גיאופוליטיקה :: על הנעשה בעולם

הכי טוב שלך :slight_smile:

לכל מי שרוצה לשתף פעולה עם ‘חברים’ שלנו בימין הקיצוני באירופה - בסוף מדובר באנטישמים
https://x.com/i/status/1810875962902376558

לא שיש לי איזה צורך להגן על הסתומה הזאת שחושבת שהתחממות גלובלית לא מתרחשת כי הגיע פברואר וקר לה… אבל מה שהתקשורת ובמיוחד הרשתות החברתיות עושות לאנשים כבר נהיה מגוחך.

איך מסאונד בייט של 30 שניות של יוטיוברית הזויה אמריקאית החלטת שהיא הפנים של הימין הקיצוני באירופה ושהם אנטישמים איז ביאונד מי.

השיח בימינו כל כך רדוד שזה כבר מביך.

זה באמת הודעה שמעצבנת אותי.

ההבדל בין ימין קיצוני לבין השמאל קיצוני באירופה ובארהב שבעוד שהימין הקיצוני בעיקר מורכב מגריפטרים וטרולים באינטרנט השמאל הקיצוני שורף את ארהב ואירופה בשעה שאני כותב את ההודעה הזו.

המפלגה של לה פן לא הצליחה להרכיב ממשלה? אז מי במקומם? זה שמכחיש את שביעי באוקטובר עוד לא התמנה לראש ממשלה שם וכבר מכיר במדינה פלשתינית ותומך חמאס מוצהר.

שיקלי עושה עבודה מצוינת בקטע הזה, חובה להמשיך לשתף פעולה עם מפלגות ימין. גם אם ההיסטוריה שלהם בעיתית בעברם עבורנו

את מי מביאים בו בתור דוגמה? קנדס אואן? עצה ידודתית, טאקר קרלסון הוא יותר דמות חשובה בימין. והוא באמת על סף האנטישמיות. אם כבר.

מוזר שאין שמאל קיצוני אלא כל איש ימין או מפלגה ימנית זה ימין קיצוני. אף אחד לא אומר שצריך לאהוב אותם, אבל צריך לדעת לשתף פעולה שהאינטרסים מתחברים. איתם עוד אפשר למצוא תחומים משותפים, אם תומכי החמאס בלייבור שנבחרו עכשיו בבריטיניה ובצרפת אי אפשר.

זה באמת מראה לי על נואשות. קנדס אואן. פיטרו אותה על זה מהדיילי וויאר. רק להראות הבדל בין ימין לשמאל.

בנתיים בצרפת השמאל בארץ חגג את העליה שלהם

https://twitter.com/EYakoby/status/1810909474787336552

תשובה לשניכם
לא החלטתי שהיא הפנים וההשוואה לשמאל הקיצוני לא קשורה (כאילו שהם לא קיבלו כאן מספיק ביקורת…).
הנקודה היא שיש נטיה לראות בימין הקיצוני האירופאי חברים שלנו. למשל, שיקלי:

אבסקל אמר בנאומו בכנס: ״אנחנו עומדים 100% מאחורי האנשים בישראל לנוכח הדברים האיומים שהם צריכים לעבור… מתבייש בממשלת ספרד, אנחנו מואשמים בגזענות וחוסר סבלנות, אנחנו לא נבהלים ולעולם לא נכנע, הפחד נעלם״.

עכשיו - אני לא טוען שאבסקל עצמו הוא אנטישמי. הטענה שלי היא שאלו (הציבור הימני קיצוני) אנשים שנגועים בשנאת זרים שסופה אנשישמיות, כיוון שהיהודים בסוף יכללו בקבוצת הזרים הזו שהם שונאים. כרגע טוב להם לתמוך בישראל כי יותר דחוף להם להתעמת עם האסלאם. אבל זה כרגע.

האיראנים שונאים ערבים שנאה יוקדת. גזענים כלפיהם וחושבים שהם נחותים. זה כולל כמובן את הערבים הסונים שבעזה ובגדה על אחת כמה וכמה, שכן הם כאמור סונים אבודים וכופרים. דחוף להם יותר להילחם במערב וביהוד, כי הם שונאים אותם יותר, בטח אם זה באמצעות מותם של ערבים רבים (ולא חלילה פרסים אריים קדושים).

אם הטענה היא שיש חלקים גדולים בימין האירופאי/מערבי שאנחנו צריכים להתייחס אליהם באופן הזה (״אויב של אויבי הוא ממש לא חברי, אבל כן בעל בריתי״) - אז אני מסכים. זה משחק באש וצריך להיזהר איתו, אבל זה גם טמטום לא לשחק את המשחק עם הקלפים שיש לך.

זה בדיוק העניין אתה לא צריך לאהוב אותם או להתמסר אליהם, אבל הקלפים שלנו קצרים, וצריך לשתף פעולה עם מפלגות או פולטיקאים שיש אינטרס משותף.

עדיין לא הבנתי " לא החלטת שהיא הפנים " אם כתבת את המשפט הזה ואז צירפת את הקישור.

הייתי עוד יכול לקבל את הביקורת של השמאל על שיקלי (לא אישי נגד אורי פה) אם שיקלי באמת היה פוגש או תומך באנטישמים. אומרים לי שלה פן “אנטישמית” אני שואל מה הופך אותה לאנטישמית? הם היא הצביעה פעם נגד יהודים? האם היא גילתה עמדות נגד ישראל או יהודים? הנקודה הבעיתית שלה זה אבא שלה. והיא הרחיקה את אבא שלה מהמפלגה.

אותו דבר אפשר להגיד על אורבן ווילדר ו מיילי בארגנטינה.

*כן אני יודע שהיא נגד “שחיטה כשרה” והתבטאה נגד אזרחות כפולה. אני לא רואה בזה אנטישמיות.

והכי גרוע שאלו שאומרים שהיא אנטישמית זה אותם אנשים “שמאוננים” על טרודו מקרון וראש הממשלה הספרדי (שכחתי את שמו), שהם פי אלף יותר גרועים מכל הלה פנים שיש בכל העולם. ואני לא מגזים.

טרודו בקנדה הוא דיקטטור על מלא. כל מה שהשמאל אומר על ביבי, רק פי עשר יותר.

הצליח לדמוקרטים בטירוף, ביידן השתגע לגמרי בדיוק בזמן וכל הדמוקרטים מבינים שצריך להחליף את הסנילי הזה כי התפקיד הזה גדול בשביל אנשים עם דמנציה. טראמפ שוב אכל אותה

למה מה קרה? מה עשה הפעם?

הזמין לבמה את נשיא אוקראינה פוטין והודה לסגנית הנשיא טראמפ.

רק תזכרו הוא מזדהה בתור הסגנית נשיא השחורה הראשונה ולכן אסור לכם לכתוב מילה אחת רעה נגדו כי אז תהיו גזענים שונאי נשים ושחורים!

וכמובן שחיבים להסכים איתו …

תעשו עצמכם מופתעים. עכשיו שהם הבינו לא יכולים לנצח עברו לפלאן בי. רק שלא הצליחו להתנקש בו ועכשיו הם נתנו לו את הניצחון.

https://twitter.com/Mrgunsngear/status/1812252817123635648?t=jz8tUty4ShttYoHvc6oM_Q&s=19

גיבור.

טראמפ הוא הנשיא הבא של ארהב (אם הוא יגיע לשם בחיים) , המתנקש החובבני (למזלנו) עשה כרגע וידוא הריגה לכל קמפיין דמוקרטי בבחירות הקרובות (לא משנה מי הוא היה)

הקמפיין של גו ביידן על “סכנה הכי גדולה לדמוקרטיה” נפח את נשמתו באותו רגע. עכשיו אין לו כלום,

אבל גו ביידן בטח כבר לא זוכר מה קרה לפני כמה שעות כי הוא דימנציה.

אני מהמר שהיורה הוא לא דמוקרט

יש הקלטה שלו ברשת, מאשר את שמו ואומר שהוא שונא רפובליקנים ושונא טראמפ. אולי הוא רפובליקני השונא רפובליקנים…

האמת שזאת גם הייתה התגובה האוטומטית שלי, אבל הבן-אדם חוסל תוך ניסיון ההתנקשות הזה. ואנחנו לא מדברים על הבני דודים המתאבדים שלנו מהכפרים - לא היו מוצאים מתנדב רפובליקני שיישלם בחייו על תרגיל פוליטי כזה.
אם זאת הייתה קונספירציה, לא היו הולכים רחוק כל-כך, ולהיפך - היו מאפשרים לו נתיב בריחה בטוח. זה רק היה מחזק את טראמפ עוד יותר, שכל העולם נגדו שנתנו למתנקש שלו לברוח.

ממה שאני מבין גם הכדור פגע לו באוזן. צלף והכל, אבל אף אחד לא ייקח סיכון כזה לצורכי הצגה…

אין לי בכלל ספק שמדובר במתנגד טראמפ, ואחד כזה שככל הנראה הושפע מהתקשורת הבעייתית של העידן שלנו. מפתיע רק שזה עוד לא קרה בישראל עם ביבי. מה שבטוח, זה שאם זה יקרה התקשורת תתנהג אחרת לגמרי ממה שהתנהגה אחרי רבין.

כנראה שהתפקד למפלגה הרפובליקנית. בכל מקרה, סתם מטורף

אני לא טוען לקונספירציה חלילה - אז זה האמריקאים יעשו טוב ממני.

רישום למפלגה מסוימת לא אומר בהכרח שיכות אידואלגית, מצד שני יש גם קלטת שהוא במפורש מצהיר שהוא שונא רפולבקאנים וטראמפ. _ (עידכון גם תרם כסף לגוף דמוקרטי שעוזר בקמפיין של ביידן)

לפעמים האמת מוזרה יותר מכל דימיון, וככל הנראה מדובר בסתם מטורף בלי שיוך מפלגתי או מישהו בלי שום נאמנות שרוצה להדליק את הניצוץ האחרון למלחמת האזרחים הבאה בארה"ב

מה שצריך לשאול, איך תימהוני כזה, ללא שום ידע או ניסיון צבאי מצליח להגיע למצב כזה. על כזה דבר צריך להדיח אנשים.

בלי קשר, אם נשווה את זה לכדורגל. טראמפ כרגע מוביל 3-0 מחצית לסיום המשחק. בשביל שטראמפ יפסיד בבחירות , צריך להיות בו גנים של ברצלונה או ואלורדה…