מחזור 6 בצ'מפיונס: גוליאדה נגד סלטיק לסיום שלב הבתים

לקראת סלטיק| לא חשבנו שזה יקרה, אבל ריאל מדריד צריכה ניצחון מחר (רביעי, 19:45) נגד הסקוטים וצבא האוהדים שלהם בסנטיאגו ברנבאו, כדי להחזיר את המורל ובעיקר כדי לסיים במקום הראשון בלי להיות תלויים בלייפציג. ספק גדול לגבי נוכחותו של בנזמה, טשואמני והזאר ייעדרו בוודאות. הכל לקראת המשחק - רק כאן

image

סטטוס אלופת אירופה:

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי שתי תצוגות נפל, כשהתיקו 1:1 נגד ג’ירונה היה המשך ישיר ליכולת הלא טובה נגד לייפציג. כעת, אין מקום לטעויות. ריאל רוצה לנצח כדי לשחזר את המורל וכמובן להבטיח את המקום הראשון מה שאולי יימנע ממנה הגרלה אכזרית. “המשחק מחר חשוב מאוד, אנחנו רוצים לנצח ולסיים כאלופי הבית. זה לא הדבר הכי חשוב כי יש קבוצות חזקות במקום השני, אבל בשביל היוקרה של המועדון הזה שתמיד היה בטופ במפעל – זה חייב להיעשות”, הבהיר קרלו אנצ’לוטי, שבמשמרת שלו ריאל סיימה כאלופת הבית בכל שלוש העונות שלו על הקווים. קרלו ישמח לנצח מחר ולהפוך גם לשיאן הניצחונות בליגת האלופות איי פעם עם 103 ניצחונות, אחד יותר מאלכס פרגוסון. אנצ’לוטי לא ממש התרגש מהאפשרות שיושעה לאחר הביקורת החריפה שהטיח בשופט לאחר המשחק נגד ג’ירונה (“אני ישן טוב בלילה, תמיד כיבדתי את כולם”), והיה מרגש ומצמרר כשזה שלצידו, טוני קרוס, נשאל על האפשרות לזכות בגביע אירופה מספר שש. “אנחנו צריכים לנצח מחר ונעשה את זה”, הבטיח. זכייה בעוד גביע? זה יהיה לא רע. אני יודע לספור עד שש (צוחק). זה אפשרי, יש לנו קבוצה טובה, ראינו את זה בעונה שעברה", הבהיר טוני, שלא גילה דבר על עתידו.

במועדון ניסו לשדר עסקים כרגיל אחרי המשחק נגד ג’ירונה, המסרים שהועברו הם שהיה מדובר גם בבעיות פיזיות, אולי לראשונה העונה, מה שמאמן הכושר אנטוניו פינטוס היה יכול לחזות, ובאופן כללי בריאל ידעו שהמעידות יגיעו. והקבוצה בעיקר צריכה לתקן ולשחק כדורגל. “עשינו כמה טעויות נגד לייפציג וגם נגד ג’ירונה, דיברנו על זה ואני מאוד מקווה שנתקן מחר. סלטיק קבוצה חזקה, אני מאוד מכבד אותה, היא לא תשנה את הזהות שלה ותגיע בתשוקה רבה”, הוסיף. “המשחק האחרון לא היה המשחק הכי טוב שלנו. אנחנו יודעים את זה. אנחנו עדיין ראשונים ואנחנו הולכים לנצח שוב. אני לא רואה שום בעיות”, אמר קרוס, שלא התרגש יתר על המידה מהאדום הראשון שספג בקריירה. “נדסקס על העתיד שלי בינואר, בפברואר או אולי במרץ. הקשר שלי עם ריאל מיוחד כמו בכל שמונה וחצי השנים האלה. זה לא בא בחשבון להחליף מועדון”, הוסיף. טוני צפוי לפתוח מחר הרי שבין-כה הוא מושעה ממשחק הליגה הקרוב.

ב-19 העונות מאז המעבר לשיטת שלב בתים בודד ב-2003-04, ריאל סיימה 11 פעמים כאלופת הבית ושמונה פעמים כסגנית. מחר ריאל מקווה לקבל ‘תגבורת’, את החלוץ שלה קארים בנזמה שעדיין לא כבש שער בליגת האלופות העונה ב-210 דקות. בנזמה שנעדר משלושת המשחקים האחרונים, ולפתע, כצפוי – קשה בלעדיו (בניגוד למה שהיה לפני פגרת הנבחרות) – עשוי לשחק לראשונה מאז הזכייה בבלון ד’אור, אבל כבר קשה לדעת. בתקשורת היו כל מיני כותרות על כך שהחלוץ נבדק כבר פעמיים ואולי קצת שומר את עצמו למונדיאל וקרלו לא אהב את זה. “אתם עושים זאת בחוסר תום לב, זה לא יפה לומר את זה!”, אמר וצחק. “בנזמה כבר לא ילד, הוא בן 34 ואוטוטו בן 35, הוא לא שיחק כי הוא לא הרגיש טוב וזה טבעי שיחמיץ מספר משחקים”, אמר קרלו. הבעיה היא שבנזמה נעדר כבר משבעה משחקים מלאים (לא כולל המשחק נגד הסקוטים במחזור הפתיחה – הוחלף במחצית) – לעומת 11 משחקים בכל העונה שעברה. בנזמה לא עלה לכר הדשא בניגוד לדבריו של אנצ’לוטי שאמר קודם: “הוא יתאמן. אני צריך להחליט, בהתאם למה שירגיש – האם הוא ישחק מההתחלה או ישתלב בהמשך”. קארים כן נכלל בסגל ונקווה שאלו בשורות טובות ושזה אומר משהו. ועם כל הכבוד לוויניסיוס ג’וניור שממשיך להבקיע ויש לו כבר תשעה – ריאל זקוקה לחלוץ הבכיר שלה (וכמובן שזה פתח לעוד דיון – אם הכל היה צפוי – למה לא הביאו גיבוי?). לא מריאנו צריך לעלות מהספסל כדי להציל את המולדת כפי שהיה נגד ג’ירונה.

מי שייעדר מחר הוא אורליאן טשואמני שעדיין לא כשיר במאת האחוזים, וגם אדן הזאר שסבל מאי נוחות באימון, אם מישהו עוד זוכר שהוא ישנו – דווקא המשחק הקודם נגד סלטיק, כך חשבנו – יהיה הצהרת כוונות. עלה מהספסל, כבש ובישל, אבל נאדה מאז אדוארדו קמאבינגה, שהוחלף על אף ששיחק היטב – צפוי לשמור על מקומו במקום חברו הצרפתי. נראה שפדה ואלוורדה ימשיך בכנף ימין ואם בנזמה אכן ישחק אז רודריגו, שאוהב את ליגת האלופות – יישלם את המחיר. אדר מיליטאו יחזור למרכז ההגנה במקומו של אנטוניו רודיגר וגם לוקאס ואסקס בתמונת ההרכב במקום דני קרבחאל. אם לוקה מודריץ’ ישחק מחר, והוא היה נראה די עייף בראשון – הוא ירשום את משחקו ה-103 בליגת האלופות במדי ריאל – יעקוף את מרסלו וידורג במקום השישי המכובד. כך או כך, בכל הרכב, ריאל צריכה ‘להצית מחדש’ את האש בסנטיאגו ברנבאו, כשדווקא בבית היו שני איבודי הנקודות בליגה. במבט על הצ’מפיונס, אשתקד ניצחה ריאל בארבעה משחקים בבית ונכנעה פעמיים (לשריף ולצ’לסי).

ריאל מדריד - ג'ירונה - 01-11-2022
תחזרו לשחק כדורגל בבקשה.

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| לוקאס ואסקס (דני קרבחאל), אדר מיליטאו, דויד אלאבה, פרלאן מנדי| טוני קרוס, אדוארדו קמאבינגה, לוקה מודריץ’| פדה ואלוורדה, ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה (רודריגו)

מה המצב סלטיק?

סלטיק מגיעה למשחק במצב רוח טוב אחרי 0:3 קל על ליווינגסטון בחוץ עם שערים של קיוגו פורוהאשי שהרשית כבר אחרי תשע דקות, גרגר טיילור וז’וטה בשמו הקצר אם תרצו, והיה מדובר בניצחון החמישי ברציפות בליגה. מאז רשמה את הפסד הבכורה שלה העונה בסקוטלנד – סלטיק רק מנצחת, והיא מוליכה ביתרון ארבע נקודות על היריבה השנואה ריינג’רס - 33 נקודות לסלטיק מול 29 ליריבה. ברצף הניצחונות הרצופים היה בין היתר 3:4 משוגע וגם 1:6 חד-צדדי לחלוטין על הירברניין. בצ’מפיונס, הסקוטים השיגו רק 1:1 ביתי מול שחטאר דונייצק כשלא השכילה לשמור על היתרון תוצרת חלוץ נבחרת יוון גיורגוס גיאקומאקיס (שמונה שערים העונה). כמובן שאבד הסיכוי שלה להמשיך את העונה האירופית אפילו במקום השלישי, אבל סלטיק בהחלט תשמח לתוצאה היסטורית והקהל שלה בטירוף.

ניצחונה האחרון של סלטיק בצ’מפיונס היה לפני תשעה משחקים – 0:3 יפה בחוץ על אנדרלכט. בהשתתפויות האחרונות שלה במפעל היא די מהווה תפאורה. בארבע העונות האחרונות שלה בשלב הבתים – 2013-14, 2016-2018 וכן העונה הזו - לסלטיק שני ניצחונות בלבד. היא לא ניצחה קבוצת על מאז נובמבר 2012 כשגברה 1:2 על ברצלונה בבית. את האוהדים כאמור זה לא מעניין. מעבר ל-3,000 הסקוטים “המחונכים” שקנו כרטיסים בצורה מסודרת - הרי שעוד צבע של 7,000 ימריאו לספרד בכל זאת גם בלי כרטיס ביד – עבורם זה יום חג ומשחק ראשון בברנבאו מאז 1980 – כדי לעשות הרבה רעש ברחובות ומשטרת מדריד אף הכריזה על אירוע בסיכון גבוה וכבר עצרה מתפרעים. “הפלישה הסקוטית למדריד”, הכריזו ב-AS. אנג’ פוסטקוגלו התייחס לקהל הרב של קבוצתו והוא בטח מפנטז על יכולת כפי שקבוצתו הציגה בחצי השעה הראשונה בסלטיק פארק. “אני לא צריך להוכיח את עצמי כמאמן. אני חושב שהמועדון הזה ממש ראוי להיות כאן. יש לנו 60 אלף אוהדים בכל משחק באצטדיון מדהים וגם עכשיו הם מלווים אותנו, זה מדהים. אנחנו אסירי תודה עבורם. אני רוצה שהקבוצה תשפיע ותשחק. אני לא צריך להוכיח שום דבר וחושב רק על זה. יש לי הרבה אחריות”. גם ב-AS דיברו על כך שסלטיק חייבת לאוהדים. “אנחנו לא נוסעים כדי לטייל במדריד, אנחנו רוצים לעשות משהו”, אמר גורם במועדון הסקוטי.

מקצועית, הקפטן קאלום מקרגור (קשר מרכזי) עדיין פצוע ויהיה זה המשחק השמיני ברציפות ממנו הוא נעדר. עוד מכה נחתה על הקבוצה כאשר ברגע האחרון גם הבלם קמרון קרטר-ויקרס אינו כשיר, בשל פציעה באימון. גם הבלם קארל סטרפלט לא ישחק אם כי הקבוצה כבר רגילה לכך שכן השבדי בן ה-27 שרשם 49 הופעות אשתקד – שיחק רק ארבע פעמים העונה. פרט לכך סלטיק המריאה עם כל מה שיש לה. קיוגו היפני הוא הסקורר הבולט שמקומו בהרכב מובטח – יש לו תשעה העונה, כאשר במפעל היוקרתי הוא מצא את הרשת רק נגד לייפציג בהפסד 3:1. מי שעדיין לא הבקיע בליגת האלופות הוא ליאל עבדה, שכמו שאמרנו ‘חולם לעשות מנור סולומון’. שחקן ההתקפה הישראלי הבקיע שמונה העונה, שישה מהם בליגה. עבדה פתח במשחק הקודם נגד ריאל והוחלף במחצית. נגד שחטאר הוא רשם 66 דקות אם כי ההערכות שימתין בסבלנות על הספסל, כפי שהיה במשחק הליגה האחרון. אגב, לגבי עבדה, כמובן שבקבוצה מרוצים מאוד ולראייה עלה דיווח ב"סקיי" לפיו הקבוצה רוצה שיאריך את חוזהו בעונה נוספת קרי עד 2027.

מאט או’ריילי, הקשר הצעיר בן ה-21 של סלטיק שרשם העונה 18 הופעות במהלכן סיפק חמישה בישולים - מחמיא: “כשחקן בן 21 אני יכול ללמוד הרבה מאוד מלהתמודד עם טוני קרוס ולוקה מודריץ’”, הוא אומר, וכמובן שהקבוצה מגיעה מלאת מוטיבצייה למחר. “זה לא משנה שאנחנו לא יכולים להעפיל לשלב הבא או להמשיך באירופה. אני חושב איפה הייתי לפני שמונה-תשעה חודשים וממש מתרגש. זו הזדמנות נהדרת להוכיח למה אני מסוגל ומה הקבוצה שלי יכולה לעשות. זה מרגש להיות כאן בסנטיאגו ברנבאו, זה מרגיש לא אמיתי אפילו. היינו הקבוצה הטובה יותר בכר הדשא בלא מעט משחקים העונה בליגת האלופות. והתוצאות מאכזבות כנראה בגלל שהיה חסר לנו ניסיון. אבל נרצה להשוויץ בתוצאה טובה נגד ריאל”. “היו לנו את הרגעים שלנו, שאולי לא ניצלנו אותם, אבל שיחקנו כדורגל טוב”, אמר המאמן שחיזק את דבריו של חניכו. “אנחנו יודעים שריאל מענישה בכל רגע אבל שאנחנו מסוגלים להתחרות. צריך להאמין במה שאנחנו עושים. הברנבאו הוא מגרש נהדר, אייקוני, אנחנו מצפים לזה בקוצר רוח. אנחנו נשחק נגד אלופת אירופה הגאה וברור שהיא בין הטובות ביותר. אני לא מצפה שיהיה קל יותר אחרי שני הפאנצ’רים שלה. יש לריאל עדיין משהו על כף המאזניים, זו קבוצה עם גאווה עצומה. הלוואי וזה יהיה משחק שכולנו נזכור”.

Shakhtar Donetsk 1-1 Celtic: Champions League result and report as Celtic frustrated in Warsaw | The Independent
פורוהאשי. מלך שערי סלטיק

סלטיק - הרכבה משוער: ג’ו הארט| יוסיפ יוראנוביץ’, מוריץ’ ינז, אנטוני ראלסטון, גרג טיילור| ראו הטטה, מאט אורילי, סיאד הקשאבנוביץ’, דויד טרונבול| דאיזן מאדה (ליאל עבדה) וקיוגו פורוהאשי

וסיפור יפה מסביב: לראשונה בתולדות ריאל מדריד היא תשחק כאשר את המשחק תנהל שופטת. סטפני פרפרט, הצרפתייה בת ה-38 ששפטה בעבר בגמר גביע העולם לנשים. בדצמבר 2020 היא עשתה את הבכורה שלה במפעל הבכיר ביבשת, כששפטה במשחק בין יובנטוס לדינמו קייב בטורינו (0:3). העונה היא שפטה בין היתר שישה משחקים בליגה הצרפתית ושניים בליגה האירופית. יש לה גם שני משחקים העונה במוקדמות המונדיאל ושניים בגביע האומות. היא שלפה 57 צהובים ופעמיים הרחיקה שחקן.

סטפני פראפרט, שופטת ליגת האלופות מדריד-קלטיק

משחק ראשון שאני מחמיץ העונה, ובכלל מזה זמן רב - האם ריאל מדריד תעמוד בזה? אני מקווה שכן. וברצינות: נראה שבמשחקים האחרונים קצת שכחנו, אבל ראיתם את הגולאסו של אנטוניו רודיגר באימון ואיך הוא אחר כך ‘הערים’ על חבריו שנתפס לו השיר ואז התחיל לרקוד? הבלם הגרמני הזכיר לנו שכדורגל זה כיף, זה פאן בסה"כ, זה לא עניין של חיים ומוות (בערך, כי בשבילנו זה אף פעם לא ‘רק כדורגל’), אלו לא הבחירות…

ריאל מדריד, ליגת האלופות וההמנון המרגש, הסנטיאגו ברנבאו - אז זו כן סיבה למסיבה (שעת המשחק - קצת פחות), תלויים בעצמנו, צריך לנצח את סלטיק למרות הכושר המחורבן שלנו ולהשלים את המשימה. מה שכן, אין ספק שהביטחון קצת דעך והפיזיות לא משהו. אני לא אגיד שצריך לעבור את הדקות הראשונות בשלום כי זה מוגזם, סלטיק לא ניצחה במפעל כבר תשעה משחקים (וראיתם את ריינג’רס אמש - לא ממש הוסיפה כבוד לכדורגל הסקוטי), אבל זה בטח לא יום להתחיל את המשחק בעצלנות כזו ולספוג איזה גול מהיר.
אם יש שחקנים ששומרים על הרגליים למונדיאל ולא בא להם לשחק, וקרלו אנצ’לוטי מריח את זה (אני מקווה שלא, אגב, שזו סתם הביקורת המוגזמת שלנו) - אין לי בעיה לראות את אלה שכן רוצים לרוץ, הרכב על טהרת הלוקאס ואסקס-נאצ’ו (פיקה לפנייך בסגל המורחב, הא?) ואפילו מריאנו דיאס, אני לא צוחק.

העונה הזו של בנזמה מחורבנת והאמת שקצת מגיע לנו על השאננות המוגזמת בקיץ והעדר התכנון. זה משחק חשוב, אבל הוא לא התאמן הרבה זמן ועל כן לדעתי אולי יהיה נכון שישולב למשל במחצית ולא שיפתח ב-11. הוא שחקן יוצר מצוין כמובן, לא מודדים אותו רק בגולים. זה הזוי שהוא לא הבקיע השנה. ולצידו רודריגו גם כן מרגיש יותר בנוח. שלא נזדקק לא לו וגם לא לאסנסיו כחילוף התקפי.
מבחינתי לפחות תמיד יש את ההתלבטות הזו ביני לבין עצמי - לוקאס\קרבחאל, שכן דני האהוב לא מצליח לחבר כמה משחקים טובים. יש קצת דפיקות לב בהגנה והתקפית לפעמים הוא בסדר אבל לוקאס בטוח בעצמו יותר וכל הזמן חושב קדימה. סמלי מבחינתי אגב שהזאר “קם לתחייה” נגד סלטיק במחזור הפתיחה, לא שיחק יותר מדי מאז אבל גם לא הוכיח שהוא ראוי להרבה יותר, והיום נגד אותה הסלטיק הוא לא יוכל לשחק - פציעה ראשונה העונה. זה באמת כבר עצוב.

לא מצפה להסתערות אבל כן לראות קבוצה שלמדה קצת מהשגיאות האחרונות (גם אם ברור שקרלו יגיד דברים כאלה במסיבת העיתונאים) ותשחק בקצב משחק גבוה יותר. תפקחו עין על ליאל עבדה, עושה רושם שהוא יפתח, יוסי בניון כמה פעמים (כולל בראסינג סנטאנדר) וגם מנור סולומון הבקיעו נגדנו, סביר שיילך בדרכם. אולי גם הקונטרה של הקהל העצום שסלטיק תביא לרחובות תגרום לברנבאו להתעורר ולחשוב שאנחנו בשמינית הגמר והיריבה ממול היא פריז. האללה מדריד!

15 דקות.

זה הזמן שעבר עד שעוד פעם ובפעם המיליון ומשהו שהזכירו את ה 10 שערים של פדה וההבטחה של אנצ’לוטי.
מיד עם הבעיטה של פדה ידעתי שיעקובי לא יתאפק ויזכיר את זה.

הפנדל השני זה מגוחך, לפי החוקה החדשה פנדל 100% אבל מה זה הורס את המשחק, חוק מטומטם.

וניסיוס הישן חזר ?

מיליטאו מנסה אבל בנתיים לא מצליח לשמור על ממוצע של שער חובה למשחק באשמתו.

אל תדאג, יש את מנדי.

אם ליאל בועט זה 100% גול.

הגישה של ויני מטרידה. מאוד… אסנסיו אנדרייטד מטורף.

ויני פשוט נראה גמור, חייב לקבל מנוחה
נקווה שעכשיו עם התוצאה אז יוחלף במחצית (על מי אני עובד)
וזה גורם לחוסר יצירת מצבים וחדות בשליש האחרון

המשפט הזה כבר נהיה מאוס באופן קיצוני, לצערינו נגזר עלינו לשמוע אותו עד סוף העונה

מנדי כבר מזמן לא עוגן הגנתי, חבל שאין לנו עוד מגן שמאלי קלאסי בסגל (אלאבה כבר לא במצב של לפתוח יותר ממשחק אחד בעמדה הזאת)

או עד שפדה יגיע כבר ל10 שערים.

גם אם יכניס עשרים שערים בעונה אנחנו נשמע על הפריצה שלו בכיבושים, על זה ששנה שעברה הוא הבקיע רק שער (וכמובן לא יספרו שהוא היה קרוב ופגע הרבה בקורות), על איך הכל בזכות קרלו שהתערב איתו לפני העונה ושאפילו הרף היה 10 והוא הבקיע פי שתיים

סתם משחק האמת.
גאווה גדולה לראות את מודריץ’ עם סרט הקפטן, לא חושב שיש מישהו ראוי ממנו, בטח לא בסגל הנוכחי.

ויניסיוס בחיים לא יהיה שחקן מהשורה הראשונה עם טכינקת בעיטה הזאת. פשוט מטורף שלשחקן ברמות האלה יש בעיטה כל כך רעה. והכי מעצבן שהוא מחייך אחרי זה כאילו הוא לא מודע לזה. או שהוא מודע וזה מצחיק אותו. התייאשתי מהשחקן הזה…

אפרופו טכניקת בעיטה, איזו טכניקה יש לאסנסיו.

טופ 10 בכדור הזהב, 42 שערים ובישולים בעונה שעברה כולל שער נצחון בגמר ליגת האלופות. על אף וחרף מגבלותיו ויני הוא ללא עוררין שחקן טופ עולמי. הוא כל כך מטורף במה שהוא טוב בו שזה לא משנה כמעט שהוא ברמה של ילדים א בדברים אחרים.

לפעמים כשאתה כל כך טוב בתכונה אחת זה מפצה על תכונות אחרות. צעד ראשון, מהירות והטעיות גוף כמו שלו אלו לא דברים של מה בכך.
אני חושב ההפך. תראו מה הוא עושה למרות שהוא כל כך לוקה בחסר בטכניקת הבעיטה והמסירה, והבנת המשחק שלו רעה.
כמו שאמרתי לפני הפריצה שלו, יש דברים שאפשר להשתפר בהם. אלה בדיוק הדברים הללו. עם הגיל והניסיון משתפרת תמיד הבנת המשחק, ומספיק שיבעט כל יופ והוא ישתפר בזה, גם אם לעולם הוא לא יהיה מסי.

לצורך השוואה, אסנסיו הוא ממש האנטיתזה של ויניסיוס. הוא פשוט טוב איפה שויניסיוס לא. טכניקת בעיטה ברמה עולמית, כדרור טוב וצמוד לרגל, יופי של מסירות והרמות, מבין את המשחק כמו שצריך. תראו לאן זה הביא אותו.

אז את מי מקבלים בשמינית - פ.ס.ז’ או ליברפול?..

נקבל את ברוז’ שימררו לנו את החיים ובקושי נעבור.
נקלל את אנצ’לוטי והכדורגל המיושן שלו.

נוגרל נגד סיטי ברבע עם אנרגיות של חבל שלא סיימנו אחרונים בשלב הבתים. נעבור משום מה בקלות כי האלנד כבר פצוע שלושה חודשים ונהלל כמה קרלו גאון(ופפ יבקש מהשייח להביא לו את אמבפה כחיזוק לעונה הבאה כמובן)

בחצי נקבל את פורטו שתביס אותנו ארבע אפס במפגש הראשון.
בשני נוביל 2-0 אחרי רבע שעה . מודריץ’ יורחק בדקה ה30. איכשהו נשרוד בעשרה שחקנים ואז מאריאנו יבקיע צמד בדקה ה87 וה94.
קורטואה יציל פנדל בגלל יד של מיליטאו בדקה ה118.
בדקה ה123 מנדי כובש בחצי וולה אחרי בישול של טוני קרוס ותולש את זידאן מדפי ההיסטוריה.

בגמר נקבל את באיירן ובעקבות התפרקות לא מוסברת שלה ננצח 3-0. הזכייה תתקבל בריקנות ואפאתיות טוטאלית כי היה משעמם.

אתם יודעים, בנוהל.

.ליברפול, כי יש ארבע קבוצות דרג א’ שחסומות מלקבל אותה. מצד שני, לבאיירן יש סיכוי גבוה יותר לקבל אותה כי היא חסומה מלקבל ארבע קבוצות מדרג ב` (כן, ארבע נציגות לליגה הגרמנית ואחת לספרדית, מביך).

להלן הסבירויות, ליברפול הסבירות הגבוהה ביותר ומצד שני סיכוי גדול יותר שתקבל את באיירן.

מקווה לפגוש את פרנקפורט, דורטמונד או מילאן.

ליברפול של העונה זה אחלה,גם נעבור וגם לא יבלבלו תמוח על מזל בהגרלות (כן יש עדיין חסרי בושה שמדברים על זה אחרי עונה שעברה).

בעונה שעברה, בערך בשלב הזה, כתבתי שאין לכם מה לדאוג ואתם זוכים. מרגיש לי ככה גם השנה, אז גם אם תבוא פסז’, וגם אם תבוא ליברפול - אתם צריכים 3 דקות בתוספת הזמן כדי לעבור.
אחרי העונה שעברה, אתם עדיין מוכנים להמר נגד זה?

זה נכון מאוד עכשיו. לך תדע מה יקרה אחרי המונדיאל, ואיך הקבוצות והשחקנים יחזרו מהשטות הזו.

בדקתי שוב וכן, אני משוכנע.

כן, אני מוכן להמר נגד זה, זכייה כמו בעונה שעברה זה משהו שלא קורה עוד פעם, זה לא יחזור. לא מתכחש למזל שהיה לנו וגול שתמיד הגיע כשהכי היינו צריכים אותו, רודריגו שלא פוגע בליגה בכדור פתאום עם הוולה הזה באמא של המאני-טיים נגד צ’לסי וזה רק על קצה המזלג. משוכנע שלא באת לנחס? ואני עדין.
כמה שפריז סן ז’רמן פאתטיים - לא רוצה לקבל אותם עכשיו וגם לא את ליברפול. אם בנפיקה הייתה מסיימת שנייה זה היה מגניב כי היא אחלה קבוצה, משחקת יפה, בשנה שעברה זו הייתה ההגרלה המקורית. מהשמות שנותרו, מילאן תהיה הגרלה טובה מבחינתי - קבוצה שצריך לעבור עם כל הכוד לרפאל לאאו ויש לנו חוב היסטורי מולם. תמיד מרגש להיות בסאן סירו. אינטר לעומת זאת קצת נמאסה עליי.

אני בכלל לא בטוח שהקבוצה של העונה הנוכחית טובה מזו של העונה שעברה. אין שום התקדמות בעניין הלחץ הגבוה וכדומה. טשואמני אחרי התחלה טובה מסתגל למשקל של החולצה של ריאל. בנזמה אאוט לגמריי מכל סיבה, קורטואה רק אתמול חזר להיות טיבו של 21/22. רודריגו טוב אבל לא מצוין. השינוי הגדול הוא פדה.