סרטים וסדרות - ביקורות והמלצות

מישהו פה ראה את אופנהיימר ויש לו המלצה או המלצה הפוכה?

אני נרדמתי בטריילר

סרט טוב שהיה מעולה אם היו חותכים אותו אחרי שעתיים.

ממתין לחבר קרצייה. עד שהוא יעדכן מתי הולכים זה עוד ירד מהIMAX…

סרט טוב, כתוב מאוד טוב, האינטראקציה בין האנשים מרגישה קצת מוזרה, אבל ככלל נהניתי ממנו. הוא ארוך, הוא מתיש ב 30-45 דקות האחרונות, אבל שוב נהניתי ממנו.

אני מחכה ללכת לראות את הסרט, מודה שמראש רציתי להימנע כי התחלתי לראות ביקורות רעות, אבל אתה צודק אני צריך לראות בעצמי בשביל שאביע דעה נחרצת.

אם זה עדיין זבל מלא אג’נדה כמו לצערי רוב החרא שכבר ראיתי לאחרונה (בעיקר תוצרת דיסני) יהיה לנו על מה לדבר.

דווקא שוב אני לא מסכים עם מה שכתבו כאן. אופנהיימר אמנם לא סרט עם הרבה התרחשויות אבל הוא מאוד מאוד אינטנסיבי, מתקדם בקצב מהיר ומגולל סיפור מעניין. אני אהבתי מאוד.

אין ספק שיש ב"ברבי" מימד של פמניזם - אם לא היה, היה מדובר פשוט סרט על בובות (שידועות כסקסיסטיות) בגילום אנשים, אבל למעט סצנה ממש מעיקה הכל בגבול ההגיוני והלגיטימי וכמו שכתבתי יש כמה דברים שאני פירשתי כפרודיה על אג’נדות מתקמות יותר.

בכלל הCritical drinker ממה שאני זוכר מתעב 90% מהסרטים שהוא רואה, אז לסרט של ברבי עם גרטה גרוויג כבמאית בטוח לא היה סיכוי בלי קשר לסרט עצמו. עדיף לצפות בו אחרי שרואים את הסרט ולראות אם יש טעם בקטילה השבועית או שהוא סתם צריך לרצות את קהל הצופים שלו.

דווקא יש כאן מקרה נדיר ב2023 של סרט שמרצה את הצופים, את המבקרים ועושה מספרים מעולים בקופות - רק לפני חודש קיבלנו את אינדיאנה ג’ונס שהוא פרנצ’ייז לכל המשפחה, ותיק ואמין שעם תקציב כפול לא עשה חצי ממה שברבי עשה בינתיים.
ברבי הכניס כבר מעל 580M דולר ובקצב הנכון לעקוף את מהיר ועצבני 10 שהוא חלק מפרנצ’ייז מפלצתי.

אני רוצה לצאת להגנתו של הדרניקר.

הדרינקר מתעב ובצדק 90 אחוז מהסרטים או הסדרות העדכניים שהוא רואה ובצדק גמור.

דרך אגב מי שבאמת עוקב אחריו יודע שהוא לא מבקר סתם סרטים בשביל לקבל לייקים. שיש סרטים או סידרות איכותיות הוא יודע לפרגן להם. רק דוגמה קטנה, הוא פירגן לאנדור, סידרה שדיסני עשתה אותה. ותאמין לי שלפרגן לדיסני זה סיכון מבחינתו, בהסתמך על זה שקהל הצופים שלו שונא את דיסני, ותאמין לי שאם הוא היה רוצה רק לרצות את קהל הצופים שלו הוא לא היה מעיז לפרגן לסידרה הזאת. אבל הוא פירגן. מוזר אה?

שלא לדבר שהוא בלי הפסקה מפרגן ליוצרים עצמאים . אפילו נותן להם בימה ומקדם את הפרויקטים שלהם.

יותר מזה, הוא גם יודע לתת פידבק חיובי ולהציע איך אפשר לעשות דברים בצורה יותר טובה . למשל על אמזון שר הטבעות הוא יודע להציע אלטרנטיבה למי שרוצה לעשות “diversty” ועדיין להשאר נאמן לחומר המקורי .

אולי היטויבר הכי אמין וטוב שאני מכיר.

דרך אגב הטענה הזו “לרצות את קהל הצופים שלו” היא מגוחכת… אם הוליוד רוצה להפסיק ל"לרצות את קהל הצופים שלו" היא מוזמנת להפסיק לייצר כל כך הרבה זבל ולהרוס לנו כל הרבה ip .

מי שממשיכה כל הזמן לתדלק את הדרינקר זה לא הצופים שלו זה תעשית הבידור המחורבנת שיש לנו היום.

וטוב שאתה משווה את פיסת הזבל המצחינה אינדאנה גונס לברבי למה אתה מזלזל בברבי ?

מצידי שיעשו את בארבי מלכת הפימינזם ושונאת גברים כמה שהם רוצים שימלאו את זה בכמה שיותר אגנדה ושינאת גברים זה באמת לא מעניין אותי, הסרט הזה לא עניין אותי לפני שהוא יצא והוא גם עכשיו לא מעניין אותי. הדבר היחיד שמדאיג אותי בו, זה שהוא יתן להוליוד לגטימציה להמשיך לדחוף לנו את האגנדות האלו בסרטים שכן מענינים אותי “הנה אתם רואים ברבי הצליח אז עכשיו נהפוך את החייזר בנוסע השמיני לטראנס”!.

על כל ברבי אחת יש 1000 סרטים כמוה שנכשלים.

יש יש להם משהו נגד ג’ינג’יות

קודם כל, שמח עבורך שמספיק אכפת לך כדי לכתוב עליו מעל 20 שורות.

ניסיתי להאזין לביקורות שלו, הוא מתרגט הרבה דברים רלוונטים וגם הרבה דברים פחות רלוונטים. זה שהוא לא מחרבן על כל מה שהוא רואה לא עושה אותו לאמין יותר, זו דרישת המינימום כדי שיקחו אותו ברצינות.
כל הכבוד לו שפרגן לאנדור, אין שום דבר אמיץ בזה כי זו סדרה מאוד “קשוחה” ובה בעת מעולה. בעוד כמה שבועות יוצאת “אסוקה”, תן לי לנחש שגם אם זה יהיה מאסטרפיס הדרינקר לא יהיה בעניין.

יפה, אז לא קראת מילה שנכתבה כאן. הסרט הזה ממש לא מתהדר בשנאת גברים והוא לא נותן לגיטמציה להוליווד לכלום חוץ מלתמוך בכותבים שלה כדי לקבל עוד שוברי קופות כמו ברבי ולא כשלונות חסרי נשמה כמו אינדי.
גם אם יש כאן מסר פמניסטי זה ממש לא איזה “ולמה”.

מתי עשו, אם בכלל, עוד סרט כזה?

אני אכתוב במילים אחרות מה שכבר כתבתי כאן- מותר לא לאהוב את הסרט. דבילי לא לאהוב את הסרט כי הוא “נשי” כמו שדבילי שפמניסטית תחרים את בלתי נשכחים או משהו כי זה סרט “גברי”. אתה כותב כאן הרבה מאוד על ההשלכות של סרט שבכלל לא ראית.

גם מהיר ועצבני זו אשפה כימית אבל מדובר בשני פרנצ’ייזים מהכי גדולים אבר, ברור שהשוואה אליהם בקופות רלוונטית.

כי לא באמת אכפת לי מהסרט ואפילו לא ראיתי את הביקורת שלו על ברבי, מה שכן אכפת לי שלא יתקבל הרושם מהביקורת שלך על הדרינקר כאילו היא נכונה . אתה מה שנקרא “נובח על העץ הלא נכון”

אתה כותב שאני לא ראיתי את הסרט ומצד שני אתה לא מבין למה צינתי את אנדור מה שמראה שלא הבנת מה כתבתי. אם אסוקה תהיה טובה (ותעשה טובה הטרילים לסידרה הראו כבר שזה הולך להיות אותו דבר מאותו דבר) הוא יגיד את זה . בדיוק כמו שזה לא היה לו פופלארי להחמיא לאנדור בזמנו. שכל “הפאנדום” שהוא שייך אליו ירד על אנדור.

תאמין לי שלפרגן לברבי מבחינתו היה קל יותר מאשר לפרגן לדיסני. דרך אגב גם לי.

זה גם לא פעם ראשונה שהוא החמיא או תקף סרט שקהל הצופים שלו אהב או שנא, הסרט על גודזילה זה דוגמה הפוכה. בניגוד לקהל הצופים שלו, הוא לא אהב את אחד הסרטים ואפילו חטף על זה. נו אז מה? (ודוקא בביקורת ההיא לא הסכמתי איתו)

ברבי לא מענינת אותי בדיוק כמו שאופרות סבון לא מענינות אותי.

אני מבין שיותר קל להתעצבן על “השליח” שאומר לנו את האמת מאשר על מי שבאמת אחראי שיש ביקורת ועל מצב הבידור היום וזה הוליוד.

הוליוד עובדת על טרנדים. כך זה עבד פעם כך זה עובד היום וכך גם יעבוד בעתיד. שעושים למשל סרט על גנרסטרים והוא בום יעשה פיצוץ בקופות פתאום אתה תראה עוד הרבה סרטי מאפיונרים שיבואו אחריו, לדוגמה הסנדק. אחרי ההצלחה האדירה של הסנדק, הגיעו פתאום אינסוף סרטי מאפיה טובים יותר וטובים פחות (אף אחד לא הגיע לרמה של הסנדק…) זה דווקא טוב כי הטרנד עצמו הוא טוב אבל מה יקרה שהטרנד הוא רע? זה התחיל במכסחי השדים השיבוט הנשי ומאז ועד היום הכל בירידה.

אותו דבר עם ברבי היא תצליח וכנראה תעבור את המילארד בקופות ועכשיו יהיה טרנד חדש.

מי שנהנה מברבי שהיה לו לבריאות, אני לא כועס או אכפת לי מזה, תהנו אל תתנו לאף אחד להפריע לכם בזה, אבל לצערי זה יתחיל לשכפל את עצמו . זה מה שמדאיג אותי , לא הסרט עצמו.

לי לא אכפת מהאגנדה שהיא באה בip חדש או בסרט כמו ברבי שלא מעניין אותי מההתחלה. לי אכפת שלא “יזריקו” לי בכח אגנדות לסרטים או לתוכן תרבותי הקיים שאני אוהב. ודרך אגב, אם כבר מדברים על אינדאנה גונס הוא האחרון שנפל קורבן לזה, וזה דרך אגב בגלל האחיניות שלי ואחי שאני מאשים אותם שבכלל הלכתי לזה, אותו לצערי ראיתי . the horor my friends מה שהם עשו לאינדי זה פשע מלחמה.

אם תכריח אותי לבחור מה לצפות ברבי או אינדי אני יבחר בברבי. הבנתי ששם בניגוד לאינדי, אותה עשו עם “ביצים” . :joy:

איזה פאנדום ירד על אנדור? זו אחת הסדרות עם הקונצזוס הכי גדול לגביה בשנים האחרונות. להמליץ על אנדור זה כמו להמליץ על יורשים, ואם יש בייס ששונא את אנדור כי זה … דיסני? אז הוא מורכב ממטומטמים עם תעודות.

גודזילה סרט מעפן בסדרת סרטים שהפכה מעפנה מזמן, לא סרט על בובת ברבי עם כותבת וקאסט של 60% נשים.
מבחינת הפידבק של הבייס, הדרינקר יורד על גודזילה שקול למשהו בסגנון ביבי מתראיין ואומר שהוא פתוח לממשלה עם גנץ.
הדרינקר יורד על ברבי יותר שקול לביבי פורש מהכנסת ומוביל את המחאה.

בכל מקרה נסכים שלא להסכים, אני רואה אצלו אג’נדה ברורה והטפלות לנושאים ספציפים בסרטים שזוכים לרוב הפוקוס. אין עצבים עליו אלא המלצה שלא להסתמך על הביקורות שלו לסרט כמו ברבי. וזה בא ממישהו שכן ניסה לצפות בו (עוד כשepisode 7 שבר לי את הלב המתבגר שלי וחיפשתי יוטיובר שמרגיש כמוני).

בנוגע לאסוקה- אני נמנע בכוונה מטריילרים ואני לא מעריץ של הדמות אבל כעקרון זו סדרת המשך לRebels שהייתה הפתעה ממש, ממש נחמדה. הרבה יותר טובה מאובי וואן נגיד. אם משעמם לך ואתה צריך תוכן Star Wars בחייך אתה מוזמן לנסות (ואין שם קמצוץ פמניזם).

אין לי שום דבר נגדה. פשוט כמעט כל מה שיוצא מדיסני בטח סטאר וורס זה חרא . המנדלוריאן היה לא רע בעונה ראשונה שלו העונה שניה נגמרה בפיצוץ (חיובי) ואז התחלתי את העונה השלישית ואז דיסני לא יכלה עוד להתאפק והפכה את מנדו לדמות מישנית בסידרה שלו. זה כל כך צפוי…

לגבי שאר התוכן שדיסני שיחררה אני ישאיר למוריניו שיעשה בשבילי את העבודה:

rouge one הוא סרט לא רע. זה הדבר הכי טוב שדיסני עשתה

ותעשה לי טובה. אין קשר בין דמויות נשיות או פימינזם למה שכתבתי. אסוקה יכולה להיות סידרה מעולה.

כתבתי פה למעלה איך אפשר לכתוב דמויות נשיות בצורה מעולה. שרה קונור או ריפילי. שתים מדמויות הנשיות שלדעתי נכתבו בצורה הכי טובה בסרטים . כך צריך לכתוב אותם.

אנדור, מנדו עונה 1-2, העונה האחרונה של הClone Wars טובה, אני אוהב גם את Episode 8 ואת Rouge one. כשבוחרים ביוצרים הנכונים הכל נראה בסדר.

כן רק כשדמות גברית היא גרועה כי היא דמות גרועה, כשדמות נשית גרועה זה כי היא אישה ואגנ’דה ומה דחפו אותה?

לוקאס ודייב פילוני יצרו אותה יחד, פילוני (שהוא קצת מעיק) היה אחראי על העונה האחרונה וגם על רוב הסדרות בדיסני +(מנדו, בובה פט, The Bad Batch). עד כמה שאני יודע הוא אחד ממקבלי החלטות בכל מה שקשור במלחמת הכוכבים בדיסני והוא כמובן איתם כדי להשאר.

clone wars מבוסס אם אני לא טועה, יותר על חומר של לוקאס עשה. העונה האחרונה לא יצא לי לראות משיקולי זמן 1-7 היו אחלה

כן נכון אבל הרבה פעמים פשוט הופכים דמות נשית לגרועה כי כותבים אותה במתכון בצורה כזאת. זה לא תמיד.

לא הבנתי מה הבעיה פה.

דרך אגב באמת שזה לא בעיה יחידה שלי עם התוכן הבידורי היום. תאמין לי שאני סובל גם מהדמויות הגבריות לא פחות.

בשביל להבין כמה מארוול הפכו להיות פח אשפה

https://twitter.com/CultureCrave/status/1685394538586902528

לפני כמה שנים זה היה נחשב בדיחה 1 באפריל וגם בדיחה לא טובה.

ומה שיותר עצוב שDC גם במצב הזה לא מצליחים לעקוף אותם.

The crowded room - הרגע סיימתי, אהבתי מאוד!

משחק פנומנלי של טום הולנד בדרמה לא פשוטה בכלל. לא ארחיב כדי לא להרוס וממליץ למי שמתעניין להתחיל לצפות בלי שום מידע מקדים. אין פה איזה טוויסט מפיל מהרגליים או אקשן חסר מעצורים, פשוט סיפור מאוד עמוק וחשוב. בניית עלילה שאולי אנשים מדור האינסטנט היום יקראו לה איטית ומשעממת אבל הבנייה הזו היתה מרתקת למי שאוהב את התחום שהסדרה מדברת עליו.

ראיתי בחדשות שברבי גרפה יותר ממיליארד דולר.
הרגשתי כל כך זקן.

https://twitter.com/TheCriticalDri2/status/1694612353671700771?s=20
במקרה קפץ לי בטוויטר, יש לך מושג מה הוא רוצה? הוא מודע לזה שאסוקה סדרת המשך לרבלס?

אגב, הפרק הראשון של אסוקה משעמם תחת אבל זו עוד דוגמה לזה שהוא biased כנגד כל מה שיוצא מדיסני ולא הכי ענייני.

קשה לי לכתוב על משהו שאני פשוט החלטתי שאני מפסיק לצפות בו אבל

אז אני באמת לא מבין מה אתה רוצה ממנו

ל

אני גם הוכחתי לך כבר שזה לא נכון עם אנדור . נשמע שלך יש אגנדה נגדו לא פחות משלו יש אגנדה נגד דיסני. הוא גם החמיא לGuardians of the Galaxy החדש (לא ראיתי)

דרך אגב , אומנם לא דיסני וזה dc אבל הוא החמיא לבלו ביטל הפלופ החדש של wb זה עוד דוגמה לפעם שהוא כותב משהו “שהבייס” שלו שונא…

דרך אגב אני מתעב את דיסני של היום לא פחות ממנו אולי אפילו יותר. אז אולי אני לא אוביקטיבי פה חחחח

אני יותר לא צופה בשום חרא שיוצא מדיסני. לא סרט לא טלויזיה כלום.

אין לו אג’נדה נגדו והוא לא מעניין אותי. סתם עניין אותי אחרי הדיון שלנו לראות מה יש לך להגיד בנוגע לטענה חסרת כל עניין שלו.

אולי אסוקה סדרה גרועה (ראיתי פרק אחד) אבל הוא לא מתייחס לזה בכלל. הוא סתם מתלונן על משהו מינורי ולגיטימי בסדרה ומשתמש בזה לגרוף לייקים.

אפשר להיות biased ועדיין להחמיא. להיות biased אומר שמלכתחילה הדעה שלך שלילית ולא ניטרלית.