מחזור 6 בצ'מפיונס: גוליאדה נגד סלטיק לסיום שלב הבתים

דווקא עבורי ליברפול הכי מפחידה.
היא קבוצה לא יציבה, אבל זה לדעתי ישתפר, וכשהיא טובה היא באמת טובה.
פריז מרגישה לי הרבה יותר פגיעה מליברפול.

מזל שבנפיקה סיימה ראשונה, ריאל מתקשה הרבה יותר מול קבוצות כאלה בדרך כלל.

מעניין מה שאתה אומר, אני חושב שהדוגמא שנכונה ל"תזה שלך" היא אייאקס 2018/19 לדוגמא. כי אני זוכר את נאפולי 2016/17 משחקת נפלא נגדנו באיטליה ועולה ל-0:2 אבל לא היה לה את הכוכב שיינצל את המצבים וישים את השער השלישי - ואז בא סרחיו ראמוס. או וולפסבורג שנה קודם לכן, 2:0 קטסטרופלי בגרמניה וכביכול לחץ אבל רעדו להם הביצים בנוקאאוט בסנטיאגו ברנבאו. הייתי רוצה את בנפיקה אם זה היה אפשרי. פ.ס.ז’ עדיין יכולה לפרק אותנו עם שלושת הכוכבים שלה. אולי הם יחזרו אחרי המונדיאל עייפים ומשועממים - אבל זה רק לגבי הליגה. יש לנו עדיין פער גדול מולם לדעתי. לא רוצה את ליברפול, חד משמעית לא ליברפול.

אני חושב שבנפיקה ואייאקס קבוצות חזקות מהנאפולי ההיא שהייתה מאוד מלהיבה אך לא קבוצה מספיק חזקה, או מוולפסבורג שהגיעה לשם די במקרה ובגלל שקיבלה בשמינית את גנט. בסוף לא במקרה גם אצל נאפולי וגם אצל וולפסבורג היה מדובר בהעפלה חד פעמית יחסית, כאשר בעשור האחרון וולפסבורג הגיעה פעם אחת לשלב הנוקאאוט ונאפולי רק פעמיים (ובשניהם הודחה בשמינית).

אייאקס קבוצה שלמעט השנה הפכה לחברת קבע בשלבי הנוקאאוט, ושמלבדינו הדיחה לא מעט קבוצות פאר נוספות. בנפיקה גם כן, כשהשנה היא גם מסיימת ראשונה בבית עם פריז ויובה.

אני חלילה לא אומר שבנפיקה היא ההגרלה הקשה ביותר שאפשר לקבל מבין הדרגים, אני פשוט חושש ממנה יותר משאני חושש מכל יתר קבוצות הדרג השני למעט ליברפול וכן יותר משאני חושש מפריז.

ליברפול תהיה הכי גרועה לקבל, דווקא את פריז אני רוצה עדיין אין להם מספיק אופי וכן מעדיף אותם על בנפיקה

אבל מה זה משנה, בכל מקרה נקבל שנה שלישית ברציפות את אינטר, רק הפעם לא בבתים

באיחור - כמה מילים על הניצחון על סלטיק בליגת האלופות:

ייתכן שזו תמונה של ‏‏‏6‏ אנשים‏ ו‏פעילות בחוץ‏‏

ריאל מדריד, הסנטיאגו ברנבאו, ליגת האלופות - אמרתי לכם, זו צריכה להיות סיבה למסיבה, תמיד, ואפילו שעת משחק מוזרה אך מרעננת. סלטיק הייתה נוראית בהגנה, כל כדור עומק חכם או כוונה - הצליחה, אבל זה לא משנה. הקבוצה שלנו לא יודעת לדרוס ולא דורסת והיה כיף לחגוג מאניטה עסיסית ראשונה העונה עם שערים יפים. יש לנו שני שחקנים שצריכים כל הזמן לבעוט מחוץ לרחבה - מרקו אסנסיו שהצ’אנס היה ראוי, ופדה ואלוורדה - מהשחקנים הכי טובים בעולם. ומה נגיד על האמירה שלו שהוא כן חולם להיות קפטן ביום מן הימים. קח את הסרט!

פתיחת המשחק הייתה די עצלה, שני פנדלים בזכות הגנה מאוד מסורבלת של סלטיק, אבל ניחא, היו דקות מהנות. קיבלתי רושם של קבוצה שלא רוצה לעצור ולהסתפק ב-0:2 הרגיל שלה אלא רוצה לדרוס וזה חשוב מאוד, הכדורגל זרם. קבוצה שרוצה לתקן את הרושם משני המשחקים האחרונים, ושוב - אלו לא בהכרח התוצאות אלא הכדורגל. כן צריך ליצור כוח הרתעה שריאל יכולה לפרק קבוצות ולא רק לתת גז למשך רבע שעה ולהראות עליונות פיזית, בעיטות מרחוק או הפסים האלגנטיים האלה כשזה מסתדר - על מטר.

אני מסתכל על הקבוצה של העונה שעברה למשל ולא חלה התקדמות בסגנון המשחק שלנו. אין לחץ גבוה באמת (לא בכל יום אפשר), אין מספיק גיוון התקפי. קארים בנזמה למשל עדיין בלי שער בליגת האלופות (מתסכל עבורו, עלה כשהמשחק היה גמור ולא הצליח להשתתף בחגיגה), ובצד השני של המגרש רק אתמול קיבלתי את הרושם שטיבו קורטואה של 2021/22 חזר, עם הדיפת פנדל פנומנלית ועוד כמה בעיטות. השער בבעיטה החופשית - לא נורא, מה נעשה. ויניסיוס ג’וניור די מפוזר, היה צריך להבקיע יותר שערים. רודריגו ופדה הם הטיעון העיקרי למה ריאל 22/23 אולי טובה מ-21/22, אבל זה לא נכון.

יש מצב שאסנסיו ו-ויניסיוס הם שני הפכים. מרקו עם טכניקת בעיטה פנומנלית, ראיית משחק ויכולת מסירה, אבל קל לנער אותו במאבקים פיזים, הוא לא מספיק מעז. ויניסיוס לעומת זאת שד עם צעד ראשון מדהים, תמיד מנסה, סיומת קצת לא משהו. מנוחה כן הייתה עושה לו טוב - פיזית, מנטאלית, להיות עוד יותר רעב וכן הלאה. בכל מקרה צריך למצוא למרקו מקום. כשהוא משחק זה עוד שחקן התקפה כמובן ולא ראיתי שפדה “נפגע”, כלומר תרומתו הייתה דלה יותר כשהוא שיחק באמצע שם מקומו.

יום שני מסתמן כיום משובח - בלילה ביקור בוויקאס נגד ראיו וייקאנו החביבה וקודם כל הגרלת שמינית הגמר. בהחלט חשוב לסיים ראשונים, זה המקום הטבעי שלנו, גם אם המזל לא יאיר לנו פנים. אל תשכחו שעד לפברואר-מרץ, בעיקר לנוכח המונדיאל - דברים יכולים ועלולים להשתנות, מי יודע. עוד קודם לכן יש עוד שני משחקים וקשה לי לקבל את זה שניפרד מריאל מדריד לחודש וחצי, העולם אכזר. צריך לנצח ולשמור על הפסגה. האללה מדריד!

איזה שחקן מעצבן הויני הזה אה? אתה מתעצבן עליו, זורק משהו על הטלוויזיה עם כל חיוך מפגר שלו אחרי החמצה שלו או אחרי עוד תרגיל פיפ"א שטותי רק כדי להסתכל בסוף ולהבין ששוב מבחינת הסטטיסטיקה הוא נתן את שלו עם שער, בישול או שניהם.
שחקן שהתקרה שלו פשוט עצומה עם כל הטמטום שלו.