תקשורת שדרנים וערוצי ספורט

התקווה וההבטחה שבכותרת הראשית,
לעומת האכזבה וגלגול העיניים שבכותרת המשנה:

אבל זאת טעות שלי כמובן. עיתון הארץ, הייתי צריך לנחש מראש.

“גביע אליפות העולם”? מה זה לעזאזל?

ולעניינו:

• minority? Check
  • woman? Check
  • hinting a space is “controlled” by men? Check
  • a victim? Check
  • God complex? Check

וכל זה בשלוש וחצי שורות. מרשים ביותר.

נראה שהם לוקחים את אותה התבנית ופשוט מקיאים את אותם הדברים כל פעם. זו כבר פרודיה.

אצל הפרוגרס המטורלל גזענות זה הפשע הכי גדול שיש, אם יש משהו שכנראה משתווה לזה אצלם זה רק victim shaming…

אז אתמול כדרכם בטבע שאל עיתונאי (נאור וטוב מאיתנו כמובן) שוודי את הבחורה הישראלית שמופיעה בארוויזיון אם היא “חושבת שהיא מסכנת את שאר המשתתפים בזה שהיא הגיעה לתחרות”.

פולני אמרו… התשובה שלה מיוחדת. כמות הטמטמת שיש לפרוגרס זה מטורף, כל פעם שוברים שיאים של עצמם, כמו מסי.

ראיתי וזה היה מדהים ומקומם באותה המידה.
זה קצת מזכיר לי בבית הספר איך כולם ליטפו את הבריון אבל ברגע שהילד השקט החזיר לו כולם מתנפלים עליו ומגינים על הבריון.

עד היום אני לא מבין את הסיבה לזה.

לא מצאתי מקום מתאים יותר. מישהו מכיר את ההחלטה לעומק מעבר לכותרות?

אולי תרד התקשורת?

בכל אופן, מעניין מאוד מה יעשו ספקים כמו FreeTV שנותנים את כל ערוצי הפרימיום בספורט (למעט צארלטון), בחינם.

הישראלי הפשוט כנראה ישלם כי זה הכי נוח אבל אני מאמין שאני ורבים כמוני לא ישלמו כסף לשמוע את אבי נמני ואלי גוטמן ונמצא דרכים טובות יותר (בחינם או תשלום זול יותר) לראות את הספורט שאנחנו מעוניינים.

הם צריכים לשלם לי לראות כדורגל ישראלי.

מדוע הממשלה צריכה להתערב בעניינים עיסקיים כמו תשלום על שידורי הספורט?

היא לא, ולכן הצעד הזה הוא צעד לכיוון חיובי.

אבל, הבעיה בשידורי ספורט היא שטבע חוזי זכויות השידור (=בלעדיות) מייצר בעצם מונופול, והלקוח הופך להיות לקוח ללא אלטרנטיבות. הליגה הספרדית היא לא תחליף ראוי למי שמעוניין לצפות במנצ’סטר יונייטד אבל יקר לו מדי, ולהפך.

אני לא ממש מכיר את הפרטים של איך זכויות השידור נמכרות לספקים הישראלים, אבל כנראה שההתערבות שכן צריכה להיעשות היא בדמות חוק האוסר על מכירה בלעדית של זכויות שידור, אבל מכיוון שהמוכרים לא ישראלים, זה מותנה בזה שהם בכלל יהיו מוכנים לכך.

אם זה לא מתאפשר - אולי בכל זאת יש מקום לפיקוח מחירים כלשהו על חבילות בסיסית.

בלעדיות קיימת בכל העולם.
אתה לא יכול לבחור ספק עבור משחק מסוים.

אני יודע. השאלה המרכזית היא מדוע מלכתחילה זה הפך לכל-כך מקובל בעולם זכויות שידור הספורט כאשר חוזי בלעדיות הן דבר מאוד לא מקובל בסוגי עסקים אחרים, מהסיבה שציינתי (הרבה פעמים חוזים כאלו ייחשבו פשוט ללא חוקיים).

זה דורש קצת חקירה להבין מה המקור של הדבר הזה והאם ניתן לטפל בו, כי הוא שורש הבעיה. אם נטו מדובר ב"חזירות" שנובעת מהמקור עצמו (לצורך העניין ההתאחדות הספרדית שמוכרת את הזכויות לגוף שידור מסוים, או אולי גוף השידור עצמו שמוכר הלאה לגופי שידור ברחבי העולם), הדבר הזה ניתן לטיפול די בקלות באמצעות חקיקה. החלק הבעייתי הוא שזו תצטרך להיות חקיקה בינלאומית, למשל אולי האיחוד האירופי צריך להתערב או משהו בסגנון הזה.

מצד שני, ייתכן שיש לזה הצדקות אמיתיות בביזנס הזה שאני פחות מודע אליהן ואילו הייתי מודע הייתי מדבר אחרת. אני האחרון שממהר להציע התערבות ממשלתית, אבל התחושה שלי היא שכאן זה באמת פשוט כי הם יכולים (הבעיה היא לא גופי השידור הישראלים אלא הבעלים של הזכויות מלכתחילה). בגדול, הדבר הזה בעיקר מוביל להתעשרות עתק של שחקני הכדורגל המובילים בעולם וכל עסקני זכויות השידור שמסביבם, על חשבון מאות מליוני הצופים בבית.

בארגנטינה עשו עכשיו מהפכה בהחלטת ממשלה.

לראשונה מזה 40+ שנה הנבחרת והליגה לא ישודרו בערוץ הציבורי.
בגלל שהערוץ הציבורי ממומן ע"י משלם המיסים רוצים לעשות קיצוצים, לא מסוגלים לעמוד בתקציב של זה.

במקום זה העבירו את הזכויות לערוץ פרטי telefe שיש לו בעלים אבל את משחקי הליגה והנבחרת ישדרו באותו ערוץ בתשלום, בחינם.

על פניו נשמע שהמהלך שעושים פה בארץ שערורייתי

האם ידעתם שיובנטוס ניצחה את ברצלונה בגמר ליגת האלופות ב 2015 משער של מוראטה?.
רמי וייץ פשוט הזוי.

איפה אמר את זה?

בשידור המשחק של ספרד מול קרואטיה.

השדר במשחק זה שרון ניסים

אכן ניסים

אז טעות שלי, עדיין זה הזוי.

אהבתי ממש את הפרשנית במשחק היום.