סיכום ומצטיין החודש על שם ליאו מסי:: אז מה היה לנו בספטמבר 2023?

החלטתי לנסות להחיות את הדיון המיתולוגי (והאמת שהתלבטתי אם לקרוא לו “מלך החודש על שם ניקו”. אולי זה עוד יקרה).

אז מה היה לנו, לפחות מבחינה רשמית:

13.8.22 - 0:0 מול ראיו ואיקאנו בבית (אדום לבוסקטס).

21.8.22 - 4:1 על סוסיאדד בחוץ (לבנדובסקי 2X, דמבלה, פאטי).

28.8.22 - 3:0 על ואידוליד בבית (לבנדובסקי 2X, פדרי, רוברטו).

אז מי מצטיין חודש אוגוסט 2022 מבחינתכם?

הצביעו, ונמקו -

• לבנדובסקי
  • פאטי
  • אראוחו
  • אריק גרסיה
  • כריסטינסן
  • פדרי
  • טר-שטגן
  • דמבלה
  • בוסקטס
  • אחר

0 מצביעים

הוא אולי לא המצטיין הברור והטבעי ביותר אבל אריק גרסיה לפחות של חודש אוגוסט הוא אריק גרסיה עם ביטחון שעושה פעולות נכונות וכאב ראש לצ’אבי במעמד ההרכב מול כרעסויאנסן.

בפן הניהולי לאפורטה ואלמאן…איזה רכש! ועוד לרשום את כולם…ביג שאפו!

אחרי שנתיים שלוש של בינוניות, לדעתי טר שטגן מוכיח לאט לאט שהבעיה לא היתה רק בו אלא בעיקר בהגנה.

אבל חשוב לי להדגיש שהביקורת נגדו היתה לגטימית.

כל הצבעה לדעתי תהיה לגיטימית, כי כרגע הקולקציה נראה ממש טוב ונראים במיטבם. בכל זאת אני בוחר בפדרי, השחקן שאני מחכה שיקבל את הכדור בקבוצה. לא מבין עד היום מאיפה הבינגו הזה נפל עלינו.

הצבעתי קצת בעצב ללבנדובסקי. טר שטגן עם פתיחת מדהימה, אריק הפתעת תחילת העונה וכריסטיאנסן עם קרח בורידים. אבל לבנדובסקי פשוט בלבל אחר משאר השחקנים, יש קסם בכל נגיעה שלו.

הליגה הגרמנית לא מעניינת אף אחד, ואני מניח שרוב האנשים (כמוני) חשבו שמדובר בחלוץ גדול ששם מלא גולים. וגם זה הרבה בזכות העובדה שבאיירן פשוט מבקיעה מלא. למי שלא הבין למה הוא רצה כל כך לעבור - סוף סוף הוא מקבל במה.

חתיכת כאב ראש חיובי.

מצד אחד, פדרי מנווט היטב את הספינה (מלבד המחצית השנייה של היום מול ויאדוליד) וכל נגיעה שלו הייתה נכונה מול סוסיאדד.

מצד שני, כריסטנסן ואריק משרים המון רוגע בהגנה. דבר שלא קיים בבארסה מאז 2015 בערך.

מצד שלישי, הקבוצה פשוט לא מוכנה ליום שאחרי בוסקטס.

ובכל זאת בחרתי בלבה. למה? כי הוא פשוט עושה את העבודה. הוא יציב, הוא התאקלם במהירות שיא ומאז שסווארז ירד ביכולת, לא היה לנו חלוץ אמיתי שרק עצם הנוכחות שלו ברחבה מפנה בלם/מגן לקיצוניים לאחד על אחד.
בגיל 34, בליגה וקבוצה חדשה ממה שהורגל כל הקריירה ומרגיש כאילו הוא כאן הרבה יותר זמן.

שלא יגמר…

Disclaimer: אני לא שי פל. אלא שי אחר, לכל מי שיתבאס.

ברוך הבא!

התלבטתי בין לבנדובסקי לטר שטאגן.
נתתי ללבנדובסקי רק כי הוא חדש ולא ציפיתי שיתחבר לקבוצה כל כך מהר.

אתה שי האיש חיל?

מודה באשמה @Aimarito

בחרתי אחר כי מצטייני החודש שלי הם לאפורטה, אלמאני וצ׳אבי.

אחרי הכל פתאום הת׳רד הזה קם לתחייה אחרי שנים שלא הזכרנו אותו. צריך לתת את הקרדיט המתאים, לא?

הקבוצה נבנתה היטב בקיץ, החלקים מתחברים יפה מאוד ומהר מאוד, הכלים שעומדים לרשות המאמן מגוונים ויש לו יכולת לשנות תוך כדי תנועה והביקורות שלנו על כמה הרכש יקר מתחילות להשכח.

קיבלנו קבוצה מלהיבה (האמת! לא… זה יעיל אבל עוד לא מלהיב לטעמי, יש פה הרבה הסתמכות על יכולת אישית אבל זה כבר עניין אחר) שמספקת קבלות כבר מהשלבים הראשונים של העונה (שני רביעיות בחודש הראשון שלהם יחד, וואוו).

ליגה לוקחים בנקודות, ואנחנו מתחילים לאסוף את הנקודות הרלוונטיות וזה כבר טוב. גם במשחקים מול קטנות התקשנו עד לא מזמן אז זה משמח אותי לצאת לדרך חדשה :grin:

תודה לאל. ושוב ברוך הבא.

אומנם החודש עוד לא נגמר רשמית, אבל המשחק הבא של ברצלונה ייערך רק ב-1 לאוקטובר, ככה שמבחינת משחקים -

giphy (5)

אז מה היה לנו החודש:

3/9/22 - ליגה: ניצחון 3:0 על סביליה בפיחואן - ראפינייה, לבנדובסקי, אריק גרסיה.
7/9/22 - אלופות: ניצחון 5:1 על ויקטוריה פלזן בקאמפ נואו - קסייה, לבנדובסקי 3X, פראן טורס.
10/9/22 - ליגה: ניצחון 4:0 על קאדיס בחוץ - פרנקי, לבנדובסקי, פאטי, דמבלה.
13/9/22 - אלופות: הפסד 2:0 לבאיירן מינכן באליאנץ ארנה.
17/9/22 - ליגה: ניצחון 3:0 על אלצ’ה בבית - לבנדובסקי 2X, ממפיס.

טבלת הליגה בסיום החודש (נלקח מאתר ספורט 5) -

מבקיעי החודש -
לבנדובסקי - 7
ראפיניה - 1
אריק גרסיה - 1
קסייה - 1
פרנקי - 1
ממפיס - 1
פאטי - 1
דמבלה - 1
פראן טורס - 1

מבשלי החודש -
קונדה - 3
לבנדובסקי - 2
דמבלה - 2
באלדה - 2
פראן טורס - 1
רוברטו - 1

אז מה מחכה לנו בחודש הבא?
צחוקים, עומס, בלאגן, ומשחקים חשובים מאוד:
1/10/22 - ליגה: מאיורקה בחוץ
4/10/22 - אלופות: אינטר בחוץ
9/10/22 - ליגה: סלטה ויגו בבית.
12/10/22 - אלופות: אינטר בבית.
16/10/22 - ליגה: קלאסיקו! ריאל מדריד בחוץ.
19/10/22 - ליגה: ויאריאל בבית.
23/10/22 - ליגה: בילבאו בבית.
26/10/22 - אלופות: באיירן מינכן בבית.
30/10/22 - ליגה: ולנסיה בחוץ.

חודש קשוח מאוד, שברצלונה תשחק בו לא פחות מ-9 משחקים שונים, בכל המסגרות.
רצף המשחקים כולל צמד מפגשים מול אינטר, אחד מול באיירן, ועוד קלאסיקו. ואל כל הכיף הזה, אפשר להוסיף את ויאריאל, סלטה, ולנסיה ובילבאו - שלא יעשו לנו חיים קלים.
הרבה יקום וייפול על החודש הבא, במיוחד באלופות אבל גם בליגה.

אז מי מצטיין חודש ספטמבר 2022, מבחינתכם?
הצביעו ונמקו -

• לבנדובסקי
  • דמבלה
  • ראפינייה
  • פדרי
  • גאבי
  • פרנקי
  • בוסקטס
  • טר שטגן
  • קונדה
  • אראוחו
  • באלדה
  • כריסטינסן
  • אחר

0 מצביעים

בעיני לבה צריך להוציא אותו בגלל שזה לא הוגן לאחרים…

בחרתי בבאלדה כי זה החודש שהוא לימד גם את הספקנים ביותר כמה זה היה מטומטם לתת לאלבה להיות הבנקר בליגה בשנים האחרונות.

טר שטגן חוץ מהמשחק נגד סביליה לא בלט לא לרעה ולא לטובה. אבל עדיין חושב שזה חוסר צדק לא לבחור בו חודש שעבר…

צודק, אבל בוא ניתן ללבנדובסקי את עד אחרי המונדיאל כדי לבסס את מעמדו. הוא יקבל טיפול דומה למסי, אם באוקטובר-דצמבר הוא ימשיך ככה.

בחרתי קונדה כי זה החודש שהוא הוכיח לנו שהוא מסוגל להיות כל מה שרצינו ואף יותר.

ציטטתי את עניין הכובשים כי יש פה עניין קצת מדאיג, אין אף סגן לבר כוכבא ואם חלילה וחס שום בצל טפו טפו אותו בר כוכבסקי יעדר קשה להבין כרגע מי תופס את הפיקוד והאחריות ההתקפית.

אתם מכירים את חודשי הנקסט? כמה התגעגענו לזה.

חודש נקסטי לחלוטין, סימנו וי על ההתמודדויות הפשוטות ונפלנו באחת החשובה.

בחרתי בלבנדובסקי בגלל שכל שאר הכוכבים שהיו פעם שעברה שיקול לבחירה חוו רגרסיה. דמבלה שפתח את העונה טוב חזר לסורו, ראפיניה הולך טט מאצ’ ראש בקיר, בהגנה אריק לא מקבל מפתחות במאני טיים, כריסטינסן היה פצוע/לא שיחק מדי, ארואחו חוץ מלקפוץ מעל סמלים לא שווה בתור מגן ולא ואוו בתור בלם (אני יודע, מרוב בלמים אני מעז להגיד את זה), וקונדה מבלה בעיקר באגף כי מישהו חשב שביירין או רוברטו זה לא מצחיק.

מהקישור אני מאוכזב. לחץ זה יפה קצב זה נהדר, אבל קישור לא אמור לשרת את ההתקפה אלא להניע אותה - וזה עוד לא קורה אצלנו.

לבנדובסקי היחיד שהרצפה שלו כל כך גבוהה ובכל משחק גם אם שיחק לא ואוו עדיין הביא את המספרים שלו - הוא הבחירה הקלה שלי.

אומנם הראש אומר לבנדובסקי, אבל הלב רוצה פדרי. דווקא במשחק בו נפלנו מול באיירן, בו רוב השחקנים לא עמדו בסטנדרט המצופה מהם, דווקא הוא בלט לטובה מעל כולם. הוא מתפתח לנו מול העיניים והוא מתחיל לייצב את הסגנון שלו יותר ויותר.

לבנגולסקי מתחיל להזכיר תקופות אפלות של הרודן מרוסאריו :flushed:

דווקא 50% מהגולים שלנו מתפרשים על פני הרבה מאוד שחקנים. זה טוב.

בתקופה של מסי זה היה:
מסי - 9
גול עצמי - 3
סוארז - 2
פיקה - 1