ליסבון בבית במשחק לפרוטוקול - מחזור אחרון בשלב הבתים

להלן הסגל למשחק (קופי פייסט מבארסה מאניה):
טר שטגן, סילסן, סמדו, פיקה, ראקיטיץ’, בוסקטס, דניס, מסי, פאוליניו, סוארס, דאולופאו, אלקאסר, אלבה, דין, סרג’י רוברטו, גומש, וידאל, ורמאלן.

רוצים לנסות ולהמר על הרכב פותח? יש לי תחושה חזקה שגם היום מסי לא ינוח, אולי זה עניין של הוגנות בסיסית כלפי מי שרוכש את הכרטיס. הסגל בכל אופן חזק מאוד.

גם במשחקים כאלו אני מעדיף לראות שחקני הרכב מובהקים (חוץ ממסי) על מנת שבאמת תהיה משמעות מקצועית לרוטציות.

האם תוותרו על המשחק לטובת משחקים אחרים? יש לא מעט אקשן בבתים המקבילים.

אתה מעדיף לנצח היום להסתכן בעוד פציעה של עוד שחקן ולהפסיד ביום ראשון? עם זה היה חוקי, מבחינתי צריך היה לעלות עם כל ברצלונה ב… בכלל העובדה שאין שום שחקן של ברצלונה ב בסגל היום היא מחדל. אין שום סיבה שלא יתנו לשחקנים כמו בוסקטס פלנסיה ואלניה דקות משחק היום. ואלורדה בהתחלת השנה אמר שהוא רוצה לתת הזדמנות לשחקני לה מאסיה? שקר.

מסי כבש שלושה שערים בשלב הבתים. תפוקה מאוד נמוכה בשבילו, אני די בטוח שהוא לא יסכים לשבת על הספסל היום.
בכלל שמסתכלים על זה, ניצחון בליסבון משער עצמי, תיקו מאופס נגד היונים, תיקו מאופס נגד יובה.
למעשה ברצלונה שיחקה משחק אחד טוב בשלב הבתים, זה מה שהקבוצה סיפקה בכלל עד עכשיו. הזוי שהקבוצה הזו מקום ראשון בלה ליגה. מראה בעיני יותר על החלשות של הלה ליגה מאשר לזכותה של ברצלונה.

הספסול של מסי מול יובה מעיד משהו אחד ברור. מסי ראה את השנתיים האחרונות של רונאלדו, ומסי יודע בדיוק מה יש בחודש היום הולדת שלו, הזדמנות אחרונה בהחלט. שום שיא שערים לא ידליק אותו במקום מנוחה.

לא אומר שזה מה שיקרה, אבל יש לו דברים אחרים בראש…

אני מקווה שאתה צודק, אם מסי בגישה הזאת זה היה מצוין עבורנו.

זמנים אחרים שהיה מאמן אמיתי על הקוים:

גם גווארדיולה היה מבקש אישור ממסי כדי להתחלף. גם גווארדיולה אמר שמסי משחק תמיד כי יש לו אחריות כלפי האוהדים שקונים כרטיס, שזו הסיבה שמסי ישחק היום.

ההרכב שצירפת הוא ממשחק נגד יריבה שלא היה לה על מה לשחק ושלושה ימים לפני קלאסיקו גורלי.

הבנו שאתה אנטי ואלוורדה, אבל לא צריך לעוות את המציאות. אם כבר הספסול של מסי בטורינו היה תקדים שלא הכרנו.

המשחק היום הוא משחק גארבג טיים מוחלט (אני מקווה שאתה מבין שהבטחנו את המקום הראשון), שביום ראשון יש לך משחק חוץ מאוד קשה נגד ויאריאל. מה ההבדל בין המשחק הזה לבין מה שאתה כתבת? מה הסיבה שמונעת משחקן ברצלונה ב היום להיות בסגל היום (אני לא כותב חס וחלילה בהרכב)ן?

איזה עיות של מציאות? אנטי ואלורדה? מה, זהו אנריקה עזב אז הופכים את ואלוורדה ל"אתרוג"?

ומסי לא קשור לביקורת על ואלוורדה. אתה סתם קופץ.

לא מצאתי דיון תקשורת (ולא זוכר אם בכלל נפתח), אבל היום בארסה ב5 הרגיל שזה כולל HD ובאיירן פריס ב5+ בלי HD

כבר כתבתי על זה בעבר, שיקולים ספורטיביים זה הדבר האחרון שמעניין את ערוץ הספורט

מסי לא בהרכב.

תאמין מוש, תאמין!!

רק אני תוהה לפעמים לגבי המוטיבציה של המצורעים לעלות במשחקים מהסוג הזה? עושה רושם שהם אף פעם לא יעלו בהרכב, ואני עם עצמי סתם תוהה אם אולי הם רוצים לתת שואו בשביל שירצו לקחת אותם במועד ההעברות (להיות מקצוענים זה נחמד, אבל אני תמיד מחפש אינטרסים).

בכל מקרה משחק לא רע של דניס, ואפילו פאקו כבש, אפשר רק לקוות שוואלוורדה ישתמש בהם יותר. העונה הזאת ארוכה מידי בשביל פציעות קריטיות כמו זאת של אומטיטי.

הם פשוט מקצוענים שעושים את העבודה שלהם על הצד הטוב ביותר. למשל לוקה דין הוא דוגמה נפלאה לשחקן צעיר שמאמין ביכולות שלו ולמרות שיש לו כוכב על המשבצת שלו בדיוק, הוא מגיע למשחק כאילו הוא השחקן הראשי. כמובן שלעולם לא נדע את הפוטנציאל האמיתי שלו, כי אין כמעט המשכיות או משחקים קריטיים בהם הוא נאלץ לשחק, אבל הוא דוגמה לספורטאי על (במובן של הרוח הספורטיבית) שמתייחס לכל משחק כאילו הוא הבימה המרכזית. גם פאקו כך ודניס סוארס (חארם על הילד המבריק הזה).

גם היום זו זכות גדולה להיות שחקן מחליף בסגל של ברצלונה, במיוחד כשהתחרות ברוב העמדות לא מאיימת במיוחד.

זה לא שלדיניה (אין לי מושג מאיפה ה"דין" הגיע לישראל) יש הצעות מקבוצות ענק באירופה.

אז זהו שלהיות שחקן מחליף בברצלונה הפך להיות שווה ערך לשוער שני- משחק פעם באף פעם. כל אחד מהשחקנים המחליפים שלנו (אפילו גומש) יכול לקבל הצעה רצינית לדעתי, ואני באמת תוהה אם זו המקצוענות שמחזיקה אותם, אם כן והרצון שדניס מביע בשאיפה להצליח בקבוצה הוא 100% אותנטי אני חייב לעמוד ולמחוא לו כפיים כי זה רחוק להיות מובן מאליו בסגל הנוכחי. אגב, זה נכון לגביי רוברטו, דין ופאקו.

ה"דין" הגיע לישראל מהשם של לוקה דין. למעשה, אפילו יש סרטון שלו אומר זאת בעצמו.

נדב: מה ההבדל בין המעמד של דיניה לבין המעמד הנוכחי של אומטיטי? לדעתי בגדול מדובר בעיקר במיצוי הפוטנציאל ולא בהיעדר הזדמנויות.

עידן, אם יש סרטון אנא קשר אותו לכאן.
אין מקבילה מושלמת לdigne בעברית מכיוון שהצירוף gn לא קיים בעברית, מדובר בעיצור אפי. זה הרבה יותר דומה לדיניה מאשר לדין, בדיוק כפי שהוגים שמפניה ולא שמפן.

כרגע אני לא מוצא אותו, אבל אני יכול להבטיח לך שהוא קיים בוודאות (אמשיך לחפש).

זה נשמע כך פחות או יותר: https://www.youtube.com/watch?v=Be2-DgVST6E

קרדיט לסאני:

אכן, “דין”, חד-משמעית. לפי כללי התעתיק אנחנו מתעלמים מהריכוך שנשמע בסוף המילה בצרפתית (דיניי ודיניה – שניהם נחשבים כשגיאת תעתיק). הנושא נדון כבר פעמים רבות. ראו לדוגמה שמפאן (שאנחנו לא מתעתקים שמפאניי או שמפאניה), אוברן – שנכתב בצרפתית Auvergne, ועוד רבים וטובים.

אם תרצו, תוכלו לראות בכך את חסרונות הכתיב של השפה העברית, שלא תמיד מאפשר להעביר באופן מלא נואנסים, תנועות או הגיות מסוימות בשפות אחרות. אני נתקל בכך יום יום, בתעתיקים שונים, ממגוון רחב של שפות. לא פשוט, אבל חיים עם מה שיש. אם נשנה את דין לדיניה, אז במקרה של שם אחר, לדוגמה, Dinier, כשנכתוב דיניה/דינייה, כבר לא יהיה הבדל בין שני השמות. אז יש צורך לשמור על בידול, וכך אנחנו נאלצים להתעלם מהסיומת המרוככת בצרפתית במקרים האלה.

הסרטון לא נכון ואני יכול למצוא בקלות סרטונים עם הגיה אחרת. להלן הראיון של דיניה בליל בשפה הצרפתית (0:08) - ההגיה לחלוטין שונה מהסרטון שצירפת.

שמפניה המשקה מסתיים בדיוק באותו עיצור ובעברית נהגה אחרת. התעתיק איננו עקבי ולכן אין שום דבר “חד משמעי” בדין: בדיוק כפי שנהוג לכתוב סביליה או ברצלונה.

מה זה dinier?
הטענה הזאת דו כיוונית.

ה"הזדמנויות" ששחקנים מקבלים אצלינו מגיעות לרוב בגלל פציעות וכדומה, לא מתוך שאיפה לרוטציה. אני לא זוכר מי נפצע בדיוק מתי, אבל כשיש לך בסגל את מסצ’ה המזדקן, ורמאלן ומתייה, הפציעה תגיע, לדין היה טיפה פחות מזל הואיל ואלבה לא נטה להיפצע באותה תדירות כמו השמות האחרים שהזכרתי, ולצערו היה תקוע באגף עם דיווה כמו ניימאר שעשה לו פרצופים באגף. אפשר לדבר גם על דניס באותה נשימה שהוא מלכתחילה לא זוכה להזדמנויות כי הוא נמצא בתחתית ההיררכיה והוא מחכה מחכה לפציעה של אינייסטה, ראקי, פאוליניו וגומש. איכשהו רוטציה לא מתנהלת אחרת אצלינו.

דין ‘דיניה’ כדין ‘דין’, בשני המקרים מדובר בשחקן שעתידו לפניו, וכרגע יש שחקן שלם לפניו, ובכל זאת הוא משחק כדת וכדין.
ועל כך שאפו!