הסופרקופה הספרדי :: עוברים את ולנסיה בפנדלים ומחכים בגמר לבארסה

לקראת חצי גמר הסופרקופה| יש רק דרך אחת להתאושש מההפסד העלוב לוויאריאל - עם שינוי אווירה וניצחון של ריאל על ולנסיה בחצי גמר הסופרקופה מחר (רביעי, 21:00). אנצ’לוטי נזכר איך התואר הזה הקפיץ את הביטחון בעונה שעברה וכעת עליו להסתדר ללא טשואמני, אלאבה וכנראה גם מנדי. רודריגו צפוי לפתוח. הכללקראת המשחק - רק כאן

image

סטטוס אלופת אירופה:

ריאל מדריד מגיעה למשחק מאוכזבת מאוד אחרי שהפסה 2:1 לוויאריאל במשחק מתחת לכל ביקורת, והעונש הגיע מיד כשברצלונה ניצלה זאת לפער של שלוש נקודות בפסגה. ריאל, שאת הקשיים אחרי הפגרה, ובעצם אפילו לפני, היה קשה לפספס – חייבת ‘שינוי אווירה’ עם מפעל חדש ועוד תואר שאולי ירגיע ויעשה קצת סדר. קרלו אנצ’לוטי זוכר היטב איך גם 2022 החלה עם הפסד במשחק הליגה הראשון, אבל זכייה בסופרקופה נתנה לקבוצה ביטחון. הוא לא בורח מאחריות וחוזר שוב ושוב על משחק ההגנה הנרפה נגד הצוללת ומעבר לקלישאה הידועה על “תארים מאוד חשובים למועדון הזה”, הוא מוסיף: “זה משחק חשוב שמהווה מבחן גדול עבורנו. אני מקווה שאותו הדבר יקרה גם בשנה הזו. עלינו להציג משחק טוב כדי לחזור הביתה עם התואר שהוא קרוב ונעשה הכל כדי לעשות זאת”. אם אנצ’לוטי היה צריך מוטיבצייה נוספת היא בהחלט כאן.

המאמן ירשום ציון דרך ענק עם משחקו ה-200 כמאמן ריאל בשתי קדנציות ואין דרך אחרת למאורע מלבד ניצחון. עד עתה קרלו רשם 146 ניצחונות, 25 תוצאות תיקו ו-28 הפסדים. מעבר לכך, השבוע האחרון מחייב את המאמן לחשב מסלול מחדש. אנצ’לוטי ספג ביקורות רבות על מערך שהעלה. יש היגידו שעליו להפסיק להתחכם ויש היגידו שעליו לחשוב מחוץ למגרש. הפציעות של דויד אלאבה ואורליאן טשואמני שייעדרו לשלושה שבועות וכן העובדה שגם פרלאן מנדי לא התאמן וייעדר – יביאו ללא מעט שינויים מחר. וההחלטה האם לפתוח עם רודריגו או פדה ואלוורדה בצד ימין תגדיר את סגנון המשחק. כך או כך, משחק ההגנה היה נוראי. “המשחק הפתיע אותי כי הראינו צד אחר. עלינו לעשות דברים טוב יותר בהיבט ההגנתי, חשוב לדעת להגן כי האיכות מקדימה ישנה. זה עניין מנטאלי. עלינו ליצור בסיס הגנתי טוב יותר ממה שעשינו”, הבהיר.

“ניתן היה לצפות מראש שלא נהיה במיטבנו בשלב הזה”, אמר קרלו שרוצה לראות תגובה מיידית – “אנחנו פגועים מההפסד הזה. עלינו לשחק טוב בסופרקופה נגד קבוצה עם סגנון וזהות ברורים מאוד”. הוא הוסיף שההפסד לא קשור בכלל למונדיאל אלא ולעייפות אלא למשחק רע. עניין אחד שירד מסדר היום הוא העדר הספרדים בהרכב. דני קרבחאל התקאמבק ויפתח בעמדת המגן הימני. “זה היה צירוף מקרים וזהו. האב טיפוס של המועדון הזה הוא שחקנים ספרדים על אף שריאל היא אוניברסאלית בכל העולם. יש לנו ספרדים בקאנטרה”, אמר. ריאל תרגיש אווירה ביתית מאוד עם אוהדים רבים וזה משמח אותו: “אני אוהב לשחק כאן, הייתה תחושה נהדרת בעונה שעברה, אנחנו שמחים שהאוהדים קרובים”, אמר ונשאל על כריסטיאנו רונאלדו והחמיא לו, וגם לגארת’ בייל. קרלו חשף במפתיע שלו ולג’נארו גאטוסו היו לא רק רגעים יפים (“ניצחנו ובילינו זמן רב ביחד”) אלא שגם “הקשר לא תמיד היה טוב בשל בעיות אישיות ואני לא רוצה לדבר על זה”.

אז מה ההרכב למחר אתם שואלים? אדר מיליטאו יחזור כמובן לעמדתו הטבעית וייפתח לצד אנטוניו רודיגר שחייב לתקן את ההופעה המזעזעת שלו מהלה סרמיקה, אלי משחקו הרע ביותר במדים שלנו. ב-AS משוכנעים שקרלו ינסה כמגן שמאלי את אדוארדו קמאבינגה, שהביא לתנופה בצרפת בגמר המונדיאל כשהייתה עם הגב אל הקיר, ובמקרה כזה נאצ’ו שוב יהיה מאוכזב. פדה יירד למרכז השדה (הוא עדיין לא בעט לשער מאז שחזר מהמונדיאל - בתקשורת הזכירו אגב איך חצי גמר הסופרקופה אשתקד והשער נגד ברצלונה שינו את כל העונה שלו ואולי את חייו) ובצד ימין נראה את רודריגו שיוכל להוריד מהעומס על קארים בנזמה ו-ויניסיוס ג’וניור וישמח להבקיע יומיים לאחר שחגג את יום הולדתו ה-22. כמו שתומאס רונסרו כתב עליו: “הוא הרבה מעבר לשחקן ה-12”.

הכל בעצם מתחיל מחר ממשחק ההגנה. טיבו קורטואה, שהדף בשנה שעברה פנדל בגמר הסופרקופה והיה הגיבור גם ב-2020, מוכן. הוא יודע שפתיחת משחק של תוהו-ובוהו בלתי מתקבלת על הדעת שוב. “עלינו להתחיל את המשחק היטב, זה יהיה משחק קשה. הכי חשוב זה לנצח ולתקן את ההפסד בשבת. זו הזדמנות חדשה להוסיף עוד גביע להיסטוריה של ריאל מדריד”. הוא חווה עונה מתוסכלת כמובן עם הספיגות החוזרות בליגה אבל לאחרונה ראינו ניצנים של השוער שבלט אשתקד. “בכדורגל המודרני נדיר שלשוער אין עבודה, בטח בקבוצה שמשחקת התקפי. ויאריאל יצרה הרבה סכנה. אני יודע שאנחנו סופגים יותר מהשנה שעברה, גולים היו אומללים. אני מרגיש די טוב וגם המונדיאל שלי היה בסדר למעט השער נגד מרוקו”. טיבו סיים בכך שהטריףת הקהל: “תענוג להגיע לריאד, סעודיה. ראינו כמה אוהדים יש לנו כאן, אנחנו מרגישים בבית. ריאל היא מועדון אהוב בכל העווזה נחמד להיות קרוב לאוהדים שלא תמיד יכולים להגיע למדריד ולראות אותנו מקרוב. אני מקווה שהאוהדים ידחפו אותנו לניצחון”.

אימון ריאל מדריד - 01-10-2023
קרלו והשחקנים. תואר יציל את המצב

ריאל מדריד – הרכב משוער: דני קרבחאל, אדר מיליטאו, אנטוניו רודיגר, נאצ’ו (אדוארדו קמאבינגה)| טוני קרוס, פדה ואלוורדה, לוקה מודריץ’| רודריגו, ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב ולנסיה?

ולנסיה מגיעה למשחק במצב לא פשוטה בכלל והיא חייבת משחק שישנה את העונה שלה. איך אמר המאמן והרס"ר הקשוח ג’נארו גאטוסו? “אני לא הולך לחייך. כשאנחנו מפסידים אני במצב מחורבן”. העטלפים שהגיעו בשנה שעברה לגמר גביע המלך, לא חווים רנסנס עם המאמן האיטלקי וכנראה אין לו את הכלים. ולנסיה ממש במרכז הטבלה, במקום העשירי, עם יותר הפסדים (7) מאשר ניצחונות (5) והמומנטום רע. לפני הפגרה ולנסיה השיגה 0:3 מרשים על בטיס החזקה אבל מאז היא רשמה שני הפסדים רצופים - 2:1 בחוץ לוויאריאל, משהו מתקבל על הדעת, ו-0:1 מאכזב מאוד ביום שישי האחרון נגד קאדיס במאסטייה. עם כל הכבוד לניצחון הקל בגביע (0:3 על לה נוסיה) – העטלפים עם ארבעה הפסדים בששת משחקי הליגה האחרונים. “זהב לקאדיס ופחם לוולנסיה. אנשיו של גאטוסו לא מרימים את הראש ושוקעים בטבלה אחרי הפסד ביתי שהפך לשגרה”, נכתב במארקה על המשחק האחרון.

כמובן שבמועדון מנסים לא להוריד את הראש. הקפטן חוסה גאייה, אחד משלושה שרידים יחידים מאותו סופרקופה ב-2020 בין הקבוצות, משוכנע: “ריאל מדריד דרסה אותנו לפני שלוש שנים אך הפעם זה יהיה שונה לגמרי”, אמר המגן השמאלי והשחקן החשוב במועדון. ולנסיה העונה השיגה 1:1 בפיחואן נגד סביליה, ניצחה כאמור את בטיס אך כשלה נגד ברצנוה ונגד אתלטיקו מדריד בבית למשל וגם נכנעה לאתלטיק בילבאו. חוץ מהקפטן, מי ששומר את הקבוצה עם הראש מעל המים הוא אדינסון קבאני, החלוץ הוותיק שמבקיע כל עוד הוא כשיר – חמישה שערים ב-604 דקות. הוא מלך שערי הקבוצה. מי שייעדר הוא סמו קסטליינו, קשר הכנף שעבר ניתוח בפרק כף היד. די ברור שבלי קשר, המאמן גאטוסו מבקש רכש בחלון ההעברות.

“אנחנו הולכים לתת הכל”, אמר פעמיים גאיה, שכזכור נפצע ממש בהכנות האחרונות של ספרד ונעדר מהמונדיאל. “נעשה את המשחק הכי טוב שאנחנו יכולים בתקווה לעבור. נשחק על החיים ועל המוות, ההפסדים בליגה כאבו מאוד, הכבוד שלנו חשוב”. המגן היה כן ואמר: “אני מצפה למשחק קשה כמו תמיד, לריאל מדריד יש שחקנים מהטופ, ככה זה תמיד מולם”, והוסיף שהוא לא אוהב את העובדה שיש במקום הרבה אוהדי ריאל. “זה עוד משהו שנצטרך להילחם בפני”. כקפטן הוא מנסה ללכד את הקבוצה – “עלינו להיות יותר ביחד ולחזק אחד את השני. הגיע לנו יותר נקודות ממה שיש לנו”. הוא אמר כי המאמן שוחח איתם לגבי הליקויים במשחק והוא מסמן כמודל את הקבוצה של פעם: “היינו קבוצה אגרסיבית שקשה מאוד לנצח אותה. החלום שלי מחר הוא לנצח ולהיות בגמר”. הוא חולם על תואר ראשון של ולנסיה מאז גביע המלך ב-2019. מחר הוא אמור להשתוות לסנטיאגו קאניזארס עם משחקו ה-305 במועדון – ולחלוק עם השוער האגדי את המקום החמישי.

הקבוצה הייתה אחת המתנגדות הגדולות לשינוי הפורמט בשעתו והעברת הטורניר לערב הסעודית – “ולנסיה משחקת על הסופרקופה – על כר הדשא וגם במשרדים”, נכתב. בזמנו ולנסיה גם דרשה פיצויים בגובה 40 מיליון יורו. העטלפים הרי התלוננו גם על חלוקת הכספים הלא שוויונית. בכל מקרה הם יתנו הכל כדי לזכות בתואר אותו הניפו פעם אחת בלבד – ב-1999 – אז גברה על ברצלונה. יש לה מנגד שלושה הפסדים בגמר. ברור שכל אלה רק אנקדוטות וגאטוסו לא מתעסק בזה, יש עליו מספיק לחץ. “גאטוסו מתמודד עם ‘הגמר’ הראשון שלו בטיימינג הכי גרוע שיש – התוצאות, התדמית הרעה, הפציעות וגם ללא חיזוק”, הדגישו ב-AS. הוא גם הופתע מדבריו של אנצ’לוטי ואמר שאין מה לדבר על זה יותר. גאטוסו לוחם כהרגלו. על אנצ’לוטי אמר שיש לו הרבה מאוד כבוד אליו והוא אחד הטובים בעולם. על כך שזה הרגע הכי גרוע: “זה לא זמן טוב עבורנו. היו לנו שני הפסדי ליגה רצופים אבל שונים. אנחנו פוגשים יריבה עם מנטאליות שיא זו שזכתה בליגת האלופות הרבה פעמים, אבל אין לנו מה להפסיד”. הוא כמובן דוחף לחיזוק (“המועדון יודע מה צריך לעשות”) והוא מודה שיש לו ספקות. “שיחקנו בלי קצב”. הוא אוהב את זה שבספורט אחרי הכישלון מגיעה מיד הזדמנות לתקן. “ריאל יכולה להרוג אותך תוך שתי דקות. אסור לנו להיכשל אפילו לא פעם אחת”. הוא חגג אתמול את יום הולדתו ה-45 כשאגדות מאיטליה פירגנו בברכות. ברור על איזו ‘מתנה’ הוא חולם.

פרט להיעדרותו של קסטלניו שבמקומו עשוי לפתוח ג’וסטין קלייברט, הבן של (שלושה שערים ושני בישולים העונה, גם כן לא הברקה גדולה), גם הקשר הצעיר ניקו גונזאלס שהגיע מברצלונה והיה מהשחקנים היותר חשובים – לא זמין. נראה שגטאוסו יישמור על ה-4:3:3 שלו בכל הכוח. הוגו דורה, זה שכבש נגד הקבוצות הגדולות בעונה שעברה (סיים עם שבעה שערי ליגה) – ממעט לשחק בינתיים עם 524 דקות בלבד. וכמה שגונסאלו גדש שנמכר בקיץ בית ברירה לוולבס – חסר. אולי הנכס האחרון שוולנסיה הייתה יכולה למכור. ולנסיה בעצם רודפת לא רק אחרי תואר אלא גם אחרי הזהות. אולי יאגו הררין יפתח ולא גיורגי ממרדשווילי.

גאטוסו וגאיה באימונים.
גאטוסו וגאייה. ולנסיה תיתן הכל

ולנסיה – הרכב משוער: גיורגי ממרדשווילי| תיירי קוראה, עראי קומרט, מוקטאר דיאקבי, חוסה גאיה| הוגו גויימון, אלאיש מורביה| יונוס מוסא| ג’וסטין קלייברט, סמואל לינו ואדינסון קבאני

היסטוריה ומפגשי עבר::

ריאל מדריד ו-ולנסיה נפגשו שלוש פעמים בלבד במסגרת הסופרקופה. הפעם הראשונה הייתה בקיץ 2008. ריאל עם ברנד שוסטר, כאלופת ספרד הגאה, יצאה למשחק חוץ במאסטייה נגד ולנסיה, מחזיקת הגביע. רוד ואן ניסטלרוי העלה את ריאל ליתרון (13), אלא שחואן מאטה ודויד ויאה הפכו די מהר במחצית השנייה (55 ו-58). ההולנדי השווה והשלים צמד עם בישול גדול של אריאן רובן, אך ויסנטה אמר את המילה האחרונה עשר דקות לסיום – 3:2 לעטלפים. הגומלין בסנטיאגו ברנבאו היה הזוי. דוד סילבה כבש לזכות ולנסיה (32). רוד השווה בפנדל בדקה ה-50 אך הורחק והשאיר את ריאל בתשעה שחקנים בדקה ה-72, כאשר רפאל ואן דר וארט איבד את העשתונות והורחק כבר בדקה ה-39. סרחיו ראמוס נגח את ה-1:2 היקר בדקה ה-77 וכעבור תשע דקות הבקיע רובן דה לה רד המוכשר בבעיטה נהדרת בסיבוב. גונסאלו היגואין, עוד מחליף, ניצל טעות בהגנת ולנסיה וקירב אותנו אל התואר. האקס פרננדו מוריינטס קבע את תוצאת המשחק – 2:4.

במתכונת החדשה של “פיינל-פור” של הסופרקופה, ריאל ו-ולנסיה התמודדו זו נגד זו בערב הסעודית בינואר 2020 בחצי הגמר. והקשרים הם אלה שניצחנו לנו את המשחק בהעדרם של בנזמה ובייל. קרוס כבש שער ערמומי בכדור קרן מהיר (15) ואיסקו שהיה בכושר טוב – הכפיל עוד במחצית הראשונה. מודריץ’, עם הפאלש, איך לא – עשה 0:3. דני פארחו רק צימק בפנדל בתוספת הזמן. ריאל כמובן המשיכה הלאה לזכייה על חשבון אתלטיקו מדריד אחרי דו קרב פנדלים. ואם כבר ‘המתכונת החדשה’, אז פעמיים ריאל זכתה בתואר – גם בעונה שעברה כמובן אחרי שגברה על ברצלונה (2:3) ואתלטיק בילבאו (0:2). ב-2020-21 היא נכנעה 2:1 לאריות.

Spanish Super Cup: Kroos inspires Real win, Valverde unhappy with Saudi move | European club football | The Guardian
כשהמוח הגרמני סובב מהקרן. זוכרים?

כותרות העיתונים הבוקר לקראת הסופרקופה הספרדי:

image

שער המארקה עם שני המאמנים במוקד, שפעם היו לא רק ‘מאמן-שחקן’ אלא גם חברים: קרלו אנצ’לוטי מול ג’נארו גאטוסו - “מאמה מיה - איזה משחק הולך להיות”| בתקשורת הופתעו כנראה מדבריו של אנצ’לוטי: “היו בעיות אישיות עם גאטוסו”| אזכור לכך שפרלאן מנדי יהיה בספק עד לרגע האחרון| גאטוסו אמר שיש לו ריספקט עצום לאנצ’לוטי.

בפריויו במארקה נכתב: “מבחן עם גמר על כף המאזניים בריד” - שתי הקבוצות מגיעות בכושר לא טוב לסופרקופה כשהן מאוד טעונות. “שתי הקבוצות רוצות כמה ימים של שלווה אחרי חזרה קשה מהמונדיאל”. נכתב כי שתיהן הרוויחו בצדק את מקומן בתחרות - האלופה מול סגנית מחזיקת הגביע. עוד הזכירו שתמיד במאבק על תואר - ריאל ניצחה. ההרכבים? רודריגו בצד ימין, פדה באמצע, נאצ’ו מגן שמאלי. בוולנסיה קבאני בחוד כמובן.

שער ה-AS על רקע תמונה של החבר’ה של ריאל מדריד מהאימון המסכם: “סופרקופה בטעם חמוץ” - נכתב כי ריאל מדריד ו-ולנסיה יוציאו לדרך הטורניר, שוב בערב הסעודית - עם פציעות רבות בשני הצדדים| רודריגו צפוי לפתוח בהרכב| גם כן אזכור לציטוט של קרלו על היחסים הלא באמת טובים עם גאטוסו בשנים האחרונות.

בפריויו ב-AS נכתב: “כוס הקלה לכולם” - לריאל ולוולנסיה יש פצועים, ספקות וגם כמה חשבונות ממתינים בקרב המאמנים - הן פותחות את הטורניר במטרה לתקן. טוני קרוס וגויימון הם ‘קשרי החירום’ של הקבוצות. נכתב עוד שקרלו אימן את גאטוסו במשך שמונה שנים ו-323 משחקים וגם התראו שלוש פעמים על הספסל, וכולם הופתעו ממה שאמר קרלו. נכתב על הפצועים של ולנסיה וש’גם ריאל מתאבלת על הפצועים שלה’. אבל כשקרוס היה העונה הקשר האחורי זה עבד על ארבעה ניצחונות ויחס שערים 2:14. זו גם הזדמנות לנאצ’ו. ההרכבים? לא בטוח שקרבחאל יפתח ולוקחים בחשבון אופציה של לוקאס.

פרדריק הרמל בטור דעה ב-AS לקראת המשחק היום: “על אדמה ידידותית”. הוא כותב על האהבה הרבה שיש בערב הסעודית כלפי ריאל מדריד. "אני יכול להבין את הביקורת שעלתה בקרב אוהדי הכדורגל, כגם השנה הסופרקופה הספרדי משוחק בסעודיה. כי ראשית, זה מאוד יקר לנסוע למדינה הנהדרת הזו במזרח התיכון, ושנית, כי יש תחושה של נישול מתחרות לאומית גרידא. עם זאת, הצורך הגובר לחפש כסף ותדמית דחף מדינות אחרות כמו צרפת או איטליה לעשות את אותו הדבר. אבל אם יש משהו שאמור לספק את המדרידיסטאס בספרד , זה שאוהדים אחרים ברחבי העולם יוכלו ליהנות מהקבוצה מקרוב הפעם. “הדברים כפי שהם: 80% מאוהדי הכדורגל בסעודיה מגדירים את עצמם כאוהדי ריאל מדריד. והם מביעים בגאווה את התשוקה שלהם למועדון הלבן. חבר סעודי אמר לי שהכל בא עם הלווינים בתחילת שנו ה-2000, כך לראשונה, ניתן היה לראות שם את משחקי הליגה. ומה היה במועדון בזמ הזה? ובכן - היו אלה הגלאקטיקוס. יום אחד נצטרך לנתח את ההשפעה המופלאה של לואיס פיגו, זינדין זידאן, דיוויד בקהאם ואחרים. וגם את ההשפעה של ריאל על החברה ולא רק בספרד. מדרידיסטאס, כשאתם צופים במשחק בטלוויזיה הערב, זכרו ששאר האוהדים חיים את החלום שלהם. מדריד שייכת לכולם ולכולן”.

כותרת אחרת היא “ארץ הבז”, והכוונה היא לפדה כמובן. שניים מהרגעים הכי אייקונים שלו במדי ריאל הגיעו בסופרקופה - בגמר נגד אתלטיקו מדריד ב-2020 הוא הצליח לעצור את הסילון אלבארו מוראטה עם פאול מאחור ברגע האחרון - קיבל אדום אבל עצר מתפרצת של גול כמעט בטוח, הקריב למען הקבוצה וזכה לפרגון אפילו מצ’ולו סימאונה. וכמובן בעונה שעברה הוא כבש כמחליף את שער הניצחון נגד ברצלונה בחצי גמר הסופרקופה בהארכה, שערו היחיד באותה עונה אך זה מה שנתן לו את הדחיפה לפיניש האדיר של 21/22.

ההפסד ביום שבת היה מאוד מאכזב מכל הבחינות ואני מצפה לראות את הקבוצה מפצה אותנו, חד משמעית. והאמת יש בזה משהו שובר שגרה ומשנה אוויר שעכשיו הליגה בצד לכמה ימים. מצחיק אותי קצת לשמוע את קרלו מדבר על ביטחון, לי נראה דווקא שאנחנו די יהירים ובעיקר שבעים, לא בא לנו לשחק, זכינו בכל כך הרבה תארים בעונה שעברה, אנחנו אלופי אירופה הגאים – מצפה מהקבוצה להאמין בעצמה גם בלי עוד מתכת. קבוצה שיודעת לצאת ממצבים בלתי אפשריים בליגת האלופות נראית חסרת אונים וחסרת רעיונות וחסרת אמונה אחרי 20 דקות חלשות נגד ויאריאל, ממש אומללות, זה הזוי.

אני לא חושב שקרלו שתה מיץ אומץ, ולנסיה כמובן תעשה צרות כי אנחנו מסתבכים, אבל היא קבוצה די חלשה, אין לה עם מי לצאת למלחמה, ויאריאל למשל בשתי דרגות מעליה (וזה אפילו עצוב לי כאוהד כדורגל ספרדי שגדל על הקבוצה של איימאר, קניזארס, בראחה-אלבלדה, אז’אלה ועוד). ועדיין אני אוהב את ההרכב ההתקפי יחסית והיוזמה ההתקפית. ברור לי שנספוג מקבאני או משהו כזה אבל עם רודריגו יש עוד שחקן טוב על המגרש שיכול להוסיף לנו מהירות ותחכום, מבחינתי שבנזמה יירד לאמצע למסור כדורי עומק לצמד הברזילאיים המהירים. ריאל צריכה לשחק עם שלושה שחקני התקפה מובהקים ב-90% ממשחקי הליגה.

היו הרבה כותרות מהללות ודי מביכות על בנזמה אחרי המשחק נגד ויאדוליד. הוא היה לא משהו לדעתי בקבלת ההחלטות באותו ערב, הוא כבש בפנדל ואז בתוספת הזמן כשהיריבה עם שחקן פחות. נגד ויאריאל זה לא היה בנזמה אפילו של 2018-2021 (הרמה ‘הרגילה שלו’, כשברור שהעונה שעברה הייתה סטיית תקן), אלא השחקן המושמץ של גאוני הפייסבוק והדף ‘כרית בנזמה’. שלא יהיה אדיש למצב.

אף אחד מהפצועים או השבוזים לא ממש חסר לי, נמאס מההרכב ‘השקוף’. בכל פעם שיש הזדמנות לנאצ’ו אני שמח מאוד, מנדי העונה חלש בהגנה ובהתקפה נאצ’ו ייתן יותר, בוודאות, אפילו אם זה רק לסחוב איתו שחקן או תשומת לב וזה יעזור לוויניסיוס. הייתי רוצה לראות את מודריץ’ יורד לספסל ואת קמאבינגה פותח, זו ה-הזדמנות לנסות לשחק איתו כקשר אחורי, ואם זה לא הולך אז להזיז את טוני קרוס לעמדה. פדה ואלוורדה, שיש לו כמה היילייטים נהדרים בסופרקופה (ד"ש למוראטה) – עדיין לא בעט לשער מאז החזרה מהמונדיאל וזה חבל ומחדל. אני עדיין עומד על כך שהוא קשר אמצע וצריך לשחק שם ויכול לקחת יוזמה גם משם.

דני קרבחאל הגדול חוגג יום הולדת 31 היום, בואו נלך כאן הפוך על הפוך. לוקאס ואסקס טוב ממנו בימים אלה, אני חושב שגם הגנתית והתקפית בוודאי. אני מקווה שקרלו שומר את דני לגמר פוטנציאלי ואז נרוויח את לוקאס למשחק הקרוב. אני חושב שההופעה של מיליטאו גרמה לאנצ’לוטי ולהרבה להבין עד כמה לוקאס לא מוערך, ברור שהוא היה קשר כנף שעבר הסבה אבל הפואנטה שלי שלא כל בלם מהיר טוב וחזק שנחשב כבלם לשחקן עם טכניקה או משהו – יכול להיות בסדר כמגן. האללה מדריד!

ההפסד ביום שבת היה מאוד מאכזב מכל הבחינות ואני מצפה לראות את הקבוצה מפצה אותנו, חד משמעית. והאמת יש בזה משהו שובר שגרה ומשנה אוויר שעכשיו הליגה בצד לכמה ימים. מצחיק אותי קצת לשמוע את קרלו מדבר על ביטחון, לי נראה דווקא שאנחנו די יהירים ובעיקר שבעים, לא בא לנו לשחק, זכינו בכל כך הרבה תארים בעונה שעברה, אנחנו אלופי אירופה הגאים – מצפה מהקבוצה להאמין בעצמה גם בלי עוד מתכת. קבוצה שיודעת לצאת ממצבים בלתי אפשריים בליגת האלופות נראית חסרת אונים וחסרת רעיונות וחסרת אמונה אחרי 20 דקות חלשות נגד ויאריאל, ממש אומללות, זה הזוי.

אני לא חושב שקרלו שתה מיץ אומץ, ולנסיה כמובן תעשה צרות כי אנחנו מסתבכים, אבל היא קבוצה די חלשה, אין לה עם מי לצאת למלחמה, ויאריאל למשל בשתי דרגות מעליה (וזה אפילו עצוב לי כאוהד כדורגל ספרדי שגדל על הקבוצה של איימאר, קניזארס, בראחה-אלבלדה, אז’אלה ועוד). ועדיין אני אוהב את ההרכב ההתקפי יחסית והיוזמה ההתקפית. ברור לי שנספוג מקבאני או משהו כזה אבל עם רודריגו יש עוד שחקן טוב על המגרש שיכול להוסיף לנו מהירות ותחכום, מבחינתי שבנזמה יירד לאמצע למסור כדורי עומק לצמד הברזילאיים המהירים. ריאל צריכה לשחק עם שלושה שחקני התקפה מובהקים ב-90% ממשחקי הליגה.

היו הרבה כותרות מהללות ודי מביכות על בנזמה אחרי המשחק נגד ויאדוליד. הוא היה לא משהו לדעתי בקבלת ההחלטות באותו ערב, הוא כבש בפנדל ואז בתוספת הזמן כשהיריבה עם שחקן פחות. נגד ויאריאל זה לא היה בנזמה אפילו של 2018-2021 (הרמה ‘הרגילה שלו’, כשברור שהעונה שעברה הייתה סטיית תקן), אלא השחקן המושמץ של גאוני הפייסבוק והדף ‘כרית בנזמה’. שלא יהיה אדיש למצב.

אף אחד מהפצועים או השבוזים לא ממש חסר לי, נמאס מההרכב ‘השקוף’. בכל פעם שיש הזדמנות לנאצ’ו אני שמח מאוד, מנדי העונה חלש בהגנה ובהתקפה נאצ’ו ייתן יותר, בוודאות, אפילו אם זה רק לסחוב איתו שחקן או תשומת לב וזה יעזור לוויניסיוס. הייתי רוצה לראות את מודריץ’ יורד לספסל ואת קמאבינגה פותח, זו ה-הזדמנות לנסות לשחק איתו כקשר אחורי, ואם זה לא הולך אז להזיז את טוני קרוס לעמדה. פדה ואלוורדה, שיש לו כמה היילייטים נהדרים בסופרקופה (ד"ש למוראטה) – עדיין לא בעט לשער מאז החזרה מהמונדיאל וזה חבל ומחדל. אני עדיין עומד על כך שהוא קשר אמצע וצריך לשחק שם ויכול לקחת יוזמה גם משם.

דני קרבחאל הגדול חוגג יום הולדת 31 היום, בואו נלך כאן הפוך על הפוך. לוקאס ואסקס טוב ממנו בימים אלה, אני חושב שגם הגנתית והתקפית בוודאי. אני מקווה שקרלו שומר את דני לגמר פוטנציאלי ואז נרוויח את לוקאס למשחק הקרוב. אני חושב שההופעה של מיליטאו גרמה לאנצ’לוטי ולהרבה להבין עד כמה לוקאס לא מוערך, ברור שהוא היה קשר כנף שעבר הסבה אבל הפואנטה שלי שלא כל בלם מהיר טוב וחזק שנחשב כבלם לשחקן עם טכניקה או משהו – יכול להיות בסדר כמגן. האללה מדריד!

יש הרכב.
קבא פותח כאחורי, מקווה שהפציעה של צ’ומאני תגרום לפריחה של קבא ותראה שהוא יכול גם שחקן פותח ולא רק מחליף כאשר השחקנים עייפים והמשחק “השתגע”.

הרכב מצויי לדעתי, הלוואי ירוץ כמה משחקים ביחד.

מקווה שזה דאבל פיבוט של קמא ופדה ביחד.

באמת שאני לא יודע מה עוד צריך כדי שנשחק בצורה נורמלית. הקישור וההתקפה שלנו לא קיימים. מדיי פעם השלישייה הקדמית שלנו מנסה לעשות משהו אינדיווידואלי אבל זה רחוק מלהיות משחק כדורגל. כמובן שמגנים טובים יותר יעזרו אבל אנחנו לא אמורים להיראות ככה מול ולנסיה.

עוד פעם אנצ’לוטי מוציא את קמאבינגה במחצית, כאילו אסור לומלקבל כרטיס צהוב, מיד מענישים אותו.
עכשיו מראים אותו עם קרח על הברך, יכול להיות שזאת הסיבה.

איזה התקפה אימפוטנטית יש לנו, זה פשוט קשה לצפייה.

מתי כבר יחזרו מהפגרה? רק פדה הראה כמה סימני חיים. איזה חושך.

קרים חזר להיות כרית העונה וויניסוס נראה שחזר למודל 2019… מייאש לצפייה, הקבוצה כל כך דלה התקפית

400 דקות מאז שחזרנו מפגרת המונדיאל - 5 שערים:
3 מתוכם בפנדלים.
עוד 1 מול קבוצה מהליגה השלישית.
ועוד 1 מול 10 שחקנים של וייאדוליד בגרבאג’-טיים.

אבל לא, אין צורך בחיזוק התקפי.

הדבר הכי חשוב שנתן קאסמירו והעונה אין לנו עוד זה בוס על המגרש.
מישהו שיתן בראש להגנה כדי לאפס אותה ויעורר קצת את ההתקפה.

בנזמה מעבר לזה שהורס יותר משתורם, הוא ממש לא דמות מעוררת השראה או סוחפת והקבוצה נראית אבודה על המגרש בלי רעיונות.

יש יותר מידי דברים שחסרים בקבוצה הזו- אין מגנים בכלל, אף שחקן קישור לא מאיים על השער, אגף ימין לא קיים בכלל, יש בדיוק שחקן אחד שמסוגל לעבור שחקן בדריבל ואין שחקן אחד בקבוצה שמסוגל לחתוך לאמצע ולבעוט ברגל שמאל.
בנוסף, הסגל נשחק ובריאל מדריד מודל 2023 אין אף לא שחקן אחד שמסוגל להיכנס ולשנות את המשחק, איך אפשר להבקיע ככה?

מי מסוגל לעבור בדריבל?

תתעוררו כבר| אני חושב שריאל מדריד פשוט בכאוס מוחלט, אף חוליה לא עובדת, ידעתי שיהיה רע אבל לא חשבתי שיהיה כל כך רע. פגשנו קבוצה מאוד חלשה שהייתה לא פחות טובה מאיתנו עם אפס כלים פרט לאדינסון קבאני. ההרכב היה טוב יותר מאשר נגד ויאריאל, אולי ההרכב הכי טוב (רציתי את רודריגו וקמאבינגה שלא לקחו את הצ’אנס) וגם את לוקאס שבסדר שהשחקן ברח לו אך היה גם מאופק התקפית) - ועדיין שיחקנו איטי, היינו שקופים, בסוף גם הרגליים לא סחבו. ככה לא נגיע לשום דבר. בטח לא נניף תואר. הקבוצה חסרת אונים, לא מסוגלת לצאת למתפרצת גם כשיש שטחים, אין שחקנים מהירים. אין ממש מי שימסור לעומק, אין מספיק תנועה, אין מהירות. מישהו רוצה לכתוב שוב 2014-15?

אם זה עניין פיזי בלבד זה לא מתקבל על הדעת, יש לנו את מאמן הכושר הטוב ביותר בעולם. וקבוצות אחרות לא עם הלשון בחוץ. ברצלונה לא שלחה שלושת-רבעי סגל לשם? ולא מדובר רק במודריץ’ למשל אלא בשחקנים צעירים שצריכים לטרוף את הדשא. פדה מראה 30% מהקצב שהוא הראה השנה ושלא נדבר שסוף-סוף הוא בעט לשער. כאילו כולם חזרו מסוף שבוע בטורקיה בימים שבהם היה כיף בקלאב-הוטל.

קורטואה היחיד ששווה מילה טובה אולי פרט לנאצ’ו ואל תגידו שאני משוחד. קורטואה עם ההצלה הפנטסטית שלו עוד במהלך המשחק מתחיל לאט לאט ובזהירות להזכיר את השחקן של השנה שעברה והרי ברור שזה היה בעיקר הוא ולא באמת דויד אלאבה או אדר מיליטאו. אם הוא ימשיך ככה על אף הגנה של שיכורים אנחנו כן נספוג קצת פחות.

יש דברים שכבר השלמנו איתם, שחקנים שאין מהם ציפיות, אבל יש דברים שפשוט מתסכלים אותך. ויניסיוס בכושר הכי גרוע שלו מאז הצטרפותו של קרלו אנצ’לוטי. החמצה אחת נוראית שהייתה יכולה לחסוך מאיתנו את החצי שעה המיותרת הזו. ויניסיוס יכול לשחרר כדור מהיר זה גם בסדר. אין לו טעם לחתוך לאמצע כי הוא לא כובש שערים ככה, אין לו את התכונה הזו של לחתוך לאמצע ולבעוט. הוא ובנזמה בכלל. כל הזמן העקבים האלה של בנזמה, לא שווים כלום הדריבלים שלו על מטר. הוא לא בועט לשער, הוא עוזב את הרחבה ותמיד ההגנה תהיה ביתרון, הוא תמיד מנסה להיכנס דרך הבטן, זה מוציא אותי מדעתי. 7-8-9 נסיונות כאלה במשחק זה מוגזם. זה לאבד כדורים בסיטונות. אנצ’לוטי חייב לנסות משהו חדש. למדו את הטריק הזה של פדה בכנף.

מילה על הפנדלים: השחקנים הפגינו קור-רוח כמובן, היה להם ביטחון שטיבו יעצור משהו. הבחירה מאוד הגיונית, גם אני הייתי ‘מלהק’ את אסנסיו ומסקרן אם פדה כן היה נלקח בחשבון. על רודריגו אני כן יחסית סומך על אף ההחמצה במונדיאל (כמובן שהיה על הספסל, זו סתם אנקדוטה). ויניסיוס היה הבועט החמישי המתוכנן לפי מה שקרלו אמר: “וטוב שהוא לא בעט” (צחק). זה הרגע המצחיק היחיד של הערב…

נתתי חסד לויניסיוס למרות שכמובן גם הוא רחוק מלהיות טוב כרגע.
בכנות אני די מרחם על הבחור יש 3 ו4 שחקנים עליו בכל מהלך כשברור שהוא הדבר היחיד שיש לנו להציע ועדיין איכשהו הוא מצליח פעמיים או שלוש במשחק לעבור את השומרים שלו ולהגיע למצבים.
אבל שוב, גם הוא זה ממש לא זה.

הוא הרבה פחות נועז העונה, לפני המונדיאל חיפש רק להשחיל ומאז זה נראה כאילו ששכח מה זה כדרור. אינטליגנציית המשחק שלו ממילא לא תהיה גבוהה מעל לממוצע. בעיה.

לא זוכר מתי הייתי כל כך מבואס אחרי ניצחון,גם יכולת פח שלא ראיתי באמת הרבה זמן וגם יצאנו עם פציעות של מיליטאו,לוקאס וקמאבינגה,ביום ראשון אנחנו הולכים לחטוף רביעייה קלילה,היה עדיף שנפסיד כבר.
בעיית המגנים זועקת לשמיים,אין שום עזרה להתקפה וגרוע מזה,אנחנו לא מצליחים לצאת מהחצי שלנו בהנעת כדור ורק מאבדים כדורים קרוב לרחבה,כל לחץ קטן גורם לבלגן בהגנה שלנו,זה פשוט נוראי,איך מצפים משחקני ההתקפה לשיק טוב כשהם כל הזמן צריכים לבוא לקבל כדורים מההגנה 70 מטר מהשער של היריבה עם 2 מגנים יריבים על הגב?
גם שחקני ההתקפה לא חפים מביקורת כמובן,את המצבים המעטים מאוד שאנחנו כן מצליחים ליצור אנחנו תמיד מחטיאים,אם זה רודריגו בהתחלה או ויניסיוס לקראת הסוף,ככה אי אפשר לשחק כדורגל.

אם לא ינחתו פה שני מגנים ועוד שחקן התקפה לרוטציה עוד בינואר העונה הזו גמורה,גם אליפות אין סיכוי שניקח עם הסגל הנוכחי ועם המאמן הזה שממשיך להגיד בכל מסיבת עיתונאים שאין צורך ברכש.

הכי צפוי בעולם,חוץ מלשני אנשים,קרלו ופלורנטינו,בהצלחה לנו עם שני העיוורים האלה.