גיאופוליטיקה :: על הנעשה בעולם

אין שום קשר אלינו. הבעיה בעיניי בשמאל היא שהמטרה מקדשת את האמצעים. אם מישהו אומר משהו לא ליברלי מספיק לטעמם אז לעזאזל חופש הביטוי ואוי ואבוי איך הוא הביע דיעה כזאת חשוכה, נגד ביבי או טראמפ מותר להגיד הכל ואם צריך לשרוף כמה צמיגים על איזשהו כביש אז לא נורא והכל בסדר - זה למען מטרה נאורה. אין לשמאל בעיה לטפטף על שיוויון אבל לנעול את התפקיסים החשובים לעצמו וכן הלאה. בקיצור, כשאמרתי שהם אלימים אבל נותנים הצדקה לאלימות שלהם, לדברים כאלה התכוונתי. פשוט יש להם ערכים שהם חייבים להילחם עבורם, גם באלימות.

זה שהם שורפים את המערכת מבפנים זו מכה אחרת שהם מנחיתים על העולם. אבל אפשר לראות את המגמה משתנה במהירות שהולכת וגדלה לכיוון השני. זה עניין של זמן עד שהימין ימעך לגמרי את השמאל, גם באירופה.

ואם אין לי תפיסות עולם שמתיישבות עם הימין או השמאל? או יותר נכון, יש לי תפיסות עולם שחלקן מתיישבות עם הימין וחלקן עם השמאל? אני לא מזדהה עם אף אחד מהם.

אני מסכים עם מה שכתבת בתגובה לליאור, אכן שמאל וימין הם בסך הכל שמות משתנים שנועדו לתת אמלק לכיוון הכללי של הבנאדם. אבל לא מסכים שחייב איכשהו ליפול לאחד משני האפשרויות האלה.

אתה מציג את 2 הפסקאות הראשונות שלך כאילו הן לא קשורות אחת לשנייה, אבל הן כן. הרס היסודות המערביים מתרחש באמצעות זה שהתנועה הפרוגרסיבית זנחה את העקרונות הליברליים ומוכנה לפעול באמצעים לא ליברליים על מנת לקדם את האנג’דה שלהם (ובכלל זה שלילת זכויות והתנגדות מהותית לדמוקרטיה).

לגבי החלק השני של ההודעה שלך - בסדר, ייתכן שאין לך תפיסת עולם ימין או שמאל מובהקת (אף אחד לא אמר שחייבת להיות), כל מה שאמרתי זה שזה לא קשור לשאלה האם אתה מתעניין או מתעסק בפוליטיקה או לא. לא טענתי בשום שלב שכל אחד חייב ליפול לאחת משתי האפשרויות.

זו מילת המפתח. האם היא זנחה את היסודות הליברליים או שפשוט הם צברו מספיק כוח כדי לכפות את אותן דעות בצורה שהם לא יכלו בעבר? להרגשתי, למאמינים בעקרונות האלו אין ולא הייתה מעולם את האפשרות להכיל דיעות שונות ובכך התנועה לא זנחה שום דבר, היא תמיד, מאז ומעולם הייתה אלימה, רק שהיום היא כבר צברה מספיק כוח להרביץ. הם רק השתמשו בדמוקרטיה כדי לצבור כוח.

אני עדיין חושב שהאלימות היא בעיה אחת, כלומר כל סתימת הפיות והקנסלינג שהם עושים לאנשים שלא מיישרים איתם קו (ואפילו אלימות פיזית שמתבצעת מדיי פעם בהפגנות נשים, להטבים, זכויות בעח וכדומה), ובעיה אחרת היא חלק מערכי השמאל ששורפים את החברה מבפנים (תרבות הווק למשל).

כן כן, זה כמובן, לא הבנתי אותך בהודעה הראשונה.

אבל זה מעלה המון שאלות…

אני נגד ניתוחים לשינויי מין אז אני ימני
אני בעד הפלות אז אני שמאלני
אני נגד התערבות ממשלתית אז אני ימני
אני בעד עסקת חטופים אז אני שמאלני
אני נגד היסטריית קורונה אז אני ימני
אני נגד עונש מוות אז אני שמאלני

ימין ושמאל הן הגדרות שאמורות לעשות סדר ואולי הן היו נכונות לעידן האידיאולוגיות של ה-120 כשהכל היה מאוד דיכוטומי. היום אני לא מרגיש שההגדרות האלה עושות סדר. הן כבר לא עונות על שום שאלה.

או שאתה מייחס להגדרות המקוריות של ימין ושמאל את ההטיות שמייחסים להן כיום במיינסטרים.

אין קשר בין דעתך על שינויי מין לבין דעותיך לגבי שינויי מין, הפלות, עסקת החטופים, היסטריית הקורונה או עונש מוות. אפשר ליישב די בקלות כל דעה לגבי הנושאים הללו עם תפיסות עולם ימניות או שמאלניות. הדוגמא היחידה שבאמת רלוונטית מכל הרשימה שהבאת היא התערבות ממשלית (קשה מאוד ליישב תפיסת שמתנגדת עקרונית להתערבות ממשלתית עם עמדות שמאל).

ההודעה הזו אגב היא דוגמא מעולה לנקודה שאני מנסה להעביר. ובכל אופן, כפי שאמרתי קודם - אף אחד לא אמר שצריכה להיות טוטאליות. אדם לחלוטין יכול להחזיק בעמדות מסוימות שמתיישבות עם עמדה ימנית ויותר ובנושאים אחרים עם עמדה שמאלנית יותר.

אז המזח שהאמריקאים הקימו לחופי עזה, בתקציב עצום של כרבע מיליארד דולר (וגם חייו של לפחות חייל אמריקאי אחד), על-מנת “לדאוג לצרכים ההומניטריים של תושבי עזה”, שסיבך מבצעית גם את האמריקאים עצמם וגם את צה"ל שנאלץ לאבטח את האירוע ולהימנע באופן חמור מפגיעה בסביבת המזח, ושפעל בקושי 10 ימים מתוך החודש+ שהוא קיים - הולך להתפרק סופית, “לאור מזג האוויר המאתגר”.

אם זה לא משל מופלא להתערבות האמריקאית במזרח התיכון, אני לא יודע מה כן.

הסינים רואים את זה ומחייכים

image
אנטישמיות זה ממש לא בסדר.
אונס של בת 12 זה סבבה, לא צריך לדבר על זה.

כנראה אתה צודק:

Sadiq Khan, the Mayor of London, has said that being prepared for terror attacks like the ones which occurred in New York this week are “part and parcel” of living in a big city

זה חלק מהתרבות עכשיו.

דרך אגב, סיפורים כאלה יכולים להיות המצאה פוליטית בדיוק כמו רעב ואונס בעזה.
AI יודע לעשות תמונות שכבר קשה להבדיל מהאמת. לפעמים מתפלק לו ילד שסובל מתת תזונה עם 6 אצבעות או 3 רגליים, אבל לרוב אתה כבר לא יודע מה אמת ומה לא.
אני לפעמים רוצה לנוח מהשנאה כלפי ישראל בתקשורת וקורא ב 9GAG. שם הרוב שונא מהגרים ומוסלמים בכללי, וכתוצאה מכך הם פרו-ישראלים. (ויש גם מדור תמונות NSFW)

בכל אופן, אני מתיחס לדיווחים על ילדה שוודית שנאנסה על ידי מוסלמי כמו שאני מתיחס לדיווחים על ילדה עזתית שנאנסה על ידי גדוד של חיילי צה"ל. כבר לא מאמין לשום דבר.

מסכים דימה. אבל אם אתה קורא את הStrange death of Europe אתה תקרא המון סיפורים אמתיים כמו זה.

לא מכיר את הספר, אולי אקרא מתישהו .
אבל לא בזמן היורו.

@Paco-Pavon אני מבין שאני לא היחיד שנשאר ער לראות את העימות?

טוב זה ברור שביידן הוא גויה מהלכת.

איך אני יודע ?

“רשת NBC האמריקנית דיווחה מפי שני מקורות כי “הנשיא ג’ו ביידן מצונן”. שלושה מקורות אמרו לרשת כי ביידן ביצע בדיקת קורונה ויצא שלילי. הנשיא האמריקני שמשתתף בעימות הנשיאותי לקראת הבחירות הצפויות בנובמבר נשמע צרוד לאורך הדיון.”

לא הסתיים וכבר מחפשים תירוצים

רחוק מלהיות גוויה דווקא. לא מכיר הרבה בני 80 שמסוגלים לעמוד שעה וחצי ברצף ולדבר. לא מבין למה לא מביאים להם כסא. כללי המשחק של הדיבייט הזה הפכו אותו לדיבייט הכי משעמם שראיתי בחיי. מתקשה להאמין שמישהו הצליח להתרכז מרוב שעמום. היה כלא היה.

ליאור די אפילו בסי אן אן וmsnbc כבר אומרים עליו קדיש…

ג’וי ריד או איך שקוראים לה שם למשל כבר עושה קמפיין למחליף שלו…

הלואי ויגידו עליו קדיש ויביאו מועמד נורמלי…אבל הדיבייט הזה היה כל משעמם שקשה לי להאמין שמישהו שאין לו טוויטר הצליח לעקוב.

קצת הזכיר לי משחקים של בארסה בתקופת צ’אבי - אני ממש רוצה לראות אבל כל דבר אחר יותר מעניין אותי והעין זולגת לנייד כל שניה.

דרך אגב ביידן היה רע הרבה יותר מאשר טראמפ היה טוב, למעשה טראמפ עשה לדעתי לא מעט שגיאות כמו שהוא מנסה לחזור לבחירות של 2020 … פשוט ביידן כבר לא איתנו… היה קטע אחד חזק שביידן ממלמל וטראמפ צוחק עליו ואמר שהוא לא מבין מילה ממה שהוא מדבר…

חחחח

שניהם היו גרועים. ביידן יותר. מטראמפ ציפו שיהיה טוב. מביידן ציפו שיהיה מביך.

תתנחם עוד מעט תצטרך להיות ער בשביל ארגנטינה… שם לפחות יש מכות :slight_smile:

את הדיבייט בניגוד לארגנטינה לא ראיתי בלייב. גם לי יש גבולות