הלך גם הגביע :: מפסידים בברנבאו ללגאנס ומודחים ברבע

@Niro, @KB9
אני בגדול מסכים איתכם, אבל עדיין. עדיין אחריותו ללמד אותם קצת יותר מלהרים ולהרים ולהרים. לא אמרתי פפ או קלופ, ולא צריך לשנות כלום בסגל, כי לא אמרתי לקחת אליפות. אבל בחיאת, תשנה משהו. אפשר לדוגמה לבנות קבוצת מתפרצות סביב אסנסיו, לעבור ל-3 בלמים כדי לשחרר את מרסלו ממשימות הגנתיות, ועוד הרבה דברים שאני בטוח שיכולים לעזור. המצב הוא שדרוש רענון, וזה לא מאד משנה מהו. בטח לאור העובדה שפריז כבר די יודעת איך היא מתכוונת לעצור אותנו.
(ה- 442 אכן נזקף לזכותו, למרות שנעשה מאד מאוחר)

אולי אלי טביב יעזור לנו. תוך כמה דקות החוזה של רונאלדו מבוטל והוא מקבל הצעה מפתה להרוויח חצי מעידן ורד. נתחזק בשחקן מהליגה הרומנית השלישית שהבאנו כי המיילים שלו באל-על הספיקו בשביל טיסה חינם.

אני שוב אומר, אני מגדיר עונה גרועה גם ביחס לציפיות ולא הולך לפי מספרים יבשים בלבד. עונת 2005/06 שחלק הזכירו כאן זו נטו ‘עונת מעבר’ למרות שאין באמת דבר כזה בריאל מדריד. הביאו את רוביניו וראמוס בגדול, לצד אדי הדלק האחרונים של רונאלדו וזידאן וכמובן איקר הכל יכול. הסגל היה מפוצץ עדיין בשמות אבל שחקנים שמעבר לשיא ובארסה הייתה בשתי רמות מעל, ולכן הסגל ההוא הוציא מה שהיה יכול| לגבי 2012/13, אני לפחות ראיתי אותנו פייבוריטים רציניים לזכות בצ’מפיונס ליד באיירן ובמפגשים הישרים עם בארסה עשינו להם את המוות. לכן העונה הזו היא חרא אחד גדול.
[אגב, נניח שאני מקבל את הטיעון על עונת מוריניו - > אז הנה, לא למדו מלקחי העבר וזה גם די גרוע באיזשהו מקום].

אני מנסה לערבב קצת בין איסקו ואסנסיו, איסקו היה ילד מכדרר עם משחקים בלתי-נסבלים לעתים אבל הוא תמיד ניסה בעוד אסנסיו בורח מהכדור, מוסר לאחור או משגר חלליות מצד שמאל, זה היה עצוב לראות אותו ככה, משוכנע שהוא מסוגל ליותר. אפילו לא מעז. אתמול, כשזידאן הוציא את איסקו (למה שלא ישחק לצד מודריץ’ למשל) הוא בעצם אמר באופן לא רשמי שהקבוצה תרים עוד ועוד כדורים לרחבה עד הסוף המר וחבל. לא היה קורה כלום אם קובאצ’יץ’ היה יוצא.

ולמרות שפתחתי את הדיון האכזרי כמובן על זידאן כי לדעתי אלה שאלות שצריכות להישאל, אני הולך עם זידאן ‘עד המוות’ או אם תרצו - עד שהוא יעזוב.

אין לנו שום דבר בהתקפה חוץ מהרמות לרחבה מכל חור, דריבלים של איסקו שאפקטיביים בעיקר כשהוא בכושר וקצת גארת’ בייל שפתאום הפך למשיח. די מייאש. העונה הזו הולכת בצעדי ענק גם לכיוון המאזן הביתי המביש ההוא ב-2005/06. הקלאסיקו מול רונאלדיניו, ההפסד לארסנל בצ’מפיונס ועוד הפסדים לסנטאנדר בליגה, סלטה ויגו, ולנסיה…

תודה על שיעור ההיסטוריה, טיעון רמת הציפיות שלך לא עובד לפי שום לוגיקה שאני מכיר, אני אפילו לא מבין למה אתה מתכוון. הציפיות גבוהות תמיד.

@whykds, מה שאתה מציע זה מה שג’ורדי עושה במכבי ת"א בזמן האחרון - אילתור שיוצר הפתעה לזמן קצר עד שחוזרת בעית השמיכה הקצרה.

אני חושב שניסינו את כל השיטות והשינויים האפשריים שלא כוללים שריפת כוכבים והעלאת חדר ההלבשה באש סטייל מוריניו. הלימון הזה היה עייף כבר לפני שנתיים ומאז הצלחנו איכשהו לעשות לימונדה מהקליפה. אנחנו כרגע באותו סטטוס של אתלטיקו מדריד רק עם ציפיות גבוהות יותר. סימאונה, שאני מניח שיש קונצנזוס לגבי איכויותיו כמאמן, אובד עצות כמו זידאן כי בסוף עיקר הבעיות לא תלויות בו.

אני מקבל את זה שצריך להתחדש ולנסות להפתיע, גם את זה ניסינו מכל מיני כיוונים (קובאצ’יץ’ בקלאסיקו למשל, בעיניי החלטה טובה גם בדיעבד; הרכבי ב’ למינהם). אם לחזור לכדורגל ישראלי אז כרגע אנחנו במצב של ב"ש: אותו בסיס שחקנים רץ תקופה ארוכה יחד, אותו מאמן, אותו שובע, הסגל הרחב התקצר באופן טבעי כי בסוף עומק סגל הוא דבר מוגבל. כל השיטות והמערכים כבר מוצו, שיחקנו עם כל כמות של בלמים/קשרים/חלוצים אפשרית, מהצדדים והאמצע, עם שליטה בכדור ובמתפרצות, בבונקר איטלקי ובהפקרות.

ההבדל הגדול בינינו למכבי או ב"ש, שמעצים מאוד את הכישלון שלנו העונה ובכלל בחיים האלה, הוא שאנחנו מתחרים במסי.

ג׳ורדי (או יועציו…) כן הצליח להביא אותם למצב שהם משחקים טוב יותר מרוב הליגה. את זה בדיוק אני רוצה. שוב, מסכים לגמרי עם הרעיון הכללי שלך, ובאמת שהרבה חוץ מלהמתין לא נשאר, אבל באמת שלא הכל נוסה. הרכבים ומערכים ושמירות אישיות זה יפה, אבל הוא צריך לנסות להנחיל צורת משחק שונה. כולם בסוף יודעים שהכדור יעוף לרחבה. כמו שציינתי, מבחינתי לשחק על מתפרצות כי אנחנו נחותים כרגע.

דרך אגב, גם טווח קצר זה לא רעיון רע. פריז היא בטווח הקצר. מצד שני, הסיכוי שעד אז הוא ילמד אותם משהו שווה לסיכוי שכרית יקום על הצד הטוב והמזל של כריסטיאנו יתמזל לו לערב אחד. לדעתי על זה זידאן בונה.

אני לא חושב שעם שחקני ההרכב הראשון שלנו אפשר לשחק בסגנון שונה משמעותית, ולשינוי מהותי בהרכב הראשון יש השלכות על חדר ההלבשה שצריך לקחת בחשבון. זה לא רק העניין של ללמוד טריקים חדשים בשלושה שבועות עד פס"ז.

ספציפית לגבי מתפרצות, גם בסגל הרחב ואפילו אם קיים עולם תיאורתי שבו כריסטיאנו יוצא מההרכב, אני לא רואה איך מרכיבים קבוצת מתפרצות טובה. אסנסיו והיומיים בשנה בהם בייל כשיר הם היחידים שמתאימים לסגנון כזה. הקישור שמבוסס על מחזיקי כדור ומוסרים לרוחב, איסקו האיטי ושני החלוצים האחרים פחות מתאימים. מעבר לכך שגם כקבוצת מתפרצות מצויינת קבוצה כמו ריאל מדריד צריכה כלים לפריצת בונקרים, כי ככה יריבות משחקות נגדנו.

עם השורה האחרונה אני מסכים וגם את הטווח הקצר צריך לשפר. ברירת המחדל בראש היא שאם הדברים לא עובדים צריך לשנות, אבל יש תקדימים לכך שדווקא עקביות ושמירה על הקיים הצליחו בסוף (לזידאן למשל).

אני שמח ששיעורי ההיסטוריה שלי מעוררים דיון נחמד, צפה מחר להפתעה(רמז: קשור ליריבה הבאה). תמיד פה מה שנקרא.

הציפיות מריאל מדריד תמיד גבוהות זה נכון וזו גם אחלה קלישאה. הסגל ב2005/06 היה נחות משמעותית מזה של בארסה כך שאליפות לא הייתה ריאלית ואם זה לא היה ברור למישהו אז ראינו את זה בקלאסיקו ואחריו. הקבוצה לא הצליחה אבל זו לא הייתה הפתעה מרעישה.
העונה הסיפור ממש שונה. עם כל המגרעות הקיימות והדיבורים הנכונים על הלימון - לא חשבנו על מקום רביעי ומרחק פסיכי כזה מהצמרת. מאחל לקבוצה ריצה טובה כמו בעונתו האחרונה של מוריניו, לפחות בין המשך החודש ועד סוף אפריל. לא להתבזות בקאמפ-נואו ולהשתלט על המקום השני ולפחות לשחק כדורגל טוב ביתר משחקי הליגה.

ניסינו הכל? זה ממש לא נכון. אתה בטח תגיד שאלה שינויים קוסמטיים אבל אוסף של פירורים זה כבר משהו. ניסינו לשחק אשתקד עם מוראטה במקום קארים? ניסינו עם קובא במקום קרוס לטווח ארוך ולא כפלסטר?(העונה קובא קטסטרופה). ניסינו לשחק העונה עם אסנסיו במקום בנזמה במערך היהלום קרי אסנסיו ואיסקו שהיו טובים ביחד? או ב-4:3:3 עם אסנסיו-בייל-כריסטיאנו?

אגב, זה כבר שייך לדיון של זידאן. אבל למה מכירה של בנזמה ובייל זו כזו רעידת אדמה? מי יהיה אנטי ומי ייבקר אותו? בנזמה חלש ובייל פציע. זה קורה כבר שנים. את כריסטיאנו אני שם בצד. אגב, פרס אמר אחרי שפיטר את אנצ’לוטי - “בכדורגל צריך לקבל החלטות קשות ולא נעימות”(כדי להצליח) והוסיף שזה מחובתו כנשיא. העתק-הדבק לזידאן וחובתו כמאמן. הלוואי שיישאר ויעשה זאת.

לגבי המתפרצות - אסנסיו הססן בימים אלה וכריסטיאנו כבר לא מתפרץ. תלויים במודריץ ובמגינים. כמו תמיד בעצם.

אני אתייחס לדברים הרלוונטים להיום ואשאיר את דיבורי ההיסטוריה רק בשבילך לסוף ההודעה.

כן, ניסינו הכל. אין שום קשר בין מוראטה וקובאצ’יץ’ של העונה שעברה המוצלחת לבין מה שקורה היום. מדברים על ניסיונות בזמן כישלון ולא בזמן הצלחה. בשנה שעברה הצלחנו בלי מוראטה* והשנה אין מוראטה. אגב, בתחילת העונה שעברה קרוס היה פצוע וקובא שיחק במקומו. היה אחלה לדעתי. השנה קובא פצוע או פח אז לא ממש ניסיון שכדאי לעשות.

*כן, ניסינו גם את מוראטה שפתח ב14 משחקי ליגה בעונה שעברה. הוא לא שחקן כזה גדול, אפשר להפסיק להשתמש בו כגואל אדמות הברנבאו.

ניסינו את אסנסיו? כן, ניסינו והוא לא מספיק טוב כרגע בדקות הלא מעטות שהוא מקבל. לא ב4-2-2 ולא ב4-3-3. ניסינו גם לשחק איתו ועם איסקו יחד, איזה קטע זה קרה אפילו אתמול. שניהם לא יציבים מספיק, איסקו מאוהב בכדור ואסנסיו מפחד ממנו.

השורה התחתונה מכל הדוגמאות שלך ומהאשמות של כולם כלפי זידאן היא כרגיל אותה שורה תחתונה: זידאן מאוהב בבנזמה ולא מוותר עליו. זה כואב, אבל מי שחושב שזה כל סיפור הכישלון בריאל מדריד, או אפילו רובו, שיהיה לו בהצלחה. אני לא חושב כך למרות שאין לי כבר מילים לתאר עד כמה אני לא מעריך את בנזמה כשחקן או כסרסור.

הסגל ב2005/06 היה נחות משמעותית מזה של בארסה כך שאליפות לא הייתה ריאלית ואם זה לא היה ברור למישהו אז ראינו את זה בקלאסיקו ואחריו.

אני לא יודע מאיפה להתחיל לתקוף את זה: להביא ציטוטים מהפורום משנת 2005 אחרי שלושמבורגו ייצב את הקבוצה שנה לפני כן ורוביניו נרכש, לקרוא לזה חכמה בדיעבד, לומר שאין שום קשר בין הנחיתות מול הסגל של בארסה לכך שהקבוצה עשתה רק 70 נקודות באותה עונה… באמת לא יודע. אולי להחמיא לעצמי ולהזכיר שגם בעונה שעברה היו כאלה שטענו שהסגל שלנו לא כזה גדול, “ואם זה לא היה ברור למישהו אז ראינו את זה בקלאסיקו”.

היו עוד עונות גרועות לא פחות וודאי גרועות יותר בשלב הזה של העונה (04/05, העונה של קאפלו, העונה השניה של שוסטר וכאמור השנה השלישית של מוריניו). לפעמים עונות גרועות הסתיימו בזכיה בצ’מפיונס אז בדיעבד ייזכרו אותן לטובה, אבל לאורך כל השנה היו נוראיות (01/02 למשל).

היו גם עונות שבהן היינו טובים יותר בשלב זה של העונה, אפילו במקום הראשון בליגה, ועדיין לא היינו קרובים לרמת התחרותיות מול בארסה שעושה 54 נקודות ב20 משחקים כמו העונה. בעונה שעברה - העונה המוצלחת בתולדות המועדון או משהו כזה - היינו בשלב הזה של העונה במקום הראשון עם 46 נקודות. גם הספק כזה לא היה מספיק לנו לקרב על האליפות מול בארסה עם המספרים האלה. אז אולי רמת הציפיות שלך באוגוסט הייתה גבוהה יותר, אבל בפועל ריאל מדריד הייתה צריכה להיות הרבה הרבה הרבה יותר טובה השנה בשביל להתמודד מול FC מסי על האליפות. הכישלון הגדול הוא לא בעצם העובדה שאנחנו לא מתחרים על האליפות, כי תחרות על האליפות תלויה גם ביריבות. הכישלון הגדול הוא בצבירת הנקודות הכללית, בעובדה שלא ניצחנו בחצי ממשחקי הבית ובכדורגל הבינוני מינוס (שזו הייתה רמתו גם בעונה שעברה עד מרץ, צריך לומר).

הדיבור על העונה שעברה אכן פחות רלוונטי אבל כשאתה מציין את הנתון שמוראטה פתח ב-14 משחקי ליגה ואפשר לחפש גם את הנתונים המדוייקים שלו של גולים פר דקות משחק - עובדה שהוא סיפק את הסחורה אבל זידאן לא ניסה אותו באף משחק חשוב באמת. וזה לא קל להיות בסיטואציה שאתה יודע שגם אם תיתן שלושער נגד אייבר ובנזמה יסריח את הדשא במשחק הבא - אתה לא תשחק במשחקים הגדולים באמת ולו דקה אחת. משוכנע שעם קצת מוראטה ועוד קצת קובא ועוד שינויים קטנים - היינו מקבלים בסך הכל שינוי יותר ממזערי.

כמה איסקו ואסנסיו שיחקו יחד ולא במשחקי הגביע שעד אתמול הוגדרו כזניחים? אני זוכר את השער של המארקה על רקע התמונה שלהם חוגגים נגד לאס-פלמאס. כולם גרועים ומישהו צריך לשחק הרי. האלטרנטיבות שלנו טובות יותר? אני לא חושב.

אני לא בורח מזה, ההתייחסות לעונת 2005/06 היא בדיעבד מן הסתם. לגבי 2001/02, אתה גורר אותי ואז אתה תכתוב ‘דור חי בעידן הגלאקטיקוס’(כאילו זה רע). מה לעשות שזה מאוד משמעותי אם זכינו בצ’מפיונס או לא, ואני לוקח הימור ולא כזה משוגע - שהשנה לא נצליח לתקן עם צ’מפיונס. אגב, אני בטוח שלא שכחת, אבל נוח לך לא להזכיר את זה: אותה עונה הייתה חרפה גדולה במשחקי החוץ עם 10 הפסדים(!) אבל בימים ההם קבוצות בספרד היו זוכות באליפות סביב ה-75-80 נק’. גם אני מאוד התאכזבתי כשלא זכינו באליפות אבל עד מחזור 33 כולל היה שיוויון נק’ ו-ולנסיה ברחה באמת רק במחזור ה-36. העונה בצ’מפיונס הייתה מהנה מאוד.

אתה בעצמך מחזק את התזה שלי רק במילים אחרות - עד כמה העונה הזו גרועה: אז עזוב את ‘מאבק האליפות’ - הברנבאו זה האקמול של היריבות שלנו ואנחנו לא מסוגלים לתת גול. זה לא נכון להשוות את מס’ הנקודות כי אלה זמנים שונים אבל אם אתה בוחר בכוח - הפער הכי גדול שזכור לי הוא 12 נק’, 2004 עד 2006 ובעונה השנייה של שוסטר; מחזק לגבי 2012/13 אבל ביתר המפעלים אני לא אכתוב שהייתה הצלחה אבל קשה לי לכתוב משמעותית על כישלון. לא מזלזל בזה שעברנו בצ’מפיונס את יונייטד והמשחק נגד דורטמונד קשה להגדיר אותו. אני גם לא מזלזל במפגשים הישירים מול בארסה ובכך שהדחנו אותם בחצי גמר גביע המלך.
מאז ה-2:2 נגד אספניול בברנבאו - ניצחנו אז בכל משחקי הליגה בבית(11) ובסה"כ היינו חזקים עם 53 נק’ ומאזן נקי מהפסדים. בסיבוב השני היה לנו מאזן של 15-3-1 והנצחונות בליגה הם כן מרכיב מסוים בהכנות לצ’מפיונס לדעתי כמו שהרצף של זידאן בסיום 2015/16 שיפר את הביטחון והיווה בסיס מסויים ל-UnDecima לצד הגרלות נוחות.

לדעתי בהתחשב בכל הדברים האלה, זו העונה הכי גרועה שאני חוויתי כאוהד. נסכים שלא להסכים

מוראטה הוא לא המושיע אבל העובדה שמסתכלים עליו ככזה אומרת הכל על בנזמה.
קובא העונה נראה רע, אך מצד שני קשה להצליח אחרי שכל עונה שעברה הגיע לו הרכב והוא קיבל פירורים, והעונה אחרי הפציעה הוא בקושי משחק.

לדעתי זידאן הורס את הקבוצה עם היחס שלו לקישור. העיבוי המוגזם בקשרים שלא תורמים כלום למעלה זה מטורף.
איסקו שחקן טוב, אך זה שהוא קשר התקפי לא אומר שהוא שחקן התקפה טוב, דם אינייסטה בברסה משחק בקישור ומהווה בעצם את השחקן שצחסר בין הקישור להתקפה ובא מקו שני.
השילוב של קרוס מודריץ ןקאסמירו הורג אותנו ואחד מהם צריך לפנות את מקומו לאיסקו (קרוס כמובן).

סוף עונה חייבים לקבל החלטות קשות ולהתחיל לשדרג את הסגל.

גב, אתה מציין את זה שאתה חושב ש’קרוס ומודריץ׳ מיותרים ביחד’ בהמון הודעות שאתה כותב. לדעתי עשרות.
אתה באמת משוכנע שזו הבעיה שלנו? אתה עדיין חושב שקובא לא קיבל את הצ׳אנס שלו?

אתה חוזר על אותו דבר שוב ושוב, אבל הטיעון לפיו יש לנו על הספסל קשר 50 50 שאם רק יקבל עוד יותר דקות אז כריסטיאנו יחזור שלוש שנים אחורה, הטיעון הזה הוא בעיקר משאלת לב. בדיוק כמו לחשוב שמוראטה הוא המשיח, בלי לשים לב שהוא שחקן סופר מוגבל.

הבעיה היא בהתקפה, ואת הקומבינציות בקישור ננסה ונתאים כשיהיו שם שחקנים נורמלים. הקישור שלנו הוא מגוון ומעולה. אני מתייחס לכלל הסגל, לא רק להרכב. כל שחקן שהוא לא טופ של הטופ (דה בריינה, פוגבה), יהיה קצת קשה לטעון שהוא המשיח.

כן אני חושב שזה הבעיה. לא זו לא הבעיה היחידה אך זוהי בעיה טקטית שיכולה להפתר ובקלות.
לא הגיוני מצב בו יש לנו 3 קשרים שעושים 2 תפקידים מתפקידי הקישור.
הקישור הטוב בהיסטוריה של ברסה ההיא כלל קשר אחורי קשר 50 50 וקשר התקפי! אינייסטה הוא לא קרוס והוא שחקן שבדרך כלל דוחף קדימה ועושה דריבלים ותורם המון להתקפה. גם אם זה לא מתבטא בשערים שלו.
איסקו הוא השחקן הזה אצלינו (לטעמי גם קובא יכול אך לפי היכולת כרגע לא מגיע לו).

מבחינת ההתקפה אני לא חושב שצריך עוד הודעה שקוטלת את בנזמה כאלה יש מספיק וכולנו יודעים שהוא חייב לעוף ושחייבים להביא שחקן התקפה טוב במקומו ורצוי עוד אחד אפילו.

אל תנסה להקצין את ההודעה שלי. יש לנו בעיות נוספות, פשוט רבים טוענים שזה בעיה של רכש ולדעתי גם מבחינה טקטית יש בעיה, אנחנו משחקים ללא קשר שדוחף קדימה! והקישור שלנו לא עושה מספיק, וממש לא מדובר בבעיה באיכות הקשרים שלנו

דור,

• אם איסקו ואסנסיו גרועים במשחקי גביע זניחים יחד, וגרועים בכל משחק אחר בנפרד - אין לך קייס בטיעון הזה.
  • בעונה שעברה לא היינו צריכים “שינוי יותר ממזערי” - זכינו באליפות ובצמ’פיונס. מדברים על ההווה. מוראטה לא פה וקובאצ’יץ’ גרוע.
  • אתה כותב שזה לא נכון להשוות את מס’ הנקודות ואז זורק עליי נתונים על הפער מהמקום הראשון. אני מכיר את הנתונים היטב וכנראה טוב ממך, תודה. מה זה קשור? מספר נקודות לא קשור לפער, הוא נתון שתלוי רק בריאל מדריד ולא בבארסה. והיו עונות שהיינו עם פחות מ35 נקודות ב19 משחקים, לכן זאת לא העונה הגרועה ביותר בשום סרט.
  • נסכים שלא להסכים אפשר לומר על דיעות, לא על עובדות. זה לא המוצא מכל דיון. אתה יכול לומר שאתה מרגיש הכי רע כי ציפית להמון, או כי סתם העונה באה לך לא טוב. להוכיח את זה עם איזשהו נתון אי אפשר.

כל שחקן שהוא לא טופ של הטופ (דה בריינה, פוגבה), יהיה קצת קשה לטעון שהוא המשיח.

המשפט הזה נכון גם לגבי ההתקפה. פחות מהטופ של הטופ לא יספיק. חלוץ ברמה של מוראטה לא יספיק, והמשאלה על התקפת חצאי-כוכבים שהשלם בא יהיה גדול מסך חלקיו גם לא.

לעבור את פאריס או לחזור לימי 1996. המארקה עם כתבה פחות דרמטית הפעם. מה שכן, מאז עונת 1995/96 לא קרה שריאל גמרה את העונה בחודש מרץ. באותה שנה, ריאל הציגה מספרים איומים בליגה. בגביע המלך היא הודחה בשלב 1/8 הגמר מול אספניול כשהובסה 4:1 בחוץ וניצחון 2:1 בגומלין בטח שלא הספיק. אחר-כך אגב היא הפסידה 2:1 לראיו בברנבאו וחורחה ואלדאנו פוטר כשויסנטה דל-בוסקה וארסניו עמדו על הקווים עד לסיום העונה, כולל ב-1/8 גמר הצ’מפיונס מול יובה החזקה. ראול סידר לה 1:0 בברנבאו, אך בגומלין ללא רדונדו ולאודרופ היא נכנעה 2:0. לגבי עונות אחרות, ב-2005/06 ריאל נלחמה על גביע המלך וכמעט ביצעה רמונטדה גדולה נגד סראגוסה. אחרי תבוסה איומה של 6:1 היא הגיבה עם 4:0 בברנבאו שלא הספיק.

ועכשיו למשהו קומפליטלי דיפרנט- יורנטה יהיה כוכב על, יש לילד הכל ויותר לדעתי. ראיית משחק משובחת, פיזיות, תיקולים מצוינים, טיפול נקי בכדור ודחיפה קדימה נכונה.

כנ״ל (בערך) לגבי אשרף שזקוק לעוד (המון המון) ליטוש אבל הפוטנציאל שם לדעתי.
לעומת זאת, תיאו הרננדז. אני לא מבין מה רואים בו שם בריאל, חוץ ממנוע סילון בתחת אני אישית לא רואה הרבה, כשהחסרונות הכי בולטים אצלו (וקריטיים אצל מגן בריאל) הם טיפול בכדור ותזמון בהצטרפות.

יורנטה ייפרד מהקבוצה בקיץ לדעתי ואין מנוס מזה, אבל גם אני התרשמתי לא רע בקטע של חילוצי הכדור. הוא מאוד נייד וגם מהיר יחסית. אצלינו הוא לא מנסה לעשות יותר מדי עם הכדור, פשוט מעביר אותו לסבאיוס או לחבר’ה היותר טכניים ממנו. הוא נראה כביכול רך אבל הרושם הראשוני משקר לדעתי, כמו במקרה קאסמירו שנראה גוש בשר מאוד איטי ונגרי אבל בפועל הוא לא כזה.

לגבי המגנים - כתבו על אשרף שהמשחק נגד לגאנס היה הלילה הגרוע ביותר בקריירה הקצרה שלו, אולי. אני לא ממהר לשפוט אותו. הוא לא מרים כדור מספיק טוב אבל הוא בסדר. תיאו מאוד רוצה אבל מפוזר. לא כל אחד שנשלם עליו שכר לימוד יהפוך להיות מרסלו אבל אני נותן לו עוד עונה ללא ספק. אני לא הייתי מזלזל במהירות מטורפת כזו.

דווקא לאחרונה יורנטה נדבק בנרפות של הקבוצה כולה. הוא באמת נראה נהדר בהזדמנויות הראשונות שקיבל העונה, אבל בתקופה הזו הוא דיי בנסיגה. קשה לשפוט אותו כאינדיבידואל כשהקבוצה נראית כך, אבל יש לו עוד הרבה מאוד מה להוכיח וללמוד על מנת להיות כוכב על לדעתי. בראש ובראשונה הוא חייב להיות הרבה יותר אגרסיבי בגישה לכדור, קשר אחורי לא יכול להיות רק אלגנטי.

את זה אפשר לומר גם על קרוס :wink: יורנטה לדעתי יותר דוחף קדימה ומניע את הכדור לשטחים נכונים טקטית (פחות אוהב לומר ״מסוכנים״).

אפשר לשאול (לא שאני לגמרי לא מסכים) למה לדעתך הוא צפוי לעזוב בקיץ?

לגבי תיאו, הייתי שמח להשאיר אותו ולשלם עליו שכר לימוד (דבר שבהחלט מגיע לו) בתקופה שמרסלו נראה כמו מרסלו, כרגע כשהברזילאי נראה כמו היואב אליאסי של עצמו תיאו צריך לתפקד כמושיע המון פעמים ושחקנים מסוגו מרתיחים אותי.

נירו- יש שחקנים שהם אלגנטיים מידי כגון ייארמנדי וליידי גאגו ויש שחקנים שהאגרסיביות שלהם פשוט נראית אלגנטית כמו אלונסו למשל יורנטה יותר קרוב לקיצון של אלונסו לדעתי.

האמת שגם לגבי ואראן יש לי את התחושה שהוא לא יתלכלך, נדיר שימשוך בחולצה או יירד לגליץ’ שעלול לפגוע ברגל של שחקן יריב ולא רק בכדור. אני חושב שיורנטה מראה את ההתלהבות שהייתה לקאסמירו בהתחלה, הוא שחקן מהיר וגם יודע לעבור שחקנים. בשליש האחרון של המגרש אין לו מה לעשות ולפחות הוא לא מנסה לעשות את זה יותר מדי. לגבי קרוס - גם הוא לא יכול לעשות דבר חוץ מלבעוט, אבל יש כאלה שכן חושבים שהוא יכול ובעצם הם אוכלים את הבלוף שלו.
יורנטה יעזוב בקיץ, ולא שאני חושב שמישהו יבכה על כך יותר מדי - מהסיבה הפשוטה מאוד - הוא אחרון בהיררכיית הקשרים. כשקובא היה פצוע להמון-המון זמן - הוא מיעט לשחק באמת, וגם כשקובא חזר בכושר נוראי - הוא ממשיך לשחק. יורנטה הוא ילד צעיר וקבוצת צמרת כמו ולנסיה או סביליה רוצות אותו. לולנסיה יש עומס בקישור האחורי בטח עם קוקלן, אבל אולי סביליה תהיה בחירה טובה.

יורנטה יישחק יותר במפגשי הליגה הבאים לדעתי, סמוך למשחק נגד פאריס. ואני אשפוט אותו רק כמגן ולא כקשר, ולזיזו היו שניים-שלושה ניסיונות כאלה העונה.