לא רק ספרדי ואנגלי: ת'רד הכדורגל הכללי

לא יודע כמה נציגות יהיו לדרום אמריקה, אבל להבטיח מקום ל 3 מתוך 10 זה לא הגיוני .
אלא אם כן זה הגיון של ראשי פיפ’'א.

תתארו לעצמכם לנסות להסביר לחבר חייזר שלא שמע אף-פעם על כדורגל, שטורניר שמתקיים ב-6 מדינות שונות, בעלות אוכלוסייה כוללת של 150 מיליון איש, על-פני חצי עולם, בקיץ, וכולל 48 מדינות, שמתוכן 6 משוריינות אוטומטית ;
וטורניר שהתקיים לפני פחות משנה, בחורף, במדינה אחת, בעלת אוכלוסייה של כמה מאות אלפי אנשים, ושכלל 32 מדינות -
הם למעשה אותו טורניר.

אם הוא מצליח להבין שליגת האלופות זה טורניר שמשתתפות בו גם 4 קבוצות מאותה מדינה והוא מתנהל בשיטת גביע, הוא יצליח להבין גם את הקונספט החדש של המונדיאל.

להבטיח השתתפות למדינה שמשקיעה מיליארדים בתשתיות כדי לארח טורניר שלם - מילא.
להבטיח השתתפות למדינה שמארחת משחק אחד (של עצמה) ולכן אשכרה לא צריכה לעשות שום דבר בשביל זה - בדיחה.
להבטיח השתתפות ל-3 כאלו…

אין תחת יותר מסריח משל בוקה ג’וניורס, יותר מריאל מדריד יותר מכולם.
אשכרה הגיעו לגמר ליברטדורס בלי לנצח משחק אחד
גם שמינית, גם רבע, גם חצי עברו בפנדלים.
6 משחקים בתיקו ואז ניצחונות בפנדלים.

גם את הגמר יקחו בפנדלים, איזה תחת

IMG_20231006_090941

הסטטיסטיקה מהמשחק, הראשון זה בעיטות לשער

ג’נואה - מילאן היה כנראה משחק משוגע.
ראיתי את התקציר
שני השוערים הורחקו, כאשר שוער מילאן מנייאן ביצע ברכיה שלא מביישת את UFC.
אוליביה ז’ירו נכנס לשער מילאן ועשה הצלה שזיכתה אותו במחווה מיוחדת באתר הרשמי של מילאן.

אם אני ליברפול אני תובע את איגוד השופטים האנגלי, מה ההבדל בין העבירה של קובאציץ לבין האדום שגונס קיבל?

היה צריך להיות מורחק פעמיים. פעם ראשונה באדום ישיר ופעם שניה בצהוב שני.

לא מצאתי אשכול של פוליטיקה וספורט, אז אכתוב פה.
תעבירו אם צריך.

שחקן באיירן מזראווי פירסם פוסט פרו פלסטינאי וקיבל על הראש מהמדיה בגרמניה. יזומן גם לשיחת נזיפה פנימית של באיירן.
לעומת זאת, קיבל שבחים מהעיתון במרוקו.

שימו לב איך העיתון המרוקאי קורא למחבלים ולמה שעושה ישראל בתגובה.

קראתי גם על מקרה דומה בצרפת, ובטח יש עוד. לא חיפשתי בכוח.

אבל מה אתה מצפה/מתפלא? זו תגובה מותנית, בטח מעיתון שצריך להשפיע על דעת קהל מקומית.
זה גם מסביר למה כולם כועסים על סאלח שטרם השמיע קולו נגד ישראל ובעד הפלסתינאים המוכים והמסכנים. כנראה שזו ההשפעה של השתיקה שכופה הליגה האנגלית והקבוצות על מי שרוצה להביע דיעה

מוסלמי רצח 2 אוהדים שבדים בבלגיה במשחק החוץ נגד הנבחרת המקומית.
המשחק הופסק.

מקווה שלא יגנו בגלל הרגישות.

אני מקווה שיתנו לו עונש פרופורציונלי! הוא סתם אזרח תמים!!

שאלה אם תהיה דקת דומיה …

אני לא מצפה לכלום, רק ציינתי איך הם מדברים על מה שקורה פה.
וזה לא מכוון לדעת הקהל המקומית, זה עיתון באנגלית.

ברור שזה אנגלית, אבל ההגיון אומר שלא מייצרים חומרים בשפה זרה בלעדית אלא הפוך- מייצרים חומרים בשפת המקום ואז מתרגמים מה שמוצאים לנכון

אני לא יודע איך זה בעיתונות בשפה זרה, אבל נראה לי עיתון באנגלית פונה לכל העולם עם השקפת עולם של העורך או של המדינה שמפרסמים אותו.
למשל ערוץ RT (Russia Today) שצפיתי כמה פעמים כשהתחילה המלחמה באוקראינה שידר תכנים שונים מהערוצים ברוסית באותה העת.
בכל אופן, אין לי חשק לדבר על זה יותר.

בינתיים משטרת בלגיה דיווחה שהמחבל שירה בשוודים נורה ונהרג.
החלק הפיקנטי זה שהוא בכלל שוהה בלתי חוקי מטוניס. לא היה ידוע כחבר באירגון טרור, אבל היה ידוע כעבריין בטוניס.

מעניין למה אופ"א טרם הביעה נחמה וצער על המקרה למדינת שוודיה. האם מישהו שם עושה חשבון על שני הרוגים שווים השתתפות בצער ואלפים לא? כי זה יהיה כל כך זועק שלבטח לא יוכל “להחליק בגרון”.
מצד שני למה אני משלה את עצמי?

הם רוצים לוודא שהוא לא פלסטינאי ושייך לדאע"ש ולא לחמאס.
אז הם יגנו.

האמת היא שעם כל הגועל, דווקא מובן שהם יביעו צער על האוהדים ולא על ישראל כי זה קרה באירוע שלהם.
אוהדים של נבחרת אורחת נרצחים במדינה זרה שהגיעו אליה רק בגלל האירוע של אופ"א.

כשזה יקרה, מעניין יהיה לראות את השימוש במלים, ואיך הם עושים איפה ואיפה.
נציין למשל שגם רעידת אדמה במקום כמו נניח מרוקו אינו בהגדרה אירוע שלהם ועדיין הם שלחו במהירות את תנחומיהם