הגרלת שלב הבתים בליגת האלופות: ריאל מדריד לא תגיע לארץ. לייפציג, שחטאר וסלטיק

אחרי עונה מטורפת וקסומה, שהרגישה כמו חמש שנים (לעתים אני לא מאמין עדיין שזה אמיתי), עונה ששווה ספר בפני עצמו, והסתיימה עם הזכייה הכי מטורפת שיש בליגת האלופות, הזכייה ה-14 – ריאל מדריד תשתלט על ערב הגאלה של אופ"א על אפו וחמתו של אלכסנדר צ’פרין, אבל זה זוטות. אחרי ברברת אינסופית, כמה תמונות, ריאיון קצר ולא מעניין של שחקן עבר גדול והענקת פרסים אישיים (קארים בנזמה יבחר לשחקן המצטיין וקרלו אנצ’לוטי יגבר על פפ וקלופ ויהיה המאמן, ובצדק - ושניהם יגיעו במטוס מיוחד אגב) – תצא לדרך הגרלת שלב הבתים לעונת 2022-23 בשעה 19:00 והמסע אל עבר הגביע ה-15, וזה משפט אנחנו כותבים כל שנה – מתחיל במלוא המרץ. הפעם זו תהיה עוד שונה כמובן, עונת מונדיאל ארורה, הכל נדחס, ב-200 קמ"ש: מחזור הפתיחה ייערך בחמישה או השישה בספטמבר והפיניש כבר אחרי חודשיים אינטנסיביים - בראשון או השני בנובמבר.

ומיד אחרי החדשות אמש מהכוכב, נשאלת השאלה האם נראה את הכוכבים הלבנים שלנו, ריאל מדריד, מגיעים לארץ הקודש לסמי עופר? זו בהחלט אפשרות, מה שלא קרה אם נשים בצד את משחק השלום החגיגי סביב אליפות 2007. אז תחזיקו אצבעות ל"כדורים חמים". כמובן שריאל מדריד בדרג’ א’.

ריאל יכולה לקבל הגרלה אכזרית, זה נובע מכך שמחזיקת הליגה האירופית למשל וזו שהפסידה לנו בסופר קאפ, איינטרכט פרנקפורט – מדורגת בקבוצת האיכות הראשונה. וליברפול שהפסידה לנו בגמר – מדורגת רק שנייה שכן לא זכתה באליפות וכבר אשתקד שונתה שיטת הדירוג, וכך גם צ’לסי ולמשל יובנטוס שמחפשת צורה. החוקים ברורים: אי אפשר לקבל קבוצה מאותה מדינה – ספרד (אז לא נפגוש את ברצלונה\אתלטיקו מדריד או סביליה), וגם לא מאותו הדרג. שימו לב שהאופציות בדרג ב’ מצומצמות בשל הספרדיות…

אז מה דעתכם? כמובן בית עם מכבי חיפה של ברק בכר, אבל אולי בעונה כזו עדיף לקבל את ההגרלה הכי נוחה על הנייר (בכל זאת, ריאל אשתקד נכנעה לשריף הקטנה ועוד בסנטיאגו ברנבאו) ואת הריגוש לשמור לנוקאאוט כאשר גם ככה העומס בלתי רגיל? או שצריך קצת אקשן גם בשלב הבתים? בית מוות יכול לכלול את ליברפול ואינטר, אותה פגשנו כבר שנתיים ברציפות, לצורך העניין. או את יובנטוס, צ’לסי או טוטנהאם בדרג ב’ ואת בורוסיה דורטמונד או נאפולי לסירוגין.

ואלה שמות:

דרג’ א’: ריאל מדריד, מנצ’סטר סיטי, באיירן מינכן, פריז סן ז’רמן, מילאן, אייאקס, פורטו, איינטרכט פרנקפורט.

דרג ב’: ליברפול, צ’לסי, ברצלונה, יובנטוס, טוטנהאם, אתלטיקו מדריד, סביליה, לייפציג

דרג ג’: אינטר, בורוסיה דורטמונד, נאפולי, באייר לברקוזן, בנפיקה ליסבון, שחטאר דונייצק, ספורטינג ליסבון רד בול זלצבורג,

דרג ד’: מארסיי, ברוז’, סלטיק, ריינג’רס, דינמו זאגרב, ויקטוריה פלזן, קופנהאגן, מכבי חיפה

ריאל מדריד
רד בול גרמני
רד בול אוסטרי
ברוז’

קבוצות נוחות, גם בית קל וגם טיסות לא ארוכות מדי למדינות נידחות.

עם שיטת הדירוג החדשה הסיכוי לקבל הגרלה קשה כבר בשמינית גבוה בפער, מעדיף בית קל בשביל לשמור כוחות

בדרג ג׳ להימנע מאינטר שהיא משחקת נפלא בשנתיים האחרונות והביכה אותנו לא פעם בהגנה, אבל בעיקר כי היא הקבוצה הכי טובה בפער בדרג הזה ותהיה זאת שתסבך הכל לקבוצות מהדרג מעליה ובמקום נקודות קלות כן תהווה יריב ואתגר, רוב הבתים שהיא יכולה להיות מוגרלת בהם יהפכו ל״בית המוות״ השנה בגללה (יותר בגלל החולשה של השאר בדרג הזה)

ריאל
לייפציג
ספורטינג
מארסיי

שיהיה ברור, נקבל את את ההגרלה הכי קשה.
בתכל’ס, אחרי כל מה שעברנו בעונה הקודמת זה לא ממש מרתיע…

אני בעד לקבל בטעות את הבית הכי חלש ואז שיגלו טעות בהגרלה ככה שנקבל את הבית הכי קשה פלוס נוק-אאוט בלתי אפשרי. מה אומרים, נדפקנו?

הבית שאני רוצה:
ריאל
לייפציג
שחטאר
זלצבורג

הבית שנקבל:
ריאל
צ’לסי
דורטמונד
סלטיק

רצוי:
ריאל מדריד
לייפציג
ספורטינג / זלצבורג
מ. חיפה

מצוי:
ריאל מדריד
יובנטוס
דורטמונד
קופנהגאן

Mark my words

העונה המשחקים צפופים יותר בגלל המונדיאל. אם יש עונה לקוות לקבל בית קל זאת העונה.
מתאים לי בית כזה:
לייפציג/יובה
שחטאר/ספורטינג/בנפיקה
מכבי חיפה/פלזן/ברוז’

אני חושב שיש איסור ששתי קבוצות תחת אותה בעלות ישחקו באותו בית.
לא רק רד בול, גם city group שאני כבר לא זוכר אילו קבוצות יש שם.

קודם כל לקבל את מכבי חיפה, הגיע הזמן שהמלכה תגיע לארץ הקודש למשחק רשמי.
לגבי השאר- זו עונה ארוכה ובכל מקרה יהיו דרמות ובכל מקרה יהיו יריבות קשות.
מבחינתי לייפציג ושחטאר/ספורטינג ליסבון/ בנםיקה יהיה אחלה.

ריאל
טוטנהאם
זלצבורג
מארסיי

לא משנה מה נקבל, כרגיל. אבל עדיפות כמובן לבית קל, בטח בעונה כזו.

לפי ההגרלה עכשיו, זלצבורג יכלה להיות מוגרלת בבית של לייפציג.

למה שאחטר לא יכלה להיות עם בארסה ובאיירן?
היו עוד כמה הצבות ישירות שלא לפי מדינה שלא היו ברורות לי.
ולעיניינו:
ריאל
לייפציג
שחטר
סלטיק

מעולה.

בקיצור עבדה הולך בדרכו של סולומון וישכיב את ההגנה שלנו. לפחות מנור כבר לא בשחטאר…

יא אללה, איך זה שאנחנו תמיד נדפקים עם הקבוצת דרג ד’ הכי טובה שיש… מושחתים אופא האלה

בית קל מאוד גם לריאל וגם לליברפול, ברצלונה קיבלה את הבית הכי קשה האפשרי :flushed:

יותר מתמיד חשוב לסיים ראשונים. ברוב הבתים יש פייבוריטית ברורה.

עריכה
מצד שני… אחרי שנה שעברה…

לא מסכים, יכלנו לקבל את מארסיי. ריחמו עלינו בסוף, כדי שלפחות נגיע לאירופית.

אבל השנה לפחות אתם מגיעים לאירופית עם ניסיון :crazy_face:

ואולי בלי פרנקפורט.