דיון הטקטיקה: 'הפרויקט השלישי' ומערך היהלום

מיליטאו חוזר שזה בעצם אומר לשחק עם פחות שחקן אז זה די מתאזן :nerd_face:

כפי שזה נראה כרגע הקישור וההתקפה יראו כך:
ויניסיוס, רודריגו, אמבפה, דיאז, גולר, אנדריק, חוסלו.
בלינגהאם, קרוס, טשואמני, קמאבינגה, פדה, סבאיוס.

כרגע מדובר על 13 שחקנים על 6 עמדות.
אני מתאר לעצמי שנראה צמצום קטן בדמות גולר שיצא להשאלה ואולי מכירה/השאלה של סבאיוס.

לפפ למשל יש סגל לא פחות רחב, בעיקר בהתקפה. אצלו משחקים גג שלושה קשרים כשלפחות אחד מהם הוא קשר התקפי. אין סיבה שלא נהיה ככה גם.

ככ הרבה שנים התרגלנו לחרא הקטן הזה שפשוט תופס מקום בסגל ולא מועיל
לרגע חששתי שהוא איכשהו חוזר אלינו בוואקום לעונה הבאה
לעזאזל איתך מריאנו דיאז

בדיוק בגלל זה קוראים לו בשם הפרטי, בראהים. כמו שלראול לא קוראים “גונסאלס”. זה מה שכתוב לו על החולצה.

מרוב שהרגילו אותנו בשנים האחרונות להסתפק במעט כבר שכחנו איך זה סגל רחב נורמלי.

גם אם ריאל תצרף בקיץ את אמבפה, אנדריק, ובלם נוסף, בלי למכור אף אחד, לא יהיה לנו עומס מיותר. זה רק יחזיר אותנו לנורמה שפויה של סגל עם 2 שחקנים לכל עמדה ועוד קצת.

כן אבל בלי היררכיה בריאה במיוחד. מלא באנקרים, מלא שחקנים צעירים שירצו דקות ובאו בכסף גדול וחוסלו אחד שבאמת מתאים להיות מחליף.

אם כולם כשירים, שניים מגולר, בראהים, אנדריק וחוסלו ביציע. אלא אם אנדריק יישלח לקסטיליה זה נראה כמו מבוא לצרות, במיוחד עם מאמן שלא דוגל ברוטציות.

שהצרות שלנו יהיו שכולם יהיו כשירים… לא הייתי בונה על זה בינתיים.

אני עדיין לא ממש מבין מה גולר עושה בקבוצה עדיין. אולי יום אחד הוא יגרום לי להבין. בינתיים לדעתי אין לו מקום אצלינו אחרי שאנדריק יגיע, מכיוון שהברזילאי שחקן מאוד מרשים. אם מישהו יצטרך לפנות את המקום זה יהיה הוא.

אם כולם כשירים זה תסריט שקורה פעם בעונה, וכן, גולר וחוסלו אלו בדיוק מסוג השחקנים שלא יקרה כלום אם פעם בעונה יהיו ביציע. עד לפני כמה שנים היו ימים שזה היה קורה בתדירות הרבה יותר גבוהה…

סגל נורמלי אמור להחזיק 25 שחקנים: 2 לכל עמדה, ועוד שוער, שחקן הגנה וקישור. וכן, בעולם כזה שכולם כשירים בהגדרה שני שחקני שדה יהיו ביציע. זה דבר תקין ורצוי, לא “לא בריא”.

הבעיה בסגל שלנו לא תהיה שהוא רחב מדי אלא חוסר איזון בסוג השחקנים: יש מספיק שחקני התקפה אבל רק חלוץ אחד, ויש מספיק שחקני קישור אבל רק קשר אחורי אחד. אני לגמרי הייתי משאיל החוצה את גולר ומביא עוד חלוץ שיתחרה על ההרכב (לא רודריגו ולא אנדריק חלוצים, ולא רודריגו ולא אנדריק הוכיחו עד כה שהם באנקר להרכב), ובהתאמה מוכר את סבאיוס ומביא קשר אחורי מבטיח שינסה לנגוס דקות מטשואמני. זה ייאזן לנו מאוד את הסגל.

ואם כבר מפנטזים על איזון, הייתי שולח הביתה גם את אלאבה ומביא בלם על במקומו שיריב עם רודיגר ומיליטאו.

ברגע שתגמר סאגת אמבפה תתחיל סאגת לני ז’ורו בדיוק בשבילך. הדרך עוד רחוקה ויש עליו מלחמת עולם אבל אנחנו בתמונה.

זה אכן נדיר שכולם כשירים בסגל, זה הרבה פחות נדיר כשכולם כשירים בהתקפה, וזה אפילו פחות נדיר כשויני- אמבפה - ג’וד כשירים ואז נשארת חצי עמדה לבראהים-גולר-רודריגו-אנדריק-חוסלו.

כפי שציינת יש לנו בעיקר שחקני כנף וחלוצים שניים, היתרון בזה זה שכשיש חיסור אפשר פשוט להסית שחקן כמו רודריגו לעמדה החסרה מאשר לפתוח עם איזה גולר(וזה מה שיקרה). אבל אז… מה הפואנטה להחזיק על התפר בין הספסל ליציע שחקנים צעירים שעלו 20M?
בשביל החמישה משחקים בעונה שכולם יהיו פצועים תחזיר איזה אריבאס או תביא לי איזה פירמינו שייתן את מה שנשאר לו בעונת פרישה.

כל זה טוב ונחמד, אבל סגלים כאלה מורכבים מ21-22 שחקנים רלוונטים ומנופחים בעוד 3-4 שחקני נוער.
אפילו בסיטי- שזו הקבוצה עם מדיניות הרכש הכי חזירית בכדורגל האירופאי- יש 22 שחקנים רלוונטים והשאר שחקני נוער. שניים מהרלוונטים הם אוסקר בוב וריקו לואיס- שחקנים צעירים in house ולא כוכבי נוער טורקיים שהגיעו בכסף גדול או שחקנים בגילאי שיא הקריירה שנתנו עונה טובה בסריה א’ ואז אצלנו. יש היררכיה כלשהי.

זה לא שזה סוף העולם- אבל אם גולר ובראהים יקבלו מעמד של סבאיוסים למיניהם עדיף כבר לחתוך מוקדם ולמכור אותם עכשיו כשהם שווים משהו.

יש מידע על הבחור? זה לא שם ששמעתי עד לדיווחים הראשוניים לפני כחודש. בתכלס, אחרי בליגנהאם ואמבפה החתיכה החסרה שנותרת בפאזל היא בלם טופ שיהפוך את הקבוצה הזו להיסטורית.

אולי גם חסרים לנו מגנים ברמה באמת גבוהה, גם להרכב. פראן גארסיה לא יכול להיות מגן טופ לטעמי, למרות שהפוטנציאל ההתקפי גבוה. לא הייתי מהמר על עוד עונה של דני קרבחאל ברמה הזו למרות שאני מאוד אוהב אותו. ריאל מדריד מודל 2011/12 וריאל מדריד מודל 2016/17 צריכות להיות המודל מבחינת הסגל. קאקה לא היה קאקא של מילאן אבל אחלה סופר-סאב. אפילו חוסה קאייחון כבש גולים בקצב, היגואין נניח כשבנזמה שיחק קצת יותר ממנו. לא חושב שרודריגו יכול לדרוש משהו עם היכולת שלו העונה להוציא את הפיק. לטעמי ארדה גולר יושאל.

עמדות המגנים חלשות אצלנו ביחס לשאר ההרכב אבל אלו עמדות בעייתיות בכל הכדורגל. אני לא חושב שקרבאחל בפורמה הנוכחית נופל ממגן ימני כלשהי באירופה. מנדי נגר אבל תשווה אותו לכל הלוק שואו, באלדה, רוברטסון - אני לא מרגיש שאנחנו בחסרון לעומת רוב הקבוצות.
גם דיוויס לא בדיוק גורם לי להזיל ריר (ואני לא רואה אותו ממש מסתדר בקבוצה עם ויני ואמבפה, זה שחקן שלוקח לעצמו את כל הקו). אולי מיגל יכול למצוא מקום אצלנו בתור מי שיודע לשחק אינוורטד.

בלמים לעומת זאת יש בשפע ושם הציוות שלנו הוא טוב מאוד אבל לא מהשורה הראשונה באירופה, מה גם שאין אצלנו מנהיג. חסר מישהו ראמוס-י או אפילו פפה-י, אני מחבב את מיליטאו אבל הוא חרבן גדול ואני לא רואה אותו הופך לאלפא.

אני רואה את אנטוניו רודיגר כמנהיג, בהחלט עשה שינוי לטובה העונה ומה שאמרו על חדר ההלבשה גם בא לידי ביטוי על כר הדשא, ובדרך כלל הוא גם כשיר. פפה למשל כשהיה אצלנו היה נפצע המון-המון-המון.

אולי גם לא צריך לחפש ולרדוף אחר ‘הקבוצה המושלמת’. אני עדיין מופתע בכל פעם שדני קרבחאל מבקיע שער ניצחון כמו זה נגד אלמריה או בדרבי. כן לא היה אכפת לי לראות את אשרף חכימי שנמאס לו מפריז סן ז’רמן, אני יודע שהוא די חור בהגנה ובלט במערך של שלושה בלמים ו\או בונדסליגה.

אגב זה מעניין אני מרגיש על כמה עמדות שהן ‘עמדות בעייתיות’ בכדורגל - נניח עמדת החלוץ. כי חוץ מארלינג הולאנד וקיליאן אמבפה ונניח הארי קיין - אף אחד לא ‘עשה לי את זה’ כבר שנים. מאז קון אגווארו בשיאו אולי. לא הייתי רץ בחוטיני בדיזינגוף אם לאוטרו מרטינס היה חותם. ובכלל מרגיש לי שגם חסרים מאמנים טובים בניגוד לפעם.

רודיגר היה מפלצתי בחצי העונה הראשון אבל עדיין יש ספק לגבי הצמד שהוא מרכיב עם מיליטאו, החצי הטוב המדובר הגיע כשהבריזלאי בחוץ ואחרי שהגרמני בעצמו די גמגם בעונת הבכורה.
הוא בטוח לא רע, אבל אני לא רואה בו עדיין מנהיג הגנה או מישהו לבנות עליו לטווח הארוך. קודם כל צריך לראות שהוא מסוגל להראות יכולת דומה גם לצד מיליטאו, ואז כמו שכתבו אני חושב שיש צורך בבלם שלישי על תקן וראן הצעיר- מי שיכול לאתגר את בלמי ההרכב וגם להחליף אותם בעת צרה, כי אלאבה ונאצ’ו לא זה כבר הרבה זמן.

לא ראיתי אותו משחק בעצמי אבל ההייפ סביבו, הדוחות עליו והמלחמה שנרקמת סביב מי תחתים אותו נותנים מושג. בלם לא היה מתוכנן לקיץ הזה, ועצם זה שאנחנו שנה תוכניות בשבילו כבר אומר כמה חריג הוא.

כרגע מנדש, הסוכן שלו, דוחף למעבר לפסז שרצתה אותו כבר בינואר. האנגליות כולן בתמונה גם כן. ליל דורשת עליו 60 מיליון יורו למרות שהוא נכנס לשנת חוזה. קל זה לא יהיה והשחקן רחוק מלהיות סגור אצלינו, אבל אם יצליחו להחתים אותו זה בלם ל15 שנה לפי מה שאומרים.

אין סיכוי שהוא יגיע.

גם אני התבאסתי שקראתי שהסוכן שלו הוא מנדש אבל בסופו של דבר הבחירה היא של השחקן.
אני לא תולה תקוות בשלב הזה.

אולי אני לוחץ על ההדק פה מוקדם מדיי אבל פאק איט.

בהנחה שלא יהיו הפתעות והרכש לקיץ הקרוב יגיע כמתוכנן (אנדריק, אמבפה, דייויס ויורו), איך אתם הייתם רוצים שנשחק בעונה הבאה?

קורטואה
דייויס רודיגר טשואמני ואסקז
קמאבינגה פדה
בלינגהאם
אמבפה ויני רודריגו

לגבי דיוויס
מהיר ומסוכן התקפית
הגנתית יהיו לו קצרים במוח ואנחנו נתעצבן עליו לא מעט
לדעתי מנדי צריך להישאר וגם ישחק לא מעט