מונדיאל 2022- הדיון המלא, כל העיניים לקטאר

איזה נורא זה מדינות שלא מוכרות אלכוהול באצטדיון, הא?

בדגש אפילו לא מסביב לאיצטדיון, אלא במקום מאוד ספציפי שתקוע בחור בשום מקום.

בזמנו עשיתי עבודת מחקר על קטאר וכל הנושא סביב המונדיאל (זה היה ב2019). בוא נגיד ככה, יש סיכוי שזה לא ייגמר רק באלכוהול.

בהצלחה :man_shrugging:t2:

בית ח הוא הבית האחרון בגזרת הסיקורים ומגיעות אליו פורטוגל שרוצה תואר בשירת הברבור האחרונה של רונאלדו, אלופת העולם פעמיים אורגוואי, דרום קוריאה בעלת השאיפות וגאנה שחוזרת לפגוש את אורגוואי ולואיס סוארס.
על פניו בית מאוד צמוד, אולי הכי צמוד בטורניר, “בית המוות”.

Screenshot-2022-08-25-121736-678x450

אורגוואי

150px-AUFLogo

רק ל-8 מדינות יש את הזכות לקרוא לעצמן אלופות עולם ולאורגוואי יש את הזכות לומר זאת פעמיים.

אלופת המונדיאל הראשון חוזרת למונדיאל ה-14 שלה וה-4 ברציפות ואחרי שבשנים האחרונות היא רגילה להיות מדוברת כמועמדת שוות כוחות לעשות טורניר גדול כמו מדינות הענק שלידה ארגנטינה וברזיל, וכמי שהגיע 3 פעמים גם לחצאי הגמר וסיימה רביעית היא גם יכולה לראות את עצמה לחלוטין כמועמדת כזאת.
דירוג פיפ"א: 14 בעולם.

מאמן

Screenshot_5-2

אורגוואי מגיעה לראשונה מאז מרץ 2006 לטורניר כלשהו עם מאמן אחר על הקווים כאשר דייגו אלונסו בן ה-47 החליף בדצמבר 2021 את הפרופסור אוסקר וושינגטון טאברז האלמותי שעל הנייר פוטר אבל בחדרי חדרים סוכם על היפרדותו מהנבחרת בגיל 75 בעקבות מחלה ממנה סבל שנים רבות ובעקבות רצף של תוצאות רעות שאיימו על אי הפלתה של הסלסטה לטורניר הגדול בקטאר.

אחרי הצלחה אדירה בליגה המקסיקנית עם פאצ’וקה ומונטריי שכללו אליפויות מקסיקו וזכייה בליגת האלופות של הקונקאקף פעמיים עם כל אחת מהן, אלונסו הייתה הבחירה החמה והחכמה להיות מחליפו של הפרוספור והוא לקח את ההזדמנות בשתי ידיים.

כאשר מונה אלונסו לתפקיד אורגוואי התייצבה אחרי 14 מחזורים מתוך 18 במקום ה-7 בטבלה עם 16 נק בלבד ואחרי תבוסות כואבות לברזיל, ארגנטינה ובוליביה(!!) ולא ניצחה 6 מחזורים ברציפות, המאזן השלילי ביותר של הסלסטה במוקדמות המונדיאל אי פעם.

בארבעת המחזורים האחרונים השיגה אורגוואי 12 נק" מתוך 12 אפשרויות, כמעט כולן מול יריבות ישירות על העלייה כמו פרו, קולומביה וצ’ילה בחוץ וכך השיגה את המקום השלישי בבית ואת העפלה האוטומטית למונדיאל.
אלונסו החזיר את רוח הלחימה האורגוואית, אורגוואי מביאה את ה"גארה צ"ורואה" גם לקטאר.

סגל

1628329

שוערים: פרננדו מוסלרה (גלטסראיי) סבסטיאן סוסה (אינדפנדיינטה) סרחיו רוצ’אט (נסיונל).

הגנה: חוסה חימנס (אתלטיקו מדריד) דייגו גודין (ולז סארספילד) רונאלד אראוחו (ברצלונה) גיז’רמו וארלה (פלמנגו) מתיאוס אוליברה (נאפולי) מתיאס וינה (רומא) סבסטיאן קוטאס (ספורטינג ליסבון) מרטין קאסרס ( ל.א. גלאקסי) חוסה לואיס רודריגז (נסיונל).

קישור: מתיאס ויסינו (לאציו) רודריגו בנטאנקור (טוטנהאם) ניקו דה לה קרוז (ריבר פלייט) ג’יורגיאן דה ארסקאטה (פלמנגו) לוקאס טוריירה (גלטסראיי) פדריקו וואלורדה (ריאל מדריד) מנואל אוגראטה (ספורטינג ליסבון).

התקפה: פקונדו פז’סטרי (מנצ’סטר יונייטד) לואיס סוארס (נסיונל) דרווין נונייס (ליברפול) מקסי גומז (טרבזונספור) פקונדו טורס (אורלנדו סיטי) אדינסטן קבאני (ולנסיה) אגוסטין קאנובביאו (אתלטיקו פרנאנסה).

למי לשים לב?

1591130

קצת מוזר לשים שחקן בן 28 שכבר שיחק במונדיאל הקודם כשחקן לסמן אותו אבל ג’יורגיאן דה ארסקאטה הוא בהחלט השחקן הזה.

הקשר ההתקפי הוא קצת נעלם לאנשי הכדורגל האירופאי אבל מי שעוקב אחרי הכדורגל הדרום אמריקאמ והברזילאי לא יכול שלא להכיר את התכשיט הזה.

כבר בגיל 20 הוביל את אורגוואי הצעירה לגמר גביע העולם עד גיל 20 ב-2013 ואחרי ששיחק קצת בדפנסור באורגוואי ובקרוזיירו בברזיל בינואר 2019 שמה עליו את היד פלמנגו והכניסה את אותה יד עמוק לכיס כדי לשים עליו 63 מיליון ריאל ברזילאי (12.8 מיליון דולר) ולהפוך אותו לשחקן היקר ביותר בתולדות הברזילראו.

בתמורה נתן לה דה ארסקאטה 2 גביעי ליברטדורס, 2 אליפויות ברזיל, גביע סופר קאפ דרום אמריקאמ וגביע ברזיל ב-4 שנים כשהוא זוכה בתואר שחקן העונה פעמיים מתוך 4 השנים הללו.

גם בנבחרת הקשר ההתקפי הוא היהלום בין גרזנים ואחראי לחלק היפה של המשחק בתוך חבורת הלוחמים של אורגוואי ואף הבקיע את שער הניצחון במוקדמות האחרונות במשחק המפתח על העלייה מול פרו בניצחון 0-1 מחזור לסיום.

תחזית: מקום ראשון בבית שם להם יריבה נוחה יותר בשמיניצ ומשם לרבע ונעצרים ע"י נבחרת מעט גדולה יותר.

גאנה

נבחרת הכוכבים השחורים של גאנה חוזרת למונדיאל אחרי 8 שנים וזה יהיה הטורניר הרביעי שלה במספר.
הישג השיא של הנבחרת היה אותו רבע גמר מפורסם בדרום אפריקה עם היד של סוארס והפנדל המוחמץ של אסמואה ג’יאן, כעת גאנה חוזרת לפגוש את אויב העם שלה והיא לא מפחדת להסתכל לו בעיניים.
דירוג פיפ"א: 61 בעולם.

מאמן

אוטו אודו בן ה-47 הוא שם שישמע מוכר לחובבי הכדורגל האירופי והגרמני בפרט שכיכב בשנות ה-90 וה-2000 בקבוצות הצמרת של הליגה הגרמנית כמו בורוסיה דורטמונד, המבורג וגם במיינץ ובהאנובר.

אודו היה שותף גם למונדיאל הראשון וההיסטורי של גאנה בגרמניה ב-2006 וכפרש החל מיד בעבודת האימון.
תחילה כחלק מצוותי האימון ילדים ונוער של המבורג ובורוסיה מנשגלדבך ואחר כך גם בדורטמונד שם קיבל גם את משרת עוזר המאמן הראשונה שלו בקבוצה הבוגרת לפני כשנתיים.

במקביל החל את תפקידו כעוזר המאמן של מילובאן ראייבאץ, מי שהגיע לקדנציה השנייה שלו בגאנה ונחשב כמושא הערצה במדינה אחרי שהוביל את אותה נבחרת לרבע הגמר של 2010.

הפעם דרכו של הסרבי הלכה בצורה פחות חלקה ואחרי הדחה מבישה באליפות אפריקה 2021 שם סיימה אחרונה בבית עם מרוקו, גאבון וקומורוס וללא ניצחון הודיע ראייבאץ על סיום דרכו כמאמן נבחרת גאנה והותיר את הכוכבים השחורים רגע אחד לפני פלייאוף העלייה למונדיאל נגד ניגריה ללא מאמן.

חודש אחר כך קיבל אודו את משרת חייו, משרת המאמן הבכיר הראשונה בחייו במטרה להציל את חלומות המונדיאל של מדינתו.

הפתיחה הייתה לא פחות ממצויינת כשבמבחן הראשון שלו כחודש אחרי הוא הצליח לעבור את ניגריה בזכות שערי חוץ (0-0 בבית ו-1-1 בחוץ) ולעלות לטורניר בקטאר.
כעת הוא בדרך למשימה הבאה שלו בתפקידו הראשון, להביא את גאנה רחוק ככל האפשר בחלום האפריקאי.

סגל
1633444

שוערים: איברהים דנלאד (אסטנה קוטוקו) עבדול מנאף נורודין (אופן) לורנס אטי זיגי (סט. גאלן).

הגנה: דניאל אמרטיי (לסטר) מוחמד סליסו (סאותהמפטון) אלכסנדר דז’קו (שטרסבורג) אלידו סיידו (קלרמון) טאריק לאמפטי (ברייטון) עבדול רחמן באבא (רדינג) גדעון מנסה (אוקזר) דניס אודוי (קלאב ברוז’) יוסף איידו (סלטה ויגו).

קישור: סליס עבדול סאמד (לאנס) תומאס פארטיי (ארסנל) אלישע אווסו (גנט) דניאל ברנייה (הארטס אוף אוק) קמאל סוואה (קלאב ברוז’) אנדרה אייו (אל סעד) דניאל קופי קיירה (פרייבורג) מוחמד קודוס (אייאקס).

התקפה: אוסמן באקרי (הכוכב האדום בלגרד) ג’ורדן אייו (קריסטל פאלאס) אינייקי וויליאמס (אתלטיק בילבאו) עבדול פטאוו איסהאקו (ספורטינג ליסבון) קמאלדין סולימאנה (ראן) אנטואן סולרם סמניו (בריסטול סיטי).

למי לשים לב?

מוחמד קודוס הוא אחד השמות הבולטים באירופה כיום.
הקשר בן ה-20 של אייאקס מכבב אצל ההולנדים בליגה ובליגת האלופות ועם 5 שערי ליגה ו-4 שערי ליגת האלופות העונה בשלב הבתים.

גם בגזרת הנבחרת קודוס חלק מהסגל הבוגר כבר מגיל 17 ו-5 השערים שלו במוקדמות המונדיאל ובמוקדמות אליפות אפריקה 2023 הם כולם שערים של שובר שיוויון או שערי ניצחון.
לילד הגנאי הזה בהחלט יש עתיד אדיר לפניו אבל ההווה הוא כאן ועכשיו, כאן בקטאר.

תחזית: הכוכבים השחורים של גאנה יכולים לעשות צרות אבל בסוף האיכות הפורטוגלית והנחישות האורגוואית תנצח.

דרום קוריאה

הנמרים האסיאתים מגיעים לטורניר ה-11 ו-10 שלהם ברציפות כאשר הישג השיא הוא כמובן המונדיאל הביתי ב-2002 שם השיגו את המקום הרביעי והם בהחלט ישמחו להשיג את אותו הישג שוב.
דירוג פיפ"א: 28 בעולם.

מאמן
1631044

פאולו בנטו הפורטוגלי הוא מאמן דרום קוריאה מאז אוגוסט 2018.
בנטו שחקן העבר הפורטוגלי החל את קריירת האימון שלו אצל ספורטינג ליסבון עימה לקח פעמיים את אליפות ומשם המשיך לנבחרת פורטוגל עימה הגיע לחצי הגמר יורו 2012 אך הודח בשלב הבתים של המונדיאל בברזיל 2014 שהביא לעזיבתו.

אחרי סיבוב בברזיל אצל קרוזיירו, ביוון עם אולימפיאקוס ובליגה הסינית חתם אצל הקוראנים במטרה לעלות למונדיאל בקטאר.
בדרך הוא הפסיד לאיחוד האימרויות ברבע גמר אליפות אסיה ב-2019 אבל ב-2021 זכה באליפות מזרח אסיה שדרום קוריאה ניצחה את יפן.
כעת אחרי שהבטיח את העלייה עם הקוריאנים למונדיאל בקטאר יקווה בנטו להצליח יותר מהופעותו הראשונה בגביע העולם לפני 8 שנים.

bmpzkvryq3l7ly1hqrnv

סגל: כל דרום קוריאה צרה את נשימתה כשיונג מין סון נפצע ושבר את ארובת העין אבל הכוכב הקוראני התאושש וצפוי לשחק עם מסכה על פניו במהלך הטורניר.

שוערים: קים סונג גיו (אל שבאב) ג’ו היון וו (אולאסן) סון באם קיון (ג’יונבוק).

הגנה: קים מיין ג’י (נאפולי) קים ג’ין סו (ג’יונבוק) הונג צ’ול (דאגו) קים מון הוואן (ג’יונבוק) יון יונג ג’יו (סאול) קים יונג גוון (אולסאן) קים טי הוואן (אולסאן) קוון קיונג וון (אוסקה) צ’'יו יו מין (דאג’ון).

קישור: ג’ונג וו יונג (אל סעד) מה סאנג הו (סאול) פאיק סיונג הו (ג’יונבוק) סון ג’ון הו (שנדונג) סונג מין קיו (ג’יונבוק) קווין צ’אנג הון (גימאצ’ון) לי גיי סאנג (מיינץ) הוואנג הי צ’אן (וולבס) הוואנג אין בום (אולימפיאקס) ג’יונג וו יונג (פרייבורג) לי קאנג אין (מיורקה).

התקפה: יונג מין סון (טוטנהאם) הוואנג אוי צ’ו (אולימפיאקוס) צ’יו גה סאנג (ג’יונבוק).

למי לשים לב?

לי קאנג אין שחווה עונה טובה במיורקה מתחיל לתפוס גם את דקות המשחק גם בנבחרת, אומנם רק בן 21 אבל כבר עם ניסיון שלשחקנים גדולים ממנו אין.

תחזית: לא ידהימו את העולם כמו לפני 20 שנה וילכו אחרי שלב הבתים.

** פורטוגל**

נבחרת פורטוגל מגיעה למונדיאל השמיני שלה והשביעי ברציפות מאז יפן וקוריאה ב-2002.
הישג השיא שלה הוא המקום השלישי אי שם ב-1966 אבל גם ב-2006 היא הגיעה לחצי הגמר ועם הסגל הנכון הפורטוגלים מקווים להגיע רחוק שוב ובמונדיאל האחרון של כריסטיאנו רונאלדו אף יותר
דירוג פיפ"א: 9 בעולם.

מאמן

פרננדו סנטוש הוא מאמן נבחרת פורטוגל מאז ספטמבר 2014 אחרי שהחליף את מאמן דרום קוריאה כיום פאולו בנטו שנכשל ועף מהטורניר כבר אחרי שלב הבתים.
סנטוש הגיע אומנם עם ניסיון אימוני רב שנים אחרי שאימן את פורטו, בנפיקה וקבוצות קטנות בפורטוגל וגם ביוון את א א.ק אתונה, פנאתנאייקוס ופאוק סלוניקי וגם את נבחרת יוון ביורו 2012 ובמונדיאל בברזיל ב-2014 כשהוביל את היוונים בפעם הראשונה לשלב שמינית הגמר
.
עם פורטוגל הטורניר הראשון הגדול שלו היה הזכייה באליפות אירופה בצרפת ועד היום ההישג הגדול ביותר של פורטוגל ושל סנטוש עצמו.

במונדיאל הקודם פורטוגל שלו סיימה את דרכה בשמינית הגמר אחרי הדחה מול יריבת הבית אורגוואי וב-2019 הוסיף לעצמו ולפורטוגל תואר נוסף עם זכייה בליגת האומות.
נראה שבאירופה פורטוגל וסנטוש כבר באליטה הגבוה של הנבחרות אבל בעולם הם עדיין לא שם, האם הפעם הם יצליחו? פרננדו סנטוש כבר הוכיח שהוא איש של קסמים.

סגל
sportFive_1240841_C

שוערים: דיוגו קוסטה (פורטו) רוי פטריסיו (רומא) ז’סואה סה (וולבס).

הגנה: ז’ואאו קאנסלו (מנצ’סטר סיטי) דיוגו דאלוט (מנצ’סטר יונייטד) פפה (פורטו) רובן דיאס (מנצ’סטר סיטי) דנילו פריירה (פ.ס ז) אנתוניו סילבה (בנפיקה) נונו מנדש (פ.ס.ז) רפאל גריירו (דורטמונד).

קישור: וויליאם קראבליו (ריאל בטיס) רובן נבס (וולבס) פאלניניה (פולהאם) ויטיניה (פ.ס ז) ז’ואאו מריו (בנפיקה) ברנרדו סילבה (מנצ’סטר סיטי) ברונו פרננדש (מנצ’סטר יונייטד) מתאוס נונייש (וולבס) אוטאביו (פורטו).

התקפה: כריסטיאנו רונאלדו (מנצ’סטר יונייטד) ז’ואאו פליקס (אתלטיקו מדריד) רפאל לאאו (מילאן) ריקרדן הורטה (בראגה) אנדרה סילבה (רד בול לייפציג) גונזלו ראמוס (בנפיקה).

למי לשים לב?

גונזלו ראמוס בן ה-21 חווה עונת פריצה בבנפיקה עם 9 שערי ליגה ו-5 באירופה ומצעיד אותה לעונה מצויינת.
בנבחרת פורטוגל הוא אומנם עדיין לא תפס מקום של קבע אבל במצבת ההתקפה הוא אחד מחלוצי ה-9 היחידים.

תחזית: לפורטוגל יש את אחד מהסגלים הטובים והעמוקים ביותר ואם הכל יתחבר הם יכולים להגיע עד הסוף.

עד כאן סיקור כל בית המונדיאל, מחר מתחילים!!

בנזמה פצוע
כרגע לא ישחק נגד אוסטרליה ויש שאלה לגבי יתר המשחקים של שלב הבתים

מחוץ למונדיאל. קרע בשריר הארבע ראשי

איזה כיף זה מונדיאל בחורף, רק תחכו שהוא יגמר.

רק לשמוע את הבלאטר גוניור מדבר במסיבת עיתונאים מעלה לי את הסעיף.

אם המחקר פומבי, שתף.

אמרתי שאני אכתוב איזה פוסט קצת שובר שגרה, מוזמנים גם כן אם מתאים:

יש כאלה, ואני ביניהם, שיש להם לא מעט טרוניות על כדורגל הנבחרות בכלל (הרמה, התקווה שאף שחקן של הקבוצה שלך לא ייפצע) או על המונדיאל הזה בפרט, אבל סביר שכולנו נעצור לרגע ויהיה לנו חודש של חג מונדיאל שמח. וזה הזמן לדיון הקבוע בכל טורניר גדול. מי אני ואיזו נבחרת אני אוהד.

אז הנה ריאיון העבודה שלכם וכל אחד יכול לקחת את זה לאן שהוא רוצה.

1. ספרו על עצמכם ואת הסיפור שלכם: מי אתם, ואיזו נבחרת אתם אוהדים.
    מתי הכל התחיל 2) השחקן האהוב עליכם - בכלל, מי “שגרם לכם להתאהב”, וגם בנבחרת הנוכחית, אם אתם רוצים.
  2. רגע השיא\ רגע בלתי-נשכח שלכם עם הנבחרת או ‘הדבר הכי מטורף שעשיתם עבור הנבחרת’.
  3. רגע השפל כלשהו - כי אין טוב בלי רע.
  4. מוטו שמסמל את הנבחרת שלכם
  5. פריט כדורגל מעניין שקשור לנבחרת - חולצה היסטורית, כדור חתום, צעיף, מאפרה, כל דבר. קלף סופרגול ששמור אצלכם
  6. תחזית שלכם לגבי הנבחרת ליורו הקרוב - אם עדיין לא עשיתם זאת
  7. הרגלי הצפייה - הולכים לראות בפאב? עם חבר’ה מהעבודה? פלייסטיישן וכיף? מה השתנה במרוצת השנים? הייתם טסים לו הייתה האפשרות? בונוס בנושא: חוקי המונדיאל לחודש הקרוב - מה שתגידו לדייטים\בנות זוג\ האישה
  8. משהו מטומטם ומרגש שחשבתי עליו - ההרכב הכי טוב של הנבחרת שלכם איי פעם

אני אתחיל ותופתעו - בקצרה.

1. דור רומנו, בן 29 (לנצח!), אוהד את נבחרת ספרד בכדורגל. הכל התחיל בשנת 2000, קצת אחרי היורו הנורא ההוא.
  2. השחקן האהוב עליי הוא ראול כמובן והאמת שבפעם הראשונה ששמעתי עליו זה היה בזכות חבר לכיתה, בן אל אלוני מתל נורדאו - שהגיע לבית ספר עם חולצה שלו במדי נבחרת ספרד דווקא, כמספר 10. כאב לי הלב לראות שהוא לא היה חלק מדור ההצלחה של הנבחרת. שחקן אהוב בנבחרת הנוכחית? חשבתי שסרחיו ראמוס יהיה (סתם, האמת שהיה ברור לי שלא) אני אלך על דני קרבחאל, אין ברירה. המלחמה, עצם זה שהכל הולך לו קשה.
  3. רגע השיא כמובן - הזכייה במונדיאל 2010, אין אושר כזה. בכיתי יחד עם איקר קסיאס המרגש ודמיינתי שגם אני מנשק את הבחורה שאני אוהב. יש מצב אגב שמרוב התלהבות כמעט ננעלתי מחוץ לבית אחרי המשחק הזה. אפשר לציין גם את ה-0:4 המטורף על איטליה בגמר היורו, יממה לאחר מכן היה סיכוי טוב שאני אלך לאבט"ש בצבא כי אחד הבני זונות הוציא פטור, אז לא ראיתי את המשחק בכיף הרגיל, אבל יצא טוב.
  4. רגע השפל? אני סולח לנבחרת ב-2014 על ההדחה המביכה בשלב הבתים, “נתתם כל כך הרבה אז אי אפשר לכעוס עליכם”. לדעתי 2018 הייתה חרפה אחת גדולה.
  5. מוטו שמסמל את הנבחרת? אני אגנוב מאלפרדו די סטפאנו: “שיחקנו טוב כפי שלא שיחקנו מעולם - והפסדנו כמו תמיד”.
  6. פריט מעניין: חולצה של ראול מיורו 2000, חולצה של ראול ממונדיאל 2002, חולצה של ראול מיורו 2004. יש גם חולצה של הנבחרת נדמה לי מ-2010, בלי שם. מצאתי בבית איזה כדור מרגש של ספרד והצטלמתי איתו אתמול לרגע המאורע. יש אפילו דגל. אין כמו קלפי הסופרגול שאני שומר היטב.
  7. הנבחרת הספרדית הנוכחית די משעממת, היא תעפיל משלב הבתים, מהמקום השני, ותסיים את דרכה בשמינית או ברבע הגמר.
  8. יוצא שאחת לכמה שנים אני מחליף את הפרטנרים לצפייה במשחקים, יש את החבר ‘העסוק’ שאין לי כח אליו. מאמין שאראה כמה משחקים בדיזינגוף כמו תמיד. לא הייתי טס למונדיאל, זה פחות מדבר אליי.
  9. ההרכב הספרדי הטוב ביותר: איקר קסיאס| סרחיו ראמוס, קרלס פויול, פרננדו היירו, ג’ורדי אלבה| צ’אבי אלונסו, צ’אבי, אנדרס אינייסטה| ראול, דויד ויאה ופרננדו טורס

טוב, סיימתי לקרוא את כל הסיקורים של אהוד.
מה אני מקבל?

סתם, שאפו ענק אהוד. הצלחת להכניס אפילו ציניקן כמוני קצת לרוח החג, והחזרת עטרה ליושנה עם סיקורי המונדיאלים הסופר מושקעים של הפורום הקודם.

בנושא אחר - כל הפציעות שנופלות עלינו בימים הללו, ממש בדקה 90 לפני שריקת הפתיחה, הפיחו בי תקווה חדשה ואחרת. תקווה שאחרי כל הטררם והכסף והשוחד שקטאר שפכה לאורך השנים בשביל לקיים את האירוע הזה, שבסופו של דבר זה ייזכר כמונדיאל הגרוע בכל הזמנים. שכל הנבחרות הגדולות יעופו כבר עד שלב שמינית הגמר, ושכל מה שיישאר עד הגמר זה רק נבחרות משמימות כמו סנגל, פולין, סרביה… משהו נוסח הזכייה של יוון ביורו 2004 (רק בלי פורטוגל בגמר, ובלי המשחקים הנהדרים שהיו להם בדרך). זאת יכולה להיות הטרלת המאה.

יאללה נזרום, ננסה להמשיך לייצר אווירה במונדיאל הזה, שאולי אכן יזכר כ"מונדיאל הפציעות".

1. נדב בן 33 אוהד ארגנטינה. בכנות, לא התעניינתי בכדורגל עד בערך 2004 שם ממש התלהבתי מהיורו ובאופן ספציפי מנבחרת צ’כיה המצויינת דאז של פאבל נדבד, בארוש, קולר ורסיצקי וכ’ו, ומהר מאוד הבנתי שאין ברירה וברגע שאוהבים כדורגל חייבים לאהוד גם את נבחרת ארגנטינה ומהר מאוד הצטרפתי לאבא שלי למשחקים בשעות לא קשורות. אומנם רונלדיניו הוא זה ששאב אותי לעקוב אחרי ברצלונה, אבל השחקן האהוב לי עליי איי פעם הוא כמובן פבלו איימאר שמבחינתי סימן אתכל מה שאני אוהב ומעריך בשחקני כדורגל.

2. רגע השיא? אומנם אפשר לדבר לא מעט על כמה מרגש היה לראות את מסי בוכה עם הגביע בקופה ואת עשרות סרטוני החגיגות מחדר ההלבשה, אבל דווקא הרגע שהכי זכור לי הוא הניצחון על הולנד והעלייה לגמר המונדיאל באחד הטורנירים הכי אפורים ויעילים של נבחרת ארגנטינה איי פעם. הייתי בפאב עם חבר וידידה שלו (אוהדת הולנד). המשחק כמובן נמתח ונמתח, ובגדול קשה להגיד שלאוהד האובייקטיבי היה מה לראות במשחק הזה, אבל הגעתי למצב שאני לא מצליח לשבת בפאב ואני חוגג כמו מעודדת כל הרחקה וכל תיקול כמו מעודדת (אחח הגלישה של מסצ’ראנו נגד רובן). בפנדלים אני כמובן היחיד שחגג שם כמו משוגע.

3. המשחק נגד קרואטיה עם סמפאולי. גם ככה ארגנטינה בקושי עלו, גם ככה נראינו רע במשחק הקודם כשמסי מחמיץ פנדל מול שוער שהעבודה האמיתית שלו זה צלם, אבל מה שקרה נגד קרואטיה פשוט היה מביך. אני יכול לחשוב על כמה נפילות בגמרים מול גרמניה או צ’ילה, או אפילו גמר הקופה שחתום כולו על נפילות של אז’אלה, אבל לראות את קרואטיה פשוט מנקה עם ארגנטינה את הרצפה היה מביך וגרם לי לקוות שזה יסתיים בבתים, כי לך תדע מה עוד נחטוף אחר כך.

4. אם אתה לא רץ ושר את ההמנון אתה Pecho frio.

5. אני לא כזה טיפוס של מרצ’נדייז, אבל לפני כמה שנים קיבלתי חולצת נבחרת של מסצ’ה שאני מאוד אוהב.

6. כפי שכבר כתבתי. אני רוצה שארגנטינה תנצח, אבל ההרגשה שלי היא שפורטוגל לוקחת. הנבחרת הזאת של ארגנטינה יכולה להגיע רחוק והפרוייקט של סקאלוני, יחד עם הצורך של מסי לתת סיום מהאגדות לקריירה יכולים אלמנטים שיעזרו לנבחרת להגיע רחוק. הלוואי שיזכו, אבל לצערי אני למוד אכזבות אז לא מצפה לגביע.

7. באופן רגיל זה בעיקר עם החברים או עם אבא שלי, אבל יצא שבגלל תקופת מבחנים והגשות אני צפוי להיות כל הטורניר בספרד. אני אמור לחזור לגמר, אבל זה דיי באסה לא לראות אתהמשחק עם כולם.

8. ההרכב של 2006 רק עם מסי של 2015 במקום סביולה.

איל, אוהד ספרד. כן, זה מה יש.
לאורך השנים הצטברה אצלי לא מעט חיבה לכל מיני מאהבות כמו הולנד, ארגנטינה, ולפעמים איזו קרואטיה מזדמנת, אבל בגדול אני תמיד חוזר הביתה לשיעמום באדום.

פאס פאס, איטס אה קאם.

הפריט הכי חשוב על המדף - חולצה של אינייסטה מהגמר ההוא.

רבע גמר. גג. חילופי הדורות עוד לא הושלמו, ובנבחרת, ובכלל באומה הספרדית, לא הבינו עדיין את הקונספט של “צריך טו פוט דה כדור אין דה שער כדי לנצח”. זה היה ככה גם בטורנירים מוצלחים בעבר, רק שאז היו דויד וייה ופרננדו טורס. עכשיו גם יש טורס, רק…אממ…אחר.

בכללי התחזית לגביי הטורניר -

זה מסי או רונאלדו. אין באמת אפשרות אחרת.

סקר? יאללה סקר -

מי תזכה במונדיאל?

• ברזיל
  • ארגנטינה
  • פורטוגל
  • צרפת
  • גרמניה
  • הולנד
  • אנגליה
  • קרואטיה
  • אורוגוואי
  • קטאר
  • דנמרק
  • ספרד
  • אחר

0 מצביעים

טוב, עם הטיות הימורים כאלה של משאלות לב אל מול מציאות בשטח, אני מבין איך @Eyal שולט בטבלאות ההימורים ביד רמה כל-כך…

ששששששש…אל תגלה. אני בעצם לובש חולצה של קטאר איירווייס עכשיו.

לא מצליח להבין מאיפה האופטימיות של כולם לגבי ארגנטינה, אני מסתכל על הסגל ורואה רבע גמר חנוק.
כנ״ל ספרד- בוסקטס, סיריוסלי? הבן אדם גמור. סראביה? מוראטה? אנריקה בגדר פושע מלחמה עם מה שהוא עשה לסגל המדהים שיכל להיות להם.

הפיבוריטיות שלי הן ברזיל וגרמניה.

לא יכול לחכות :heart_eyes:

אני די בשוק שיש 3 קולות לאורגוואי, ואין בכלל קולות לצרפת (ולקטאר…) - אחת משתי הפייבוריטיות המובהקות לזכייה :astonished:
נראה שיש פה בפורום הטייה משמעותית לכדורגל הדרום-אמריקאי

אני מחרים את המונדיאל.

1. ספרו על עצמכם ואת הסיפור שלכם: מי אתם, ואיזו נבחרת אתם אוהדים.
    מתי הכל התחיל 2) השחקן האהוב עליכם - בכלל, מי “שגרם לכם להתאהב”, וגם בנבחרת הנוכחית, אם אתם רוצים.

אהוד בן 33 גר ביהל בערבה, נשוי+ ילדה קטנה, חי את עולם הסוסים מגיל קטן.
בא מבית ארגנטינאי שגדל על טהרת הכדורגל, בשר וריבת חלב.
הזיכרון הראשון שלי קצת מעורפל, זה היה משחק של ארגנטינה שהייתי בערך בן 5, לא יודע אפילו אם זה היה טורניר או מוקדמות מונדיאל.
הזיכרון הראשון שזוכר ממש זה מונדיאל 98 עם באטי הגדול מכולם שעד היום הוא האליל הכי גדול שלי.

1. רגע השיא\ רגע בלתי-נשכח שלכם עם הנבחרת או ‘הדבר הכי מטורף שעשיתם עבור הנבחרת’.

כשטיילתי בארגנטינה ב-2011 היה הר געש שהתפרץ בצ’ילה והביא איתו עפר וולקני שכיסה את כל דרום ארגנטינה וסגר את השמיים.
אני הייתי בזמנו באל קלפאטה שזה כמעט הכי דרום שיש עם כרטיס למשחק במונומנטל נגד בולביה במוקדמות המונדיאל.
כל יןם במשך שבוע פקדתי את שדה התעןפה במטרה למצוא טיסה אבל פשוט לא היו טיסות פעילות…רגע ההכרעה הגיע 36 שעות לפני המשחק, הייתי צריך להחליט אם לנסות את מזלי עד הרגע האחרון או יום למחרת לעלות על אוטובוס שיסע את כל דרום ארגנטינה עד לבואנוס איירב במשך 48 שעות ללא עצירה…כמובו שלא לקחתי סיכונים ועליתי על האוטובוס…הגעתי לבואנוס איירס 4 שעות לפני המשחק כי הנהג נסע מהר ועשה את הנסיעה ב-46 שעות ונסעתי כמעט ישר לאיצטדיון.
ארגנטינה סיימה ב-1-1 משמים עם בוליביה משער של קלננטה רודריגז אבל לי לא היה אכפת, הספקתי.

1. רגע השפל כלשהו - כי אין טוב בלי רע.
    הדיכאון של אחרי 2016 אין שני לא, אחרי 2014 ו-2015 זה כבר היה יותר מידי.

2. מוטו שמסמל את הנבחרת שלכם
    אקונה מטטה

3. פריט כדורגל מעניין שקשור לנבחרת - חולצה היסטורית, כדור חתום, צעיף, מאפרה, כל דבר. קלף סופרגול ששמור אצלכם
    פריק של חולצות יש לי מלא, אף אחת לא מיוחדת.

4. תחזית שלכם לגבי הנבחרת ליורו הקרוב - אם עדיין לא עשיתם זאת
    מזה יורו? את מי זה מעניין.

5. הרגלי הצפייה - הולכים לראות בפאב? עם חבר’ה
    מהעבודה? פלייסטיישן וכיף? מה השתנה במרוצת השנים?
    בדרך כלל בבית, מידי פעם מפגשי צפייה עם חברים.

הייתם טסים לו הייתה האפשרות? בונוס בנושא: חוקי המונדיאל לחודש הקרוב - מה שתגידו לדייטים\בנות זוג\ האישה
אני לא אחראי על הילדה בזמן משחקי נבחרת גם אם הבית נשרף.

1. משהו מטומטם ומרגש שחשבתי עליו - ההרכב הכי טוב של הנבחרת שלכם איי פעם
    דיבו מרטינז
    סורין, אז’אלה, רוג’ירי, זנאטי.
    מסצ’ה רדונדו
    מראדונה
    באטיסטוטה קרספו מסי

כי יש מראה עיניים מעבר לשמות.
במשך מספיק טורנירים ארגנטינה היתה מלאת שמות (או לפחות טענו שהיתה כזאת) והיתה פח.
הפעם היא הרבה יותר מלוכדת ועם מסי בכושר שיא.
לא פייבוריטית ברורה אבל בהחלט כזאת שצריך לקחת בחשבון