מונדיאל 2022- הדיון המלא, כל העיניים לקטאר

לאוהדי ברצלונה הוא עשה פלאשבקים של דמבלה נגד ליברפול :slight_smile:

סתם סיקרן אותי עניין “המשחק השלישי” של הנבחרות בהשוואה לעבר. ב-2022 המאמנים שהגיעו עם שש נקודות עשו על המשחק האחרון בבית איקס, יחסית. ברזיל ב-2002: רונאלדו, ריבאלדו, קאפו ולוסיו בהרכב - ארבעה תותחים וגם אדמילסון| ספרד פתחה את מונדיאל 2002 עם שני ניצחונות וזה לא דבר שגרתי עבורה, גם במשחק השלישי נגד דרום אפריקה היא שיחקה עם השחקנים הבכירים - צמד לראול, שער לג’זיקה מנדייטה. איקר קסיאס השוער הבכיר אז גם שיחק, איבן הלגרה, פרננדו מוריינטס, חואקין| כעבור ארבע שנים, ברזיל שוב עם שני ניצחונות, ב-1:4 על יפן במחזור הסיום שיחקו רונאלדו-רונאלדיניו-קאקה, לוסיו, דידה וג’ילברטו סילבה| נבחרת הולנד במונדיאל 2014 - אריאן רובן, דירק קאוט ו-ווסלי סניידר עלו בהרכב יחד עם יאספר סיליסין, גם סטפן דה פריי שיחק| נבחרת ארגנטינה באותו המונדיאל גם כן ניצחה את שני המשחקים הראשונים - ליאו מסי, גונסאלו היגואין, סרחיו אגוארו, אנחל די מאריה, חאבייר מסצ’ראנו, סבאלטה, השוער רומרו - וכלם פתחו ב-2:3 על ניגריה

הדוגמאות של הנבחרות שפחות הלכו בדרך הזו. נבחרת גרמניה במונדיאל הביתי אחרי שהיו לה שש נקודות, במחזור השלישי נגד יפן פתחה עם מירוסלב קלוסה, לוקאס פודולסקי שהיה חשוב בנבחרת, מיכאל באלאק - שלושה שחקנים קריטיים מאוד| נבחרת בלגיה למשל ב-2018 עלתה בהרכב משני למשחק נגד אנגליה (מחזור שלישי). וינסנט קומפאני רק עלה מהספסל, אדן הזאר וקווין דה ברייני סופסלו וגם רומלו לוקאקו.

גריזמן היום נראה כמו בקדנציה הראשונה באתלטיקו, ומה שהוא היה יכול להיות בברצלונה, אם לא היה על העמדה שלו שחקן כושל בשם “מסי”. מספר 1 בנבחרת הצרפתית היום, ולא רק בצד ההתקפי.

הוא ממש המבוגר האחראי שם. הייתי דווקא רוצה לראות את אנטואן גריזמן קצת יותר רעב ולחוץ להבקיע ומשחק קרוב לשער. זה שגם לא נראה לחוץ או מתוסכל אף פעם. מופע שלו על המגרש, כל נגיעה בצבע, כל החלטה נכונה. אני חושב שהוא לא היה טוב ככה כבר הרבה זמן, גם אם במשחק מסוים הוא בישל ויצר עוד מצב. הוא גם מחסל שחקנים בדריבל כמו פעם כמו שהיה עושה לפני כמה שנים. הרי זה ברור שהמסירה המדהימה שלו תישאר עד לסוף הקריירה. אגב, 71 משחקים ברציפות שהוא משחק במדי צרפת וזה שיא.

צרפת פתחה קצת בסלוומוושן וזלזלה, אם רוברט לבנדובסקי היה מגיע למצב המשולש של נבחרת פולין אז היא הייתה בסכנה, אבל צרפת כבשה שער בדיוק בזמן. אוליבייה ז’ירו עם שער גדול, ועוד אחד יותר גדול שנפסל כי אי אפשר שהכל יהיה מושלם בחיים האלה. קצת קשה לי שהוא עבר את תיירי הנרי שזה כמו שמיים וארץ ברמת הכדורגל אבל זה מה יש.

עזבו את כל הניתוחים והכול.

דקה 80 בשמינית גמר המונדיאל, שמפגיש את אלופת העולם המכהנת עם נבחרת מאכזבת אך עם שחקן אחד אגדי בשירת הברבור שלו - אירוע שמיליוני אוהדים מחכים לו 4.5 שנים, ולפעמים גם חיים שלמים - והאיצטדיון פשוט חצי ריק.
ולא, אלה לא המוני אוהדים פולנים שנטשו בזעם לאור התוצאה המאכזבת (הם דווקא נשארו ועודדו יפה עד השניה האחרונה). הגלאביות והכאפיות ניכרו היטב בדרכן החוצה מהאיצטדיון, כדי להספיק להוציא את הפרארי מהר מהחנייה לפני כל היתר, משל היה זה משחק אמצע שבוע באצטדיון המושבה.

פשוט גועל נפש. הקטארים לא ראויים לאירוע הספורטיבי הזה בכל-כך הרבה רמות.

אם מישהו רצה לדעת מה המשמעות של גול דקותיים לפני שיורדים למחצית - המשחק הזה היה לימוד מעולה.

פולין במחצית הראשונה הפתיעה את עצמה והביכה פעם אחר פעם את הגנת צרפת, אבל כשהיא בשיא המומנטום חטפה גול וכל האוויר ברח לה. כמובן שעלתה הנבחרת הטובה יותר…

נ.ב. אוריה מפחד להגיב פה מהמנחוס, מאז שנבחרת צרפת שלו פייבוריטית.

אמפבה פשוט מפלצת, עולה ל5שערים כבר בשלב שמינית הגמר.
היו רק 2 אנשים שעשו זאת בהיסטוריה חוץ ממנו חאמס רודריגז ב2014 ורונאלדו האמיתי ב2002.
אמפבה כבר עוקף את מספר השערים שהיו לו במונדיאל 2014(4 שערים) כאשר יש לו עוד לפחות משחק אחד.
הוא משתווה למסי מבחינת כמות הבקעות במונדיאלים עם 9 כל אחד מהם, רק שאחד עשה זאת ב5 מונדיאלים והשני עשה זה ב2.
הבנאדם פשוט מפלצת, אני לא אופתע אם מונדיאל הבא הוא כבר ישבור את השיא השערים במונדיאל ששייך לקלוזה(16).

מבחינת קהל-גועל נפש, כנראה אם זה לא קבוצה ערבית, ארגנטינה או ברזיל אז לא מעניין את הקטארים.
אבל היי, העיקר החארות בפיפא ימשיכו לזיין לנו את המח עד כמה המונדיאל הזה טוב וצבעוני ובלה בלה בלה בלה.

נראה לי שהחשבון פשוט - אם זו נבחרת שיש לה מספיק אוהדים מהבית (ארגנטינה), או מספיק אוהדים מהבית + קטארים (ברזיל, לדעתי), האצטדיון יהיה מלא והקהל יישאר עד הסוף. אחרת? בקופסה יש יותר צופים.

אמבפה חייב to redeem himself ולעבור לריאל מדריד - יאללה, הגיע הזמן לשים את החותמת שאתה השחקן הגדול בעולם.

*מבין את הרצון ההירואי לזכות עם פסז’ בליגת האלופות ולהירשם בהיסטוריה, אז איכשהו אם ריאל לא זוכה אני מאחל שייזכה עם פריז (באמת אמרתי את זה? :flushed:) ושיעבור.

מסכן האלאנד, משחק בנבחרת קקה, עוד יתחילו לחשוב שאמבפה באמת יותר טוב ממנו.

ערב טוב חברים, אני רוצה לדבר על נושא רציני -

אני אוסף כסף למטרה חשובה, ככה שאם תוכלו לתת יד, זה יהיה מבורך. לא משנה אם מדובר בשקל, חמישה, או 100 שקלים כל אחד - כל תרומה תתקבל בברכה. יש לא מעט אנשים שתלויים בזה.

אחרת התוצאה תהיה מפחידה, אחרת שום דבר לא יעצור את ריאל מלקנות את בלינגהאם.

תודה מראש.

לא רואה את ריאל שמה 150 מיליון יורו על בלינגהאם כשיש לנו את טשואמני, ואלוורדה וקמאבינגה. בנוסף קרוס ומודריץ’ עוד לא פרשו. לא הייתי מתנגד לבלינגהאם אני פשוט לא רואה את זה קורה.
בכל מקרה לאנגליות יש יותר כסף מאיתנו, ולדעתי בלינגהאם יעדיף לחזור לשחק במדינה שלו.

כן, אבל זה נכון גם לכל מונדיאל אחר (אם כי בד"כ המונדיאל לא מתקיים במדינה עם 300 אלף אזרחים מקומיים בלבד…). שלא לדבר על זה שהאצטדיון היה די מלא בתחילת המשחק.
לא, בעיניי זה משהו אחר. זה חוסר הערכה מוחלט למעמד ולאירוע שהם שותפים לו. מבחינתם האירוע הזה משמש אותם להלבנה בעיני המערב, ותו לא. בדיוק כמו שהשיח’ים הקטאריים נוהגים לקנות יצירות אומנות מערביות, שמעניינות את הסבתא שלהן. בהקצנה, זאת אותה המנטליות של הפצצת העתיקות במוסול ע"י דעאש.

זה נכון שלגריזמן יש את הערך המוסף הייחודי הזה שיש לשחקנים מסויימים בכדורגל הנבחרות - ערך מוסף על-שם גיז’רמו אוצ’ואה בע"מ.
אבל גם התפקוד של גריזמן במשחק הזה (ובמונדיאל כולו) מעניין מאוד, ומסתבר שגם מיטיב איתו מאוד.
דשנו כאן רבות על תפקיד ה-10 הקלאסי בכדורגל המודרני, ועל ההסבה ששחקנים מהסוג הזה נדרשים לעשות על-מנת להמשיך ולהיות רלוונטיים כיום. אז תחת ההסתייגות המתבקשת מעצם העובדה שאנחנו עוסקים בכדורגל נבחרות, נראה שגריזמן עשה את ההסבה הזאת בצורה מושלמת כמעט, וכמו שציינת - בשני צידי המגרש.
היה מעניין מאוד לראות האם התפקוד הזה היה תורם לו משהו בשנים מאז המעבר לברצלונה, במקום לנסות להתעקש על עמדת החלוץ הלא מתאימה לו בעליל.

תראה, נבחרת קקה לא הפריעה לאנגלים כבר שנים לחשוב שכל חצי פלוץ אצלם שווה 100 מיליון פאונד.

זה היה מתבקש:

בגלל השיר אפשר לשים את זה פה.
כולנו זקוקים לחבר כמו אלכס דלפיירו (למי שלא מכיר, זה החיבוק הכי איטלקי אבר).

אם לא בלינגאהם, אז הולכים בכל הכח על אנסו פרננדס.

1. אני מחכה בקוצר רוח להשפלה שלהם מול צרפת.

2. בלינגהאם בניגוד לכל האחרים נראה כמישהו שכן שווה את המחיר.

IMG-20221204-WA0012

כדאי לכם להנמיך ציפיות מבלינגהאם ולהחזיק אצבעות שפפ יזכה באלופות ולא יבקש מאבא שייח עוד חיזוק.

זה העידן בו אנחנו חיים. בוכים על טורניר במדינה שלא קשורה לכדורגל כשבבפועל שולטת בו דה פקטו.

לאוטארו :man_facepalming:t2: