונה מרגשת מעונת הקאפלו - כזו עם בקהאם, גוטי וסרחיו ראמוס. הוא כתב על הבית שאבד לו, על רוח הלחימה הלא-קיימת, על כך שהוא רוצה את הקבוצה שלו בחזרה. לפחות הוא הצליח לכתוב משהו.

אני, מה איתי? כתבי ומחקתי, כתבתי ומחקתי, ואתם יודעים שבדרך-כלל זה בא לי בקלות ואני חד. העלתי תמונה שלי מחוייך עם גביע אירופה מעונת הדסימה וכתבתי את ה-‘Como no te voy a querer’ המוכר והמרגש(בלעדייך אני לא רוצה לחיות), גם בזמנים הקשים. ואלה זמנים קשים מאוד. התסכול הזה, איך המועדון נהפך לשבע בין-רגע והמגלמוניה עולה על השפיות - הוא כה גדול. ושום שינוי לא עוזר. כשהכוכבים משחקים אתה מתעצבן - בייל תמיד חסר, כריסטיאנו מחמיץ, קרוס משחק לרוחב, מרסלו לא אחראי. והנה באים הצעירים וזה לא נראה יותר טוב. קובא קטסטרופה, תיאו הרננדס לא חד ואסנסיו מבוהל. הגיבור של חודש אוגוסט לא הצליח להרים כדור אחד נורמלי, וזה כל מה שיש לו? ללכת הצידה ולהרים? אף אחד לא מוכיח שמגיע לו לשחק.

כאוהד ריאל מדריד אתה חייב את משפטי המוטיבצייה והאמונה - ‘בליגת האלופות זה יהיה אחרת’. אבל הזמן עד פריס הולך ואוזל. ואי-אפשר להסריח את הדשא כל העונה ופתאום עם ההמנון והברנבאו לשים הכל בצד. הפעם ההגרלה קשה מאוד וזה לא תלוי בנו. דיי, גם אני כבר לא מאמין בזה, בכל משפטי החואניטו האלה. נגד פאריס זה יהיה בדיוק אותו דבר.

העונה האחרונה של מוריניו התחילה גם היא עם פאנצ’ר במשחק הביתי הראשון. אחרי ההפסד במחזור הרביעי(והשנה הפסדנו לקבוצה אחרת מאנדלוסיה, במחזור החמישי), מוריניו אמר ‘אין לי קבוצה’. בקלאסיקו באוקטובר הפער היה אסטרונומי והליגה הלכה לאיבוד, ללא ספק. כולנו זוכרים איך מהחצי השני של העונה מוריניו עלה בהרכב רוטאציוני. אבל כאן, יחד עם הזכייה המרשימה בסופר-קופה גם אז נגד בארסה בקיץ(בברנבאו היינו יכולים לפרק אותם בגומלין) - כאן נגמר הדימיון. אני שם בצד לרגע את הריקבון בחדר ההלבשה, מוריניו ואיקר שלא יכלו להביט זה בזה - כי הפעם זה לא קיים. אני מדבר נטו מבחינת כדורגל.

ריאל מדריד ההיא, מודל 2012/13, סיימה את הסיבוב הראשון עם 37 נק’ אבל יצאה לריצה מכובדת בסיבוב השני ועשתה סיבוב של אלופה עם 48 נק’. ריאל מדריד ההיא לא הובסה בקלאסיקו. לריאל מדריד ההיא היה את כריסטיאנו רונאלדו. בשמינית גמר הצ’מפיונס קיבלנו את מנצ’סטר יונייטד אבל היה ברור שהמשחק תלוי בנו וריאל הגיעה עד לחצי הגמר. תוך שבוע אחד היא ניצחה בגומלין 1/2 גמר גביע המלך את בארסה בקאמפ-נואו עם 3:1 עצום, המשיכה לניצחון בהרכב משני בקלאסיקו בליגה בברנבאו במשחק שהוסיף צבע ללחיים, וקינחה עם 2:1 באולד-טראפורד בגומלין 1/8 גמר הצ’מפיונס. איך קראנו לזה אז? שבוע סוף. לריאל מדריד ההיא היה אופק ואנצ’לוטי שהגיע בקיץ - קיבל חדר הלבשה מפולג אבל יופי של שלד מקצועי, והפעם, מה זידאן יביא איתו לעונה הבאה או יותיר אחריו?

בכל עונה, גם המבאסות ביותר - יש איזה משחק-שניים להיאחז בו. בעונת הלושמבורגו ניצחנו בקלאסיקו השני(4:2) וחזרנו למאבק האליפות איכשהו, וכמובן הניצחון המרגש על סוסיאדד בשבע דקות השלמה| בעונת הלופז-קארו(2005/06) כמעט ביצענו מהפך אימתני נגד סראגוסה בגביע עם שלישייה אחרי עשר דקות כשרק שער אחד היה חסר לאחד הקאמבקים הגדולים בהיסטוריה(חצי גמר הגביע), ואיך אפשר לשכוח את אי הקסמים של זידאן וגוטי נגד סביליה בסיום הסיבוב?| אפילו בעונת 2008/09 שהסתיימה בהשפלות בכל זירה וזירה - קיבלנו הצגה ומשחק מצמררת נגד חטאפה, זוכרים את הגול הנדיר של פיפיטה? והשנה? שום דבר, באמת ששום דבר. הסופר-קופה? או.קיי, זה היה באוגוסט…

סארי, אני לא מגן עליו אלא עקבי בדעות שלי שמאמן הוא לא אלוהים. ההרכב הזה “לא מצליח לנצח אף קבוצה” בדיוק כמו שההרכב ה"חזק ביותר" לא מצליח לנצח אף קבוצה. אחרי שהם סיימו בתיקו נגד קבוצות חלשות הם גם ניצחו שבוע שעבר בחוץ את אותה לגאנס, וזה עוד היה בלי ראמוס-בנזמה-איסקו מ"ההרכב החזק".

אם מסי משחק מול אספניול והכל עובד אז המאמן גאון, אבל אם מסי בטעות ייפצע בגביע או יגיע גמור לרבע גמר ליגת האלופות כל העולם יאשים את המאמן בחוסר רוטציה. כבר היינו שם, זה בדיוק מה שאוהדי בארסה אמרו על לואיס אנריקה. אם בייל ייפצע במשחק כזה או במשחק הבא אתה וכל שאר החוכמולוגים פה תתלוננו שבגלל זידאן אין לנו את בייל לפס"ז.

מספיק עם הקלישאות והקשקושים על אוטומט. אגב, זה מה שכתבת אחרי ההדחה מהגביע מול סלטה בעונה שעברה:

ההדחה הזאת רשומה על השם של זידאן, הרכב מזוויע וניהול משחק עוד יותר גרוע,שחקנים ששמים זין על הקבוצה משחקים 90 דקות.

ואחרי ההפסד בברנבאו במשחק הראשון מול סלטה:

ההפסד הזה רשום על זידאן עם עוד ניהול משחק מזוויע, רונאלדו מסריח את הדשא כבר שני משחקים ועדיין נשאר על המגרש

מה שמדהים הוא שגם אחרי שהדחנו קבוצות בליגת האלופות כתבת את אותם דברים ונמאס לך מזידאן. אתה בטוח שנמאס לך מזידאן ולא ממשהו אחר?

כן, זה נשמע ילדותי וחסר פרופורציות, אבל כמו שאי-אפשר להסתיר את הבאסה, ככה אי-אפשר להדחיק: זו העונה הגרועה ביותר שראיתי מריאל מדריד.

זה לא רק נשמע, זה באמת ילדותי וחסר פרופורציות. וגם לא נכון עובדתית. וגם מטופש.

סבבה אז זה מטופש. אני כותב את מה שאני חושב ולא מנסה לרצות אף-אחד. המונדיאליטו לא מעניין אותי ושאר המשחקים שהיה כיף - זה היה איי-שם באוגוסט.

חלק מאכזבות או ביקורות\דירוגים, לא יודע איך לקרוא לזה - נובעות גם מהציפיות. לפני רגע זו הייתה העונה הגדולה בהיסטוריה שלנו, אז כמובן שזה משפיע. את 1995/96 העלובה, זו של המקום השישי והפיטורים של ואלדאנו - לא ראיתי, גם ב-1998/99 הייתי קטנצ’יק.
הרבה משווים בין העונה הזו לבין עונת הפרידה של מוריניו. אז אמנם אני לא סופר את ההגעה לגמר הגביע כהישג וגם אז האליפות הלכה לפח בחודש אוקטובר, אבל עדיין בצ’מפיונס עברנו את מנצ’סטר יונייטד והיה לנו ‘שבוע סוף’ אחד עליו פירטתי, ידעתי או יותר נכון הרגשתי שזכייה בצ’מפיונס בהחלט אפשרית(למרות פיאסקו נגד דורטמונד), אפילו הסיבוב השני בליגה היה בסדר וקבוצות לא חגגו ככה בברנבאו. גם ידענו שיש מי שיתן גול, קוראים לו כריסטיאנו.

לגבי המשחק אתמול נקודתית: החילוף של איסקו הוציא אותי מדעתי(לא התכוונת אליי בנוגע לזידאן אבל יש לי טענות על כל העונה הזו, לא נקודתית על מה שקרה אתמול), ואסנסיו נראה לי עד עכשיו מנסה להרים כדור ללא הצלחה.

סבבה אז זה מטופש. אני כותב את מה שאני חושב ולא מנסה לרצות אף-אחד.

אתה יכול לחשוב מה שאתה רוצה, אבל קביעת עובדות מבוססת על…עובדות, ולא על המחשבות שלך. זאת לא העונה הכי גרועה של ריאל מדריד שראית. עוד יותר מדהים שאתה כותב את זה בתור אחד שפחות או יותר עדיין חי בתקופת הגלקטיקוס הקודמת. אין שום צורך ללכת עד ואלדנו והניינטיז.

בלי קשר, הפיאסקו בעונה של מוריניו היה עצום בהרבה כי להבדיל מעכשיו אז הסגל היה בשיאו (ואכן הצליח להשתפר אחרי שמוריניו עזב; האם כריסטיאנו בן ה33 יחזור להבקיע 60 שערים בשנה אחרי שזידאן יילך בקיץ? מודריץ’? ראמוס? מרסלו? פפה?).

ולנושאים אולי קצת יותר “חדשים” מהשיט האוטומטי שרץ פה בפורום מאז ימי לושמבורגו ב2005:

• איסקו היה הטוב ביותר אתמול יחד עם לוקאס ועדיין רע מאוד, הגרף שלו ירד בצורה תלולה בחודשיים האחרונים והוא נראה כמו אותו איסקו של לפני 2017. לכל שחקן קשה כשהקבוצה לא מתפקדת, ובמקרה שלו יש אלמנט קל של התעללות מצד המאמן, אבל שחקנים גדולים עדיין מצליחים להבריק גם בזמנים כאלה. איסקו בעצמו הצליח להבריק בספטמבר-אוקטובר למרות שהכל מסביב התחיל להתפרק. מאז הוא מתפרק בעצמו.

• קובאצ’יץ’ חזר רע מאוד מהפציעה, קטסטרופה ממש. המעבר בין שחקן מוכשר עם פוטנציאל, כזה שפותח ב15-20 משחקים בשנה וסותם חורים, לבין וורלד קלאס אמיתי ושחקן הרכב שנדרש להיות יציב לאורך עונה הוא עצום. רוב הכשרונות לא מצליחים לעשות את הקפיצה הזאת, ובמקרה הטוב נשארים זנב לאריות במשך כמה שנים. קובאצ’יץ’ קיבל שדרוג במעמד בשנה האחרונה ולא נראה כמו מישהו שהולך לעשות קפיצת מדרגה בזמן הקרוב.

• שילוב של שתי הפסקאות הקודמות => אסנסיו.

העונה הכי גרועה זו לא, לא קרוב אפילו. היו עונות שבכלל לא היה על מה להתבכיין כי היה ברור שהקבוצה גרועה. בעונות השפל האמיתיות עם מחייה ופאבלו גארסיה בכלל לא הבנתי איך אנחנו לא עוד איזה מאיורקה או אוסאסונה, לא היו שחקנים לתלות בהם תקוות ובטח לא מאמן עם איזושהי אג’נדה.

בקשר להדחה ובכלל למשחקים האחרונים (כולל ה-7-1 השיקרי במשחק הקודם) - אין שום שינוי. הקבוצה עולה כמו בתחושה של “להעביר עוד משחק”. אין שום טירוף או רעב אצל השחקנים וזה מסמל משבר דיי עמוק לדעתי. אין להם אמונה בעצמם וזה דיי הגיוני בהתחשב בכך שכל הדברים שהם מנסים לעשות פשוט לא עובדים.

אם חשבתי שהבעיה היא במרסלו שכל כדור שהוא מנסה להרים פוגע בשחקן הגנה אז בא אסנסיו והוכיח שהבעיה היא בקונספט ולא בזהות השחקן. אין לנו אף פתרון אחר חוץ מלדחוק את אחד הקיצוניים\מגינים לקו, לצופף שם עם איסקו או קשר מרכזי תורן אחר ולנסות להגיע למצב (לא נוח בד"כ) של הרמה.
פסים מהירים דרך האמצע לא עובדים כי שחקני ההתקפה גמלוניים מדיי, בעיטות מרחוק לא קיימות, על דריבלים אין בכלל מה לדבר. איך אנחנו אמורים לתקוף? יהיו עוד תצוגות בהן הדברים יתחברו ואני גם עדיין מאמין שנראה כדורגל יותר טוב מהקבוצה הזו (בעיקר אם בייל ימשיך להתקמבק), אבל הבעיה היא לא בעיה קטנה או נקודתית אלא בעיה גדולה מאוד - הקבוצה לא מספיק טובה.

אני מתחיל להבין שזידאן כנראה ילך הבייתה ביוזמתו בסופו של דבר, וזה באמת יהיה שפל חדש שאומר הרבה מאוד על המועדון.

אני מקווה מאד שזידאן לא ילך הביתה.
מצד שני יש לו אחריות גדולה מאד למצב, ולא רק מהכיוון של הטעויות באי בניית הסגל. הוא אחראי כי הוא לא מצליח ללמד את הקבוצה כדורגל טוב יותר בהינתן מה שיש לו ביד. זה לא חדש, טענתי זאת עוד בעונה שעברה (ואז הוא ניסה משחק אחד שלושה בלמים, נכשל, וחזר לדבוק באותה הדרך). זידאן מתגלה כמאמן שמתקשה להנחיל שיטה ורעיונות לשחקנים שלו. כיוון שיש לו הרבה פלוסים אני עדיין רוצה בהישארותו, אבל האמת צריכה להאמר. מעבר לרעב ולירידה ביכולת, יש את הפן של ללמד את השחקנים שלך את הכדורגל שאתה רוצה לראות - ושם הוא חלש. כמו שציינתם, יש עם מי לעבוד ובטוח שאפשר להיראות יותר טובים ממה שאנחנו כרגע.

גיא,לא ביקשתי שהם ישחקו,אבל למה הם לא היו על הספסל כגיבוי?
הם ניצחו את לגאנס בחוץ בקושי עם בעיטה אחת למסגרת בדקה ה 89 זה לא אומר לך משהו?
לא ביקשתי שבייל או רונאלדו יפתחו,אבל אחד מהם היה אמור להיות על הספסל.
אני לא חושב שרק זידאן אשם,השחקנים אשמים בדיוק באותה המידה וגם ההנהלה שלא חזתה את מה שהולך לקרות השנה למרות שזה קרה לנו עם מוריניו.
זידאן לא חסין מביקורת והשנה הוא עשה הרבה טעויות, אני לא חושב שהוא אמור לטוס על טיל גם אם הוא יעוף מול פסז,אבל הוא צריך לעשות חשבון נפש.

נסכים על העובדה הפשוטה הבאה: אפשר להציג כדורגל הרבה יותר טוב עם השחקנים הנוכחיים שיש בסגל.
מה הבעיה? שאנחנו לא עוד קבוצה, אלא אחת עם טונות של אגו. אני לא יכול לדמיין מצב בו ריאל “מכירה” בנחיתות שלה ובאה להתאבד על הדשא כל משחק אתלטיקו סטייל. אני בטוח שזידאן מבין כדורגל ורואה את הבעייתיות, אני לא חושב שיש לו דרך אמיתית לפתור אותה. הוא לא יכול להכריח את רונאלדו ללחוץ את המגן שלו, הוא לא יכול לגרום לראמוס או מרסלו להיות זחוחים פחות או לטוני קרוס להפוך לרוי קין. קבוצה שנחותה מבחינה מקצועית צריכה לפצות על זה בהקרבה ואגרסיביות. הבעיה התחילה כשהגענו למצב בו אנחנו נחותים מקצועית.

סארי, ההודעה שלך שונה לחלוטין ממה שאתה כותב בדרך כלל ואני מסכים איתה.
לא ציפיתי שההרכב הזה ייתן הצגת כדורגל אתמול, אני גם לא מצפה מבייל ורונאלדו להצגת כדורגל בשבת. הקבוצה כולה במשבר וזה ברור. ההרכב אתמול היה סביר לגמרי בהתחשב ביריבה ובתוצאה של המשחק הראשון, גם אני בדיעבד הייתי שמח אם בייל היה על הספסל אבל זאת לא החלטה שערורייתית. עם כל הכבוד, במחצית הראשונה אתמול היו אחלה שחקנים על הדשא שנראו נורא ואיום. זאת הבעיה הגדולה פה.

הוא אחראי כי הוא לא מצליח ללמד את הקבוצה כדורגל טוב יותר בהינתן מה שיש לו ביד. זה לא חדש, טענתי זאת עוד בעונה שעברה (ואז הוא ניסה משחק אחד שלושה בלמים, נכשל, וחזר לדבוק באותה הדרך). זידאן מתגלה כמאמן שמתקשה להנחיל שיטה ורעיונות לשחקנים שלו.

בשביל לשחק את הכדורגל שאתה רוצה לראות אתה קודם כל צריך לרצות, אני לא בטוח שלזידאן יש בראש דרך אחת ברורה שבה צריך לשחק כדורגל בשונה מפפ או קלופ. הבדל נוסף בינו לבינם הוא שהם בונים את הסגל סביב הסגנון וזידאן, בגדול, לא הביא אף שחקן לריאל מדריד. לדבקות בשיטה יש יתרונות וחסרונות.

לגבי ניסיונות עם הסגל הקיים, המעבר מ4-3-3 ליהלום והפריחה של איסקו היא שינוי שלו. עברנו להיות קבוצה ששולטת יותר בכדור כשהיא רוצה, אבל גם ידעה בעונה שעברה להכיר במגבלות ולהתבנקר בצ’מפיונס כשהיה בכך צורך. יש בו גמישות מסויימת. אבל בסוף זה מה שיש, חוסר האמצעים בהתקפה שנירו התייחס אליו והיה קיים גם בעונה שעברה לא ישתנה אם לא נחליף שחקני מפתח.

נקודתית כרגע ברור שאנחנו אמורים לשחק הרבה יותר טוב גם עם ההרכב שעלה אתמול, הקבוצה במשבר רציני. תקופות כאלה קורות. אני מאמין שעד סוף העונה המצב ישתפר ולפחות לדור יחזור החשק לכתוב על ראול וכמה טוב הוא והקבוצה היו לפני עשר שנים. גם אם נחליף עכשיו את זידאן בבני בן זקן “אפקט המאמן החדש” כנראה ייצור שיפור מיידי, אבל אם הדיון הוא על העונה הבאה - חייבים שניים-שלושה שינויים רציניים בסגל כדי לצמוח שוב.