הסכסוך הישראלי פלסטיני

הטעות הייתה שהכנסת את עראפת לארץ אם היו נותנים לו ולארגון המטונף שלו להירקב בטוניס היה נחסך הרבה דם (גם של פלשתינים)

קל. למי שלא חטפו לו 240 חטופים לעזה… מנדט ציבורי זה לא באמת אשראי בלתי נגמר ל-4 שנים, גם אם נתעלם מהעובדה שבישראל נהוגה דמוקרטיה מפלגתית ולא אישית.

אני לא ממש מתעניין באינטרוספקציות של חמאסניקים. הטענה הייתה שזה לא חידש להם כלום כי הם כבר ידעו את זה. היו עסקאות קודמות והם לא חייזר שצנח ב7.10 לכדור הארץ. כל אויבינו יודעים מראש שקדושת החיים אצלנו גבוהה. אנחנו מכירים אותם והם אותנו. זו נקודת הפתיחה בכל מו"מ כמעט תמיד.

בהינתן שלכל 120 החברים בכנסת הנוכחית חטפו 240 אנשים לעזה, (וכמובן לכל הדרג הצבאי) אני מניח שאתה מספיק הגיוני לא ללכת לבחירות ממש עכשיו כדי לראות מי העם רוצה שיוביל.
אז נשאר שכל אחד אחר מחברי הליכוד שקיבל 32 מנדטים מבחינתך זה בסדר?
או שאתה מכוון למישהו מיש עתיד שקיבלה 24 מנדטים או מהמחנה הממלכתי שקיבלה 12, כי העם בחר לא לתת להם להוביל את המדינה בבחירות האחרונות…

בקבינט המצומצם יושב בני גנץ יקירך (שגם עליו אתה לא סומך?), יחד עם אייזנקוט וגלאנט וביבי.

תן להם לנהל את האירוע הזה בשקט ותעיף את כל ה120 יחד עם כל הדרג הפיקודי הצבאי על טיל, אחרי שתושבי הדרום והצפון יחזרו לבתים שלהם בלי נאצים בחלון.

לגמרי. עד הבחירות שכמובן יוקדמו לתאריך הגיוני. מה שכן צריך הבטחה שבינתיים לא מקימים שוב את גוש קטיף ומסתבכים בעזה ל-20 השנים הבאות. זו סכנה ממשית. זר פרחים לבייס.

הקבינט המצומצם כמו המורחב זה קשקוש. נתניהו ביטל את כל מוסדות המדינה כמעט. על גנץ אני אמור לסמוך? האידיוט השימושי הבלתי נלאה? האיש למשימות מיוחדות של המושחת מבלפור? אני סומך על כוונותיו הכנות אבל לא על הטמטום הפוליטי שהוא חוזר ומציג כל פעם שנתניהו מדמם. על גלנט הגנב אני בטח שלא סומך (הנה מצאנו מכנה משותף ביני לבין נתניהו) ואת איזנקוט אני תאכלס פשוט לא מכיר.

הבטחה שלא ניישב שוב את עזה לא תקבל, בעיקר כי יש די הרבה שכן תומכים ברעיון בקואליציה שנבחרה, שלהזכירך, היא הקואליציה כרגע וזו האידיאולוגיה שלהם, בדיוק כמו הרבה אידיאולוגיות שמאלית שכל הימין לא יסכים איתם, אבל מי שנבחר בסוף ע"י רוב העם, הוא זה שמתווה את הדרך, זו דרכה של דמוקרטיה גם אם זה לא לרוחך.

אבל סיקרנת, מי אתה רוצה לראות בראשות בממשלה אחרי הכל?

לא מסוגלים לעמוד מול העולם בשביל למנוע מעבר של סחורות בכרם שלום אבל עלאק יחזירו את גוש גטיף.

חיים פה בסרט.

היא נבחרה לפני רעידת האדמה והיא אחראית לרעידת האדמה. אוי לה אם תנצל את הטרגדיה שהיא אחראית לה כדי לקדם את זה בלי מנדט מחודש ששנינו יודעים שהיא לא תקבל.

שולמית אלוני עוד חיה? אולי יוסי שריד? גם לא? ואללה אין לי… אבל האמת שמבחינתי זה לא באמת משנה. אין מישהו שישמח אותי. אני גם לא זקוק למנהיג.

אתה טועה.

אבל היות ועמדתך היא “לא צריך מנהיג” זה לא ממש משנה

במה אני טועה?

בביטחון שלך שהקואליציה הזו לא תקבל את המנדט שוב

ראית את הסקרים?

ראיתי המון סקרים, גם ראיתי סקרים לפני הבחירות האחרונות…
איזה מזל שהסקרים הם לא אלה שקובעים בסוף.

רגע, אתה חושב שאחרי מה שקרה השביעי לאוקטובר, אם וכאשר יהיו בחירות חוזרות הליכוד יבחר שוב ותהיה אותה קואליציה?

בדרך כלל אני סקפטי מאוד לגבי סקרים. אבל שמדיה דירקט לא עושה פתאום סקרים אפשר להבין שלצערי השמאל יעלה לשלטון.

הדבר היחיד שימנע את זה, שבכירי הליכוד ידיחו איכשהוא את ביבי.

אני לא יודע מה יקרה ואנשים שטוענים שהם כן יודעים ובטוחים במה יהיה מרגישים לי קצת מגוחכים ומנותקים.

האמת שסתם נתתי דוגמה, על אף שמקרה ערפאת שונה כי הוא חזר וניהול את העניינים ואין שום דרך לדעת אם כאן מדובר יהיה באותו מקרה. כשאתה מדבר על ‘לטפל בשורש הבעיה’ - איך זה קשור ומה ההצעה שלך?

בעניין מי שבטוח שהימין לא יבחר - אין לי מושג מהיכן הביטחון הזה. הסקרים האלה של חודשים לפני הבחירות הוכחו כלא אמינים ולא לוקחים בחשבון את שני הגולשים הדי קשיחים. כמובן שיתכנו תזוזות אחרי מגע אירוע שכזה, אבל אנחנו עדיין בעיצומו ולא הייתי ממהר לקפוץ.למסקנות. לביבי יש כמות מנדטים גדולה מאד שתצביע לו בכל מצב

רק אומר שהם פירסמו בערוץ הטלגרם שלהם שהם לא עושים סקרים כי רוב העובדים וגם צוריאל (או איך שקוראים לשותף של פילבר) במילואים.

מה גם שהם טוענים שקשה מאוד לעשות עכשיו סקרים כי הרבה במילואים.

חייב לציין שאני מיואש ממש. מצד אחד חיילים שלנו משלמים בחייהם, ומצד שני גלנט אתמול מספר שבקרוב ניתן עזתים לחזור לבתים שלהם בצפון הרצועה.

האמריקאים בינתיים רק מזיינים אותנו, ואנחנו אומרים אמן לכל גחמה מטופשת שלהם. בני הברית הכי גרועים שאפשר לבקש.

יהיה משעשע מאוד אם יחזירו עזתים לבתים שלהם לפני שתושבי הדרום יחזרו לבתים שלהם…

וואיי… אתם חיים בסרט…

לאיזה בתים?
אני חושב שאולי לא שמתם לב מה המצב שם…

העזתים היו מתים שהיו להם רק 150 אלף פליטים בשלב הזה. תתנחמו…