דיון קיץ :: להוריד את הקוף מהגב

אמנם עוד נשאר גמר צ’מפיונס מעבר לפינה, אבל תכלס רובנו כבר בים…
אז מעלה לדיון משהו שעלה לי לראש לאחרונה - מה הדוגמאות הכי בולטות שזכורות לכם של שחקנים שהורידו לעצמם את הקוף מהגב?

הנושא עלה לי לראש עם שתי דוגמאות טריות יחסית:

אחת, יש שמועות קלות על מסי לסיטי, וחשבתי שיהיה משהו יפה אם מסי ופפ יפגשו שוב כעבור עשור, בקיץ אחרי ששניהם הורידו (או יורידו, הלוואי, במקרה של פפ) את הקוף הכי גדול מהגב, זה שמלווה אותם כל הקריירה - מסי מונדיאל, ופפ אלופות בלי מסי.

והשנייה, האזנתי לפרק ישן בפודקאסט הזווית, שדיברו על סטף קרי (כדורסל, אלף סליחות). הפרק הוא מינואר 2021, ומדברים על הכוכבית של זה שסטף לקח שתיים משלוש האליפויות שלו בדרים טים עם דוראנט, ושאין לו אף FINALS MVP, ושזה מונע ממנו להיות בטופ של הטופ של הדירוג ההיסטורי.

זהו, זה הרקע לדיון. מוזמנים לקחת אותו לאן שרוצים. להעלות עוד קופים שהיו לשחקנים המון שנים, קופים שעדיין יש לשחקנים, דיון פילוסופי על האם מוצדק שיש קופים, ועוד.

או לפי טיטי - שחקנים שהם בעצמם קופים.

סליחה, תמשיכו.

דוגמאות:

1. אנרי לוקח אלופות עם בארסה: התואר היחיד שהיה חסר לו.

2. ליברפול של קלופ זוכה באליפות אחרי עשרות שנים.

3. נאפולי סוחפת בדרך לסקודטו.

כמעט וקרו:

1. סטיבי ג’י מחליק ומחמיץ הזדמנות לאליפות בקריירה.

2. רויס מחמיץ הזדמנות לאליפות ראשונה בקריירה עם דורטמונד.

אני מאוד מקווה שסיטי יפסידו בגמר ואז מסי חותם בסיטי ואז באותה עונה הם זוכים בצ’מפיונס.

אי אפשר כזה שרשור בלי להזכיר את ראניירי והאליפות הסנסציונית של לסטר.
אחרי שעשה עבודה נהדרת בולנסיה וצ’לסי (בין השאר) אבל נשאר רק עם המחמאות השיג אליפות ראויה דוקא בתסריט הכי חסר סיכוי.

אף פעם לא אהבתי לקטרג שחקנים כלוזרים, תמיד הצחיק אותי כשהגדירו ככה את מיכאל באלאק למשל שהיה אנדרדוג בכל אפשרות ב-2002. מה שכן אולי דוגמא טובה זה אריאן רובן וגמר ליגת האלופות 2013. שנה קודם לכן הוא החמיץ פנדל הרי בגמר הביתי נגד צ’לסי וכולם הציקו לו בלי סוף על ההחמצה נגד איקר קסיאס בגמר מונדיאל 2010. אני עדיין מצמטרר כשאני נזכר בשידור המשחק (בשפה גרמנית) ומדמיין את הפרצוף של אריאן רובן והוורידים שלו מתפוצצים.