מונדיאל 2022- הדיון המלא, כל העיניים לקטאר

אקוודור הפתיעו אותי
חשבתי שהם הגיעו למונדיאל רק בגלל המגרש הביתי בגובה לא נורמלי, שלא מאפשר ליריבות לנשום.
אבל הם אשכרה קבוצת כדורגל לא רעה גם בגובה פני הים.

האיקוואדורים צנועים, אגרסיביים, לוחצים בטירוף, מאורגנים, נלחמים כמו גלדיאטורים, מהירים ועט תאטץ’ נחמד. מה צריך יותר מזה? כיף לא נורמלי.
לא אופתע אם יגיעו לרבע.

Ps. איזה כיף המשחק האמריקאי.

אקוודור נבחרת נהדרת ממש כיף לראות אותם מצליחים.

ארה"ב גם נבחרת טובה, הם כרגע שולטים מול האנגלים ולא אתפלא אם זה יגמר בניצחון.
ההנעת כדור שלהם נהדרת והם מגיעים למצבים

מחזור אחרון:

1. אנגליה 4 נק
  2. איראן 3 נק
  3. ארהב 2 נק
  4. ווילס 1 נק.

אנגליה נגד ווילס
איראן נגד ארה"ב

תיאורטית כולן עדיין יכולות לעלות, מי חשב

https://twitter.com/FlukiVillag/status/1596025534802120706

אין תקווה:

תשמע ההבדל בין אלי אוחנה לבין מה שאני שמתי למעלה, זה שאלי אוחנה בדומה לחלק מהכתבים הישראלים סתם דבילים שמנסים להפוך את עצמם למרכז העולם (ללכת ולספר לאיזה שוטר שהוא ישראלי. מבטיח לך שהוא ויותר מזה זה ששלח אותו ידע טוב מאוד איזה תגובה הוא יקבל ובשביל זה גם שלחו אותו) לעומת זאת המשפחה שבאה לטייל ובתמימות חשבה שהיא תקבל יחס הוגן והם וחטפו השפלה, זה הדבר הבאמת מקומם.

איזה תמימות ונאיביות. בזה אנחנו באמת מזכירים טיפה את האירופאים…

אני לא רואה מה אלי אוחנה עשה לא בסדר. לדעתי הגיב הכי נכון שיש.

בנושא אחר, רק אני מאוד אשמח אם גם אקוודור וגם סנגל יעלו מהבית במקום הולנד?

הוא סיפר לו בהתחלה שהוא מישראל. מה אתה חושב שזה יגרום? הוא רצה את התגובה הזו . משפחה ישראלית ששמתי מלמעלה מהתחלה ניסתה להסתיר את הזהות שלהם ובלי כונה הילדה פלטה מילים בעיברית “והסגירה” אותם…

מה אני יגיד לך כנראה מגיע לו פרס פוליצר על זה . איזה עיתונות.

אני אישית לא הייתי אומר שאני מישראל, אבל יש אנשים שנמאס להם לפחד ולהרגיש לא רצויים או לא בסדר כי הם מישראל. וואלה אני מעריך אותם על זה שהם באים ואומרים שהם מישראל (מבלי לייצר פרובוקציות). אגב בכללי, לפעמים זה בעוכרינו שאנחנו כביכול צריכים להתנצל על זה שאנחנו מישראל במקום להיות גאים ולהגיד ״כן אני מישראל!״. אני חושב שאלי אוחנה בדק את תגובותיו של הנהג וכשהבין אותה לא הלך יותר רחוק מזה - שזה בסדר בעיניי.

מה תגיד על גיא הוכמן?

זה לא עניין של גאווה. זה עניין של שכל. אתה אזרח פרטי ואתה מגיע למדינת אויב אז תתנהג בהתאם. והמשפחה אכן התנהגה. אלי אוחנה זה דבר אחר בשביל ליצר “ריטינג” הלך ועשה משהו שמאז התחלת המונדיאל בערך כל איש תקשורת ישראלי עשה את זה לפניו.

גיא הוכמן זה שערוריה. ולמה כי אם הוא יסתבך שם בגלל כל הקליק בייט שלו, אתה יודע איך זה יגמר, בקמפיין של “תצילו אותו” “כל ישראל אחים ולכן צריך לשחרר 1000 רוצחים מהכלא”

מסכים לגבי גיא הוכמן, אבל מנגד יש סיכוי קטנטן שהוא יכול לגרור תגובות חיוביות אם לא יתמקד אך ורק בקומדיה. יותר בצד של להראות שאנחנו סה״כ רוצים שלום או משהו בסגנון. בנוגע לאוחנה אני יכול להבין למה אתה אומר את זה כי זה היה מצולם (ומן הסתם כנראה במכוון). אבל המונדיאל זה אירוע בינלאומי ואני כן רואה בזה הזדמנות לנפץ קונפליקטים בינלאומיים.

האמת שזה קצת משונה. הרציונאל הוא שמדינה מארחת תהיה בסדר עם כולם. מה היה קורה אם ישראל הייתה עולה למונדיאל בקטאר נגיד? סתם תהייה.

אנגליה הייתה משעעמת להחריד ושיחקה בקצב נמוך, היא חשבה שמה שעבד נגד איראן יצליח, חשבה שהיא כל כך גדולה ולא הבינה שה-2:6 הושג גם משום שהיריבה ממול הייתה בהלם. לא מצליח להבין איך החילוף הראשון של גארת’ סאותגייט זה ג’ורדן הנדרסון, לאחר מכן ג’ק גריליש ופיל פודן הקשר הכי טוב בנבחרת לא משחק דקה. וזה לא שהיא יצרה מצבים ולא הבקיעה, היא לא הייתה קרובה ליצירת מצבים, הבעיה הייתה חמורה אפילו מהפס האחרון. שיחקה בקצב רדום מאוד למרות הדקות האחרונות. מה מייסון מאונט עשה על המגרש? חוץ מהיכולת של הארי מגווייר שהציל גול במיקום נהדר בתוך הרחבה באחת ההגבהות המסוכנות - אין לאנגליה כלום לקחת מהמשחק הזה. כריסטיאן פוליסיק היה שחקן ההתקפה הכי טוב על המגרש. אגב, כשאתה קורא (לפי ספורט5) שהמאמן אומר: “לפעמים צריך לשחק על תוצאה” - אתה מתמלא גועל ולא צריך להיות מהמחנה האנגלי.

על גיא הוכמן אני לא מופתע. בכל זאת הנישה שלו מטומטמת ככל שהיא תהיה. הוא נהנה לחטוף מכות ולייצר פרובוקציות.

כל פעם שאני שומע על איזה סיפור של מישהו שלא בא טוב לקטארים בעין ומתלונן על זה אני מנסה לחשוב על הקונטקסט כמו שאמרתם. אבא שרק רוצה להגיע עם הילדים לראות את המונדיאל במדינה שהיא באופן אובייקטיבי מעניינת תרבותית מבלי לייצר פרובוקציות אוכל חרא בגלל שאמר שהוא ישראלי זה משהו שאני אישית מסתכל על זה בצורה טיפה אימביוולנטית.

מצד אחד, וואלה מונדיאל עם הילדים, חווייה, מדינה שלא היה בה אף פעם, ועל הדרך זה מקום שפיפ"א אמורה לבחור שהוא טוב ובטוח לכולם, לפחות בחלקים רלוונטיים, כפישעשוים במלדיביים לדוגמא. מדינה איסלמית קיצונית ולג’יט רעה, אבל שמפרידה את איזור התיירות שלה בשביל לעשות כסף. מצד שני, מילא אם הייתי בא לבד וקמתי על הצד שלי שבא לו להיות כמו איתי אנגל בבוקר, אבל לסכן את הילדים שלי במסע כזה? זה להיות נאיבי מטומטם ואירופאי.

ככל שהמונדיאל הזה מתקדם אני יותר ויותר כועס על פיפ"א שהכניסו את חגיגת הכדורגל הזאת למקום הנורא הזה. שום מלון בתוך אצטדיון עם מזרקת זהב לא היה מכסה על זה. הסיפור הזה עם פיפ"א זה כמעט משל מהתנ"ך על “איך הגויים נפלו בפח של בצע הכסף ואנחנו נפלנו אחריהם”.

רק לי הסיפור הזה של האבא עם הילדים נשמע כסיפור עם רמת אמינות של הקטארים שילמו לשחקני אקוואדור כסף ?

ישראלים מסתובבים בדובאי, ירדן מצריים וטורקיה, גם שם האזרחים “אוהבים” אותנו בדיוק כמו בקטאר.

ללכת למקום שבו לא אוהבים אותך ואז להיות מופתע שלא אוהבים אותך הופך להיות הספורט הלאומי החדש.

מוזר כנראה גם דור הופמן שקרן כי זה קרה גם לו. גם עם נהג מונית. ויש הרבה דיוחים על יחס כזה מישראלים אחרים שנסעו לשם.

זה לא הבעיה שהם לא אוהבים אותנו “אנחנו” גם לא סובלים אותם. אבל הם מחויבים, גם אם אם הם לא אוהבים את זה, לספק ביטחון לכל אוהד שמגיע לשם, גם אם זה רחמנה ליצלן יהודים ושמע ישראל גם אם זה ישראלים.

אם זה היה תלוי בהם, ישראל לא היתה יכולה לשלוח אוהדים לשם. אבל פיפ"א כפתה עליהם את זה.

לא, מה שקרה לדור הופמן זה לא אותו הדבר. סירבו לתת לו שירות כשהוא הזדהה כישראלי, לא ירקו עליו ולא הרביצו לו.

הם מחוייבים לספק לך ביטחון אבל לא מחוייבים לחייב את האזרחים לחבב אותך.

כשאני מסתובב בעולם אני לא מזדהה כישראלי, כי גם ב"עולם הנאור" נתקלתי בגזענות וסירבו לתת לי שירות, אז לא מבין מה הרעיון לנסוע למדינת אויב ולהזדהות כישראלי.

הם לא מכחישים את זה. אפילו לרגע.

בקיצור לא לטוס לשם, אם כבר אתה מספיק מטומטם וטסת תגיד שאתה מפורטוגל או קרואטיה, אבל הכי חשוב אל תהיה מופתע אם ישנאו אותך אחרי שתזדהה בגאווה שאתה ישראלי.

אה לא ירקו אז זה בסדר.

אני לא מדבר על עיתונאים, תראה מה כתבתי על אוחנה.

אני מסכים איתך שאני לא מבין למה ישראלים טסו לשם ומה ציפו שיקרה אבל זה אוף טופיק לתחום של דת ואידואלגיה ואתה הרי לא אוהב לכתוב על זה :-).

אתה בטוח?
ויילס לדעתי לא יכולה לעלות כי אם ארה״ב מנצחת אז היא עולה ובתיקו של איראן, איראן עולה (היא מעל וויילס כי ניצחה אותה),

אני טועה?

כן, אתה טועה.
אנגליה 4 נקודות
איראן 3 נקודות
ארה"ב 2 נקודות
ווילס 1 נקודות

אם ווילס מנצחת את את אנגליה 2-0 + ואיראן מסיימת בתיקו עם ארה"ב 2 הבריטיות עולות.
כל שאר האופציות הן ממש הזויות[ניצחון בהפרש של 7+ שערים של ווילס על אנגליה], אבל הסיכוי קיים כמובן.