אנקדוטות ושאר ירקות הגירסה הברסאית

לא יודע, טורניר שנקרא ליפות העולם ומתקיים פעם בארבע שנים נשמע לי משהו מאוד יוקרתי. יכול להיות שזה יהיה הפיניקל החדש של עולם המועדוני אבל לך תדע.

אולי, והלוואי

בסופו של דבר אנחנו חוזרים לאותה נקודה שמביאים 4-5 אלופות אירופה + עוד 8 קבוצות ״טופ״ אירופאי למשחקים מול קבוצות מרחבי העולם שאין להן שום קשר לרמת כדורגל של אותן קבוצות אירופאיות, אז אנחנו חוזרים למצב שלקבוצות האירופאיות זה משחק ידידות לכל דבר

עורך ומוסיף - אדרבא כשמדובר בטורניר שמגיע בסוף העונה הסדירה שכל השחקנים של הקבוצות האירופאיות מגיעים עם הלשון בחוץ אחרי שיא המרתון של ליגת האלופות + ליגות מקומיות, לדעתי אין פה שום סיבה שהן ישקיעו בטורניר כזה לא משנה איך היו קוראים לו

הערך המוסף היחידי שיש לטורניר הזה זה לכיס של פיפא ואולי קצת ליוקרה של הקבוצות הקטנות אם הן לא יתבזו(ואולי אפילו ינצחו) מול האירופאיות

גם במונדיאל יש לך 4-5 נבחרות שמתחרות על התואר וכל השאר סתם תפאורה, ובכל זאת זה עדיין התואר הכי נחשק בכדורגל ללא עוררין. בסופו של דבר תואר שמשתתפות בו כל הגדולות, מחולק פעם ב4 שנים, במסגרת רשמית ומעורב שם הרבה חשיפה וכסף, יהיה תואר משמעותי.

אני רק מקווה שהמורשת שלנו תשפיע גם שמה.

יש משהו במה שאתה אומר, אבל עדיין אני מרגיש שההבדל בין כדורגל קבוצות לנבחרות הוא קיצוני

נבחרות אנחנו רואים פעם ב, פעם ב4 שנים הן מתכנסות לטורניר אחד גדול שמאחד את כולן וממילא מתכנסים לטורניר הזה בגלל הסנטימנט שלו או הזדהות עם נבחרות כאלה ואחרות, לא בגלל הרמת כדורגל שמציגים שם שלרוב היא די נמוכה - בטח בהשוואה לכדורגל מועדונים

טורניר כזה של קבוצות - אני לא באמת רוצה לראות את ריאל מול מינסוטה, את סיטי מול אל אהלי או אינטר מול סאו פאולו בשביל להעביר את הזמן ואז החל מרבע הגמר אתה מקבל פשוט שחזור של משחקי ליגת האלופות… מה עשיתם פה?

אותו שלב בתים מייגע ומייאש כמו ליגת האלופות רק עם קבוצות אפילו יותר נחותות רק בשביל שכולם יחכו לשלבים המאוחרים לקבל את אותם מפגשים שהם ראו לפני חודשיים - רק שהשחקנים כבר לא עומדים על הרגליים והרמה לא תהיה קרובה למה שהיה לפני חודשיים

הרבה מזה זה גם האוהדים… במונדיאל (שיכול להיות יוקרתי אבל מבחינת איכות זה זבל של דבר) צופים מליונים שביום יום בכלל לא מעניין אותם כדורגל, בתור שחקן כדורגל אני יכול להבין למה תרצה לזכות כשאתה משחק לעיני כל המדינה שלך…
כשזה מועדונים אני לא רואה איך זה לא הופך לחיקוי סוג ב’ של ליגת האלופות.

טוב, נראה, אני באמת שלא יודע איך יקבלו את זה האוהדים והמועדונים.

במונדיאל יש הרבה פחות כסף מליגת האלופות או הליגה האנגלית. לא מחלקים שם 2-3 מיליארדים , כולל המוקדמות אפילו.
בנוסף, במונדיאל הכוחות מפוזרים. אין לך איפה לראות ארגנטינה-אנגליה או ברזיל-גרמניה או צרפת-ארגנטינה חוץ מהמונדיאל. לעומת זאת, במועדונים כל הכח באירופה בלבד, והמועדונים משחקים אחד נגד השני כל שנה בליגת האלופות וגם בליגות המקומיות.
אני חושב שהטורניר הזה יביא הרבה פחות כסף מהטלויזיה מליגת האלופות.

אבל מבחינת בארסה, היא קודם כל צריכה לעשות את מה שצריך לעשות בליגת האלופות. ההשתתפות בטורניר היא בונוס, לא צריך לעשות שום דבר מיוחד מעבר להצלחה כלשהי בליגת האלופות.

כמו במונדיאל הנבחרות, הקבוצות יגיעו מוכנות מאוד לטורניר הזה. השחקנים יתכוננו, יתאמנו, כדי להיות מוכנים ל-7 משחקים בחודש שיקודם היטב. מה גם, הוא ייערך בארה"ב, אז אווירה טובה תהיה. אני מחכה לטורניר הזה בעיקר כדי להרגיש אותו.

רכבת קלה יש, ליגת האלופות השוויצרית בדרך, עכשיו מחכה גם למונדיאל הקבוצות.

טוב אז אם זה לא מדאיג אתכם - זה גם אומר שאנחנו בדרך לדרג 3 של הצ’מפיונס.

אבל בצ’מפיונס סופרים 10 שנים אחורה.
בנוסף, חלק מהקבוצות שאולי יהיו מעלינו בדירוג לא יהיו בצ’מפיונס.

1. הבעיה הגדולה היא ש18/19 בדיוק נעלמה.

זה מתקזז עם העובדה שדרג א’ מורכב מאלופות בלבד. תאורטית, אנחנו יכולים גם להגיע לדרג 4, אבל זה באמת לא פרקטי כי צריכים לראות יותר מדי דברים בשביל זה.

כן, יש סכנה לרדת לדירוג 3.
אז יש לי ראיון - או שנתחיל לשחק כמו שצריך בליגת האלופות ולהפסיק לעוף בשלב הבתים, או שנמשיך לקחת את להליגה.
גם דירוג 3 הוא לא אסון בפני עצמו. צריך מזל רע כדי לקבל את פריז\באיירן במקום הראשון ואת אחת האנגליות במקום השני.

בשנה הבאה אין יותר דרג א’ לאלופות. יש את הפורמט השוויצרי, בו חוץ מאלופת אירופה שמשובצת אוטומטית במקום הראשון, כל שאר 35 הקבוצות מסודרות לפי דירוג אופ"א, 9 קבוצות בכל דירוג.

וגם אז, זה לא באמת משנה באיזה דרג נהיה. גם ככה נשחק נגד שתי קבוצות מדרג א’ (אחת בבית, אחת בחוץ), שתי קבוצות מדרג ב’, שתי קבוצות מדרג ג’ ושתי קבוצות מדרג ד’. סך הכל 8 משחקים בשלב ליגה (לא עוד שלב בתים) שיימשך עד סוף ינואר.

אם אנחנו רוצים מנוחה בין שלב הליגה לשלב שמינית הגמר, רצוי לסיים את שלב הליגה בין שמונה הראשונות. אם נסיים בין מקומות 9-24 יהיו צמד משחקי נוקאאוט כדי לעלות לשמינית הגמר.

החדשות הטובות: אי אפשר יותר לרדת לליגה האירופית באמצע העונה. התגמול הכספי יכפר על ההישגיות שנפגעת פה.

עוד משהו, תלוי במספר הקבוצות מאותה מדינה בשלב הליגה (אין הגבלה), החל מ-4 קבוצות מאותה מדינה יהיו יכולות לקבל קבוצה מהליגה שלהן, אבל זה משהו שינסו להימנע ממנו עד הסוף, תלוי במגבלות.
בשלב הנוקאאוט בכלל לא יהיו הגבלות.

image

מהבעיות שעולות כשמעסיקים ילדים בקבוצה הראשונה - לא כל שיני החלב עדיין נפלו להם.

בקרוב אצל ימאל.

צריך לעדכן את פבריציו שהוא כן שיחק. ההוא שהתרוצץ שם איפשהו על המגרש - זה היה גאבי.

וואללה שכחתי שעונה הבאה עוברים לשיטה לשוויצרית.
אז הדירוג ישפיע רק על הכסף שנקבל על ההשתתפות. העונה כל מקום בדירוג שווה בערך מיליון יורו. הבדל משמעותי בין מקום 6 לפני שנתיים לבין מקום 14 שלנו כרגע (לא כל ה 13 קבוצות שלפנינו הגיעו לליגת האלופות, אז למעשה אנחנו במקום ה 10).

בארסה היא לא הקבוצה עם כמות המנוים הכי גדולה בקטלוניה השנה.
למרות שהיו כ 40 אלף אנשים במונז’ואיק במשחק נגד קאדיז, נמכרו רק כ 17.5 אלף מנוים.
הקבוצה עם הכי הרבה מנוים היא אפילו לא חירונה , אלא אספניול עם 21 אלף מנוים.
מעניין כמה צופים יהיו במונז’ואיק בספטמבר, כשיהיו פחות תיירים בעיר.

שנה שעברה בקאמפ היו 80 אלף מנוים.

אני תוהה איך יראו המספרים של ברצלונה עד סוף העונה. כלכלית זאת תהיה עונה מאוד מורכבת.

image
מישהו רוצה להחליף את צ’אבי במאמן עם 100% הצלחה?

פלאנס במהלך המאה. שחקן אלמוני, ב-1.7 מיליון, שהפך להיות אחד הבלמים הכי טובים בעולם, אחד השחקנים הכי אהובים כרגע, ולא רק על אוהדי ברצלונה, וקפטן בנשמה.

רונאלד פאקינג אראוחו. שרק יהיה בריא.